Jump to content
Kristelle

Kaalulangetus + trenn

Recommended Posts

Tere

Kas teen õigesti???

Olen võtnud end jällegi käsile. Eesmärk on langetada 7-8 kg. Hakkasin käima trennis ja jälgima oma söömist. Kuigi kardan, et teen oma toidusedeliga suuri vigu mis ei lase kaalulangetada. :P

Trennis käin 2x nädalas. Teen 40 min jõusaalis ülakehale ja siis 50 min spinni ning peale seda veel mõned harjutused kõhule ja seljale.

Söömine: Hommikul kui töölejõuan siis joon 2 tassi teed ja söön õuna vms.

Lõuna - söön kuskil sööklas ühe tavalise prae või supi (nt maksastogonov)

õhtu - a) kui on trenni päev siis peale trenni u 1-1,5h söön ühe greibi või õuna

:D kuna jõuan õhtul ka hilja koju kuskil peal 20-t siis söön kas 1 võileiva + puuvili + tee , või midagi kerget. nt kodujuust hapukurgiga.

Kas selline toitumine + trenn kas sellega on võimalik saavutada midagi. No isenenest nädalaga olen suutnud -1kg allavõtta. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

esimene viga on see, et sööd ainult 3 korda päevas, soovitav oleks süüa 4-5 korda päevas nii 2,5- 3 tunniste vahedega. Hommikusöök on sul ka väga nigel, hommikusöök peaks olema päeva tähtsaim, mis annab sulle vajaliku energiat päeva alustamiseks, pelgalt 2 tassist teest ja õunast ei piisa, söö kas putru, maisihelbeid jms. sinna kõrvale võid süüa õuna ja jogurti ja tee. Kui sa sööd päevas 3 korda, siis organism on viidud nö. säästu reziimile ja ta võtab nendest toidukordadest maximumi, mis aga ladestub rasvana. Lihtsamalt öeldes võtab organism toidust ainult teatud koguse toitainetest ning ülejäänud töödeldakse rasvaks. Kui sa aga sööd 4-5 korda päevas väiksemate portsjonitena, siis organism kasutab enamuse sellest ikkagi oma tegevuseks!Kuigi toitumine on suur teema, siis seda pole mõtet siin eraldi lahat, otsingust saad selle kohta piisavalt materjali!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan kaa, et hommikul peaksid ikka korralikult sööma, hommikul võid rohkem süüa süsivesikuid, niikuinii tarbid need päevaga ära. Aga õhtul ei tohiks süüa süsivesinikerohkeid toite (sai, maiused). Söö ikka korralikumalt. Ime, et sa üldse kokku ei varise! Niimoodi süües saavutad sa ainult halva enesetunde. püüa muidugi süüa ka võimalikult erinevaid toite. Ja veel et rasvu ei tohi sa kaa oma toidumenüüst välja lülitada. See oleks süür viga, sest organismil on ka neid vaja. Oliiviõli nt oleks väga hea väikse salati sisse keerata vahel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ole tegelikult viga...ma ei arva,et oleks vaja õun poolitada,et sellest 2 toidukorda saaks. kui eesmärk on kaalu langetada siis selline menüü kahe trenniga nädalas paras :D kui jätkub enesekindlust samamoodi jätkata on varsti ka tulemus näha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enesetunne on hea, ei saa kurta et halb oleks. Eks ma püüan hommikuti siis korralikumalt sööma hakata (vähemalt helbeid või müslit). Lõuna on tavaliselt suht mitme külgne. Aga kas ikka tohib süüa selliseid söökla toite?? Olen kuulnud erinevaid arvamusi sellest. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui harjud hommikul korralikult sööma on päeva jooksul kergem oma isudega toime tulla.See mis sul praegu on tundub nagu dieet ja seda tuleb hoida , muudetud toitumisharjumustega tuleb lihtsalt harjuda, ühesõnaga sa mitte ei söö vähem vaid teistmoodi.Kui sa suudad seda praegust varianti hoida siis alla ikka võtad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tutvusin ka teiste sama teemadega. Nagu arusain tuleb süüa palju valke (muna,piima, kohupiim, jogurt).

