Jump to content
Sarge

Rinnalihaste treening.

Recommended Posts

Tere,

Olen siin alles algaja ja loodan, et teema sai püstitatud õigesse kohta.

Tahaksin alustada rinnalihaste treenimist. Leidsin, et minu jaoks on kõige lihtsam selline viis nagu pullover. Arnie treenis igatahes oma rinnalihaseid sellega ja tipphetkedel oli tema rinna ümbermõõt 143cm (maailma suurimate rindadega naisel 180cm). Kõigepealt, et treenima hakata peab vist õigesti toituma hakkama, et kasvaks lihasmass. Aga siis minu küsimuseks ongi selline asi kuidas kasvatada lihasmassi ? Olen 16a. vana, 176.3 cm pikk ja kaalun 65-67 kg. Ma arvan, et ma kaalun palju, aga ma ei tea kus mul see lihasmass on. Kõige rohkem on seal kaenlaall ja nagu selja peal, mis need seal olidki, ei mäleta nimetust ja siis kintsudel, aga see ikkagi ei tohiks välja anda minu massi. Ma arvan, et lihtsalt ma raske kondiga, aga see selleks.

Siis peale toitumise on üks küsmius veel.

*Mis peaksid need numbrid tähendama:

Rinnalt surumine 5x15*, 10, 8, 6, 4

Kaldpingil rinnalt surumine 4x10, 8, 6, 4

Kaldpinnal lendamine 3x10, 8, 6

Rööbaspuul surumine 3x15, 10, 6

Hantliga pullover 3x15

Kas on nii, et 5 korda tõstan 15kg (I puhul), siis teist korda 10 kg jne... ?

Aitäh kes viitsisid mu teksti läbi lugeda ja sellest aru said ning paluks siis mu kahele küsimusele vastust.

Tänud ette !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Head lugemist!

*********************************

KUIDAS ARENEDA?

Väga palju on esinenud foorumis küsimusi selle kohta, et kuidas saaks kasvama selle või teise lihase?

Kuidas või mis teha, et saada kaalus alla.

Söön küll korralikult aga ikka ei kasva või ei võta kaalus alla jne jne.

Kui teil on tekkinud mõni nendest küsimustest, siis kõigepealt pole vaja tormata foorumisse ja esitada küsimus, et mis ma nüüd edasi peaksin tegema?

Võtke lahti mõni erialane raamat, lugege, katsuge leida sealt oma probleemidele vastuseid. Analüüsige tehtut ja võrrelge sellega mida olete raamatutest leidnud.

Proovige kogu see tarkus endast nii öelda läbi lasta ja ära seedida. Kasutage oma pead . Õppige kuulama oma organismi tagasiside signaale ja neid juba õige varakult ka märkama, et siis vajadusel teha kiiresti muudatusi nii oma päevakavas, menüüs, treeningkavas või enesedistsipliinis.

Kui miski ei ole läinud nii nagu olete lootnud küsige kõigepealt endalt kas ma olen selle saavutamiseks teinud KÕIK mis vaja?

Vastake endale ausalt.

Piltlikult võib arengut võrrelda ju sellesama ketiteooriaga, et:" Iga kett on just nii tugev kui tugev on tema kõige nõrgem lüli".

Kulturismis või siis kehaarendus kunstis on neid lülisid palju ja mitte ükski lüli ei ole vähemtähtis kui teine.

Oletame, et selles ketis on 10 lüli, me oleme teinud auslt kõik selleks, et 9 lüli oleksid max tugevad. Ühe aga oleme unustanud või lihtsalt vähemtähtsaks pidanud. Sellisel juhul on see kett ju ikkagi nõrk. Ja oleme näinud võib-olla tühja vaeva, et need teised lülid tugevaks saada.

Ehk siis reaalis me ei arene ikka.

Nii, et kui soovite oma keha arendama hakata siis tuleb ikkagi alustada A-st ja B-st.

