Jump to content
Vahue

Vigastused, mida foorumlased on kogenud

Recommended Posts

Eks siiani on kõige hullem olnud korvpalli mängides.

Mängisime ja püüdsin tugeva söödu otse sirgelt vastu väikest sõrme, käis raksatus ja sõrm oli liigesest väljas.

Alguses ei saanud aru oli väike šokk, siis kutsuti kiirabi.

Pärast kolmveerand tundi ootamist jõudsid nad kohale.

Istusin sisse ja vend vaatas rahulikult mu sõrme, korraga tõmbas raks paika ja siis käisime igaksjuhuks veel röndgeni pilti tegemas. Liigeskapsli murd oli, siiamaani on sõrm värdjas, liigese ümber on nagu paistes, juba peaaegu kolmveerand aastat.

#2 kord oli krossi sõites..

Eks väsimus oli peal ja suutsin ennast külili kurvi pikali keerata, siis tuli tsikkel käima taguda, mis võttis omajagu aega kuna tsikkel oli 4 tatki ja ma olin väike.

Suurest vihast läksin ühele hüppele tolle aja kohta liiga kiiresti peale.. Ehmatusest tõusid jalad õhku ja kõrvalt vaadates oli see nagu supermani trikk. :)

No, maandusin natsaki kogu keha massiga otse munadele piki paagi korki.. Püsti jäin, aga munad valutasid nädal aega hiljem ikka veel. :)

Muudetud kasutaja Saphireguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
*Umbes 9 aastasena sõitsin põlve peal, teise jalaga hoogu lükates, rulaga. Siis järsku jäi mingi väike takistus(kivi) ette ja lendasin lõuaga vastu asfaldit. Siit moraal - ärge sõitke rulaga, kui sõita ei oska!

*17 aastasena olin "väheke" purjakil ja lendasin üle trepikäsipuu, 1,5 m kõrguselt, lõuaga vastu betooni. Sellest ajast saati ei ole praktiliselt üldse joond ning sügisest saati ei ole tilkagi alkot sisse võtnud. Siit moraal - ärge jooge, kui juua ei oska!

Ja jälle sai ühe vigastuse juurde. 2008 suvi sõitsin jalgrattaga just trenni, kui auto mis hakkas hoovi sõitma, pöörama, ei pannud mind tähele ja ka mina ei pannud tähele ning nii ma panin suhteliselt keskmise kiirusega autole küljepealt sisse. 2 kuuks oli tenniga ühelpool. Vigastada sai parem jalapöid, natuke vähem vasak õlg ja kõige hullemini sai viga käelaba-randme osa, mis annab siiani tunda ning ei saa piisavalt edukalt trenni teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tallinnas Mustamäel Nõmme metsas on suusahüppetornid. Seal kõige väiksem nn laste hüpekas. Käisin ja käin praegugi seal kandis jalgrattaga krossi sõitmas. Suveks pannakse maandumisradadele tross

Kunagi pisemana sai seal samuti sõbraga vigastused teenitud. Lugu oli umbes niimoodi, et me väiksed lollid lasime sealt mäe pealt perseli liugu. Meie juurde tuli noorpaar ja tundis huvi, et kas ohtlik ei ole, seal on tross ja puha. Me vastasime, et ei ole, me sõidame üle trossi ja lasimegi ülbelt alla, et näidata kui kõvad tatid me oleme. Juhtus aga see, et sõbral ei õnnestunud trossi jalgade alla seada ja sai trossiga täpselt jalgevahele ja mina, kes tulin tema järel sain trossiga vastu kõri, midagi hullu ei juhtunud ainult mul oli valus neelata ja tal oli valus kõndida..

Muidu spordiga seoses pole mul palju vigastusi olnud ainult lõhkusin kord põlve ning mul tuli samuti süstlaga vett põlvest välja võtta ja kipsi sain ka. Lisaks on mul erinevatel põhjustel veel olnud 3-4kipsi, 2korda näos õmblused, käes metallplaat ja palju pisemaid vigastusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vasakul jalal olid mingid sideme rebendid - kossu mängides maandusin valesti, kui olin lauast palli kätte saanud

Kaks korda 6lavigastus. Ei keskendunud piisavalt.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kossu mängides jäi käsi korviketi vahele ja rebis lõhki näpu. Sellel kevadel. Käsi on ilusasti paranenud aga kui näppe väga lahti sirutada siis on imelik tunne.

Paar aastat tagasi kukkusin keharaskused oma pöidla peale. Natuke oli katki. (mu pöidla liiges käib nii, et ma saan pöidla peaaegu tagurpidi panna :angry:)

pole küll minu oma aga üsna kohutav kogemus.

