Jump to content
Sohne

tuunikala soolvees

Recommended Posts

Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku. Kui arvutada terve konservi valgusisaldus kas tuleks 18 korrutada 1,3'ga või siis 1,8'ga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis sa tast korrutad jagad, ära aja juuksekarva lõhki. loogiline oleks et ära vett arvesta ainult puhast kala massi. aga see polegi oluline ju nii täpselt

karp tuunikala on arvesta üks paras valgu kogus 1 söögikorras mingi 25 g valku või mis ta on vahet pole. hea kui lisaks jood veel piima või sööd juustu või teed konservi riisiga segades siis peaksid valgukoguse 1 korraks kätte saama. mis niitäpselt ikka neid grammikesi uurid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et see on kogu toote, st 1,8ga. Minuteada tuunikala on kõrge valgusisaldusega kala, 100g-s on 25-28g valku. Aga et konservi sisaldus on ainult 18g 100g toote kohta siis võiks arvata et see on koos soolveega. Aga ma pole 100% kindel.

Ise söön ka neid 180g karpe, sees on kah 130-140g ja see on 1 toidukord. Mul karbipeal sisaldust pole märgitud (pole märganud?) aga umbes 1 toidukorra jaoks peaks piisama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvan ka et 1,8ga. Väga palju ärge ahmige seda tuunikala. Elavhõbe ladestub inimesse päris kobedalt.

irw@elavhõbe. siukest asja pole enne kuulnud mis pistmist on tuunikalal elavhõbedaga. pole veel kuskilt kuulnud/lugend et mõni kulturist piiraks tuunikala söömist elavhõbedapärast.

kas tuunikala peaks sisaldama siis seda ainet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jajah. surete ära kui sööte tuunikala ;) veelparem - muutute nähtamatuteks

Mulle meeldib tuunikala. mingi elavhõbeda pärast teda kindlasti maha ei jäta ;)

Muudetud kasutaja 1Miku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuunikala on ookeanikala. Tuunikala on toiduahela lõpus. Ehk siis need raskemetallid mis ei lagune, mis kogunevad alates planktonist kogunevad lõpuks ja kõige rohkem sinna toiduahela lõpus olevasse olendisse ehk siis tuunikalasse. Ja kui inimene sööb tuunikala siis... koguneb see temasse. Ja erinevalt mõnest teisest raskemetallist (tsink) ei ole elavhõbedal vist kehas üldse mingit funtksiooni. Mis tähendab, et kogunedes põhjustab see mürgitust. Olen ise elavhõbedamürgitust oma silmaga näinud (tõsi mitte tuunikalast) ja see on saatus, mida ma kellelegi ei sooviks.

Alustage näiteks siit:

http://www.nrdc.org/health/effects/mercury/tuna.asp

Ja siin on üks kulturisti kirjutatud lihtne artikkel:

http://www.nrdc.org/health/effects/mercury/tuna.asp

Mööda linke ja google abiga saate veel kui vajalikuks peate.

[edited for typo]

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
wtf. kuulen seda esimest korda sellist asja.

tavaliselt laksin ülepäeva karbi

Edaspidi proovi karp alles jätta.Katsu ainult kalaga läbi ajada.

Muudetud kasutaja daemonium poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
wtf. kuulen seda esimest korda sellist asja.

tavaliselt laksin ülepäeva karbi

Edaspidi proovi karp alles jätta.Katsu ainult kalaga läbi ajada.

muhahaaa. ja hakkab nalja saama ;)

to wicked: usu mind. nii palju sinus elavhõbedat ei ole et kaal tõuseks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan,loen,imestan....

Esimest korda kuulen sellist asja,tuunikala suht pikka aega olnud päevases menüüs!

Nädalas laksan vahel 12-13 karpi sisse.

Vahel 7.

Kindel see,et igapäev karp.Muidugi erinevate maitsetega,õlis,soolavees ja tomatis,vahel teen tuunikala salatit,vahel segan toidu sisse.

Aga jah tahaks väga näha ühte teaduslikult ära seletatud värki selle elavhõbeda kohta, aga jah tänapäeva maailmas vist ei saagi ju enam mõelda mis on kahjulik!?

Enamvähem kõik on,aga näet sa ikkagi on keskmine eluiga pikenud tunduvalt kui nt 100 aastat tagasi. Kuigi jah see juba teine teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kuulnud pigem jutte soolvees kalast. Nimelt üks teadja mees oli käinud maal kus konserve valmistatakse ja sealset vett sobiks pigem inimeste mürgitamiseks kasutada kui joomiseks ja ega nad kalale karpi Eviani kõrvale kalla :unsure: Niiet parem sööge ikka õliga :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hämmastav millist jama mõnikord koolis aetakse.

