Jump to content
Sohne

tuunikala soolvees

Recommended Posts

Ah ole nüüd. Foorumis ja au :unsure: Las selle pärast kemplevad suured mehed - siin neid teemasid küll praegu.

Lihtsalt lahmimist ei kannata ja "inimene on tuhandeid aastaid niiviisi toitunud järelikult..." on lahmimine, mis tuunikala kohapealt ei pea paika sellel põhjusel, et reostusaste on muutnud.

Täpsemalt öeldes "ei kannata" on vale väljend - meeldib vastu lahmida seni kuni faktid õigeks saavad. See ongi minu jaoks foorumi "fun" - in disputo veritas, aga mitte see, et kõva mees olen :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku.

Mina teeks nii 130x18:100=23,4gKuna kala on ju 130g :unsure:

Jep, nii on õieti! :unsure:

Krt, minge kooli - ei tea, siis ärge andke nõu!!!! Jutt on tööte valgusisaldusest, mitte kalast. Krt. ja ei ole õieti siis õige sõna vaid õigesti. Krt. küll poisid - plikad, mida te koolis teete????!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku.

Mina teeks nii 130x18:100=23,4gKuna kala on ju 130g :unsure:

Jep, nii on õieti! :o

Krt, minge kooli - ei tea, siis ärge andke nõu!!!! Jutt on tööte valgusisaldusest, mitte kalast. Krt. ja ei ole õieti siis õige sõna vaid õigesti. Krt. küll poisid - plikad, mida te koolis teete????!!!!

No küll saab ikka nalja! :unsure: Mis sa nüüd nii õhku täis oled, take a deep breath, relax! Sul ju omalgi erutusest sõnad sassis: Jutt on tööte...... heh, naljamees! Aga jah, selle arvutuse kohapealt sul õigus! My bad! Ma ei olnud piisavalt tähelepanelik teema algataja küsimuse suhtes! 100g tuunikalas on erinevatel andmetel 25-28g valku. Küsimus oli aga 100g tootes!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku.

Mina teeks nii 130x18:100=23,4gKuna kala on ju 130g :rolleyes:

Jep, nii on õieti! :unsure:

Krt, minge kooli - ei tea, siis ärge andke nõu!!!! Jutt on tööte valgusisaldusest, mitte kalast. Krt. ja ei ole õieti siis õige sõna vaid õigesti. Krt. küll poisid - plikad, mida te koolis teete????!!!!

Kuule tööte valgusisaldus....

Kui 180 g on konserv ja sellest 130 g on kala siis loogiliselt on ülejäänud 50 g vesi?

Ja kas sulle koolis õpeteti,et vesi sisaldab valku või mis...???

130 kala see võrdub 1.3*18 g või mis???

Aga muidugi vahet pole ju,grammikesed siin või seal! Aga siiski asi on põhimõttes!

Muudetud kasutaja pacman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1,8* 18=32 kopikatega

1,3* 18=23 kopikatega

Seega viimasel juhul on paras klaas piima peale juua. Esimesel juhul on see ju mõttetu toidu raiskamine, kui keha seda niigi omastada ei suuda, või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku.

Mina teeks nii 130x18:100=23,4gKuna kala on ju 130g :rolleyes:

Jep, nii on õieti! :unsure:

Krt, minge kooli - ei tea, siis ärge andke nõu!!!! Jutt on tööte valgusisaldusest, mitte kalast. Krt. ja ei ole õieti siis õige sõna vaid õigesti. Krt. küll poisid - plikad, mida te koolis teete????!!!!

Kuule tööte valgusisaldus....

Kui 180 g on konserv ja sellest 130 g on kala siis loogiliselt on ülejäänud 50 g vesi?

Ja kas sulle koolis õpeteti,et vesi sisaldab valku või mis...???

130 kala see võrdub 1.3*18 g või mis???

Aga muidugi vahet pole ju,grammikesed siin või seal! Aga siiski asi on põhimõttes!

Minu pedagoogitöö on täiega liiva jooksnud, mis klassis te käite et loogilist mõtlemist kohe üldse pole! Vabandan ö-tähtede pärast, tähenärijad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toode on konservi sisu ilma taarata, koos vee ja maitseainete ja muu karbis olevaga!!!

Juhis sulle va pedagoog või asi:

1) mine poodi

2) võta kätte suvaline tuunikalakarp ja loe pealt:

Netokaal 185 g

Kaal nõrutatult 130 g

Ehk siis nõrutatult tähendab seda,et nõrutad vee sealt karbist välja.

Netokaalu ei panda kunagi toote karbi või pakendi kaalu!

See oleks juba toote kogumass!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toode on konservi sisu ilma taarata, koos vee ja maitseainete ja muu karbis olevaga!!!

Olen sinuga täitsa nõus! Panin ka just samade asjadega puusse ennem millega hetkel mitmed siin maadlevad. Tegelt on ikkagi asi nii et: Need arvutused mis taara peal kirjas on mõeldud ikkagi tootele üldiselt. Toode e. sisu on jaotatud erinevateks osadeks, ehk siis proteiinid, süsivesikud, rasvad,vesi, sool, jne. Kuna aga taara peal oli märgitud üldistavalt toote valkude sisaldus siis tulemuseks tuligi 18g valku 100g kohta. Muidu puhtas tuunikalas 100g kohta valke siis nagu ennem mainisin, erinevatel andmetel 25-28g! See on loogika küsimus puhtalt!!! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

issand jumal, leiti ka asi millega vaielda, kui ei meeldi tuunikala ära söö! ja herr jrx meenutab mulle tv3st mr Monki, kes igat pisiasja taga ajab ja igat pisikut kardab..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis loom sind hammustas :rolleyes:

Asi pole meeldib / ei meeldis. Asi on selles, et inimesed teaksid asju mida nad veel, ei tea, et nad saaksid teha OMA valikuid natuke informeeritumalt kui nad seda seni on teinud.

Informatsiooni ei ole kunagi piisavalt. Me otsustame ALATI ebapiisava info alusel. Aga mida rohkem meil seda on, seda suurem on tõenäosus, et otsus meid lõpuks rahuldab ja üllatab pigem millegi meeldiva kui ebameeldivaga.

Obsessiiv-kompulsiivsest häirest olen ma vähemalt päriselus väga kaugel.

Ma ei karda tuunikala :unsure: Ma söön seda. Mulle maitseb see - eriti erinevates salatites.

Üritan ENDA jaoks leida kompromisse tervisliku ja samas huvitava / sündmusterikka elu vahel. Teen seda selle põhjal, mida tean. Mida rohkem tean, seda efektiivsemaksd see protsess muutub. Loodan, et oma tegemistega saan natuke ehk teisigi sarnaseid radu käijaid aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toode on konservi sisu ilma taarata, koos vee ja maitseainete ja muu karbis olevaga!!!

Juhis sulle va pedagoog või asi:

1) mine poodi

2) võta kätte suvaline tuunikalakarp ja loe pealt:

Netokaal 185 g

Kaal nõrutatult 130 g

Ehk siis nõrutatult tähendab seda,et nõrutad vee sealt karbist välja.

Netokaalu ei panda kunagi toote karbi või pakendi kaalu!

See oleks juba toote kogumass!

Minul pole vaja poodi minna, mul asi selge... sa räägid endale ise vastu: sa oled ju sellega nõus, et taara jätad välja (seda väidan ju minagi) kuid miks sa vee välja jätad.? Sa ei hakka ju näiteks piimast vett välja aurutama (arvestama)...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dem good post!

Vaielge aga edasi :D

Edit: Peale kõiki neid aastaid

Muudetud kasutaja PlaaTable poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×