Jump to content
Klaus

Doping

Recommended Posts

Kas keegi selle foorumi külastajatest-kommenteerijatest oskaks vastata minu kui lihtsa spordihuvilise mõnele küsimusele dopingu kohta.Eriti oodatud oleksid kommentaarid asjatundjatelt ehk siis tippsportlasteslt nagu Ott või Vend Vähk, aga eriti suurimalt spetsialistilt Marek Kalmuselt kes asjast peaks kõige rohkem teadma.

Esiteks, kas näiteks kulturismis on dopingukontroll vaid tiitlivõistlustel- ma ei mõtle nn. profikulturismi- või kontrollitakse võistlejaid ette teatamata igal ajal nagu osadel aladel (ma pole kindel aga vist OMi aladel on nii)?

Teiseks. Hiljuti oli uudis kuidas meie tõstja Utsar jäi vahele ja sai kaheaastase võsitluskeelu. Mulle lihtsalt pakkus huvi küsimus, et kas ta selle kahe aasta jooksul on sportlasena niiöelda eikeegi ja saab rahus kasutada kõike ning kui hiljem tippsporti naaseb, saab selles mõttes suure eelise või on mingi kontroll ka selle aja jooksul?

Kolmandaks. Mul on üks tuttav, kes on Eesti paremikku kuuluv jõutõstja. Ta rääkis, et neist kasutavad steroide kõik, et muidu ei saavuta isegi Eesti tasemel midagi.Mida arvate, saab ilma või ei saa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti Kultrismis ja Fintessi Liidu võistlustel tehakse dopingukonrolle aastast 2001. Väga paljud sportlased on kahjuks kasutanud keelatud aineid ja nende proovid on ka seda näidanud. Aastal 2005. ei olnud ühtegi otsest positiivset dopinugtesti tulemust, kahjusk vaid üks loobumine mis võrdub samaga - lõpuks on asjad siiski hakkanud näitama parenemise tendentsi.

Aastast 2007 muutuvad kohustuslikuks ka hooajavälised dopingu proovid.

Kõik testid tehakse Wada laboris Helsingis - pole alust nende õigsuses kahelda.

Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit ei taha, et keegi Eesti sportlastest määriks oma rahva mainet suurtel tiitlivõistlusetel, sellepärast pean õigeks korraldada rangeid siseseid dopingu kontrolle.

Lõpuks, meie eesmärk on: propageerida puhast ja tervet sporti !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan sõna sinu kolmanda punkti kohta.

Ma ei tea, kes on su tuttav jõutõstja ja kust pärinevad tema faktid. Aga see on selgelt loll jutt.

Eesti Jõutõsteliit viib läbi dopingukontrolle aastast 2003. Seni on need kõik osutunud negatiivseteks. See muidugi ei tähenda, et sportlased ei kasuta steroide. Aastal 2005 hakkasime tegema võistlusväliseid kontrolle, mis on kindlasti efektiivsemad. See aasta kasvatame just selliseid kontrolle.

Tean Eesti ja maailma tipust inimesi, kes ei tarvita streroide. Tean sportlasi kes on kunagi tarvitanud, siis lõpetanud ja on ikkagi edukad. Muudatud on treeningsüsteeme, kasutatakse rohkem erinevaid toidulisasid, võetakse välja maksimum nendest asjadest, mis on lubatud.

Nii et see on võimalik.

Kahjuks tundub selline tee (ilma streoidideta) eriti noorsportlastele lihsalt liiga pikk.

