Jump to content
triin87

naised jõusaalis

Recommended Posts

Tere,

Huvitav oleks teada, kui palju Teie, naised, panete jõusaalis erinevatele harjutustele raskusi( a la ploki allasurumine, küünarvarte kõverdamine trenazööril, säärtele ja jalgadele)

Kuidas oleks efektiivsem kas teha raskematega, kui muidu ja vähem kordusi või väiksemate raskustega ning 15-20 kordust umbes?

Ette tänades,

Triin :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Huvitav oleks teada, kui palju Teie, naised, panete jõusaalis erinevatele harjutustele raskusi( a la ploki allasurumine, küünarvarte kõverdamine trenazööril, säärtele ja jalgadele)

Kuidas oleks efektiivsem kas teha raskematega, kui muidu ja vähem kordusi või väiksemate raskustega ning 15-20 kordust umbes?

Ette tänades,

Triin :D

Ma pole küll naine aga vbl kommenteeriks et, olenavalt tasemest küündivad kordused jah 12-20 ja raskused peaksid olema sellised, et peate ikka natuke pingutama, samas ei ole midagi kasu kui raskus on väga kerge(seda siis rasvapõletust silmas pidades) ning vastupidi väga raske, sest siis ei saavuta te seerias vajalikke kordusi ning vigastuste oht on suur!

srry, et risustasin :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei räägi räägi, ma kuulan huviga :D

(ise alustasin regulaarset jõusaali treeningut kuskil 3 kuud tagasi ja tulemused hakkavad juba vaikselt välja paistama)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaalis käin nö üldfüüsilise treeningu eesmärgil vahelduva eduga sügisest, seega pool aastat.

Praegu kui sellele mõtlema hakkan, siis tuleb välja et ma ei teagi, mis raskustega täpselt teen. Meeles on üksikud raskused, mis endale kuidagi eriti väikesed tunduvad, näiteks surumine õlamasinal läheb maksimaalselt 5 kg-ga (õlg on nõrk). Allasurumised plokil 10kg.

Üldiselt käib mul treening tunde järgi. Tavapärane on selline raskus, millega jaksan teha 12-13 kordust seerias, 3 seeriat. Mõnikord panen raskust natuke juurde ja võtan kordusi veidi vähemaks, 8-10 juurde. Juhtub ka seda, et teen 3 seeriat eri raskuse ja korduste arvuga (näiteks suureneva raskusega ja 12-10-8). Või lisan neljanda seeria. Peamine on see, et jaksan kõik kordused teha tehniliselt korrektselt ja et peale trenni lihased tunda annaksid et "jah, täna sai trenni tehtud".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ka täpselt ei mäleta,mis mul need raskused täpselt on,kuid käed,õlad orienteeruvalt 15-25kg, hantlitega ette kõrvale 3kilostega, seni olen teinud 2seeriat 15kordust aga tunnen,et peaks vist kordusi vähendama ja seeria lisama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Huvitav oleks teada, kui palju Teie, naised, panete jõusaalis erinevatele harjutustele raskusi( a la ploki allasurumine, küünarvarte kõverdamine trenazööril, säärtele ja jalgadele)

Kuidas oleks efektiivsem kas teha raskematega, kui muidu ja vähem kordusi või väiksemate raskustega ning 15-20 kordust umbes?

Ette tänades,

Triin :blink:

Umbes nii ... vahel vähem, vahel rohkem ;) rinnalt surumine 40kg (4x10-12) ... max surumist pole kunagi proovinud!

Biitsi teen erinevalt ... hantlitega küünarvarre kõverdamine ... vahel 9kg (4x12-15), teine kord 12kg (3x6-9)!

Triips plokk alla 30 kg (4x15)!

Jalapress 100 (4x15)!

Säärele sirutused 50 kg (4x15)!

Õlga... täitsa erinevalt ... masinal surumine 20 kg(4x12) jne jne

Eks see kõik oleneb-oleneb-oleneb, mis hetkel eesmärgiks on ja ette võetud sai! Kavad ja ms erinevad ... ega keegi käse sul 4 kuud samamoodi teha :lol:

Mis on kõige effektiivsem raskuste, korduste ja seeriate vahekord??? Eks see arv oleneb ju sellest, mida saavutada tahad ...