Maal sõpradega kiikusime. Ja siis üks poiss ütles, et kui ta käib kahe kiige vahel läbi nii, et me samalajal kiigume siis me anname mõlemad kümme krooni. Siis ta hakkaski sealt läbi minema. Aga kiikedel olid naelad väljas ja siis üks nael rebis ta pikali. Ta sai umbes kolm korda kiigega pihta. Kõik riided olid verised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12 aastaselt käisin rattaga üle pea ja murdsin rangluu ära. Väga räige oli, ei soovita kellelegi :( . Paar nädalat ei saanud iseseisvalt isegi voodist üles. Randmeluu olen ka murdnud rattaga kukkudes. Viimane vigastus oli jõusaalis kükki ja jõutõmmet tehes. Tõstsin seljalüli paigast ära ja nüüdsest enam jõutõmme ja kükk väga ei kutsu tegema :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korvpall lendas töpselt õhust vasakukäe nimetissõrmele,luumurd oli, kooliarts pani lahasesse, ise olin loll ei l2inud traumakasse. Ligi 1 kuu kui n2pp oli lahases olnud ja paranemist polnud näha läksin traumakasse, seal öeldi et valesti oli seotud ei oleks pianud lahases olema vaid kipsis :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pahkluumõra oli kunagi, hüppeliiges läks väikese arbuusi suuruseks, kuu aega oli kipsis ja sai ainult lamada, kui jalg allapoole lasta, hakkas metsikult valutama. Juhtus kossu mängides. Trennis jäi üks sõrm sääremasina vahele ja rebis finger-sõrme küüne alumise osa lahti pooleldi, seniajani ei saa aru, kuidas see võimalik on. Kasvas tagasi ajapikku. Pöidla ülemise liigese luu olen ka pikuti pooleks löönud. Poisikesena venitasin hüppeliigese sidemeid lugematu arv kordi, näppe ka läks tagurpidi paar korda korvi mängides. Rohkem ei meenu hetkel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar-kolm nädalat tagasi kukkusin maastikul trenni tehes rattaga üsna õnnetult. Hüppe pealt mäenõlva maandudes libises tagumine ratas ära, kaotasin tasakaalu, lendasin selili ja libisesin nii umbes 35 km/h selja peal mäest alla. Tulemus: paremal käel polnud randmest küünarnukini nahka umbes 3 cm laiuse riba ulatuses, selg samuti lõhki; parema jala toruluul on pedaalijäljed senimaani eristatavad. :angry:

Üldiselt koguaeg juhtub midagi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

reie nelipealihase (mingi pealmise lihase ma ei mäleta täpset nimetust) väike rebestus nüüd seal selline kerge jõnks sees aga korras õnneks :(

õla kõõluse põletik ei oskagi öelda kuda tuli vb kossu ja võrku mängides, öeldi et kõõlused nõrgad õlga paar korda liigesest väljas käin ja annab jõukas ikkagi suht tunda kui mingi imeliku nurga all rinda või õlga teha siis on tunne, et iga hetk juhtub midagi aga õnneks ei ole veel juhtund ja väga ei ole tahtmist neid harjutusi kasutada kui aus olla :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 17, tüdruk ja varem olin kindla treeningprogrammi peal ja kahjuks jäi vahepeal paari aastane pm. täielik paus trennist, siis hakkasin u. aasta tagasi esialgu omal käel intensiivsemat treeningut tegema, kindlasti pingutasin ma üle. Ning, mingi aeg kui hakkasin taas kergejõustikut tegema, hüppe-jooksu harjutusi, hakkas eest sääre pealt, nagu luu pealt vms väga valutama. Nimelt igasuguste hüppe harjutustega, lõi nagu tuld välja, vääga valus, kuid mitte, harjutuste ajal vaid seisma jäädes...imelik. Treener arvas, et mingi kilejas osa, mis luud ja liha ühendab on kuskile vahele kasvanud, nagu ta kunagi ühe maratoni jooksja vigastusest kuulnud oli, mida viimasel lahti opereeriti. Õnneks polnud mul asi nii hull, väike konsultatsioon mõne arstiga, alguses proovisin soovitusel ka spordisalvi :( , mis pm. lihtsalt tulitas ega leevendanudki, tekitas pigem lisaebameeldivusi, veel soovitati kõrge vitamiini sisaldusega ravimit, mis on mind siiamaani korras hoidnud :( Kahjuks jõudis see minu jaoks väga ränk vigastus mind paar kuud piinata, kuid ravim oli lihtne ja tõhus ning siiani on veel ainult vahest tunda olnud, loodan, et see ebameéldiv ja tülikas probleemi mind kunagi enam ei taba. Olen kuulnud ka, et paljudel on seda häda olnud.

