Jump to content
vormtagasi

Tahaks 20 kilo alla saada ja suveks enamvähem vorm

Recommended Posts

tere, treenitud

mul selline jama, et enne sõjaväge käisin korrapäraselt trennis, 4 korda nädalas jõusaalis. mitte kulturismi pärast vaid enda mõnuks, olin normaalse kehaehitusega.

peale sõjavähe tuli ülikool ja siis kadus aeg trennis käia ja nüüd olen umbes 4 aastat aktiivsest kehalisest treeningust kaugenenud ning 20 kilo on juures.

kuidas alustada, et jälle vaikselt vormi saada.

tean, et pole mõtet kohe saali minna rassima.. enne kuu poolteist teha aeroobset, et saada vastupidavus ja koormustaluvus tagasi ja siis vaikselt rauda liigutama.

aga kuidas saaks kilosid samal ajal alla ja kust päriselt alustada... enam ei oska..

tänud,

t

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ouch . 20kg on päris raske alla saada , aga suure tööga täitsa võimalik !

Pane kõige pealt endale toitumine paika ja tee palju aeroobset

20kg alla saamiseks võib kuluda ikka oma paar aastat ma arvan :rolleyes:

Muudetud kasutaja Rihostern poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aeroobilist vast pole vaja, pigem aeroobset :rolleyes:

20 kg, no ma tean inimest kes spordist ning tervislikust elust ei tea sittagi ja võttis 118 pealt ühe kuuga 110 peale. Muidugi tal oli 7 kasti õlut mängus.

Higista palju, aeroobset tee madala pulsiga (60-70% oma pulsimaksimumist), vähemalt 40min jutti, parem kui rohkem isegi. Võid mõne pusa rohkem selga ka panna, et paremini higistada.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui tahad kiirelt kaalust alla saada, hakka punktide järgi sööma. endal sõber oli ülekaaluline ja võttis puntkide järgi süües päris palju alla ja üpris kiire ajaga. punktide kohta raamatud v bro?üüri peaks sa leidma kuskilt raamatupoest v kioskist ma arvan

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda veel, et pikkust on 185 ja kaal praegu 100.-

muidugi armastan vürtsiseid toite ja väike õlu sinna juurde.

talvel kus sa ikka jooksed, libe ja kopsud jääs...

trenni ajal norm kaal oli 82...

nii et soovitate toitumine üle vaadata ja alugses aeroobset teha?

t

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ära nii raskena jooksma hakka...lõhub põlved ära, saalides igasugu muid masinaid mille peal kaloreid kulutada. ja kindlasti vaata mida ja kui palju sööd. aga on võimalik see mass jaaniks maha võtta kui vaid tahe on ja enesekindlust jagub :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pakuks, et võiksid vahel ikka baasharjutusi saalis ka teha. 2 korda nädalas algajate kava näiteks. Varsti tekib tunne, et ikka lihased on ka olemas ja suudad selja sirgu ajada.

Lisaks siis loomulikult toitumine korda ja aeroobset treeningut kõvasti 60-70% max pulsi juures.

Meeles tasuks pidada siis seda umbkaudset reeglit, et kg rasva põletamiseks tuleb

a ) süüa ca 7700 kcal vähem. (Nädalas täitsa reaalne sinu kaalu juures.)

või

b ) trenniga kulutada ca 7700 kcal. (Eriti just mainitud aeroobse treeninguga.)

Pikk ja vaevaline tee ootab sind ees. Algus läheb ludinal, nii et pea aga vastu ja jaksu.