Aga siit ka küsimus. Olen uurinud seda veregrupi dieeti siis selle järgi ei tohiks ma üldse piimatooteid süüa, mis tundub eriti absurdne. Kas on veel peale kala ja kana, mingeid valgurikast toitu siis??

Teine küsimus: Mida on parem peale trenni süüa kas mingit puuvilja või siis piimatoodet??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige parem oleks valgushake ja sellle kõrvale puuvili. Kui peale trenni võtta väike jogurt ja puuvili, siis ajaks ka asja ära. Kõik lihatooted sisaldavad kõvasti valke. Võta tööriistad- kaloriarvuti. Sealt saad teada, kui palju,mis aine valke sisaldab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ka seda veregrupi järgi toitumist suht omaks võtnud, sest selle järgi ei sobi mulle nisutooted ja tõepoolest on need mu halva enesetunde põhiliseks allikaks olnud.

Ma võin küll süüa piimatooteid ja seepärast kohupiim mu suur abimees, aga sulle soovitaks sojatooteid siis, neid igasuguseid poes kuhjaga. Aga hommikuti söö korralikult kõht täis. rukkileiba või kaerahelbeputru, banaani. Ja lõunaaeg vaata, et saad nt kala või kalkunit või kana kui see sulle sobib, taine loomaliha on ka hea + köögiviljad. Õhtuks jäta rasvavaesed sojatooted ja natuke köögivilju. Vahepeal võta mõni täisteravõileib tuunikalaga (mis on ka üks väga hea valguallikas) ja puuvilju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See 5-6 korda päevas toitumine on loll soovitus. Enamus saledaid naisterahvaid, keda ma tunnen, söövad kolm korda päevas; hommikusöök, lõuna ja õhtu. Ja niimoodi on nad toitunud terve elu. Kui inimene sööb 6 korda päevas, siis tähendab see reaalselt seda, et ta ainult sööbki terve päev läbi. Kui siis natukene kogusega mööda panna, ongi kohe 5 kilo juures. Kõik ei ole kulturistid, kes oma toidupakikestega ringi käivad. Kuna teemaalgataja käib kaks korda nädalas trennis, pole talle muud mõtet soovitada, et söö vähem, kui kulutad ja su kilod langevad. Söö kasvõi ainult üks kord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah proovisin siin üks päev süüa soovituslikult 4-5 korda. Kõht oli täis küll aga ega see ei tähenda et kui on antud 4-5 söögikorda et sa pead siis kohe suure prae igakord ära sööma.

Ma tegin nii et võtsin kaasa salatit mida pooltiasin. Pool lõuna ajal ja poole ennem töölt ära minekut. + veel hommikusöök + õhtuoode. Ja saadki 4 korda täis.

Nagu arusaan peab olema hommikusöök see mis peab nn rammus olema.

Selline toitumine sobiks mulle aga siis pean igakord endale midagi kaasa tegema hakkama sest kui kuhugi sööklasse/kohvikusse lõunale minna siis ei saa seda nii poolitada. Aga noh see rohkem minu probleem.

:unsure:

Aga trennis jah saan käija hetkel kaks korda ja kui hästi läheb siis mõni kord ka kolm korda. Sest teistel päevadel on laulutrenn :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Kas teen õigesti???

Olen võtnud end jällegi käsile. Eesmärk on langetada 7-8 kg. Hakkasin käima trennis ja jälgima oma söömist. Kuigi kardan, et teen oma toidusedeliga suuri vigu mis ei lase kaalulangetada. ;)

Trennis käin 2x nädalas. Teen 40 min jõusaalis ülakehale ja siis 50 min spinni ning peale seda veel mõned harjutused kõhule ja seljale.

Söömine: Hommikul kui töölejõuan siis joon 2 tassi teed ja söön õuna vms.

