Jump to content
ronija

Umbkaudne 80% kindel toitumiskava.

Recommended Posts

Oeh trenni on alati mõtet teha ja arened nagunii kui ka tavatoit on paigas! Optimaalne on isegi 1,4-1,6 g valku/kehakilogrammi kohta! Isegi Argo rääkis sellest hommikutelevisoonis, et sageli pingutatakse üle selle numbriga ja see oleks valgu raiskamine, mine sa tea, inimesed on erinevad! Seega tee trenni ja ära lase nendest numbritest nii palju häirida, piisab sulle ka 1,5-st!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vana sa oled? Sellest sõltub päris palju.

Üle kahe kunstliku sheigi päevas ei soovita keegi eriti juua, ülejäänud peaksid ikka mujalt saama. 1,5 g päevas BMkg kohta on ok. Eks kasvad ikka... aga sealt - mis su eesmägid on? Kulturism? Lihtsalt suureks saamine? Lihtsalt tugevaks saamine? Sellest jälle sõltub ühtteist.

Kui tahad piima/kakaod juua siis ÄRA tee seda toidukordade juurde vaid vahepeal. Piim va vastik, tekitab maoseinale kile, mis takistab igasuguste asjade imendumist.

Mis siis veel? Ära unusta, et KORRAGA ei ole üle 30 (no ok, kuni 40) grammi valku mõtet tarbida. Katsu süüa iga kolme-nelja tunni tagant (vist oli ka nii) - seega enda kaks sheiki päevas pead ühe võtma ilmselt koolis ja teise pärast trenni. Pärast trenni sheik ja siis veel 1-2 tunni pärast korralik söök. Tolles söögis vaata, et oleks nii süsivesikuid kui valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu eesmärk on lihaste reljeefsus ja rasvaprotsendi langus söön üldiselt nii et :

kell 8.00 pudru, jogurt , paar võileiba ja tee

kell 11.00 o,5l jogurtit + paar õuna

kell 14.00 soe söök (kartul, liha , salat , kodujuust)

17.30 sheik valk+ dekstroos või oleks kasulikum ainult valk?

19.00 vot siin on mul küsimus kas võtta soe söök nagu kartul + liha või lihtsaly rasvatut kodujuustu ja tomatit, kui tahan kaalust alla võtta?

22.00 kohupiim lahja

23.00 magama

kas nii peaks kaal hakkama langema rasvaprotsendi arvelt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et siis tavatoit on kallis, sööme preparaate. Way to go.

"Kallis, me unustasime hommikul oma toidutablette võtta"

"Oh ei, mu lendauto kindalaekas on terve purk"

Ma pole Kiivikas aga ma ütlen et toidulisand on ikka toiduLISAND.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui on ettem6tlik mees/naine siis autos ongi terve purk toidukorrasendajat valmis. siit lehelt saadaval HERC mis on v2ga hea oma naturaalse koostise poolest. toidulisanditel pole midagi viga, kui on kiired p2evad ning ei j6ua syya v6i esineb v6imalus kuskile pitsat v6i muud sellist saasta s88ma minna, siis igatahes on toidulisand/asendaja etem valik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh jah. Kui su eesmärgiks on lihaste reljeefsus ja rasvaprotsendi langus siis sööd sa üsna kindlasti veel liiga palju süsivesikuid ja liiga vähe (head) rasva. Kindlasti lisa dieedile kalaõlitabletid (kiirendavad ainevahetust, mõnede uuringute järgi võib juba ainult nende lisamine kiirendada ainevahetust 10-15%).

Minu soovitus:

Hommikul putru söö, võileivad jäta ära, jogurt asenda kohupiima/kodujuusutga.

Kell 11.00 asenda jogurt kohupiima/kodujuustuga.

