Jump to content
allive

ületreeningu tunnused...

Recommended Posts

Kui organism enam täielikult taastuda ei suuda, tekibki ületreening, mis on seotud eeskätt hormonaalsete muutustega ja närvisüsteemi seisundiga. Esimeseks tundemärgiks oleks juba see, et mitu päeva järjest puudub isu trenni teha!

Sellest on siin palju räägitud, aga lühikokkuvõte kergemast ületreeninguvormist!

- puhkepulss kiirenenud

- kiire väsimine

- söögiisu langenud

- kehakaalu kaotus

- südamepekslemine

- sportliku tulemuse langus

- unehäired

- suurenenud ärrituvus

- kontsentratsiooni häirumine

- kiire higistamine

Pane otsingusse ja saad palju teada !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei puutu otseselt kokku teemaga,kuid küsin siiski.

Kas võib tekkida ületreening tehes nädalas 3xjõusaali ning mitte jõusaali päevadel 4-5x30min. ujumist/jooksmist.

Kas on võimalik ennast aeroobsega ületreeningusse viia?

Muudetud kasutaja BodyBuilding poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhinäitajad ongi treeningtüdimus, jõunäitajate langus ja häired unega. Vahest ei olegi põhjus mitte isegi ületreeningus vaid vitamiinide puuduses. Praegusel aastaajal ongi see kõige valusam ehk talvelõpp-kevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ületreening tekib sellest kui oled liiga palju treeninud aga kas on selline asi võimalik et tehes ühte lihast üks kord nädalas,tekib ületreening.Minul näiteks on viimasel ajal jõunäitajad kukkunud,kuigi trenni teen korralikult ja toitumine on ka paigas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ületreening tekib sellest kui oled liiga palju treeninud aga kas on selline asi võimalik et tehes ühte lihast üks kord nädalas,tekib ületreening.Minul näiteks on viimasel ajal jõunäitajad kukkunud,kuigi trenni teen korralikult ja toitumine on ka paigas.

Korrigeeri oma kava ja muuda harjutusi, kordusi ja seeriaid. Jõunäitajate kukkumine võib olla ka tingutud sellest, et see kava on ennast nö. ammendanud ja tuleb midagi muuta. See on tavaline, et iga nädal pole sul alati sama palju powerit. Siin tulevad ka mängu väsimus, kas oled välja puhanud, stress jpm. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekib ikka seisak, teist küll ei usu.

Ma olen ka ikka valesti treeninud: tegin 6korda nädalas trenni ja eelmine kevad käisin veel 7. päeval tööl ka. Ükskord oli siis küll selline tunne, et ei jõua enam, olin väsind. Siis tegin veel kodus tõstepingi ja hantlitega trenni. Niiet trenni jätsin pooleli ja läksin teise tuppa puhkama.Ja nagu märk jumalalt, olin telekas Ott ja rääkis trennist ja värgist. Niiet liiga palju trenni pole ka hea, lihas peab ikka ära taastuma, muidu ju ei kasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas treeninkava ammendumise tagajärjel võib hakata ka jõudu ja lihasmassi lausa kaotama? või tekib lihtsalt pikemajaline seisak arengus?

Kas just langus aga seisak kindlasti. Pead lihased teistmoodi tööle panema ja neid nö. shokeerima vahete-vahel. Lihastel on mälu!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahemärkusena siis nii palju, et ületreenituse ja laiskuse vahel on õhkõrn piir :D

Joker on meil teada-tuntud naljamees. ;)

Rasketel ületreenituse juhtudel võivad südames tekkida pöördumatud morfoloogilised muutused, millega kaasnevad jäävad muutused EKG - l.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimeseks ja küllaltki püsivaks ületreenituse tunnuseks on unehäired. Need väljenduvad uinumisraskustes ja rahutu unena öö jooksul. Järgmisena kaob tahe treenida. Seejärel häirub liigutuste tehniline koordinatsioon. Ületreenituse esmaste tunnuste ilmnemisel tuleb vähendada treeningu mahtu ja intensiivsust, pikendada puhkepause, küllastada organismi C ja eriti B -vitamiinidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahemärkusena siis nii palju, et ületreenituse ja laiskuse vahel on õhkõrn piir  ;)

Joker on meil teada-tuntud naljamees. ;)

Rasketel ületreenituse juhtudel võivad südames tekkida pöördumatud morfoloogilised muutused, millega kaasnevad jäävad muutused EKG - l.

Suurenevad südame mõõtmed, tekivad südamerütmihäired, ekstrasüstolid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks sellist asja,et kui vabadel päevadel kodus rinnalt surumist teha 3*10 kas pikemas perspektiivis hakkab rind ületreeningu all kannatama või võib teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiks sellist asja,et kui vabadel päevadel kodus rinnalt surumist teha 3*10 kas pikemas perspektiivis hakkab rind ületreeningu all kannatama või võib teha?

kui on vabad päevad, siis puhka ikka nendel päevadel!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on unehäired. ma ei jää erti magama ja ärkan öösel tihti üles aga trennis meeldib käija ja mingit tüdimust ei ole ja jõunäitajad paranevad pidevalt. ma ise ei tunne küll mingit ületreeningut .

kas unehäired võivad olla ka millestki muust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka ise täheldanud sama asja.Viimasel ajal 1-2 korda ärkan öösel üless,vaatan kella ning uinun uuesti.Ületreeningut nagu ei ole ning magada saab ka kuskil ~8 tundi.Peaks ehk unematit vahelduseks proovima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul endal ka jube jama selle unega- ei teagi milles asi vb närvid lihtsalt läbi :D

igatahes ükskõik kui väsind poleks ikka vähkrlen väemalt tunni kui uni tuleb - ööselgi sama jama ,et mitu korda ärkan, samas trenni jõuan teha. Praegu proovin seda Une- MAti une rohtu vb aitab :D

PAistab et teistel ka sama mure , võimalik et siis äkki vitamiini puudus- talv on ka päris karm see aasta old -äkki tühjaks tõmband?

Muudetud kasutaja KONDIPUKETT poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×