Vahest on probleem rahas. Noor inimene ei saa 2-3 tuhat krooni kuus alale kulutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea , et rusikas on oma arvamust muutnud , mõned aastad tagasi oli vist Õhtulehes jutt , kus Eesti Jõutõsteliidu president , see ongi vist rusikas , väitis , et suurem osa jõutõstjaid kasutavad keelatud aineid. Loomulikult välja arvatud president ise , kes on praegu lähenemas maailmatasemele oma surumistulemustes.Eesti tasemel ei ole mõtet kasutada midagi , kuna tase on madal.Maailma absoluutsesse tippu ei ole aga ilma dopinguta eriti asja , pean silmas MM esikohti ja maailmarekordeid. Sinna lähedale tundub , et saab siiski ka puhtalt nagu näitavad Silbaum, Nurmine ja Leesmann. Igaüks teeb oma valiku ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen alaters 2001a. andnud 13 dopinguproovi neist kõik on olnud negatiivsed. Eelmisel aastal testiti 5 korda, nende seas ka üks nn. pimekontroll - see oli meil kulturismis minuteada esimene kord, kui hommikul helistati ette ja küsiti kus ma päeval liigun ja tuldi jõusaali ja kohapeal viidi protseduur läbi. Kas see annab eelise? Ma mõtlen 2 aastane keeld - Kalmuse puhul minuarust andis, mees arenes edasi jõudsalt, iseasi on see, et ta võistleb teises liigas, kus dopingukotrolli ei tehta ehk seega me ei saa kunagi teada kas areng tulenes treeningmetoodika muutuses, lihtsalt võistlustest puhkamises või millegis muus. Minuarvates probleem seisnebki selles, et inimesed ei usu, et on võimalik amatöörtasemel seda puhtalt teha. Mitte kaua aega tagasi suri üks tegelane ära vanuses 30 aastat, käis meil Planetis trennis ja sõi ei tea mida sisse - mees ei võistelnud elus ühelgi võistlusel ega teinud midagi enneolematut, lihtsalt ei uskunud, et õhtul peale tööd trennis käies ei pea enesele mingit jama sisse sööma. Tahaks, et paljud noored teeksid sellest jutust omad järeldused ja eei usuks seda mida mingi sõber kuskilt kuulis või luges.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige jutt Ott! See dopinguteema on tõsine. Olen näinud saalis suurt hulka noori, kes mõned kuud treenimas ja ise päris kilud aga rassivad suurte raskustega ja räägivad seejuures, mida panevad ja mida veel võiks panna.

Olles ise südamega 7 aastat tuksis võin öelda, et mõisin alles siis kui tervis tuksis, miks vanainimesed üksteisele ikka "tervist" soovivad. Kuni tervis korras ei oska hinnata. Kui see tuksis, siis ei ole nagu midagi teha.

Eks see dopinguteema tulenebki suuresti teadmatusest kõrvalmõjudest ning kiiresti ja kergelt mentaliteedist. Kõik peaks hetkega kätte tulema. Lõpuks kui pead eesti tasemel tegijaks olemisel drooge panema siis see on ju täielik mõtetus. Oled kõva mees ja sured varsti ära - lahe :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teema käima tõmmatud siis lisan oma arvamuse ka. Doping, kui selline eksisteerib igas spordis ja ained mida kasutatakse on lihtsalt erinevad. Eesti tasemel rääkides arvan, et persoonid, kes tipus umbes 85 protsenti on nedest kasutanud, samas see minu arvamus, ning see põhineb faktidel ja oma võistlus kogemustel eriti jõutõstmis vallas , ei nimeta aega ega osavõtjaid. Kui võistleja, kes surus, näiteks 2003 rinnalt 130 kilo tegi aastaga juurde 110 kilo, ehk surus siis kokku 240 tehke järeldused ise. Mida tahan öelda, et kui tipud kasutavad siis ei tehta seda pimesi vaid range kontrolli läbi ,nagu olen arusaanud, kuna tänapäeva sport on läinud selliseks, kui tahad rongil püsida ja vedurit juhtida tuleb erinevaid kütuseid kasutada. See ei tähenda seda, et inimene läheb trenni käib nädala ja hakkab süstima ja jumal teab mida neelama, vaid kui ollakse treeninud end juba aastaid ja mingil hetkel tekib tekib lihtsalt seisak või geneetilinepiir tuleb ette, siis millegiga peab sealt üle saama. Dopinguga on selline asi, et seda on võimalik ka verest välja ajada teise keemia abil, aga see juba suurem teadus. ?hesõnaga mida öelda tahtsin- keemia on proffidele ja nagu Inna Uit ütles Eesti tasemel pole mõtet seda küll kasutada. Minu arvates õige, see annaks võimaluse ka paljudele noortele ja asjast huvitatuile, kuna hetkel paljud lihtsalt ei tulegi võistlema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei suuda praegu enesele ette kujuta, mis järgus on sport umbes nii 50 aasta pärast?