Lõuna - söön kuskil sööklas ühe tavalise prae või supi (nt maksastogonov)

õhtu - a) kui on trenni päev siis peale trenni u 1-1,5h söön ühe greibi või õuna

:rolleyes: kuna jõuan õhtul ka hilja koju kuskil peal 20-t siis söön kas 1 võileiva + puuvili + tee , või midagi kerget. nt kodujuust hapukurgiga.

Kas selline toitumine + trenn kas sellega on võimalik saavutada midagi. No isenenest nädalaga olen suutnud -1kg allavõtta. <_<

Tere,

mina ise käin 3x nädalas trennis ja üritan süüa 4-5x päevas,aga mõnikord pole võimalik.

Põhimõtteliselt 2h enne trenni ja 3h pärast trenni ei sööda,aga mul on selline tabel trennist antud,mida ka mina jälgin ja mul läheb u 1,5-2 kg nädalas.

Niisiis..

1.Süüakse 4-5 x päevas,2-3 h järel,viimane kord 3h enne magamajäämist

2.Hommikul 2,päeval3 tundi enne treeningut ei sööda loomse päritoluga valke.Süüakse puu-ja juurvilja,teraviljatooteid.

3.3h peale treeningut süüakse esmajärjekorras tooreid puuvilju(mitte üle 100 kcal).Kahe h pärast järgneb normaalne toidukord.

4.Soovitatakse valmistada ka keedetud,hautatud jne viisil

Minimaalne toiduainete hulk ühel päeval:

1.Juurviljad,roheline ~400g

2.Puuviljad,marjad ~300g

3.Piim,piimatooted ~200-300ml

4.Must leib ~60-80g

5.Taimerasv ~15-20g

6.Liha(looma,-linnu),kala ~70-80g

7.Kartul ~100-200g

8.Kruubid ~40-60g

PS!See on soovitav kogus,kuid kindlasti lase toidul varieeruda ja jälgi,et saaksid piisavalt süsivesikuid ja ära liialda soolasega ja magusaga,muidu pole tolku.Ma pole kalasööja inimene,selle asendan vahel kanalihaga,aga oleneb inimesest,kellel kuidas langeb,mina saan hakkama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle Rambovend kas sa ise ka aru saad kui lolli juttu sa suust välja ajad v? 5 korda päeva jooksul söömist ei tee kedagi paksuks ...Asi pole niivvõrd selles mida, vaid kuipalju sa sööd. Kui muidugi tahta kaalu langetada siis tuleb vaadata kaga raske mida sa sööd. Aga üldiselt võin omadest kogemustest öelda, et see hommikuks õun ja õhtuks porgand dieet kurnab ära lõpuks-päev otsa mõtled ainult söögist, trenn ei suju ja tuju halb jne. Ja lõpuks kui siis kõht väga-väga tühjaks läheb sööd tagantjärgi kõiksugu jama endale sisse. Üks söögikord võib väga vabalt ka koosneda näiteks proteiinibatoonist või mõnest puuviljast, on ka erinevaid kuivatatud puuvilju mis ma arvan et hästi sobivad.Aga hommikuks jah kindlasti kas müsli, puder või midagi sellist toitvat, võib ju teha paar leivaviilu kalkunifileesingiga kõrvale...tykk aega pole kõht tühi. Aga tänapäeva elutempo juures on muidugi väga raske korralikult toituda, aga mitte võimatu. Kättevõtmise asi. Aga arvan, et loobuda pole mõtet millestki.

Muudetud kasutaja Angel-liis poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

mina ise käin 3x nädalas trennis ja üritan süüa 4-5x päevas,aga mõnikord pole võimalik.

Põhimõtteliselt 2h enne trenni ja 3h pärast trenni ei sööda,aga mul on selline tabel trennist antud,mida ka mina jälgin ja mul läheb u 1,5-2 kg nädalas.

Niisiis..

1.Süüakse 4-5 x päevas,2-3 h järel,viimane kord 3h enne magamajäämist

2.Hommikul 2,päeval3 tundi enne treeningut ei sööda loomse päritoluga valke.Süüakse puu-ja juurvilja,teraviljatooteid.