Kell 14.00 vaata mida sööd. Kartul jäta ära. Asenda näiteks (eelistatuse jäjekorras - toores, hautatud, keedetud, praetud) samas koguses porgandi, kaalika, kapsaga. Kui suveaeg tuleb, siis ka lillkapsa, broccoli, spinatiga.

17.30 mis koguses sa seda dekstroosi tahad võtta?

19.00 see nüüd sõltub. MILLAL on su trenn? 1-1,5 h peale trenni oleks okei süüa natuke sellist toitu kus on aeglased süsivesikud siis pasta, riisi või kartuli näol.

22.00 bueno. krõmpsa paar porgandit ka juurde.

Selliste eesmärkide juures pead süsivesikud saama peamiselt juurviljadest-puuviljadest (porgand, kapsas, kaalikas, sibul jne jne) ja vältima tärklist v.a. võibolla trennile järgnevas toidukorras (kartul, riis, pasta, leib).

Toonitan, et see on minu soovitus ja arusaam, mis põhineb minu kogutud teadmistel. Loomulikult on teistel õigus oma arvamustele. Kui keegi tõesti VÄGA tahab, siis võin kinnituseks allikaid ka hakata otsima aga väga ei viitsiks. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh jah. Kui su eesmärgiks on lihaste reljeefsus ja rasvaprotsendi langus siis sööd sa üsna kindlasti veel liiga palju süsivesikuid ja liiga vähe (head) rasva. Kindlasti lisa dieedile kalaõlitabletid (kiirendavad ainevahetust, mõnede uuringute järgi võib juba ainult nende lisamine kiirendada ainevahetust 10-15%).

Minu soovitus:

Hommikul putru söö, võileivad jäta ära, jogurt asenda kohupiima/kodujuusutga.

Kell 11.00 asenda jogurt kohupiima/kodujuustuga.

Kell 14.00 vaata mida sööd. Kartul jäta ära. Asenda näiteks (eelistatuse jäjekorras - toores, hautatud, keedetud, praetud) samas koguses porgandi, kaalika, kapsaga. Kui suveaeg tuleb, siis ka lillkapsa, broccoli, spinatiga.

17.30 mis koguses sa seda dekstroosi tahad võtta?

19.00 see nüüd sõltub. MILLAL on su trenn? 1-1,5 h peale trenni oleks okei süüa natuke sellist toitu kus on aeglased süsivesikud siis pasta, riisi või kartuli näol.

22.00 bueno. krõmpsa paar porgandit ka juurde.

Selliste eesmärkide juures pead süsivesikud saama peamiselt juurviljadest-puuviljadest (porgand, kapsas, kaalikas, sibul jne jne) ja vältima tärklist v.a. võibolla trennile järgnevas toidukorras (kartul, riis, pasta, leib).

Toonitan, et see on minu soovitus ja arusaam, mis põhineb minu kogutud teadmistel. Loomulikult on teistel õigus oma arvamustele. Kui keegi tõesti VÄGA tahab, siis võin kinnituseks allikaid ka hakata otsima aga väga ei viitsiks. ;)

Mis sellel jogurtil viga on, et seda peab kogu aeg asendama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jogurtil iseenesest pole midagi viga:) mulle väga meeldib jogurt. Aga arvestades antud inimese eesmärke on jogurtis võrreldes kohupiima ja kodujuustuga mõttetult palju suhkruid ja vähe valku.

Mu enda hommikusöök on tavaliselt pool pakki kohupiima ca 50 g omatehtud (s.t. kokkusegatud) müsliga ja maitseks peale tilk jogurtit. Aga mitte pool liitrit kuni liiter korraga.

(muudetud kirjavea pärast)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jogurtil iseenesest pole midagi viga:) mulle väga meeldib jogurt. Aga arvestades antud inimese eesmärke on jogurtis võrreldes kohupiima ja kodujuustuga mõttetult palju suhkruid ja vähe valku.