Muudetud kasutaja pumper poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju kui mina olen aru saanud siis kalorid põlevad higistamise ajal ! :rolleyes:

et kaloreid kulutada tuleb end liigutada ju mitte saunas istuda.

sa võid külmaga, mitte eriti palju higistades, joostes kah tohutult kaloreid põletada...

või mis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju kui mina olen aru saanud siis kalorid põlevad higistamise ajal ! :rolleyes:

et kaloreid kulutada tuleb end liigutada ju mitte saunas istuda.

sa võid külmaga, mitte eriti palju higistades, joostes kah tohutult kaloreid põletada...

või mis?

saunas higistades saab kaalu langetada kehavedeliku arvel(profid poksijad, võistluskunstide harrastajad tihti võtavad kuni 10kg alla vee arvelt, et saada võistluskaalu)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis tähendab see

60-70% oma pulsimaksimumist

kuidas ma oma maksimumi mõõdan ning kuidas treeningu ajal seda seal 70 kandis hoian või treeningu ajal seda mõõdan?

t

220 miinus vanus korruta 0,65. muidugi võid lasta ka spetsiaalselt ära mõõta. treeningu ajal mõõdad pulsomeetriga.
QUOTE (Sohne @ 10 Jan 2006, 20:37)

QUOTE (Rihostern @ 10 Jan 2006, 19:50)

Nii palju kui mina olen aru saanud siis kalorid põlevad higistamise ajal ! 

et kaloreid kulutada tuleb end liigutada ju mitte saunas istuda.

sa võid külmaga, mitte eriti palju higistades, joostes kah tohutult kaloreid põletada...

või mis? 

saunas higistades saab kaalu langetada kehavedeliku arvel(profid poksijad, võistluskunstide harrastajad tihti võtavad kuni 10kg alla vee arvelt, et saada võistluskaalu)

:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis tähendab see

220 miinus vanus korruta 0,65. muidugi võid lasta ka spetsiaalselt ära mõõta. treeningu ajal mõõdad pulsomeetriga.

Kui oled 20. Siis (220-20)*0,65=130

Muudetud kasutaja pumper poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tean, et pole mõtet kohe saali minna rassima.. enne kuu poolteist teha aeroobset, et saada vastupidavus ja koormustaluvus tagasi ja siis vaikselt rauda liigutama.

Miks sa nii arvad?

Mõlemat tuleb teha, nii aeroobset kui ka kangi liigutada. Igasuguse rasva kaotusega kaob suuremal või vähemal määral ka lihas. Seepärast on allavõtmise ajal jõusaal väga oluline, et sa päris ära ei närbuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu soovidele võin tuua täpselt näite enda sõbra näitel. Vend oli enne täiesti spordivõõras, parajalt ülekilodes ehk mingi 187cm pikk vend oli mingi 105kg. Lõpuks tüütas teda ennast ka ära ja võttis asja käsile. Kõigepealt hakkas jälgima toitumist ja tegema jõusaalis aeroobset, ning ka jõudu. Esimesed nädalad olid tal stepperi otsas ja ratast vändates päris rasked, edasi läks aga ainult paremuse poole, vend huvitus ise asjast järjest rohkem. Lõpuks jäi juba aeroobse osa suht tagasihoidlikuks. Kuni mingi 6 kuu pärast umbes oli vend saavutanud kehakaalu 85-86kg ja ka lihastoonus oli paranenud.

Pikk jutt sai, aga vähemalt elust enesest. Edu sulle treeningutel ja hoia meid oma edusammudega kursis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja-jah ... , :P

et siis kõik kohe asjatundjad ,:D

---

btw,20 kg maha võtmine ei ole nii hirmus pingutus midagi ja aastat selle jaoks ka ei kulu.3-4 kuud on täiesti piisav ja aitab söömise korrastamisest ja mõõdukast aeroobsest treeningust.Igasugu imedieedid ja puntkilugemised ja kaalujälgijate värgid on saatanast!

Erinevalt enamusest on kaalulangetamine isiklikult läbi tehtud.Ja mitte 20kg .., :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul omal täpselt sama lugu mis Strikeri jutus :D

20 kilo allavõtmine võib olla nii lihtne asi kui ka megakõva tulemus -- tuleb arvestada, milline oli kaal enne allavõtmist ja milline on kaal ning ennekõike rasvaprotsent pärast. Selge see et 150 kilo pealt 130 peale saada on lihtsam kui 80 pealt 60 peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli ka siuke plaan, aga kui tahad alla võtta, siis see õllejoomine unusta heaga ära, kui süüa ka kavatsed.

