Jump to content
freddy0

väike kava ja paar küsimust :P

Recommended Posts

Tere

olen 18 aastane noormees umbes 180 cm pikk ja kaalun ca. 72kg, jõusaalis olen käinud umbes 4 kuud vaheldumisi aeroobse treeninguga (korvpall)

minu kava siis, ootan soovitusi :

esmaspäev: korvpall

teisipäev: jõusaalis ülakeha osa

Rinnalt surumine 3x10-12

selja lailihas ette kummardatuna kangi või hantli kõhualla tõmbamine 3x10

Pullover 3x10-15

kangiga lõuaalla tõmbed 3x10-12 õlgadele

triitsepsile pea tagant hantli üles surumine seistes 3x10-15

hantlitega või kangiga biitsepsile 3x15

kõhulihased alumine osa 3xMAX ja ülemine osa 3xMAX

kolmapäev: korvpall

neljapäev: jõusaal alakeha osa

kükid kang turjal 3x15

jala tagumisele osale pukil kõhuli olles kere tõsted 3x20

säärtele päkkadele tõus 3x20

alaseljale deadlift (ei tea kuidas eestikeeles on) 3x8-10

kõhulihased ülemised ja alumised 3xMAX

reede: vaba

laupäev: vaba

pühapäev ülakeha (sama mis ülal pool )

jne

selle kava järgi olen teinud mingi 4 nädalat juba...öelge kui midagi ei sobi vms ja soovitage ise ka midagi :unsure:

ah jaa ostsin nüüd protein nr 1 ka 900g paki sellega seoses on veel paar küsimust :rolleyes:

millal tuleb seda täpsemalt võtta (otsisin foorumist ja kõik seletasid väga kaudselt niiet ma ei saanud aru midagi :( ) ja kui palju tuleb teda võtta ? kas vabadel päevadel ka tuleb võtta ?

oki aitab kah ;)

Äitah kõigile kes viitsivad seda lugeda ja oma pead murda :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võiks olla nii...

1.päev: rind, bitceps, triitseps, kõht

2.päev: jalad

3.päev: selg, õlg, kõht

aga vaata täpsemalt tööristade alt treening kavad...edasijõudnute 3-me päevane kava... :rolleyes:

aga protein nr 1. kohta ei oska öelda... :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no enda arust on areng olnud ikka päris suur võrreldes sellega mis ma enne jõusaalis käimist olin :D enne kaalusin umbes 67kg nüüd 72-72,5kg :P kuid jah eesmärk pole saada kulturistiks vaid hoopis tahan olla normaalselt lihastes ja samas ka mängida korvpalli ja kaalu suurenemisega loodetavasti mu hüppevõime ei kahane :huh:

maksimum mis ma rinnalt olen surunud oli 90kg nüüd mingi kuu aega pole üritanud maximumi ja kükki pole veel kordagi maximumi proovinud kuna põlvedega on suht kehvasti...seepärast ka ostsin selle protein nr 1 :)

um ja jõusaal on mul väga väga algeline ;) ühtegi masinat pole, põhiliselt on mõned hantlid, kangid, väga palju raskusi, kald pink ja surumis pink on ka aretatud sinna... (tegelt on see üldse mingi tõstmis saal mingi klubi indever vms treenib seal ka...aga mina treenin teise eesmärgiga nagu üleval pool seletasin B)

Muudetud kasutaja freddy0 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
B) normaalse all ma mõtlen seda et mu liikumist ei segaks lihased :huh: kui mingi hästi jõhker olla nagu need profid kulturistid sis pakun et korvpallist ei tule enam midagi välja sest ma muutukusin aeglaseks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hüppevõime normis hoidmiseks soovitaks tõesti teha kangiga rebimist,näiteks ka kerge (kangiga hüpped) ka võid mööda treppe hüpata kui elad kõrgel korrusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selline asi siis et uurisin seda otti kava ja tekkis siis selline küsimus ,et kui mul on võimalus käia jõusaalis ainult 3 korda nädalas teisip,neljap, pühap, kas siis mõni lihasgrupp liialt ei puhka nende 2 vaba päeva jooksul ? näiteks esimese trenni ja need lihasgruppid mis siis teen saavad puhata ju praktiliselt terve nädala :huh:

ja hüppevõime treeningust siis nii palju et sellest tean suht palju :) aja jooksul on kujunenud ca 110cm kõrgune hüpe ;) enamus sellest on küll rohkem looduslik ja geenides kuidagi moodi, treeninud spetsiallselt hüpet olen vähe aga uurinud ja vaadanud internetist hüpetreeningu kohta asju olen juba paar aastat. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selline asi siis et uurisin seda otti kava ja tekkis siis selline küsimus ,et kui mul on võimalus käia jõusaalis ainult 3 korda nädalas teisip,neljap, pühap, kas siis mõni lihasgrupp liialt ei puhka nende 2 vaba päeva jooksul ? näiteks esimese trenni ja need lihasgruppid mis siis teen saavad puhata ju praktiliselt terve nädala ;)

Kui kurnad lihase hästi läbi, siis sellest täiesti piisab, sest paljud lihased töötavad koos ning koormus saadakse ka teisi lihagruppe treenides. Kui hakkad lihaseid liiga tihti kurnama, siis oled varsti ületreeningus. Parem karta ja teha mõistlikult, kui pärast kahetseda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×