Siis vist ei ole üldse võimalik kuskil läbi lüüa ilma organismi kahjustavate aineteta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks on ka siin portaalis liikumas palju noori, kes peavad kiiret edu tähtsamaks kui oma tervist. :D Loodetavasti on neid järjest vähem.

Tervise väärtust mõistad tõesti alles siis kui probleemid käes...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei suuda praegu enesele ette kujuta, mis järgus on sport umbes nii 50 aasta pärast?

Siis vist ei ole üldse võimalik kuskil läbi lüüa ilma organismi kahjustavate aineteta?

Praegugi on piisavalt erinevate spordialade liigasid , kus dopingukontrolle ei tehta. Mina ei kujuta ette mis saab dopingukontrollist.See muutub aina keerulisemaks, põhjalikumaks ja kallimaks ,keelatud ainete nimekiri pikeneb kogu aeg,asi läheneb suurte sammudega absurdile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidagi võiks kindaks teha, et kas inimene on viimase 10 a jooksul dopingut tarvitanud vms... põhimõtteliselt oleks võimalik ju, et mingid 15 aastased poisid kuskil eesti nurgas treenivad ja hangivad endale aineid kuskilt, ütleme a la 10 aastat, siis 1 aasta puhtalt ning tulevad Eesti Ronniedena EMVle ja panevad vabalt kinni selle. Väga kahtlane tunduks kõigile aga ei saaks ju tõestada et on dopingut kasutanud?

Õnneks (vist) Eestis nii kerge dopingut hankida kuskilt pole, muidu kaotaks kulturism oma mõtte ära, ilma dopinguta midagi ei saavutakski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidagi võiks kindaks teha, et kas inimene on viimase 10 a jooksul dopingut tarvitanud vms... põhimõtteliselt oleks võimalik ju, et mingid 15 aastased poisid kuskil eesti nurgas treenivad ja hangivad endale aineid kuskilt, ütleme a la 10 aastat, siis 1 aasta puhtalt ning tulevad Eesti Ronniedena EMVle ja panevad vabalt kinni selle. Väga kahtlane tunduks kõigile aga ei saaks ju tõestada et on dopingut kasutanud?

Õnneks (vist) Eestis nii kerge dopingut hankida kuskilt pole, muidu kaotaks kulturism oma mõtte ära, ilma dopinguta midagi ei saavutakski.

Hea OLEKS jah, aga ei ole kahjuks võimalik kindlaks teha nii pika aja peale.

Ja igasuguse "kraami" muretsemine on lihtsam kui sa arvad. Mitte küll igaühel jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see peaks olema igaühe omavalik kellele tervisesport kellele aga anaboolikutega abistamine...

tippspordis loodust olex küll igav vaadata ju, ilma keemiata poleks ronniet jm. selliseid vaatamisväärsusi.

aga kes on need sportlased siis kellele tehakse võistlusvälist kontrolli üldse? mõned näiteks eriti ei võistle regulaarselt ja kui harva välja tulevad võivad ju puhtad olla

hea et rammumeestelgi neid kontrolle ei tehta muidu olex see tase suht madal ju

no Teoreetiliselt on kreatiin ja glutamiin ka ju anaboolikud, kuna kiirendavad arengut

sa mõtlesid siis ebaseaduslikke vahendeid ilmselt:P?

aga jah, see selleks, kurb on küll, kui mingit 17aastased noorukid steroide süstivad, lihtsalt selleks et rohkem TSIKKE saada

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

huvitav kui paljud tipud võivad käe südamele panna ja öelda et pole 10a jooksul ühtegi keelatud ainet tarvitanud. :lol:

ja mida annab hooajaväline testimine...? kas siis tõesti 2x aastas testimine jääb väheks.? proovis pidavat ju olema isegi aasta tagused ained näha?