Mu enda hommikusöök on tavaliselt pool pakki kohupiima ca 50 g omatehtud (s.t. kokkusegatud) müsliga ja maitseks peale tilk jogurtit. Aga mitte pool liitrit kuni liiter korraga.

(muudetud kirjavea pärast) [/QUOT

Uups! ;)

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma söön hommikuks omletti kolmest munavalgest ning ühest kollasest, oleneb olukorrast kas siis natuke müslit või herkulaputru(selle keetmisega l2heb hommikuti liiga kaua) ning v2ike kausitäis toorsalatit. igal hommikul s88n endale sisse ysna suure koguse toitu, kuid kahe tunni möödudes on kõht juba tyhjenemas ning kolme tunni möödudes on oodatud söömaaeg:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selliste eesmärkide juures pead süsivesikud saama peamiselt juurviljadest-puuviljadest (porgand, kapsas, kaalikas, sibul jne jne) ja vältima tärklist v.a. võibolla trennile järgnevas toidukorras (kartul, riis, pasta, leib).

Ma olen just lugenud et 80% päevasest süsivesikukoguest peaks tulema tärklisest - miks see siis lõunasöögiks nii sobiv ei ole?

Ma olen lõunal söönud kuskil 80-90g süsivesikuid (keedan 100g riisi). Ainult porganditest sellist kogust tahtes peaksin neid miinimum 1kg ära sööma. Kui kapsast ja kaalikat ka süüa, kus veel vähem süsivesikuid, siis läheks u 1,5kg ühepajatoitu juba... see on natuke palju ju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suur tänu jrx. kui tihti ja palju peaks sööma kalaõlitablette? dekstroosi pärast trenni mõtlesin 50 g võtta? kas oleks parem kui ei võta?

igatahes võtan su nõu kuulda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See sõltub sellest palju sinu ostetud tablettides seda sees on ;)

Ise kasutan PharmaNordi tavalisi, neid päevas 1-2.

Mr. Y'le seda, et see sõltub eesmärkidest kõik. Palju tärklist tekitab sellise insuliinireaktsiooni et kasutegur muutub väikeseks. Lisaks palju energiat ja muud ei midagi. Kõige parem insuliinitolerants on 0-2 h peale trenni, kus seda võib suht muretult süüa kuna aitab paremini kaasa glükogeenivarude taastamisele ja lihaste taasehitamisele. Seega: tärklis peale trenni!

Küsija eesmärgiks oli rasva vähemaks saada. Alati kui see on eesmärgiks, siis on tärklis igasugusel kujul suht suur vaenlane, vabalt võib olla 40-35-25 suhtes toitumises (valk-rasv-süsivesik) ja süsivesikud korjata kokku just puu- ja juurviljadest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See sõltub sellest palju sinu ostetud tablettides seda sees on :D

Ise kasutan PharmaNordi tavalisi, neid päevas 1-2.

Mr. Y'le seda, et see sõltub eesmärkidest kõik. Palju tärklist tekitab sellise insuliinireaktsiooni et kasutegur muutub väikeseks. Lisaks palju energiat ja muud ei midagi. Kõige parem insuliinitolerants on 0-2 h peale trenni, kus seda võib suht muretult süüa kuna aitab paremini kaasa glükogeenivarude taastamisele ja lihaste taasehitamisele. Seega: tärklis peale trenni!

Küsija eesmärgiks oli rasva vähemaks saada. Alati kui see on eesmärgiks, siis on tärklis igasugusel kujul suht suur vaenlane, vabalt võib olla 40-35-25 suhtes toitumises (valk-rasv-süsivesik) ja süsivesikud korjata kokku just puu- ja juurviljadest.

40:35:25 - valk:rasv:süsivesik ??? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui eesmärgiks ei ole konkreetset kaalu hoida/võtta, siis on see jälle liialdus:)

Andke andeks, ma olen uuest foorumist väikses ahvivaimustuses ja ahmin siin olevat infot täiega sisse, üritan kasulikku välja selekteerida ja aegajalt ise pritsin siia oma arvamusi ilma korralikult mõtlemata selle peale mida kirjutan.

