Jump to content
Denzel

Õlakava

Recommended Posts

ÕLG.

1. Istudes seljatoega pingil kangi või hantlite surumine, kui surun kangi,

siis kindlasti eest 4s. 12-8x

2. ettekallutatult hantlite tõsted küljele ehk õla tagumine osa 4s. 12x

3. seistes hantlitega lendamine 3s. 12x

4. seistes hantlite tõsted vaheldumisi ette 2s. 15x

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Istudes seljatoega pingil kangi või hantlite surumine, kui surun kangi,

siis kindlasti eest 4s. 12-8x

Huivitav oleks teada kindlalt. :D

Mis õlaosa kõigerohkem mõjutab eest surumine ja millist osa tagant surumine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu kava umbes sama, ainult et surumist teen viimase harjutusena niipalju kui suudan. Kui viimasena teen lendamist siis ei suuda/oska viimast välja anda.

Kuklatagant surumine ja rinnalt surumine treenivad mõlemad õla esiosa peamiselt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eest surumine - deltalihase ees- ja keskosa,rinnalihase ülaosa,trapetslihase ülaosa, triitsepsit ja eesmist saaglihast.

tagant surumine - deltalihase keskmine osa,trapetslihase ülaosa,triitsepsit,eesmist saaglihast.need on põhilised (lisaks veel romblihas jne).

tagant surumisel on oht vigastada õlaliigest, kui ei olda piisavalt ettevaatlik!

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eest surumine - deltalihase ees- ja keskosa,rinnalihase ülaosa,trapetslihase ülaosa, triitsepsit ja eesmist saaglihast.

tagant surumine - deltalihase keskmine osa,trapetslihase ülaosa,triitsepsit,eesmist saaglihast.need on põhilised (lisaks veel romblihas jne).

tagant surumisel on oht vigastada õlaliigest, kui ei olda piisavalt ettevaatlik!

fitshows Milos ütles just ,et tagant surumine teeb eesmist ölga!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
teeb jah, põhiliselt siiski keskmist deltat.kui tahad eesmist osa rohkem treenida, siis tõsta hantleid ette.

väga rumal jutt..

Õla esimest osa treenib kuklatagant surumine ja samuti ka eest surumine. Külgmist osa mõjutavad need harjutused minimaalselt. Külgmist mõjutab suuresti hantlitega lendamine küljele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
teeb jah, põhiliselt siiski keskmist deltat.kui tahad eesmist osa rohkem treenida, siis tõsta hantleid ette.

väga rumal jutt..

Õla esimest osa treenib kuklatagant surumine ja samuti ka eest surumine. Külgmist osa mõjutavad need harjutused minimaalselt. Külgmist mõjutab suuresti hantlitega lendamine küljele.

milline on deltalihase külgmine osa?minuteada jaguneb deltalihas eesmiseks, keskmiseks ja tagaosaks ning kukla tagant surumine mõjutabki eesmist ja keskmist osa, pole ju vastu vaielnduki, parandasin ka ennast enne.delta eesmise osa treenimiseks soovitasin sooritada hantlitõtseid ette, ehk ei olnud see nii väga rumal jutt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangi surumine kukla tagant - harjutus mõjutab deltalihaseid, peamiselt keskmist osa, samuti trapetslihase ülaosa, õlavarre kolmpealihast ja eesmist saaglihast! Veel mõjutab see romblihast, harjaalust lihast, väikest ümarlihast, harjaülist lihast!

Vajelda siis pole mõtet!!! Arvan, et hr. Kalmus natuke eksib!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 variant, mida ise olen kasutanud:

1) kangi surumine eest 3 s

2) hantlitega istudes surumine 2 (3) s

3) hantlitega lendamine küljele istudes 3 s

4) hantli tõsted ette (käed koos või eraldi) 2 s

5) hantlitega lendamine küljele püsti 2 (3) s

* õla tagumisele osale seljapäeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kangi surumine kukla tagant - harjutus mõjutab deltalihaseid, peamiselt keskmist osa, samuti trapetslihase ülaosa, õlavarre kolmpealihast ja eesmist saaglihast! Veel mõjutab see romblihast, harjaalust lihast, väikest ümarlihast, harjaülist lihast!

Vajelda siis pole mõtet!!! Arvan, et hr. Kalmus natuke eksib!

Olen veendunud, et ei eksi kullakesed, see, et mingi raamat seda väidb ei tähenda seda, et nii ka on. Kui lähete saali järgmine kord tehke seda harjutust: "kuklatagant kangiga surumine" tehke koos sõbraga ja vaadake lähedalt milline õlalihase osa kõige enam tööd teeb.

Jutt käib ju sellest kas see harjutus mõjutab enam keskmist või eesmist osa.

Väidan endiselt ja olen VEENDUNUD, et suurema, oluliselt suurema koormuse saab õlalihase eesmine osa. Isegi triitseps saab seda harjutust tehes suurema koormuse kui õla keskmine osa.

Muidugi, koormuse keskmine osa siiki saab, aga see on tühine võrreldes esimesega.

Kui rääkida veel, et millised lihased töötavad harjutust tehes siis väidan, et absoluutselt kõik skelettlihased. Kuid valdav enamus neist teeb nö. staatilist tööd.

Kui keegi veel arvab, et raamatus on õige jutt ja minu oma vale, siis palun esitage küsimus ka Ott Kiivikale. Vaadake kuidas tema seda kommenteerib. Annan pea, et ta on minuga sama meelt. Ehk siis: KORDAN, TEHES HARJUTUST KANGIGA KUKLATAGANT SURUMIST SAAB SUURIMA KOORMUSE ÕLA EESMINE OSA, SEEJÄREL TRIITSEPS JA SIIS ALLES ÕLA KESKMINE OSA JA MINGIL MÄÄRAL KA TRAPETS.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka mitmetest videodest meelde jäänud et kõik Pressid e surumised (hantlitega, kangiga eest/kukla tagant) treenivad kõige rohkem õla esiosa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

antud harjutus - kukla tagant surumine on mul kavas sees! Aga ehk oleneb siin ka inimesest endast, kui õige tehnikaga suruda, inimese anatoomist jne. Raamatutest nii palju, et oleneb ka mis materjali lugeda! kombineerides raamatud ja kogemused (kas või mõnelt vanalt tegijalt) saadki õige variandi! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga siit siis minu õlakava:

1. istudes seljatoega pingil kangi surumine eest 3*8

2. istudes seljatoega pingil hantlite surumine 3*8

3. istudes hantlite viimine küljele 3*8-12

4. ettekallutatult hantlite viimine küljele 3*8-12

5. ettekallutatult trossi viimine küljele 3*8-12

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×