Jump to content
taks

nina verejooks

Recommended Posts

ninast on lambist hakanud verd jooksma viimane terve nädal, päevas korra ja tühja koha pealt, arvan et see on tekitatud kergest vererõhust ja võimalik ka et üleväsimus mängib siin mingit rolli, on kellegil olnud sellist värki või teap nendest verejooksutest täpsemalt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogemusi küll pole, kuid paaril tuttaval-sõbral on selline probleem samuti olnud. Põhjuseks - kõrge vererõhk. Vähemalt neil

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja eriti kui sul kõrge vererõhk probleemiks, tuleks suurendada rahuliku aeroobse treeningu osakaalu ja vähendada suurte raskustega intensiivset tegemist.

Mul keska ajal jooksis kogu aeg nina verd. Lambist näiteks tunnis hakkas tilkuma. Aga vererõhk oli mul hoopis madalapoolne. Nüüd ei ole juba mitu aastat seda probleemi olnud ja isegi kui trennis vastu nina saan siis ei tule.

Lihtsalt näiteks, et asi EI PRUUGI olla kõrges vererõhus, kuid jah, see on esimene asi mis pähe torkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal sama teema kui kõrvetamas käin on ok aga noh kui trennis lõuga saan hakkab vägakergelt jooksma suht häirv on see aga trenni käigus pole küll ette tulnud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal on tekkis sama probleem hiljuti terve elu jooksul polnud kordagi jooksnud ja nüüd on kuus juba kaks korda lausa, hommikuti alustan vaikselt hommikuvõimlemisega hingamiseks kasutan suud ja siis kui võimeldud elan nagu normaalne inimene

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ninaverejooksul võib tõepoolest olla mitmeid põhjuseid. Kõrge vererõhk, nina sisemise limaskesta liigne kuivus või siis ninas asuva(te) veresoon(t)e trauma, mille tagajärjel tekibki suvalisel ajal verejooks. Selle vastu aitab küll veresoon(t)e kõrvetamine, kuid olenevalt veresoone seina paksusest ning kahjustusest on võimalik, et ka see ei aita ning mingi aja pärast hakkab veri uuesti jooksma.

Siiski on kõrvetamine esmaõigeks lahenduseks neile, kes seda varem pole veel teinud ja on hädas sagedaste verejooksudega.

Muudetud kasutaja tomster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selle kõrvetamisega võib ka tulemus ajutine olla. nimelt lasin endal ka kunagi ära kõrvetada ja siis mõne aja möödudes oli intsident, kus veri väikese abiga ikka ninast välja aeti. ja sellest ajast voolab samamoodi nagu enne kõrvetamistki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selle kõrvetamisega võib ka tulemus ajutine olla. nimelt lasin endal ka kunagi ära kõrvetada ja siis mõne aja möödudes oli intsident, kus veri väikese abiga ikka ninast välja aeti. ja sellest ajast voolab samamoodi nagu enne kõrvetamistki.

keegi virutas labidaga näkku?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kunagi oli ka sama jama, et hakkas lambist ninast verd jooksma, see oli umbes 2-1 aasta tagasi olin 14-15 aga siis ei käinud eriti jõusaalis...nüüd olen 16 aga on ära kadunud, kuigi olen peale 15 eluaastat jõusaalis käima hakanud :(

aga ei tea millest see tingitud oli ei viitsinud arstile minna :rolleyes: aga jh nüüd õnneks kadunud :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×