3.3h peale treeningut süüakse esmajärjekorras tooreid puuvilju(mitte üle 100 kcal).Kahe h pärast järgneb normaalne toidukord.

4.Soovitatakse valmistada ka keedetud,hautatud jne viisil

Minimaalne toiduainete hulk ühel päeval:

1.Juurviljad,roheline ~400g

2.Puuviljad,marjad ~300g

3.Piim,piimatooted ~200-300ml

4.Must leib ~60-80g

5.Taimerasv ~15-20g

6.Liha(looma,-linnu),kala ~70-80g

7.Kartul ~100-200g

8.Kruubid ~40-60g

PS!See on soovitav kogus,kuid kindlasti lase toidul varieeruda ja jälgi,et saaksid piisavalt süsivesikuid ja ära liialda soolasega ja magusaga,muidu pole tolku.Ma pole kalasööja inimene,selle asendan vahel kanalihaga,aga oleneb inimesest,kellel kuidas langeb,mina saan hakkama

Kulla laps, ma arvestasin välja, et see teeb ca 14oo kcal ja see vastab 60 kg kaalu inimese põhiainevahetusele e. PAV´ile.

Põhiainevahetus on määratud organismi puhkeseisundiga, lamamisasendis tühja kõhuga, s.t. energia kulub ainult südame tööks, hingamiseks. Keskmise intensiivsusega tegevuse puhul peaks kogu energikulu olema 2 PAV normi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See 5-6 korda päevas toitumine on loll soovitus. Enamus saledaid naisterahvaid, keda ma tunnen, söövad kolm korda päevas; hommikusöök, lõuna ja õhtu. Ja niimoodi on nad toitunud terve elu. Kui inimene sööb 6 korda päevas, siis tähendab see reaalselt seda, et ta ainult sööbki terve päev läbi. Kui siis natukene kogusega mööda panna, ongi kohe 5 kilo juures. Kõik ei ole kulturistid, kes oma toidupakikestega ringi käivad. Kuna teemaalgataja käib kaks korda nädalas trennis, pole talle muud mõtet soovitada, et söö vähem, kui kulutad ja su kilod langevad. Söö kasvõi ainult üks kord.

Täitsa loll jutt ,ole oma soovitustega ettevaatlikum! ! ! Üks kord päevas süüa. Ole kena ja kirjelda selle inimese enesetunnet sel juhul ja ka seda mis hakkab näteks 3-4 päeva pärast juhtuma kui glükogeenivarud organismis otsakorral. Naljamees. Hea kui piiga 2-3 nädalat vastu peab ja 5 kg alla võtab. Siis aga hakkab toimuma midagi hirmsat. Nädalaga on sellest miinus 5 kg-st saanud pluss 5kg ja veel nädal hiljem veel 3kg. Kes sellist asja soovib see kuulaku RAMBO VENDA.

5-6x päevas süüa pole tõesti mingit vajadust nii väikse füüsilise koormuse puhul nädalas. Neli korda aga peaks sööma küll. Hommikul puder, natuke kohupiima, juustu või muna. Siis aedviljad ja väike tükk liha. Seejärel, enne trenni näiteks omlett ja mõni viil teraleiba. Õhtuks punane liha , aedviljad hautatult ja natuke toorsalatit.

Jookideks sobiks roheline tee, kohvi, mineraal vesi.

Loomulikult sõltuvad kogused juba sellest kuidas ja kui palju sööd praegu. Selle järgi päeva kaloraaz kokku arvestada ja teha uus menüü seda silmas pidades. Panna toitained õigesse vahekorda ja nagu ütlesin sööma peaks 4 x päevas.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

mina ise käin 3x nädalas trennis ja üritan süüa 4-5x päevas,aga mõnikord pole võimalik.

