Jump to content
hoomer

Mida see tähendab?

Recommended Posts

mida see tähendab kui eelmine päev tegin rinnalt surumist 5x5.. ja järgmine päev mõlemad rinnalihased valusad..noh kui neile peale vajutad siis teevad valu

See on täiesti loomulik, et järgmisel päeval lihas eilsest trennist valus on. Kergelt öeldes ja lihtsalt on valu põhjuseks lihastes olevad mikrotraumad ja põletik, mis vajab taastumist! Ära nüüd sellepärast artsile torma!:D Ja lase lihastel paar päev taastuda ja treeni edasi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegid esimest korda elus trenni või :D . kui valutab, siis on kõik ok, jama oleks kui ei valutaks :D

valutab ka neil, kes aastaid usinalt teinud. teinekord nii, et ei saa kätt sirutada, ringutada, naerda vms : :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järgmine kord tee soojendust ja venitusi ka, siis ei hakka valutama

venitus lihtsalt leevendab valu, aga see nüüd ei ole reegel, et lihas üldse valus pole! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas see on üks märk lihase kasvamisest?:D

see on kasvamise eelduseks jah :D Järelikult oled trenni teinud piisavalt intensiivselt ja korralikult!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui verd hakkab tulema siis lõpeta kohe trenn ära ja pöördu arsti juurde

Verd ?!?!?!

Oled ikka kaine ?

Ma pole veel kuulnud ,et rinna trenniga hakkab verd jooksma , ja kui isegi hakkaks oleks saalis väga õudne käia :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see on ikka see piimhape mis su lihastes möllu teeb, see ajabki asja suht valusaks. Minu puhul näiteks töötab selline asi, et annad hästi palju toitaineid lihtsalt lihastele, et nad ennast ära taastaksid lihtsalt. (pean silmas valku)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida see tähendab kui eelmine päev tegin rinnalt surumist 5x5.. ja järgmine päev mõlemad rinnalihased valusad..noh kui neile peale vajutad siis teevad valu

kle see on loogiline ,et sul m6lemad rinnalihased on valusad ei saagi olla aind yks kui neid aind korraga treenidasaab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No see on ikka see piimhape mis su lihastes möllu teeb, see ajabki asja suht valusaks. Minu puhul näiteks töötab selline asi, et annad hästi palju toitaineid lihtsalt lihastele, et nad ennast ära taastaksid lihtsalt. (pean silmas valku)

mis juttu??? Piimahape järgmine päev lihastes?? Mõtle ja loe ikka natuke!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm... see võibolla vääriks eraldi teemat, aga kaks küsimust mis tekkisid praegu:

(räägin treeningujärgsest "normaalsest" lihasvalust)

Järgmise päeva valude vastu aitab kerge liigutamine. Kuidas see mehhanism toimib ja kas seda peaks tegema? Parandab verevarustust vigastada saanud kudedes? Midagi veel?

Kas oleks KASULIK võtta järgmine päev mingit valuvaigistit (diclophenac, ibuprophein?) - peaks ju need prostaglandiine alla tõmbama ja kataboolseid protsesse vähendama, lihaseid lõdvestuvad kui valu kaob, vereringe paraneb. Lisaks loomulikult inimese moodi enesetunde tagasi saamine :D

Loomulikult REGULAARNE võtmine oleks halb maole jne, aga mõnikord?

Lisa:

Ja see piimhape on see, mis sul "kõva uhamise" ajal lihase "kinni" paneb, mitte see mis järgmisel päeval valutama ajab.

Huvitav kust üldse see müüt on tekkinud, et piimhape lihastes on see, mis järgmisel päeval need valutama paneb?

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OldMan? Teised kunnid ja bossud äkki saate mu küsimustele vastata - uut teemat pole vist nagu mõtet teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panin sinna teemasse ka oma küsimused, sest minu arvates ei vastanud see kummalegi. Esimene siis järgmisel päeval tehtavate kergete seeriate kohta ja teine valuvaigistite kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui verd hakkab tulema siis lõpeta kohe trenn ära ja pöördu arsti juurde

Verd ?!?!?!

Oled ikka kaine ?

Ma pole veel kuulnud ,et rinna trenniga hakkab verd jooksma , ja kui isegi hakkaks oleks saalis väga õudne käia :lol:

ninast võib küll hakata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panin sinna teemasse ka oma küsimused, sest minu arvates ei vastanud see kummalegi. Esimene siis järgmisel päeval tehtavate kergete seeriate kohta ja teine valuvaigistite kohta.

Meetmete rakendamine valu leevendamiseks sõltub valu tugevusest. Võib kasutada valuvaigisteid, kuid tuleb arvestada nende kõrvalmõjuga seede-elundkonnale. Võib teha massaa?i, kui valu on kadunud. Samuti võib teha venitusharjutusi kestvusega 7 - 10 sek.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui verd hakkab tulema siis lõpeta kohe trenn ära ja pöördu arsti juurde

Kui sul ikka kuskilt verd tulema hakkab, siis on midagi totaalselt valesti...ma saan aru et naistel tuleb sealt altpoolt verd, aga meestel...?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskoolipäevilt bioloogiatunnist mäletan seda fakti, et mingisugune piimhape pidi inimesel pärast treeninguid lihastesse minema kyll, mis mikrovigastused eriti tundlikuks teeb. Äkki oskab mõni targem siinolijatest kommenteerida!

Muudetud kasutaja zon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×