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

osad ained püsivad isegi kauem kui aasta veres. ja eesti jõutõstjate kohapealt niipalju et nemad söövad meil testosterooni:) vaielge mulle niipalju vastu kui ise tahate, aga ka mina olen kuulnud tõstjaid rääkimas et söövad testosterooni ning ka varustajaid rääkimas, et nemad ühele või teisele tõstjale seda müünud on. eestis jõutõstjatele tehtavad vereproovid ei pidanud seda millegipärast välja näitama.

PS! Isiklikult arvan, et neid mehi on üks tuhandest kes julgeb tunnistada, et on keelatud ainet proovinud. Seepärast usun ka et Kiiivikas Ott on manustanud koos Marek Kalmusega. Seda ei usu ma mitte sellepärast, et mul Otti vastu mingeid negatiivseid emotsioone oleks või usuksin kuulujutte vaid usun seda sellepärast, et Marek tunnistas seda avalikult ning AVALIKULT ütles välja ka kus, kellega ja millistes tingimustes. Üks inimene peab olema ikka eriline TROPP, MATS JA HÄBEMATU TOLGUS, kes niisama heast peast sellise VALEGA avalikkuse ette astub ning teised kaasosaliseks teeb. Ma ei usu, et Marek Kalmus vastab minu kirjeldusele. Jutust saab selgesti aru, et tegemist on endast ja teistest lugupidava mehega. Ka antud sündmusest tuleb hästi välja, kes siis tegelikult ka seestpoolt "kõva mees" on.

PPS! See oli lihtsalt minu kui täieliku võhiku ning mitteteadja arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on üks põhjuseid, miks mulle meeldivad kahevõitlusalad. Kuna tegemist on NII mitmekesiste aladega, siis dopingust saadav potentsiaalne kasu on väiksem kui puhtalt jõu/vastupidavus/kiirusaladel. Seega ka kasutajaid vähem, kuid loomulikult ka neid on.

Lihtsalt kellelegi huvitavaks teadmiseks, et suurimates Jaapani MMA (mixed martial arts e. väheste reeglitega vabavõitlus) showdes (Pride; K1) on "pisteline" kontroll, mis pigem on suur nali ja seda on näha ka. Siiski on enamuses ikka võitlejaid, kes ilmselt on puhtad.

USA's käib testimine spordikomiteede reeglistiku järgi nagu muudel spordialadel ning UFC's (Ultimate Fighting Championship) on paar venda vahele ka jäänud.

Brasiilias ei kontrolli keegi midagi ja paljud pidid tegema :lol:

Aga millal jäi dopinguga olümpial viimati vahele mõni poksija, maadleja või judokas? Ei tule küll ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidagi võiks kindaks teha, et kas inimene on viimase 10 a jooksul dopingut tarvitanud vms... põhimõtteliselt oleks võimalik ju, et mingid 15 aastased poisid kuskil eesti nurgas treenivad ja hangivad endale aineid kuskilt, ütleme a la 10 aastat, siis 1 aasta puhtalt ning tulevad Eesti Ronniedena EMVle ja panevad vabalt kinni selle. Väga kahtlane tunduks kõigile aga ei saaks ju tõestada et on dopingut kasutanud?

Õnneks (vist) Eestis nii kerge dopingut hankida kuskilt pole, muidu kaotaks kulturism oma mõtte ära, ilma dopinguta midagi ei saavutakski.

Kulturism ilma steroiditeta oleks ebahuvitav, ei oleks mr olympial midagi vaadata ja ilma dopinguta ei saavutagi midagi erilist, see jäta meelde ja kahtlusta ikka kõiki.Muideks, ka kreatiini taheti alguses dopinguainete nimekirja panna.Dopingut me kasutame kõik , jah ka sina , kofeiin , alkohol näiteks, need on ka dopinguainete nimekirjas , pluss lugematu arv ravimeid. 10 aasta jooksul jõuavad kõik kasutada tohutus koguses dopinguaineid ja kõik tuleks diskvalifitseerida.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas jõutõstmist on võimalik teha ilma dopinguta? Arvan et on.

