Jump to content
dahlia

jõusaalis...

Recommended Posts

Ei tea kas nüüd päris õiges foorumis see teema, aga nooh naine ma olen ju... :D

Küsimus siis selline, eet eesmärk on siis tugevaks saada :P ettevalmistus kestvusalaks ja praegu siis jõusaalis selline kava:

E ja R: SELG-- ploki tõmbed kõhu poole; ülaselg masinal

RIND-- masinal surumine

ÕLG-- masinal üles "lennutamine"; vahel ka ploki tõmme alt üles lõua suunas.

ja kui kätel jõudu üle siis ploki tõmme ülevalt alla biitsepsile ja triitsepsile

K ja P: REIS-- 1. nädal ploki surumine istudes 12x--1min. vahet + raskus ja 10x-- 1min. vahet + raskus ja 8x--1min. vahet +max raskus ja 6x--0min.vahet 8x raskus ja 12kordust---2min.vahet siis kangiga kükkimine 12x nii et on ikka raske.

2. nädal vahetan harjutused omavahel, niiet alguses kükk, siis plokk.

Veel teen istudes jalgade sirutamise 4x12 praegu ja jalgade kõverdamise 4x12.

SÄÄR-- kangiga pakul kikivarvuli tõusmine 15x, +raskus-- 10x, +raskus-- 8x, +max raskus-- 6x, 12x 8korra raskusega ja siis sääremasinal 12x. teine nädal vahetan harjutused.

KÕHT

Kuda tundub?

Ma tegelt ei tea jõusaali treeningust eriti palju :unsure: , aga mulle soovitati natuke ja siis edasi panin ise kokku midagi

Muudetud kasutaja dahlia poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis see kestvusala on?

Kahe ülalütleja ütlused on õiged.

Minu arvamus pole küll tõsiseltvõetav ja sa andsid vähe infot, aga sisetunne ütleb, et masinaid vähemaks, kehakaaluga harjutusi rohkemaks (lõuatõmbed, kätekõverdused, keharaskusega kükid), lisada kindlasti jõutõmme ja kui kogemus tuleb siis ka tõukamine väikeste raskustega (clean).

Vastupidavusala... siis 12sed seeriad pole sinu jaoks. Natuke kuni 5seid maksimumide jaoks ja siis 15 ja rohkem vastupidavuse ja plahvatuse jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis see kestvusala on?

Kahe ülalütleja ütlused on õiged.

Minu arvamus pole küll tõsiseltvõetav ja sa andsid vähe infot, aga sisetunne ütleb, et masinaid vähemaks, kehakaaluga harjutusi rohkemaks (lõuatõmbed, kätekõverdused, keharaskusega kükid), lisada kindlasti jõutõmme ja kui kogemus tuleb siis ka tõukamine väikeste raskustega (clean).

Vastupidavusala... siis 12sed seeriad pole sinu jaoks. Natuke kuni 5seid maksimumide jaoks ja siis 15 ja rohkem vastupidavuse ja plahvatuse jaoks.

Dziizaz!

Naisterahvale selline kava, teadmata kaua trenni on tehtud ja kui tugev ta on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oldman - mis sellisel põhimõttel viga on? Intensiivsus ja raskused tuleb panna indiviidi järgi aga põhimõte jääb samaks. Kui lõuga ei jõua tõmmata, siis peaks negatiive tegema või kellelgi end tõsta laskma. Kang loomulikult alguses hästi kergete raskustega et tehnika selgeks õppida. Kätekõverduste (kasvõi põlvedelt), kõhulihaste ja keharaskusega kükkidega võib kohe täiega peale hakata. Hea oleks ka intervallid sisse visata.

Rõhutasin ju ka seda, et kahe eelmise nõuanne treeneriga konsulteerida on väga õige.

(muudetud viimase lause lisamiseks.)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oldman - mis sellisel põhimõttel viga on? Intensiivsus ja raskused tuleb panna indiviidi järgi aga põhimõte jääb samaks. Kui lõuga ei jõua tõmmata, siis peaks negatiive tegema või kellelgi end tõsta laskma. Kang loomulikult alguses hästi kergete raskustega et tehnika selgeks õppida. Kätekõverduste (kasvõi põlvedelt), kõhulihaste ja keharaskusega kükkidega võib kohe täiega peale hakata. Hea oleks ka intervallid sisse visata.

Rõhutasin ju ka seda, et kahe eelmise nõuanne treeneriga konsulteerida on väga õige.

(muudetud viimase lause lisamiseks.)

Treeningkava ei saa koostada selle järgi, et äkki keegi aitab täna mul lõuatõmbeid sooritada. Jõutõmmet soovitada algajale naisele ilma treeneri pideva juhenduseta - väga suur seljatrauma oht. Tõukamine - milleks see veel naistele ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teema pealkiri pole just paljuütlev.

kes sellise kava üldse koostas?

kui ise eriti ei tea jöusaalist midagi, siis ikka ürita konsulteerida kohaliku jöusaali treeneriga.

ja siinset soovitatud "jöumeeste" kava pole ka vaja tegema hakata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Phuhh... okei ma tunnistan, et mu post oli pandud liiga lahmides, et oleks pidanud rohkem seletama - arvasin, et sellest, et minuga koos juba kolm inimest ütleb, et treener on väga oluline, ka piisab.