40%-35%-25% (valk-rasv-süsivesik) läheb muidugi natuke sinna "Atkinsi" kanti ära (andestust, tõesti vahel mõtlen liiga vähe kui postitan) ning sellise valemi peal kaotaks ilmselt küll hästi ebavajalikku rasva, kuid massi lisada on ilmselt raske. Siiski, kui vaatate näiteks "Zone" või "Paleo" dieete, siis kõik rõhutavad sarnaseid valemeid. Ning ei Zone ega Paleo (ja selle edasiarendused) ei ole "dieedid" selles mõttes, et eesmärgiks EI ole kaalukaotus (tihti kaalukaotus siiski juhtub, kuid treeninguga koos juhtub pigem rasva kaotus ja lihasmassi kasv).

Kui nüüd mõelda küsija eesmärkidele, siis 40-25-35 oleks õigem, aga 25-30% päevasest kalorivajadusest võiks olla kindlasti täidetud rasvadega (loomulikult heade rasvadega nagu peamiselt oliiviõli, kalaõli jne, natuke rapsi ja natuke piima-loomarasva, täielikult vältima hüdrogeniseeritud "trans-rasvu" - margariine ja muud sellist).

Protsendid siis tähendavad seda, et kui mu päevane kaloritarbimine on näiteks 3000 kcal, siis 1200 saan valkudest, 750 rasvadest ja 1050 süsivesikutest.

Kõik sellised "suhted" on muidugi orienteeruvad ja arvan, et tavainimene ei peaks päris pliiatsi ja paberiga enda kaloreid ja protsente lugema. Ise veel seda teha ei viitsi, aga võibolla varsti tuleb hakata ;)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui nüüd mõelda küsija eesmärkidele, siis 40-25-35 oleks õigem, aga 25-30% päevasest kalorivajadusest võiks olla kindlasti täidetud rasvadega (loomulikult heade rasvadega nagu peamiselt oliiviõli, kalaõli jne, natuke rapsi ja natuke piima-loomarasva,  täielikult vältima hüdrogeniseeritud "trans-rasvu" - margariine ja muud sellist).

Protsendid siis tähendavad seda, et kui mu päevane kaloritarbimine on näiteks 3000 kcal, siis 1200 saan valkudest, 750 rasvadest ja 1050 süsivesikutest.

Niiet rasvadest saan hea hulga vajalikke kaloreid?

Kuidas ma oliivi6li ja neid muid siis tarbima peaks( peale selle,et panni peale ja toorsalati sisse), kas ma v6in mingi tassitäie niisama ka sisse kulistada mingi söögikorra ajal (pärast sööki? 6li vist segab imendumist?), kui nii siis kas ma seda millegiga saan segada vm, et kuidagi paremini joodavaks\söödavaks teha`? :D

Väike pits oliivi6li iga toidukorra k6rvale? ;)

*Massi ikka massi*

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Phuhh... no ideaalis peaks sissevõetavad rasvad jagunema täpselt kolmeks - küllastunud rasvad (peamiselt loomsed rasvad, aga näiteks ka kookos, palm ja maapähkel); küllastumata rasvad (Omega 9 - kala, taimed - oliiv näiteks); polüküllastumata rasvad (Omega 3 - kala peamiselt, aga ka linaseeme ning Omega 6 - loomsed, soja jt.)