Küsimusele, kuidas olen ma suutnud oma tulemused rahvusvalisele tasemele tõsta ilma keemiata, vastan edukuse võti peitub suhtumises ja analüüsivõimes.

Toon siin mõne näite. Üks tähtsamaid asju on loomulikult toitumine. Mis vahet siis on minu toitumisel võrreldes tavalise jõutõstjaga. Ainult see vahe, et

esiteks kulutan iga kuu toidule 4500-5500 kr ja uskuge selle raha eest saan ma lubada miinimum menüüd. Olen täpselt välja arvestanud mida endale sisse ajan

kogu ööpäeva jooksul. Nimelt üheksal korral ööpäevas söön ma täpselt seda mida minu organism vajab taastumiseks. Kindlasti on kohe väga suur erinevus minu ja ülejäänud "seltskonna" vahel selles, et pean kinni päevakavast. Väidan, et 99,9% tõstjatele tundub ülemõistuse raske minna magama kell 22:00 ja tõustes kell 1:00, et sisse juua öine valk. Ja lõplikult tõusta kell 5:00, et siis jällegi süüa. Ja kogu seda menüüd ja päevakava järgida 365 päeval aastas.

Kui enamus sportlasi teab, mis on valk, siis tavaliselt vitamiini jutu peale osatakse öelda ainult möhh, jne. Toitumisest võiks rääkida lõpmatuseni, kuid sellel pikemalt ma peatuma ei hakka.

Läheme siis edasi näiteks treeninguga. Jällegi pean kurbusega tõdema, et kui hakkan lahti seletama oma treening kava ,siis kiilub enamusel kuulajatest

mõistus kinni. Küsite miks? Sest need kavad mille alusel teevad enamus tõstjad trenni ei kõlba minu arust sellistele sportlastele, kes soovivad kunagi ka tippu jõuda. Need kavad sobivad ainult sellisele seltskonnale, kes ei taha üksteisest erineda. Ja kahjuks sellest ei saa paljud aru. Minu kindel seisukoht on, et kava tuleb teha iga sportlase jaoks eraldi, mis arvestab just selle sportlase hetke olukorra ja plaanidega. Kuid, kui soovite "toota" terve hulga ühesuguse tasemega jõutõstjat, siis palun internetis liigub väga palju "huvitavat" infot treeningu kohta.

Kavad on muidugi toredad asjad, kuid soorituste tehnika on see mida naljalt ilma treeneri juhendamiseta ei õpi. Ja kui teie eesmärgid on suured, siis

teadke, et see treener, kes teid juhendab peab olema ikka väga hea. Selleks ei sobi absoluutsel inimene, kes pole näinud kuidas tõstavad maailma parimad

tõstjad. Miks? Ainult selle pärast, et tänapäeval jõutõstmises kasutatavad trikood ja sidemed annavad tõstjale väga suurt tuge. Ja kui treener ei saa aru

miks ühe firma särgiga surutakse teistmoodi, kui teise firma tehtud särgiga, siis kahjuks kajastub see teadmatus ka teie rekordis. Ja loomulikult on kogu kava kõrg tasemel ülesehitatud just sellele teadmisele millise varustusega sa võistled. Näiteks võin tuua siin surumise. See kuidas peavad treenima end sportlased, kes kasutavad näiteks Titani surumis särke on ikka väga väga erinev sellest, kuidas peaks treenima end sportlane, kes surub ilma särgita.

Kogu selle jutu mõte on selles, et enne kui valite keemia kasutage kõik lubatud vahendid ära. Ja te näete, et saab ka puhtalt teha suuri tegusi. Ütlen otse välja mõtte, mis kindlasti paljudele ei meeldi, kuid mis minu arvates on nii. Nimelt inimene valib keemia ainult sel juhul, kui ta kolm ajurakku ja tal pole analüüsivõimet.