Nüüd olengi pm. valgu ja erinevate vitamiinide peal :angry: Ehk siis, minu vigastus, vitamiini puudus :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhtus siis väiksena, vbl 8-9 aastasena, kossu mängides selline asi, et puuplats millel mängisime, asus tagumisel poolel maast kuskil meetri kõrgusel. Siis hakkasin palli taga ajama ja sinna poole jooksma, ma suures uhinas ei pannud äärt tähele ja jooksin üle ääre, lendasin põlvega vastu asfalti. Siiamaani suur arm põlvel.

Teine asi siis juhtus pea kuu tagasi, koolis oli spordipäev ja olin avamisele hiljaks jäämas. Jooksin parasjagu suure hooga garderoobide koridorist välja, kui jooksin peaga vastu uksepiita. Lendasin põrke tagajärjel pikali ja jooksin edasi. Välisukse juures alles sain aru, et peast tuleb verd, päris ohtrasti kohe. Läksin siis algul kooliõe juurde, kus sain ajutise sideme ja pärast perearsti juurde. Õmblusi teha ei lasknud, siiani arm ja tuntav muhk peas. :angry:

(Vaadake kuhu jooksete!)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks väike vigastus seoses sportimisega meenub mulle veel. Nimelt sai koolis köit mööda lae alla ronitud, aga alla ma ei viitsinud rahulikult tulla ja libistasin, mis oli väga halb mõte, kuna kõik nahk näppudelt tuli maha ja haavad valutasid päris kõvasti. :angry:

Muudetud kasutaja Tasuja89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

* õlad

* saaglihase rebend

* põlved

* küünarnukid

* selg

* näpp jäi hantli vahele seda riiulisse pannes ja oli üle kuu aja paistes

* õlad uuesti

* põlved uuesti

* 10kg ketas on jala peale kukkunud - sitaks valus oli aga midagi katki ei läinud.

* ja eilne marrastus

rohkem ei meenu hetkel

vahepeal peale kükki või tõmmet näen liblikaid ja linnukesi... aga varblasest suuremaid linde (ntx. papagoi ja kurg) pole näinud.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrkpallis sain parema käe pöidla pahupidi.

Karates sain varbad tagurpidi, vere välja ja tõmbasin vasema reie adduktor ära (teeb siiani venitustel valu).

Jõusaalis on iganädalane asi sinikad, aeg-ajalt teevad õlad valu, põlvedes kõhred läbi (ei tea, kas just jõusaali tagajärjel), pilt kah korra eest läinud (rauavaeguse ja liiga suure pingutuse tagajärjel) ja muu selline nipet-näpet.

Ptui, ptui, ptui, rohkem pole trennides õnneks midagi juhtunud, muidu aga piisavalt :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõtleme ka siis mõne

*judos sai hooaja lõppedes kukutud täpselt õla peale, mis tingis siis väikese nihestuse

*kunagi liiga innukalt spagaati tehes suutsin ära rebestada reie tagalihase :angry:

*noorena nõrkade luude tõttu suutsin ära mõrastada peale pöialde kõik sõrmed

*kergejõustikus topispalli loopides astusin ebatasasuse peale ja pöid väändus välja, sellest tulenevalt jalg kipsis

Siiski jäid kõik vigastused aega, mil olin noorem. Nüüd pole mitu aastat ühtki vigastust. Ainus asi mis painab on krooniline sääreluuümbrise põletik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hüppeliigese vääne/murd sissepoole (kõrgushüpe)

silma sarvkesta vigastus (orienteerumine)

patella sideme vigastus (korvpall)

meniski rebend (orienteerumine)

õlavigastus (Arnold press)

nahavabad käed ja jalad (rattaga asfaldil)

vahepeal oli mitu aastat periood, kus sattusin traumapunkti iga 3-4 kuu tagant. Nüüd veidi rahulikumalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põlvemenisk on puruks läinud liigsest korvpallist asfalti peal.

Käisin kohe opil ära (paar aastat tagasi) nüüd on mõlemad jalad peaegu ühetugevused.

Ja veel lisaks, et ma pole kunagi ühtegi luud murdnud kuigi kukkumisi on hullult olnud.

Muudetud kasutaja H2TheO-Z poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi mängisime sõbraga vibudega.

Ta lasi noole lahti ja ma nägin, et see tuleb minu pea poole.

Ja, laks, vastu kulmu! :( Verd voolas.