Esiteks. Igaks juhuks kinnitan üle, et "keharaskusega kükk" minu sõnavaras tähendab lihtsalt kükki MITTE kükki keharaskune kang õlgadel.

Miks ei saa loota sellele, et keegi aitab lõuatõmbeid sooritada? Võibolla on eratreeneri võimalus? Võibolla käib sõber/sõbranna kaasas (ma olen end ka enda 60 kilosel vennal tõsta lasknud viimastes seeriates ;) )?

Kui KUMBAGI varianti ei ole, siis jäävad veel

1) lõuatõmbed hüppega aluse pealt üles ja alla lasta nii aeglaselt kui suudab

2) sellest natuke halvem variant on tõmmata plokki vastava raskusega ette

Jõutõmmet võib pisike naisterahvas alustada näiteks vastava raskusega (kogemus ütleb, et kui 50kilone tüdruk panna 32'se sangpommiga tegema, siis küll ei tohiks mingit vigastust tulla kui juhendada kõrvalt alguses) sangpommiga. Sealt edasi liikuda näiteks 25 kilose kangi juurde ja siis vaatab mis saab. Kerge raskusega vorm paika ja siis tasapisi edasi.

Tõukamine on A ja O (no võibolla mitte nüüd NII tähtis, aga tähtis ja kindlasti mitte asendatav) KÕIGILE, kes tahavad jõudu, mis kanduks üle nende spordialale, kui see spordiala vajab vähegi kiirust ja plahvatust. Tõukamine ja rebimine (mida küll tehnika keerulisuse tõttu ei saa kasutusele võtta vahel enne aastast või rohkematki treeningut - ise näiteks ei tee veel, üritan ette valmistada kükkide, pea kohal kükkide, tõukamise ja muuga) on ainulaadsed tervet keha hõlmavad harjutused, mida saab kasutada plahvatusjõu, koordinatsiooni, liikuvuse, maksimumjõu ja jõuvastupidavuse arendamiseks (vastavalt raskusi ja kordusi muutes siis). Kui vaadata, mis maailmas toimub jõutreeningu koha pealt (just kuidas treenitakse MUID sportlasi kui kulturiste ja jõutõstjaid - kahevõitlusalad, kergejõustiklased, pallimängijad, lihtsalt vormis olla tahtvad inimesed jne.), siis praegu on alanud tõeline olümpiatõstete renessanss.:D

Kes on parimad 25 m sprindis ja paigalt üleshüppes? Kas sprinterid ja kõrgushüppajad? Ei. Tõstjad.

Kahju ainult, et tundub, et originaalne küsija on teemast kadunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naistele meeldib rohkem treenida masinate peal kui teiste raskustega, nii ütleb minu kogemus. Pealegi, me ei tea, kas saalis on lõuatõmbamise võimalust või mitte, ja ainuke kang võib olla on ainult kükkide tegemiseks. ;)

Kümme postitust ainult loba, võiks midagi konkreetset ka pakkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et naistele "meeldib" treenida masinatega rohkem sellest küll midagi ei tea... ma arvan, et alguses tunnevad võibolla end masinatega kindlamalt, aga kui juhendada, siis ei näe põhjust miks muu meeldima ei peaks. Seda enam et kui eesmärgiks pole suureks saada, siis just peaks masinatega võimalikult vähe töötama.

Mis saal see on kus lõuatõmbamisvõimalust ei ole ;) ?!? Mida seal saalis siis üldse on?

Tavaliselt siiski mingi peakohal olev toru millest kinni hakata ikka on.

Mis tähendab, et kang on ainult kükkide tegemiseks?

Loba on lõbus. Konkreetsemat juttu saab ajada siis kui küsimus pisut konkreetsem saab. Mis alaga on tegemist, mis on küsija praegused võimed ja parameetrid? Kas on juhendajat võtta? Kas on treeningpartnerit-kaaslast võtta?

Kui need vastatud saaks siis saaks lõbusalt lobalt midagi paremat edasi kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistele meeldib rohkem treenida masinate peal kui teiste raskustega, nii ütleb minu kogemus. Pealegi, me ei tea, kas saalis on lõuatõmbamise võimalust või mitte, ja ainuke kang võib olla on ainult kükkide tegemiseks. ;)

Kümme postitust ainult loba, võiks midagi konkreetset ka pakkuda.

NAISTELE MEELDIB.................! ! ! Sellepärast naised , suurem osa neist ei saagi mingeid muutusi enda kehaga tehtud , et aina masinatel oma kalleid trenniriideid nühivad. Kang ja hantlid on täpselt samuti ka naiste treeningus väga olulised. Samuti sellised harjutused nagu kükid kangiga , tõukamised surumised seistes. Seda ka vastupidavusala harrastajal.

Õige on muidugi see, et KOHE tuleb neile õige tehnika selgeks teha. Vähemalt esialgu peaks treener asjal silma peal hoidma.