Ja lõpetuseks, kas olete kunagi mõelnud sellele, kui tugev olite te näiteks 8 või 12 aastaselt enne seda, kui te treenigutega alustasite. Kas olite oma eakaaslastest 2 või isegi 3 korda tugevamad? Kui jah siis teadke, et ainult sel juhul on teil väga suur võimalus jõuda maailmarekorditeni. Ülejäänud seltskond võtku omale teadmiseks, et ilma geneetiliste eelduste te seda ei saavuta. Kuid jah, kui teete aastaid arukalt ja ennast ohverdades trenni, siis võite hea õnne korral tulla ka maailmameistriks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kreatiinist

Zidane tunnistas, et tarvitas kreatiini

AFP/SLÕL

Torino Juventuse dopinguprotsessil ütlusi andnud klubi ekspallur Zinedine Zidane tunnistas, et tarvitas Itaalias mängimise ajal kreatiini, mis tugevdab lihaseid.

«Kuid võtsin seda ainult Juventuse päevil, mitte Prantsusmaal ega Hispaanias,» lisas Zidane. Prantsusmaal on kreatiin keelatud ainete nimekirjas, Itaalias mitte.

http://www.sloleht.ee/2004/01/27/sport/152142/

JA MINU LEMMIK

Arno Pijpers ütleb alustuseks, et jalgpalli ja dopingu seosed on talle üsna kauge teema ja et ta ei oska ses küsimuses kaasa rääkida. Ent vestluse käigus selgub, et oskab küll.

Esmalt meenutab ta Hollandis kogetut: «Feyenoordis töötades kuulsin, et massöör on ühele mängijale kreatiini andnud. Olime neis asjus väga karmid – olgugi et kreatiin ei kuulunud keelatud ainete nimistusse, vallandasin massööri päevapealt.»

Ja siis kirjeldab seika Eestist: «Olin just siia tulnud, kui nägin üht nohust hoolealust ninapihustit kasutamas. Saatsin ta otseteed doktori juurde. Rõhutan mängijatele tänagi: tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, et mitte ootamatult jamadesse sattuda.»

http://www.sloleht.ee/2003/04/25/sport/139189/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

80% Eesti sportlastest, kes on midagi saavutanud tarvitavad dopingut! Ja see on nii, vajelda siin pole mõtet! Jah tõesti, ei kujuta ette 50a pärast, mis toimub ;) Aga eks siis olen need ravimid (ehk siis doping ehk steroid) kergematekls ning pehmemateks muutunud ning kahjustavad vähem tervist ja neid raskem avastada! See keelatud ainete nimekiri venib lõpuks väga pikaks, väga... ja sportlased ei muute, nad muutuvad üha auahnemateks ja söövad veel rohkem igast jama endale sisse... kahju :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jõutõstmist on võimalik teha ilma dopinguta? Arvan et on.

Küsimusele, kuidas olen ma suutnud oma tulemused rahvusvalisele tasemele tõsta ilma keemiata, vastan edukuse võti peitub suhtumises ja analüüsivõimes.

Toon siin mõne näite. Üks tähtsamaid asju on loomulikult toitumine. Mis vahet siis on minu toitumisel võrreldes tavalise jõutõstjaga. Ainult see vahe, et

esiteks kulutan iga kuu toidule 4500-5500 kr ja uskuge selle raha eest saan ma lubada miinimum menüüd. Olen täpselt välja arvestanud mida endale sisse ajan

kogu ööpäeva jooksul. Nimelt üheksal korral ööpäevas söön ma täpselt seda mida minu organism vajab taastumiseks. Kindlasti on kohe väga suur erinevus minu ja ülejäänud "seltskonna" vahel selles, et pean kinni päevakavast. Väidan, et 99,9% tõstjatele tundub ülemõistuse raske minna magama kell 22:00 ja tõustes kell 1:00, et sisse juua öine valk. Ja lõplikult tõusta kell 5:00, et siis jällegi süüa. Ja kogu seda menüüd ja päevakava järgida 365 päeval aastas.