Põhimõtteliselt 2h enne trenni ja 3h pärast trenni ei sööda,aga mul on selline tabel trennist antud,mida ka mina jälgin ja mul läheb u 1,5-2 kg nädalas.

Niisiis..

1.Süüakse 4-5 x päevas,2-3 h järel,viimane kord 3h enne magamajäämist

2.Hommikul 2,päeval3 tundi enne treeningut ei sööda loomse päritoluga valke.Süüakse puu-ja juurvilja,teraviljatooteid.

3.3h peale treeningut süüakse esmajärjekorras tooreid puuvilju(mitte üle 100 kcal).Kahe h pärast järgneb normaalne toidukord.

4.Soovitatakse valmistada ka keedetud,hautatud jne viisil

Minimaalne toiduainete hulk ühel päeval:

1.Juurviljad,roheline ~400g

2.Puuviljad,marjad ~300g

3.Piim,piimatooted ~200-300ml

4.Must leib ~60-80g

5.Taimerasv ~15-20g

6.Liha(looma,-linnu),kala ~70-80g

7.Kartul ~100-200g

8.Kruubid ~40-60g

;) see on ju ühe toidukorra söök, mitte päeva :( ja see "ära söö 3 h enne magamaminekut" ära ka liiga tõsiselt võta... lihsalt tuleb jälgida, mida, palju jne. Viimane valgusaamis kord jääb ju ka sellesse aega... sa tarbid siiski energiat ka magades ja lihastele meeldib ka öösel kasvada!

"Põhimõtteliselt 2h enne trenni ja 3h pärast trenni ei sööda." :rolleyes: Aga vormi saavutamiseks ei piisa vaid rasva kaotamisest? Tuleks ka lihast treenida ja kasvatada, aga kui sa sellistel aegadel ei söö, siis kuidas treenida jaksad ja millest need lihased tekkida saavad? <_<

"siis ja siis ei sööda loomse päritoluga valke." Neid võib tarbida enamasti igal ajal nagu taimseid valkegi, aga ei tasu unustada, et ka valgud sisaldavad kaloreid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See 5-6 korda päevas toitumine on loll soovitus. Enamus saledaid naisterahvaid, keda ma tunnen, söövad kolm korda päevas; hommikusöök, lõuna ja õhtu. Ja niimoodi on nad toitunud terve elu. Kui inimene sööb 6 korda päevas, siis tähendab see reaalselt seda, et ta ainult sööbki terve päev läbi. Kui siis natukene kogusega mööda panna, ongi kohe 5 kilo juures. Kõik ei ole kulturistid, kes oma toidupakikestega ringi käivad. Kuna teemaalgataja käib kaks korda nädalas trennis, pole talle muud mõtet soovitada, et söö vähem, kui kulutad ja su kilod langevad. Söö kasvõi ainult üks kord.

Ma vaidleks vastu,kui teha treeninguid,siis tuleb(oleks soovitav)süüa 4-5 x päevas,et harjutada magu täistundega.Sest näljatunne ei alanda kaalu.Pidevad süsivesikud on dieedi alus.Inimene elab selleks,et süüa,mitte süüa,et elada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:P see on ju ühe toidukorra söök, mitte päeva :P ja see "ära söö 3 h enne magamaminekut" ära ka liiga tõsiselt võta... lihsalt tuleb jälgida, mida, palju jne. Viimane valgusaamis kord jääb ju ka sellesse aega... sa tarbid siiski energiat ka magades ja lihastele meeldib ka öösel kasvada!

"Põhimõtteliselt 2h enne trenni ja 3h pärast trenni ei sööda." :D Aga vormi saavutamiseks ei piisa vaid rasva kaotamisest? Tuleks ka lihast treenida ja kasvatada, aga kui sa sellistel aegadel ei söö, siis kuidas treenida jaksad ja millest need lihased tekkida saavad? :D

"siis ja siis ei sööda loomse päritoluga valke." Neid võib tarbida enamasti igal ajal nagu taimseid valkegi, aga ei tasu unustada, et ka valgud sisaldavad kaloreid!

Irw

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×