Umbes nii peaks see olema:

Jõud: 1 - 5 kordust

Jõud/Mass: 6 - 8 kordust

Mass (koos osalise jõu juurdekasvuga): 8 - 12 kordust

Jõuvastupidavus: 13 - 20 +

Ja loe seda, väga hariv artikkel naistele, saad vast oma küsimusele vastuse:

http://www.amazon.ee/main.php?main=artikke...ew=1&textID=910

Nii et mõnusat rassimist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike valik minu raskustest (kõik ei tule ju korraga meelde;)

kükid 50kg 4seeriat 5x (saaks rohkem ka, aga põlv praegu hetkel ei luba)

jalapress 250 kg

säär 55ga

rinnalt surumine: 45kg kangiga (ilma julgestajata), masinal 50kg 4x5-6

pos.kaldega pingil hantlitega 2*20kg

kõht:põlvili olles plokil alla kummardused 37-ga, 4 seeriat max-ni (ei panegi rohkem juurde, aitab küll sellest praegu;)), kere külgmised lihased 20kg kettaga (painutused küljele)

biitsa plokil 25-ga 4 seeriat 12x, masinal ka 25-ga

jalasirutused ette: 70ga (nn soojendusharjutus jalgadele enne kükke;))

selg: alt kangi tõmbed vastu kõhtu 35kg 4x12

ülalttõmbed kukla taha laia haardega 55kg 4x10-12

ülalt kitsa haardega rinnale tõmbed 55 kg 4x12

triitsa plokil allasurumised 20-22,5-ga, masinal 22,5-25 kg 4x12, hantliga 20kg (see mul viimane triitsa harjutus tavaliselt)

õlad (hmm, nõrk koht mul, liigesed kipuvad valutama aeg-ajalt): plokil alt tõmbed lõua alla 25-ga, hantlitega lendamine küljele 9kg, lendamine ette 2*10kg

Andmed enda kohta: pikkus 170 cm, kaal 62-63 kg (kõigub seal kuskil paari kilo ringis) Jõusaaliga alustasin 2002 suvel aktiivsemalt, kuid kuna tegu endise tantsija ja harrastaja-aeroobikatreeneriga, siis varem oli eesmärgiks lihtsalt end trimmis hoida, praegu aga kasvatan lihast (juulist 2005 enam ei tantsi)

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma alustasin jõusaali treeninguga kuskil 8 kuud tagasi. Alguses oli suhteliselt raske teha, kuna olen selline pisike :D Aegamööda olen raskusi stabiilselt tõstnud ja ma teen igale lihasgrupile 3 seeriat-esimene on soojendus, teine seeria teen 5 korda juba peaaegu sama raskusega, mida kavatsen kasutada 3-ndas seerias. Ja siis teengi viimase 3-ndas seerias nii palju kordusi kui jaksan. Kui jõuan teha vabalt üle 8 korduse, siis järgmine kord tõstan juba raskust natuke jälle. Ja nii need raskused suurenevad :D

Mõned naised küll kardavad suureks minna, kuid see pole midagi nii lihtne...tegelt on ülakeha väga raske treenida....eriti õlgu :lol:

Aga mõned näited siis:

Jalad- standing calf ehk sääremari 85 kg, leg curl ehk tagant reielihas masinal 50 kg, eest jalalihas masinal 45 kg, jalapress 150 kg, squat 60 kg.

Käed- õlg masinal 15kg ja plokiga kõrvale tõmmates 3,5, triitseps plokil 16,5 kg, biitseps curl with straight barbel ehk kangi tõstmine seistes 17,5 kg.

Rind pingil kahe hantliga 12 kg, selg ploki allatõmbamisega 40 kg ja kõht abdominal crunch 39 kg.

Trenn on jagatud 4ks erinevaks treeninguks lihasgruppidele...kõike seda ei tee iga kord ;) Ja käin iga 3e päeva tagand

Küsiks siis ka siinsete asjatundjate käest nõu - on sellised raskused ok? Ja selline nende kasvatamine...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ehmatasin täidsa ära nüüd lugedes neid eelnevaid postitusi :lol:

Olen käinud peaaegu aasta jõusaalis ja teen ikka kõvasti väiksemate raskustega. Ülekeha harjutuste puhul olid raskused tegelikult samad kui siin kirjutajatel, kuid alakeha omadel ikka tunduvalt väiksemad. Näitkes jalapressi teen ainult 50-ga. Kordusi on 3*15. Enne mõtlesin et nii ongi normaalne aga nüüd tuleb välja et olen eriti nõrk :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ehmatasin täidsa ära nüüd lugedes neid eelnevaid postitusi :P

Olen käinud peaaegu aasta jõusaalis ja teen ikka kõvasti väiksemate raskustega. Ülekeha harjutuste puhul olid raskused tegelikult samad kui siin kirjutajatel, kuid alakeha omadel ikka tunduvalt väiksemad. Näitkes jalapressi teen ainult 50-ga. Kordusi on 3*15. Enne mõtlesin et nii ongi normaalne aga nüüd tuleb välja et olen eriti nõrk :ph34r:

Ära nüüd meelt heida, sest kõik inimesed on erinevad ja raskusi ei saagi võrrelda! Sina tee ikka oma trenni ja oma raskustega edasi ja küll tulevad ka tulemused!Tähtis pole mitte raskus, vaid kuidas see SINULE sobib! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi ära põe nende raskuste pärast! Tähtis on see et teadvustad endale mida sa saavutada tahad, iga üks on erinev samuti ka eesmärgid :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen vist armunud :P Aga ma ei suuda otsustada kellesse rohkem, kas aktivisti või crissusse või marlonisse :lol:

Aga ei. Tublid tüdrukud olete kõik et viitsite trenni teha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses ei jõuagi suurtemate raskustega teha ja isegi hiljem ei hakka järsku jõudma, kuna lihas areneb edasi ainult siis kui teda kõvasti pingutada. St et kui teha pikemat aega sama raskusega ja ainult teatud arvu kordustega(st et pean kindlalt tegema nt 15 kordust), siis ongi see variant, et ei saagi suurtemate raskustega teha.....loogiline kas pole :lol:

Mina näiteks hakkasin oma raskusi suurendama nii, et kui panin raskust juurde ja ei jõudnud sellega üle 6 korra teha, siis järelikult nats liiga raske veel minu jaoks ja siis järmine kord jätsin samaks. Nii näed enda lihaste progressi ka....et alles mõni nädal tagasi ei jõudnud seda raskust liigutadagi aga nüüd....I like it :P Ja siis see ka veel, et ma käin trennis iga 3e päeva tagant.....kui teed suurtemate raskustega, siis vajab lihas ka pikemat taastusaega ja ei olegi võimalik rohkem käia, mis omakorda tähendab, et saab ka aega kokku hoida, kuid olla paremas vormis, kui rohkem käijad :ph34r: Kui ei anna lihasele piisavalt tasstusaeg, siis lihas on ikka väsinud ja ei jõuagi midagi korraliklt teha. Mul on nii mõnikord juhtnunud....samuti annab tunda see kui on ellmine õhtu midagi ebatervislikku nahka pandud......

Õige raskus on ikka see, et sa TÕESTI pingutad kõvasti, et pandud raskusega teha....sest keha tunneb end niisamagi hästi...nii nagu ta on, seega miks ta peaks tahtma muutuda ilma pingutuseta??? Ei taha ja ei muutugi :lol: Ja ei tasu häbeneda midagi, et ma naine ja ei sobi võibolla punnitada. Miks mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei saagi muud teha kui ainult imestada... tundub, et siinsed neiud teevad isegi mõnedele meestele ära. Näiteks mulle küll pika puuga B)

ei tea nüüd kas nutta või naerda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

osad numbid on küll vist öhust vöetud,no 40kg saad hantlitega üles ja 25kangiga ei saa, kuule siis sa ei jaksa loogiliselt seda ühte 20kg hantlit ju liigutadagi....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin ... lugesin ...

Lühidalt - oma tüdrukut mina jõusaali ei lase.Krt,pärast saa veel kodus ...., :)

kole ju, :D

Vormis hoidmiseks ikka võib ju B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas teie mehed, kardate siis tugevaid naisi w? :D

See palju jubedam variant kui piitspeenike tüdruk riided ära võtab ja siis avastad, et ta täitsa vedel on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hihhiii.....mehed peavadki naisi kartma B)

Aga tegelt kui mees ongi nagu õlekõrs ja muskleid pole ollagi, siis võib kyll isegi natuke lihastes naine kartust tekitada. Vaevalt, et hästi treenitud sportlikul mehel midagi möödukalt treenitud trimmis lihastega naise vastu on või mis..... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja vot ongi, jõusaalis küll öeldakse, et oi, nii suure raskusega teed tütarlapse jaoks...ja enne tegema hakkamist kui raskusi peale panen, siis vaadatakse juhmi näoga silmanurgast, et mida??? :o seda hakkad rebima ve? :(

Aga nu mul kama kaks, jõusaal on minu elustiil ja enese väljaelamise koht. Kuna ka töö nõuab tugevolemist, siis ma ei näegi teist viisi, mil moel seda saavutada...

Kellele tugevad naised ei meeldi, ei pea ju vaatama, eksole..Aga siiani pole keegi veel ära jooksnud kabuhirmus (va muidugi need, kelle puhul seda tahtlikult taotlenud olen :D )

Ja hale lausa on vaadata neidusid, kel no isegi mitte pekki luudel pole, lihastest rääkimata...Sama kehtib ka meeste puhul. Vat sellise mehe kõrval tunneks end küll miski jõujuurikana ja hakkaks imelik juba:D

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no panen oma raskused siis ka üles:

jalapress: 240-280 (5x10)

biits plokil: 40-45 (4x10)

biits hantliga:12-14 (4x10)

triits plokil: 45-50 (4x10)

rinnalt surumine: 60 (4x10)

õlad: 14 kg hantlid (4x10)

selg: 80 (4x10)....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×