Arvan, et oliiviõli koha pealt teelusikatäis pannile ja teelusikatäis salatisse peaks piisama. Õliga koos imenduvad asjad just PAREMINI (rasvlahustuvad vitamiinid). Õli JUUA pole kindlasti vaja - mõtle 10 g oliiviõli (kasuta ainult neitsiõli ikka eks) sisaldab juba pea 100 kcal. Nii et päevas 2-3 teelusikatäit ja see kolmandik on korras. Kalaõlikapslitega saad teise kolmandiku ja loomsete rasvade osa saad oma kodujuustudest ja lihast niikuinii kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küllastunud rasvad (peamiselt loomsed rasvad, aga näiteks ka kookos, palm ja maapähkel);

ot.. misasja.. kas maapähklites on siis küllastunud rasvad valdavalt? Ma tean et pähklites on nö head rasvad, söön siis ikka igapäev maapähkleid, tahad öelda et tegelikult olen "halbu" rasvu söönud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küllastunud rasvad (peamiselt loomsed rasvad, aga näiteks ka kookos, palm ja maapähkel);

ot.. misasja.. kas maapähklites on siis küllastunud rasvad valdavalt? Ma tean et pähklites on nö head rasvad, söön siis ikka igapäev maapähkleid, tahad öelda et tegelikult olen "halbu" rasvu söönud?

Küllastunud rasvadel on oluline roll testosterooni tootmisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loe mu postid korralikult läbi!

Ma ju ütlesin et üks kolmandik peaks olema küllastunud rasvad, üks kolmandik küllastamata rasvad ja üks kolmandik polüküllastumata rasvad! Ühedki nendest ei ole "halvad" rasvad vaid kõiki läheb vaja ja kõik peavad olema tasakaalus!

HALVAD rasvad mida TÄIELIKULT tuleks vältida on inimese poolt tehtud "trans" rasvad, ehk hüdrogeniseeritud taimerasvad. Saiakestes, koogikestes, shokolaadis, margariinis jms asjades.

Pähklid head. Siiski maapähklitest rohkem soovitaks kalleimaid pähkleid - mandlid, kreeka, sarapuu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oma 160 - 170g valku ma yritan ikka päevaga kokku saada :P

...see millest eelpool juttu oli...160-170g proteiini... palju oleks sama asi naistele ymberarvestatuna?

http://adsl2153.estpak.ee/dieet.php

proovi seda :)

Niiet oletame tuleb kokku kolm lusikatäit oliivi6li päevas.

Palju kala6likapslid maksavad, mis need täpsemalt on?

*Kust neid osta saab ja palju see muudab kui ma neid v6tan\ei v6ta?

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alla 200.- igastahes olid mäletan, saada on neid apteegist. Eks pakendil on vist kirjas kui tihti ja kui palju võtta. Minu jaoks mõttetult kallis, midagi nii erilist see mulle ei anna et ma selle raha välja käiks.

Kalaõli ergutab rasvapõletusprotsesse, vähendab toiduga saadavate rasvade deponeerumist rasvarakkudesse

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See raha tundub jah suure v6itu ja mul veel see tyhi rahakott taskus ju :P

Ei tea palju neist kapslitest jätkuks ka siis ajaliselt :)

*Kuule Mr.Y äkki oskad soovitada midagi head aeroobset mulle. Usu v6i mitte, aga praegu on aeroobne töö suht 0 :P<_<

Täna sai kuu aega selle kolme päevase edasij6udnute kavaga, 2 kuu möödudes tahaks nii vahetada, et aeroobne töö ka sisse lisada ja tihedamaks muuta treeninggraafikut.

Sellised märkmed juba olen endal alles jätnud:

QUOTE (Eastsider @ 2 Feb 2006, 19:18)

rind ja biits

Õlg ja triits

selg

jalg

Nii on normaalne IMO, mulle sobib.

Need siin Marek Kalmuse s6nad:

Muuseas see on vägagi loogiline jaotus

ja ühe või teise lihasgrupi

ületreeningu oht peaks olema minimaalne.

Siia lisada veel üks pukepäev ja kõhupäev.

Pluss ülepäeva peale trenni kohe aeroobne otsa 30-40min.

Ja mina paneks sellele kavale viiepalli süsteemiks hindeks 5+

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×