Siis traumakasse ja sellest ajast peale ma ei ole enam vibudega mänginud. :angry: Oi kui vähe jäi puudu, et pimedaks ei jäänud.

Koolis kunagi jooksin vetsu uksest mööda, keegi kaval, aga tegi just ukse lahti ja mina peaga otse vastu ukse äärt, mille tagajärjel põrkasin vastu seina. See oli ka suht valus.

Ja siis veel paar hüppeliigese väänamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimese kümne eluaasta jooksul sai ennast päris kõvasti igale poole ära löödud, seda eriti just kodustest tingimustes. Sinikad polnud just midagi ebatavalist. Õnneks teise kümne eluaasta jooksul on see loll komme peaaegu kadunud.

Rattaga on ka kõvasti kukkutud, nii asfladil, kruusal kui ka metsas. Raskemate kukkumiste korral on olnud marrastused ja mõnikord ka nädalake jala lonkamist.

Jõusaalis polegi ennast eriti vigastanud, paremale õlale sai liiga tehtud oma pool aastat tagasi. Kulus kaks nädalat pausi ja ohtralt fastum geeli ning oligi kõik vinks-vonks korras. Siiamaani pole õlg enam tunda andnud. Kaks korda olen peaaegu ka pildi taskusse visanud, kuid seda liigse pingutuse tõttu jõutõmbe viimaste seeriate ajal.

Ühtegi luumurdu pole olnud, ühe korra on ainult näpp korvpallis tagurpidi läinud. Natuke aega lahases ja kõik korras.

Et nüüd midagi ära ei sõnunud, tuleks kolm korda üle vasaku õla sülitada... või oli see üle parema õla? ...vahet pole, topelt ei kärise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige koomilisemad õnnetused on olnud suuskadega. Elus on kaks korda nii juhtunud, et olen suuskadega suurest mäest alla sõitnud ja on õnnestunud kukkuda niimoodi kõhuli, et olen kuidagi seljatagant endal suusaga kulmu paiste lüüa. Ja ikka korralikult paiste, nii, et silm kinni. Praegult mõtlen, et kuidas see küll võimalik on, et seljatagant tuleb suusk otsaette aga nii ta juhtus :angry:

Lisaks sellele olen väiksena rattaga igasugu trikke teinud. Kraavi sõitnud, ise kusagile võssa lennates. Vastu maja seina olen isegi väiksena sõitnud, sest pidurid kadusid ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Umbes 10 aastat tagasi sõitsin rattaga liinibussile küljelt sisse. Õnneks piirdus asi vaid peahaavade õmblemisega. Paar nädalat oli koolis jumala tuus ringi käia, kõik imetlesid mu briljantroheliseplekilist "kaalikat".

Juba aastaid käin vaikselt ka LARPi seltskondades pehmete relvaimitatsioonidega vehkimas. Sealt sain paar aastat tagasi vasakusse randmesse luumurru. Lihtsalt ma olin liiga väsinud ja kui ma väsinuna edasi tegutsen, siis ma unustan ennast, hakates lollusi tegema. Mingi kiuksu ajel blokkisin vastase löögi vasaku käega (ilmselt unustasin, et mul polnud tol hetkel kilpi käes, lisaks lajatasin käe veel omapoolse jõuga vastase relvale vastu) ja oligi väikese sõrme taga asuv pisike luu sodi (põikmurd). 10 päeva lippasin sellise käega ringi, siis läksin perearstile, kes peale röntgenit mu kohe EMOsse saatis. Seal öeldi, et "noh, veidi liiga hilja, aga paneme viisakusest kipsi peale". Vist kuu aega tuli kipsi kanda ja vasaku käe väike sõrm enam päris sirgu ei lähe.

Täna hakkasin ühe tuttavaga maadlema vaatamata enda olematule ettevalmistusele. Kukkusin parema õla peale ja nüüd õlg valutab. Vähemalt liigub see vabalt, ei ragise, valu ei ole väljakannatamatu jne, seega loodan, et asi piirdus vaid põrutusega.

Kämblaluumurrust karmimaid lakse olen seni suutnud vältida.

Muudetud kasutaja paadikapten poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned aastad tagasi juhtus selline lugu. Selja lailihast treenides, tõmbasin kangi plokksüsteemil ülevalt kuklataha.

Samal momendil katkes tross ja ma ei suutnud käsi taha viia. Lajatasin kangiga endale lagipähe.

Küll peast tuleb palju verd. Läksin otse kiirabisse kus mul peapealt juuksed ära aeti ja tehti 8 õmblust.

Marletups seoti ka veel samade niitide külge ja nii ma koiu läksin tutt peas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×