Jump to content
zon

Peale aeroobset!

Recommended Posts

Kui ma teen aeroobset trenni õhtul u 3-4 tundi enne magama minekut, eesmärgiga 2 kuuga kaotada yleliigne 2 kilo oma torso ymbert.) kas ma n peale 40min jooksu võin kergelt einestada. Või oleks parem paastuda homikuni

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitan soojalt suusatada! :blink: Kui tahad kaalu reguleerida, siis on see väga hea võimalus. Olen ise võtnud ühe korraga 15 km läbimisega pea 2,5 kilo alla! ...kindlasti oli sellest osa vedelikukaotusest tingitud, kuid ma vahepeal ikkagi jõin ka, nii et, see ei saa

väga palju mõjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no täits p*****, nüüd soovitavad kõik juba.... ja veel sellise jutuga- 2,5kg mõne tunniga?! efedriini neelasid v? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oli 98% vee arvelt. Ei maksa unistada, et see rasv oli mis kadus. Olen ise velotrenazööril vändates 2 tunniga 4kg maha võtnud. See on kõva sõit pulsiga 180 ja rohkem. Sõidu lõpus hakkas veepuudusest peas pigistama. Aga mõeldud oli see lihtsalt katseks , palju suudan 2h kaalu alla saada. 12h hiljem oli sellest 4 kg-st. 3,5 tagasi.

Kui rasvaarvelt kaalu alandada siis mitte üle kilo nädalas. No suur mees võib ka natuke rohkem kaotada. Enamus te siin , noored ja kleenukesed, niiet 0,5-1kg oleks norm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma teen aeroobset trenni õhtul u 3-4 tundi enne magama minekut, eesmärgiga 2 kuuga kaotada yleliigne  2 kilo oma torso ymbert.) kas ma n peale 40min jooksu võin kergelt einestada. Või oleks parem paastuda homikuni

Poole tunni sörkjooksuga kulutab 70 kg kaaluv inimene 330 kcal energiat. Madala intensiivsusega tööl on rasvade osatähtsus energiakulutuses 50%, antud näite puhul 165 kcal, 1g rasva annab 9,3 kcal, seega rasva vähenemine ca 18 g. Kuus on 30 päeva x 18 g = 540 g kuus rasva arvelt.

Süsivesikud annavad 1g = 4,1 kcal energiat, seega kulub ca 40 g süsivesikuid,

30 päeva x 40 g = 1200 g süsivesikute arvelt. Kokku 1740 g kaalukadu kuus, juhul kui toitumine on sama. See on teoreetiliselt nii, praktiliselt muutub organism kulutades säästlikumaks ja effektiivsemaks ja kaalukadu on väiksem.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma teen aeroobset trenni õhtul u 3-4 tundi enne magama minekut, eesmärgiga 2 kuuga kaotada yleliigne  2 kilo oma torso ymbert.) kas ma n peale 40min jooksu võin kergelt einestada. Või oleks parem paastuda homikuni

Poole tunni sörkjooksuga kulutab 70 kg kaaluv inimene 330 kcal energiat. Madala intensiivsusega tööl on rasvade osatähtsus energiakulutuses 50%, antud näite puhul 165 kcal, 1g rasva annab 9,3 kcal, seega rasva vähenemine ca 18 g. Kuus on 30 päeva x 18 g = 540 g kuus rasva arvelt.

Süsivesikud annavad 1g = 4,1 kcal energiat, seega kulub ca 40 g süsivesikuid,

30 päeva x 40 g = 1200 g süsivesikute arvelt. Kokku 1740 g kaalukadu kuus, juhul kui toitumine on sama. See on teoreetiliselt nii, praktiliselt muutub organism kulutades säästlikumaks ja effektiivsemaks ja kaalukadu on väiksem.

Ma pole kyll mingi ekspert, aga peaks ikka nii olema, et süsivesikud ringlevad antud hetkel veres ja seederingluses, nii et nad on pidevas kiires muutumises ja sellekaudu kaalukaotust hinnata oleks väär nagu seda teha veekaotust arvestades, kyll aga jah energiakasutust protsentides. Yleliigne sysivesik moondub hiljem ju rasvaks kui seda ära ei kulutata energiana. Siinkohal saaks kyll täheldada kaalukaotust valkude arvelt, millest koosnevad meie lihased. Nii et kaalukaotus tuleb keharasvad+lihasvalgud! Kysimus ongi selles et kaotus protsent rohkem keharasvadele langeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ainevahetus on keerulisem, kui siin mõne reaga saab seletada. Süsivesikud on glükogeenina lihastes, maksas ja ringlevad. Kõigepealt kasutatakse ära glükogeenina olevad varud. Seda jätkub umbes 60 - 90 minutiks aeroobsel tööl, anaeroobsel tööl veel vähemaks, muidugi 100% ei kasutata ära, jääb mingi varu. Peale seda langeb töövõime tunduvalt, siis rakenduvad tööle protsessid rasvavarude mobiliseerimiseks energeetilisel otstarbel. Selleks, et rasvad oksüdeeruksid on vaja jälle süsivesikuid.

Glükogeenivarud on treenimata inimesel ca 300 g, treenitud inimestel ca 1g kehakaalu /kg kohta.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehku mulle palun keegi targem inimene selgeks, kuidas mu kaal siis nii palju kõikuda saab: käsi oli katki, sellepärast ei saanud 3 kuud mingit trenni teha ja kaal tõusis 73 kg-le. Kui juba enam-vähem ära paranes, hakkasin uuesti täie koormusega tegema ja kuskil kuu ajaga oli kaal 66,5 kg ; st et langes 6,5 kg. :blink: Trenn ei olnud mitte jõusaal, vaid 3 korda nädalas võitluskunst, üks trenn kestis 2-3 h ja jooksmist või vehkimist oli seal väga palju! Kui trenn läbi sai ja koju jõudsin, siis lihtsalt vajusin diivanile :lol: Nädalavahetustel sai suusatamas ka käidud. Vb ma olen loll, aga see ei saa ju vedelikukaotusest olla? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ärakulutatud energiakogus on suurem kui toiduga saadav energiakogus, siis toimubki kaalu vähenemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×