Ning hämmastav, et seda usutakse. Füüsikaõpetaja ei ole füsioloog.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga palju ärge ahmige seda tuunikala. Elavhõbe ladestub inimesse päris kobedalt.

Eks selle asjaga ole ikka nii, et söö mida tahad kahjulik on ta meile niikuinii! Võite uurida mille iganes toiduaine kohta ja tulemuseks on see et mingi tark teadlane on ikkagi avastanud kuskil maailma nurgas, et see inimesele millegi poolest kahjulik on. Teadlased on teadlased, see ongi ju nende töö, selle eest nad pappi saavadki kui mõne nö. uue avastusega lagedale tulevad. Minu arvamus on see et kogu inimkond on toitunud läbi aasta tuhandete ja elu on kulgenud nii nagu ta kulgeb ka edaspidi. Tuunikala on vanem kui see nö. teaduslik avastus, nii et andke minna!

Loomulikult on võimalik leida igas asjas kesktee e. tasakaal st. et süüa, juua kõike mõistuse piires!

Kuid ühes olen ma kindel: Ükskord sureme me niikuinii! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata kallis kaos. Enne kui inimesed rõõmsalt industrialiseerumise järel maailmamerd reostama hakkasid ei olnud ookeanikalades raskemetalli hulgad tõesti nii suured kui praegu ja ürginimesed võisid muretult tuunikala pugida.

Tõsi, ilmselt on nii, et selleks et ainult tuunikalakonservidest raskemetalli mürgistust saada (eeldusel, et ikka ainult konservide sisu sööd :unsure: ) on päris raske. Siiski mina isiklikult väldin pidevat ja rohket tuunikala söömist.

Ja mina eelistaks surra maksimaalselt vanana, vaimselt ja füüsiliselt nii tervena kui võimalik. See on ka üks põhjuseid, miks ma trenni teen eks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata kallis kaos. Enne kui inimesed rõõmsalt industrialiseerumise järel maailmamerd reostama hakkasid ei olnud ookeanikalades raskemetalli hulgad tõesti nii suured kui praegu ja ürginimesed võisid muretult tuunikala pugida.

Tõsi, ilmselt on nii, et selleks et ainult tuunikalakonservidest raskemetalli mürgistust saada (eeldusel, et ikka ainult konservide sisu sööd :unsure: ) on päris raske. Siiski mina isiklikult väldin pidevat ja rohket tuunikala söömist.

Ja mina eelistaks surra maksimaalselt vanana, vaimselt ja füüsiliselt nii tervena kui võimalik. See on ka üks põhjuseid, miks ma trenni teen eks.

:unsure: Mis, mehe au sai riivatud??? Väljendasin ju küllalt selgelt et olemas on alati ka tasakaal ehk kesktee, või oot teeme asja sinu jaoks veelgi lihtsamaks! Tasakaalustatud toitumine tähendab mõõdukust ja mitmekesisust kõiges mida sööd, ja süüa kõike mis on söödav! Eks igal spordialal on omad toitumise reeglid, sellest tulenevalt ongi nii et kulturistide põhitoit koosneb pigem valgurikkast menüüst (olgu selleks siis linnuliha, munavalge, valgubaasil toidulisand või tuunikala jne.) Sumomaadluse harrastajatel aga menüü hoopis erinev, jne. jne. Võib vist sulgudesse panemata kokkuvõtlikult öelda et mitmekesisus on üks lihtne tasakaalustatud toitumis saladus?! Kui oled kulturist siis ära söö ainult tuunikala, ning ära jäta seda ka söömata!

Loodan et see teema nüüd selge ja lõpetatud. :o

Muudetud kasutaja kaos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohoohoooo - kutid kutid ja plikad ka...

Mida teema algataja küsis? Kes seda enam mäletabki...

Koolis on vist matemaatikaga ikka väga sitasti, sorry..

Kui toode kaalub 180 grammi ja 100grammis tootes on 18 grammi valku, siis ei ole ju raske matemaatiline tehe: 1,8 * 18 = 32,4 grammi !!!!!!!! Ei ole oluline kui palju on tootes kala või elavhõbedat, oluline on et 100 grammis TOOTES on valke 18grammi. Kes aru ei saanud küsige oma matemaatika õpetajalt. Ja ärge ajage möla, vaid vastake inimesele konkreetsele küsimusele konkreetselt, ehkki küsimus oli suht imelik....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku.

Mina teeks nii 130x18:100=23,4gKuna kala on ju 130g :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Konservi neto on 180g. Sellest on vähemalt 130g kala.

On öeldud et toote 100g sisaldab 18g valku.

Mina teeks nii 130x18:100=23,4gKuna kala on ju 130g :unsure:

Jep, nii on õieti! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×