Jump to content
Steth

Aspartaam

Recommended Posts

Ega k2tt ette panna ei saa... <_<

S88ge, mida te aga heaks arvate. :)

1000 aastaseks elada ei yrita, kuid proovin olla nii tegus kui v6imalik ja nii kaua kui v6imalik. Kui tahan magusat, siis eelistan v6imalikult looduslikku magusat.

Kellel k6rvad see kuulgu. Vaielda v6ite kellegi teisega. Mina laboris ei istu, usaldan oma k6hutunnet ja see ytleb mulle, et kunstlikud magustajad on totaalne kr2pp.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus ei ole selles. Küsimus on selles kuidas ja missugust infot esitatakse.

Meil ei ole vaja nõiajahte eks...

Loomulikult võib kõhutundega minna selles suhtes, et looduslikud toiduained on kõige paremad. Samas maalida tonti, et kõigil, kes ülepäeva peale trenni ühe aspartaamiga magustatud valgukoksi teevad nüüd see Sada Häda tuleb, ka nagu ei maksa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina kaa ei saa aru,seda ju kordi räägitud,kui mingi idioot peaks selle tõttu omale mingi terviserikke saama,siis süüditagu iseennast. :P Aga jah,mõnele on kaalunumber märksa tähtsam kui tervis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis toodetes see aine siis täpselt on ?

Väga paljudes toidulisandites.... eriti proteiini pulbrites (n. Tai Kane Protein No1)

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rott ja inimene on väga erinevad loomad, osa ainevahetusradasid on üsna erinevad, väga sügavaid järeldusi rotikatsetest teha ei saa. Nt uus imerohi resveratrool teeb rottidel imesid, inimesel aga ei jõua verregi maksast kaugemale. Rotil on ka igasugu tasakaalustamis- ja kaitsemehhanisme vähem, ta on rohkem selline quick-and-dirty konstruktsioon.

Aspartaami teemal käib nii vänge ususõda, et erapooletut ülevaadet on raske leida ja ise ma süveneda ei viitsi. Pealiskaudsel vaatlemisel ei tundu ohtlik. Kes nt metanooli kardab, võib kasvõi hästi vähese alkoholiga koos tarvitada (väikesed alkoholikogused on niikuinii kasulikud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise olen (enda arvates) erapooletu. Aga võtaks asja kokku:

Katses kasutati 80% lubatud päevasest normist 2,8 aasta vältel iga päev.

Meie mõistes saaks sama annuse, kui 72kg poiss jooks iga päev 5,6 liitrit dieet Cokat.

Olgu... sa võid rääkida et rotid on primitiivsed ja nõrgemad jne... AGA... Iseasi kas tal just kasvaja oleks (pole ka võimatu ju)

Siiski ma julgen arvata et kui üks 72kg poiss jookski iga päev 5,6 liitrit dieet Cokat päevas ega ta siis ennas 2,5 aasta pärast tõenäoliselt hästi ja tervena ei tunneks...

Lisaks sellele on mõned inimesed phenylalaniinile väga tundlikud...

Ja veel... aspartaami kõrvalmõjude nimekiri on väga pikk alates peavalust, väsimusest kuni rasvumise, kasvaja ja surmani välja.

Paanikasse ei pea sattuma aga mõtlemisainet peaks jaguma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
marek murozov joob enda jutu järgi 2-4 L dieetkokat päevas, kus mõnuga aspartaami, ikka elab wow

Kui see tõsi on, siis esiteks ma igatahes küll ei mõista miks sellist saasta peaks üldse keegi jooma, ja eriti veel sellistes kogustes?:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui see tõsi on, siis esiteks ma igatahes küll ei mõista miks sellist saasta peaks üldse keegi jooma, ja eriti veel sellistes kogustes?:(

M.M'i sõnul ühes teemas on see tal üks pahe lihtsalt :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgu... sa võid rääkida et rotid on primitiivsed ja nõrgemad jne... AGA... Iseasi kas tal just kasvaja oleks (pole ka võimatu ju)

Rotil tekivad kasvajad väga kergesti.

Mõnes mõttes on see katsete tegemisel hea, mõnes mõttes halb.

Siiski ma julgen arvata et kui üks 72kg poiss jookski iga päev 5,6 liitrit dieet Cokat päevas ega ta siis ennas 2,5 aasta pärast tõenäoliselt hästi ja tervena ei tunneks...

Olen mingil perioodil sarnaseid koguseid joonud, ei olnud millegi üle nuriseda...

Koka aspartaamisisaldus on eri riikides ja eri aegadel erinev. Vahepeal polnud Eesti omas üldse, praegu on mingi segu.

Lisaks sellele on mõned inimesed phenylalaniinile väga tundlikud...

Neid on väga vähe.

Paanikasse ei pea sattuma aga mõtlemisainet peaks jaguma.

Seda küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea pikk jutt seal, aga tekkis küsimus, mis aineid(säilitusained, maitsetugevdajad jne.) on veel, mida kasutatakse ohtralt toiduainetes ja mis on väga kahjulikud? Sooviks, siis sarnaseid linke või oleks hea, kui viitsid siia kirja panna mõned ohtlikumad ja levinumad, võib ka keegi teine lisada, kes teab. Asi hakkas nüüd rohkem huvi pakkuma, kuigi kardan, et lõpp tulemuseks on see, et enamus toitusid, mida poes müüakse on igast mürke täis(enamvähem tean, et see nii ka on), kuid tahaks rohkem teada! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea pikk jutt seal, aga tekkis küsimus, mis aineid(säilitusained, maitsetugevdajad jne.) on veel, mida kasutatakse ohtralt toiduainetes ja mis on väga kahjulikud? Sooviks, siis sarnaseid linke või oleks hea, kui viitsid siia kirja panna mõned ohtlikumad ja levinumad, võib ka keegi teine lisada, kes teab. Asi hakkas nüüd rohkem huvi pakkuma, kuigi kardan, et lõpp tulemuseks on see, et enamus toitusid, mida poes müüakse on igast mürke täis(enamvähem tean, et see nii ka on), kuid tahaks rohkem teada! ;)

meie keemiaõps tegi ühe lausega E-de lühikursuse : kõik mis on üle 300 võiks juba vältida (300 algavad toiduvärvid)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
meie keemiaõps tegi ühe lausega E-de lühikursuse : kõik mis on üle 300 võiks juba vältida (300 algavad toiduvärvid)

Kõik, mis alla 300 on ka ohtlikud.

Näiteks: E210-219 (kalatooted, salatiõlid, majonees, sinep, vürtsid, töödeldud köögiviljad, külmutatud piimatooted, taastusjoogid, mahlad, küpsetised, kommid)

tekitavad rinnavähki ja muudavad mehed naisteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik, mis alla 300 on ka ohtlikud.

Näiteks: E210-219 (kalatooted ..

mm.. sa mõtled siin igasugu pakendatud kaupa eks (ala konservid, kala n krabipugad jne) mitte lahtiselt ostetud kala? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×