Jump to content
-Jaanus-

Tõsiselt valusad lihased.. Mida teha?

Recommended Posts

Probleem selline, et sellest 5x5 kava artiklist inspireerituna võtsin selle kava kohe ka kasutusse. Suht hea kava tundub olevat, ainuke probleem on see, et muutus oli vist järsk...

Nimelt pärast jalapäeva käin ma 3-4 päeva ringi nagu mul oleks kerge puue, jalalihased on nii valusad. Võib olla ma alustasin ka veidi suurest raskusest aga teha jõuan ilusti, aga läbi võtab ikka korralikult.

Jalad on nüüd pärast teist jalatrenni ka valusad, isegi hullemini kui esimesel korral. Praegu on viies päev pärast trenni ja ikka annavad tunda, varsti on aga uus jalapäev. Seega nüüd probleemi enda juurde: kui nüüd jätkub see, et iga kord on jalalihased pärast trenni mitu päeva valusad, kas see võib kuidagi midagi negatiivselt mõjutama hakata (isegi kui jalapäevaks jalg ära taastuda suudab)?

Teiste lihastega pole seda probleemi, annavad veidi tunda küll pärast trenni järgmine päev, aga taastuvad palju kiiremini.

Ja veel, kas on mingit viisi valu leevendamiseks?

Olen kuulnud kahte vastukäivat teooriat: 1. Lihasele tuleb rahu anda, et ta taastuks, 2. järgmine päev tuleks kergelt peale teha, et piimhape lihastes ühtlasemalt jaguneks.

Võib-olla on hoopis mõlemas iva sees, tunduvad mõlemad ju loogilised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arvan et sa pole enne jalgu korralikult treeninud sest see kava on küll raske aga mitte tappev ja vb olla sul toitumine puudulik mis on kogu taastumise aluseks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Venitad ka ikka jalgu?

Ma arvan ka, et vähene treenitus ja mitte venitamine on põhjusteks.

Võib veel kergelt aeroobset peale trenni teha, vähendab ka natuke lihaste valulikkust.

Mingi valu on loomulik, mille kohta oli siin lausa suur teema, kuid trenniga sandistamine ei ole ka hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

KOhe pärast trenni aeroobne jalutus või ratas otsa. Lõdvestab ja nii. Kindlasti korralik venitus peale igat seeriat ning lõpus korralikult veel. Korralik toitumine ja massaaz võiks abiks olla!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa teeksid originaal varianti 5x5 , siis valutaksid ainult esimene nädal. Tundub , et teed seda kulturistide 5x5 ja sel juhul saad peale igat korralikku trenni valutada. Kerge ratas trennijärgsetel päevadel aitab kindlasti, kiirendab taastumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige toitumine enne ja pärast treeningut, kerge massaa? - saad ka ise teha. Äärmisel juhul kasuta vees lahustuvat aspiriini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2. järgmine päev tuleks kergelt peale teha, et piimhape lihastes ühtlasemalt jaguneks.

Ma loodan, et sa ei arva, et sul järgmine päev veel piimhape lihastes on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle piimahppe koha pealt pole ma veel ennast eriti harind... seega ei oska ma midagi arvata. Aga reaktsioonist järelduvalt ma siis parem ei arva seda.

Aga proovin jah seda kulturistide varianti, kuigi võtsin kordusi veidi vähemaks nendel harjutustel, mis pold 5x5, loodan et mõjub veidi rohkem jõule.

Ise ma arvan et võib jääda siiski vähese sooja ja venituse taha, olen küll mõlemat teind, ag ju sis mitte piisavalt.

To OldMan: Kui võimalik, siis võiks paar head vihjet anda trenni eelse ja järgse toitumise kohta. See on muidu väga kompleksne teema, ma tean. Ja ma olen seda uurind ka omajagu, aga äkki on siiski midagi lihtsat, mille olen kahe silma vahele jätnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paljud on siin kurtnud et peale kava vahetust on algul valus.eriti kui on tehtud pidevalt ühte ja sama kava ja siis äkitselt uus ette võetud :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üks tuttav sportlane soovitas sel puhul õlut, pidavat kuidagi leevendama

paraku ise ei oska seda kommenteerida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×