Ühtegi arenguetappi pole võimalik vahele jätta. Mõeldes, et ah ma lasen parem mõnel tegijal teha endale menüü ja treening kava ja palkan veel personaaltreeneri ka takka otsa. See kõik võib teid ju aidata - hetkeks, aga niipea kui jääte omapead puuduvad teil edasi tegutsemiseks nii enesekindlus kui ka teadmised.

Vähemtähtis pole ka usk endasse, ka seda saab arendada. Kuid usk ainuüksi pole veel kedagi aidanud.

Edu võti peitub teadmistes ja usus endasse.

Nii et enne kui tormame saali või istume söögilaua taha, katsume liigutada natuke oma ajusid, sest uskuge mind, ainuüksi mõttel on juba suur jõud, mis siis veel tark mõte võib meiega teha?!!!

*********************************

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Sarge!!

Kõige targem ja mõtekam oleks otsingust võtta saalt saad kõik mis tarvis ja kui midagi arusaamatuks jäi siis küsid.Rinnalihase treeningust on siin vist kõige rohkem juttu olnud nii,et edu siis ja ära mõtlegi sellest alast loobuda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates võiks 16-aastasena seada esikohale aastaks üldise sportliku võimekuse (selle defineerimine on muidugi raske) ning alles seejärel liikuda konkreetselt kulturismile kui huvi on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rinnalt surumine 5x15*, 10, 8, 6, 4

Kaldpingil rinnalt surumine 4x10, 8, 6, 4

Kaldpinnal lendamine 3x10, 8, 6

Rööbaspuul surumine 3x15, 10, 6

Hantliga pullover 3x15

Kas on nii, et 5 korda tõstan 15kg (I puhul), siis teist korda 10 kg jne... ?

Aitäh kes viitsisid mu teksti läbi lugeda ja sellest aru said ning paluks siis mu kahele küsimusele vastust.

Tänud ette !

Nt: Rinnalt surumine 5(<seeriate arv) x15*(korduste arv), 10(korduste arv), 8(korduste arv), 6(korduste arv), 4(korduste arv). Tärn tähendab arvatavasti soendusseeriat. Ehk teed soenduse, siis surud jõukohast kangi 10 korda, puhkad 1-2 min., surud 8 korda jne. Muide su kaal pole üldsegi suur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin, nagu sain targaks ainult hetkel nende numbrite pealt. Mul juba kogemused olemas foorumitega, st. et ennem postituse tegemist kasuta otsingut ;).

Nii, ma lugesin siisn ühte ja teist, aga mul on veel üks küsimus. Tegelen ise sulgapalliga nädalas viis korda ja trenn kestab 2 tundi. Kas ma pean mingi väikese puhkuse peale trenni tegema, et saaksin aretada lihast ? Oleks soovitatav, peale trenni midagi süüa või mida teha noh.

Ma alles kavatsen oma lihast aretama hakata ja sõbraga tuhnisime siin... Et oleks mul pekkigi rinnal, aga pole, seda ainult kõhu peal, kuna tundub et mul seal rasvakambrike. Kõhulihased on tugevad, aga ei paista eriti välja. Tegin 3 aastat tagasi kaldpingipeal koos 2 kilose topispalliga 30 sek. jooksul 34 vist.

Ma leidsin eile ühe koha kus on kirjas palju ma pean süsivesikuid, rasvasid ja valke päevas tarbima. Kas ma pean neid täpselt järgima või siis pean vajaliku koguse neid lihtsalt päevas sisse ajama ?

Edit: Kavatsen lihast treenida esmasp., kolmap. ja reede. Esmaspäeval ja reede treenin rinnalihast ja siis kolmapäeval suunan suuremat rõhku muudele lihastele, kas selline plaan oleks hea ?

Lisan veel ühe küsimus. Kui ma teen seeriad ära, kas ma siis on ühe päeva norm tehtud ?

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minuteada teeb see ikka rohkem rinda aga ka selg on mängus.

Üleval tööristade (harjutustepank) all on pullover mõlema selja kui ka rinna alla märgitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töötavad seljalihased, kui sa kangi üle pea alla lased ja töötavad rinnalihased, kui sa kangi tagasi rinnale tõmbad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keegi vastaks ka minu küsimustele ? :D

Et kas ma peale sulgallitrenni on soovitatav kohe teha jõudu, või pean natuke puhkama ?