Küsimuse esitanud naisterahvale. Kui peaks olema soovi endale asjalikku kava saada siis kirjuta mulle marek@avancia.ee aadressile. Lisa kaal, pikkus, vanus, oma põhiala (vastupidavusala) . Ja siis soovid - muutused mida tahad endaga ette võtta.

Ei hakka siin seda ülesse riputama, mõni arvab siis exlikult, et ka tema võiks selle järgi treenima hakata.

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea post Marek (siin foorumis on vist kohe eesnime peale minek okei?).

Aga äkki ikka paned siia ka või saad mulle sõnumiga saata, mind lihtsalt huvitaks sinu arvamus ja seda tahaks ka ikka teada mida konkreetselt küsija tahab.

Eriti põnev oleks mul saada samad lähteandmed, koostada enda amatööriarvamus ja siis võrrelda seda sinu omaga.

Nii, et Dahlia - äkki saab mullegi küsimuse maili peale saata: jorgen.matsi [ät] gmail.com

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistele meeldib rohkem treenida masinate peal kui teiste raskustega, nii ütleb minu kogemus. Pealegi, me ei tea, kas saalis on lõuatõmbamise võimalust või mitte, ja ainuke kang võib olla on ainult kükkide tegemiseks. ;)

Kümme postitust ainult loba, võiks midagi konkreetset ka pakkuda.

NAISTELE MEELDIB.................! ! ! Sellepärast naised , suurem osa neist ei saagi mingeid muutusi enda kehaga tehtud , et aina masinatel oma kalleid trenniriideid nühivad. Kang ja hantlid on täpselt samuti ka naiste treeningus väga olulised. Samuti sellised harjutused nagu kükid kangiga , tõukamised surumised seistes. Seda ka vastupidavusala harrastajal.

Õige on muidugi see, et KOHE tuleb neile õige tehnika selgeks teha. Vähemalt esialgu peaks treener asjal silma peal hoidma.

Küsimuse esitanud naisterahvale. Kui peaks olema soovi endale asjalikku kava saada siis kirjuta mulle marek@avancia.ee aadressile. Lisa kaal, pikkus, vanus, oma põhiala (vastupidavusala) . Ja siis soovid - muutused mida tahad endaga ette võtta.

Ei hakka siin seda ülesse riputama, mõni arvab siis exlikult, et ka tema võiks selle järgi treenima hakata.

Küsiks siis huvi pärast, palju kava hind võib olla? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistele meeldib rohkem treenida masinate peal kui teiste raskustega, nii ütleb minu kogemus. Pealegi, me ei tea, kas saalis on lõuatõmbamise võimalust või mitte, ja ainuke kang võib olla on ainult kükkide tegemiseks. ;)

Kümme postitust ainult loba, võiks midagi konkreetset ka pakkuda.

NAISTELE MEELDIB.................! ! ! Sellepärast naised , suurem osa neist ei saagi mingeid muutusi enda kehaga tehtud , et aina masinatel oma kalleid trenniriideid nühivad. Kang ja hantlid on täpselt samuti ka naiste treeningus väga olulised. Samuti sellised harjutused nagu kükid kangiga , tõukamised surumised seistes. Seda ka vastupidavusala harrastajal.

Õige on muidugi see, et KOHE tuleb neile õige tehnika selgeks teha. Vähemalt esialgu peaks treener asjal silma peal hoidma.

Küsimuse esitanud naisterahvale. Kui peaks olema soovi endale asjalikku kava saada siis kirjuta mulle marek@avancia.ee aadressile. Lisa kaal, pikkus, vanus, oma põhiala (vastupidavusala) . Ja siis soovid - muutused mida tahad endaga ette võtta.

Ei hakka siin seda ülesse riputama, mõni arvab siis exlikult, et ka tema võiks selle järgi treenima hakata.

Küsiks siis huvi pärast, palju kava hind võib olla? ;)

Kava hind on odav.... So. 300.- Kui soovid ka toitumist siis see maksab ka 300.-

Mõlemad koos tellides 500.- Nagu alati.

Saan muidugi aru, et mõnele on see ülemõistuse suur summa, aga mõelge ka sellele ajale kui te treenite kava järgi mis tulemust ei anna. Siis see raha mis läheb samal ajal prot segudele ja toidule mis tarbite, päris kindlasti tuulde...

Aga igamees, naine otsustab ise. Sama teenust pakub ka Hr. Kiivikas. Ei ole küll kursis palju tal kliente on kuid usun et võiks rohkem olla.

Kahjuks peetakse asjatundjate pakutud võimalust kalliks, kuigi see tuleks ju teile pea ilma kätte. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis üks küsimus veel. Kas koostatud kava tehakse kord koos läbi ka, et harjutsed sooritataks tehniliselt õigesti?

Võimalusel ikka, kui inimene lõuna-eestist pärit. Tallinna ei hakka ma kindlasti sellepärast sõitma. Selleks on olemas ka saalis treenerid. Unustasin ennist lisada, et hind kätkeb endas ka edaspidist meil-i teel konsulteerimist, seni kuni küsimusi jätkub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×