Kui enamus sportlasi teab, mis on valk, siis tavaliselt vitamiini jutu peale osatakse öelda ainult möhh, jne. Toitumisest võiks rääkida lõpmatuseni, kuid sellel pikemalt ma peatuma ei hakka.

Läheme siis edasi näiteks treeninguga. Jällegi pean kurbusega tõdema, et kui hakkan lahti seletama oma treening kava ,siis kiilub enamusel kuulajatest

mõistus kinni. Küsite miks? Sest need kavad mille alusel teevad enamus tõstjad trenni ei kõlba minu arust sellistele sportlastele, kes soovivad kunagi ka tippu jõuda. Need kavad sobivad ainult sellisele seltskonnale, kes ei taha üksteisest erineda. Ja kahjuks sellest ei saa paljud aru. Minu kindel seisukoht on, et kava tuleb teha iga sportlase jaoks eraldi, mis arvestab just selle sportlase hetke olukorra ja plaanidega. Kuid, kui soovite "toota" terve hulga ühesuguse tasemega jõutõstjat, siis palun internetis liigub väga palju "huvitavat" infot treeningu kohta.

Kavad on muidugi toredad asjad, kuid soorituste tehnika on see mida naljalt ilma treeneri juhendamiseta ei õpi. Ja kui teie eesmärgid on suured, siis

teadke, et see treener, kes teid juhendab peab olema ikka väga hea. Selleks ei sobi absoluutsel inimene, kes pole näinud kuidas tõstavad maailma parimad

tõstjad. Miks? Ainult selle pärast, et tänapäeval jõutõstmises kasutatavad trikood ja sidemed annavad tõstjale väga suurt tuge. Ja kui treener ei saa aru

miks ühe firma särgiga surutakse teistmoodi, kui teise firma tehtud särgiga, siis kahjuks kajastub see teadmatus ka teie rekordis. Ja loomulikult on kogu kava kõrg tasemel ülesehitatud just sellele teadmisele millise varustusega sa võistled. Näiteks võin tuua siin surumise. See kuidas peavad treenima end sportlased, kes kasutavad näiteks Titani surumis särke on ikka väga väga erinev sellest, kuidas peaks treenima end sportlane, kes surub ilma särgita.

Kogu selle jutu mõte on selles, et enne kui valite keemia kasutage kõik lubatud vahendid ära. Ja te näete, et saab ka puhtalt teha suuri tegusi. Ütlen otse välja mõtte, mis kindlasti paljudele ei meeldi, kuid mis minu arvates on nii. Nimelt inimene valib keemia ainult sel juhul, kui ta kolm ajurakku ja tal pole analüüsivõimet.

Ja lõpetuseks, kas olete kunagi mõelnud sellele, kui tugev olite te näiteks 8 või 12 aastaselt enne seda, kui te treenigutega alustasite. Kas olite oma eakaaslastest 2 või isegi 3 korda tugevamad? Kui jah siis teadke, et ainult sel juhul on teil väga suur võimalus jõuda maailmarekorditeni. Ülejäänud seltskond võtku omale teadmiseks, et ilma geneetiliste eelduste te seda ei saavuta. Kuid jah, kui teete aastaid arukalt ja ennast ohverdades trenni, siis võite hea õnne korral tulla ka maailmameistriks.

Jõutõstmise treening metoodikast tean vähe, kuid olen 100% sinu jutuga nõus. Eriti selles osas mis puudutab toitumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

..ei usu et vennad/õed, kes on tippspordis tarvitanud dopingut, on teistest vähem vaeva näinud. võibolla isegi rohkem pingutanud. kes seda teab. kui üks asi on selge, dopingusse on alati suhtutud negatiivselt ning iga sportlane kes on oma karjääri jooksul dopingut kasutanud, vahele pole jäänud ning eitanud kasutamist kuni surmani - see läheb hauda musta südametunnistusega ning ilma oma väärikuseta. Kui ikka mehes piisavalt meest pole, et tunnistada oma tegusi, siis võib noksi vabalt ära kah opereerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×