Ja siis veel see, et kui ma teen need vajalikud 5 seeriat ära, kas ma siis üle selle ei või enam teha ?

Lisaks veel väike soovitus inside14-le, palun kasuta Muuda nuppu, et ei oleks läbustamist ;)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi vastaks ka minu küsimustele ? :D

Et kas ma peale sulgallitrenni on soovitatav kohe teha jõudu, või pean natuke puhkama ?

Ja siis veel see, et kui ma teen need vajalikud 5 seeriat ära, kas ma siis üle selle ei või enam teha ?

Lisaks veel väike soovitus inside14-le, palun kasuta Muuda nuppu, et ei oleks läbustamist ;)

Tee eraldi teema, keegi ei otsi teiste teemade vahelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus:

Mida tähendab kaldpinnal lendamine ?

Äkki mõni saaks .gif vormaadis pilti näidata ja seletada.

Tänud.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus:

Mida tähendab kaldpinnal lendamine ?

Äkki mõni saaks .gif vormaadis pilti näidata ja seletada.

Tänud.

See tähendab seda, et võtad kaldpingi kätte ja hakkad sellega mööda saali ringi lendama....

OK, tegelt vaata seda linki siin:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Pector...rnal/DBFly.html

Selles videos teeb ta horisontaalpingil lendamist, siis järelikult kaldpingil lendamist tuleb teha kaldpingil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii.... Käisin täna jõusaalis ja tegin algust. Tegin vajalikud seeriad rinnalt surumises ära. Nii hakkasin siis kaldpingilt tegema, tegin esimese seeria ära. Hakkasin siis mõne aja pärast teist seeriat tegema ja äkki lõi hullu valu õlga. Natuke lasin õlal puhata ja hakkasin siis õla ringe tegema, tegin esimese ära käis kohe läbi mitu korraliku raksatust, tegin teise ja sama asi, ikka veel ragiseb. Proovisin mõne aja pärast uuesti kaldpingilt suruda, aga ikka sama valu, ainult hullem.

Milles võib probleem olla, teisi asju sain ikka korralikult teha, isegi rinnalt surumist. Kui kauaks ma peaksin seda õlga hoidma, kas nädalast piisab. Määrin nüüd Fastum Geliga.

Tänud ette !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nonii.... Käisin täna jõusaalis ja tegin algust. Tegin vajalikud seeriad rinnalt surumises ära. Nii hakkasin siis kaldpingilt tegema, tegin esimese seeria ära. Hakkasin siis mõne aja pärast teist seeriat tegema ja äkki lõi hullu valu õlga. Natuke lasin õlal puhata ja hakkasin siis õla ringe tegema, tegin esimese ära käis kohe läbi mitu korraliku raksatust, tegin teise ja sama asi, ikka veel ragiseb. Proovisin mõne aja pärast uuesti kaldpingilt suruda, aga ikka sama valu, ainult hullem.

Milles võib probleem olla, teisi asju sain ikka korralikult teha, isegi rinnalt surumist. Kui kauaks ma peaksin seda õlga hoidma, kas nädalast piisab. Määrin nüüd Fastum Geliga.

Tänud ette !

Nali nalja otsa mees :)<_<:P Esimene päev, esimene trenn ja kohe kreemid värgid välja. Nädala pärast oled kipsis pealaest jalatallani.

Kas su saalis treenerit ei ole?

Kui ei siis ehk mõni harjutaja kes võiks sulle natuke asja seletada (liigutus, raskus jne.)

Muidu tõega mees nädalaga oled sant mis sant. :P:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskusest see olla ei saa. Kuna tegin kaldpingil algul olid kaks viiest, siis oli liiga kerge ja teise seeria ajal panin 2.5 mõlemasse otsa juurde ja siis äkki lõi sellise terava valu sisse. Aga täna kooli kehalise ajal proovisin siis teha ja õlg enam ei teinud midagi.

Homme proovin kas saan teha normaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×