üks vilunud kaalujälgija (-30 kilo) avaldas rusikareegli. Et kui sa paevas ühe eesmärgile (liiga rammusa siis, sellehulgas eriti õlu) mittevastava eine sööd, siis see päev on kihvas allavõtu osas, jookse palju tahad... ja kui nädalas 2-3 sellist, siis võid nädala ka maha kanda.

ise olin ka hädas, kaalusin 100+ kilo ja higistasin ja rassisin, täiesti töötav rusikareegel. nädala sees tuli maha kenasti ja siis nädalavahetusel "pummeldamise" ajal jõudsin endisele tasemele tagasi. nüüd ma enam ei muretse, kaalun jätkuvalt 100 edasi, näen paljalt hea välja ja naisi saan ka :D ple mõtet parandada asju mis katki pole :D

trenni on lihtsalt mõnus teha.

Muudetud kasutaja 3peemot poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kena suhtumine on teil "tarkadel nõuandjatel" ikka küll. Algul hakkate oigama ja ohkama abiküsija kaalu ja eesmärgi üle, siis poetate paar nõuannet sekka ja siis lõpus oigate ja ohkate jälle. See ju ehmatab ära!!!

Teema algatajale: tubli poiss, et sihi silme ette seadsid ja selle poole liikuma hakkad! Peamine, millest alustada, on vaieldamatult toitumine. Päris mitmed inimesed tavatsevad öelda, et "aga ma ei söögi ju eriti midagi" vms, aga asi ongi selles, et tegelikult ei söödagi, kui mõista söögi all kvaliteetset toitu. Näksitakse niisama või soendatakse kartulipudru kõrvale paar viinerit ja ongi olemas.

Alusta sellest, et söö 5-6 korda päevas umbes 3 h vahedega ja korraga väiksem ports (lahku söögilauast sellise mõnusa tundega, et hea on olla, aga kõht ei ole ka pilgeni täis). Eelista valgurikast toitu (liha, piimatooted, muna), vähenda rasva osakaalu, aga mitte kardinaalselt, sest organism vajab rasvu ja vajab kasulikke rasvu (nt oliiviõli, pähklid). Kaalu vähendamise võtmesõna on süsivesikute osakaalu vähendamine (maiustused, teravili, puuviljad). Süsivesikuid pead sööma energia saamiseks, kuid nende osa tuleb piirata ja tarbida neid peamiselt päeva esimesel poolel.

Treeningute osas tee nii aeroobset kui kerget jõusaali. Aeroobset tee rohkem ja kui võimalik siis hommikul tühja kõhuga ja joo enne aeroobset trenni Fat Burnerit. Jõusaal on oluline ainevahetuse kiirendamiseks ja olgem ausad - kui kilod on maha rassitud, oleks kena, kui oleks selleks ajaks juba ka mingisugune lihasbaas loodud, et siis mitte uuesti otsast alata. Eelista nt Oti algajate kava ja usalda oma sisetunnet ka, et üle ei pingutaks. Targad inimesed soovitavad veel sellist nippi, et aeroobne teha jõusaalile kohe otsa.

Alusta tasa ja targu nt 4 x nädalas trenniga, kombineeri jõusaali ja aeroobset, kontrolli pulssi, et see jääks aeroobsel treeningul 60-70% maksimumist (parim rasvapõletuseks) ja kombineeri ka treeningute kestvust, igas trennis ei pea end rihmaks tõmbama, aga vahel võib see üsna hea tunde anda.

Mina soovin sulle igatahes jõudu, kindlat meelt ja häid tulemusi.

NB! Asi pole üldse hull, suurt kaalu on üsna lihtne õigete vahenditega vähendada. Mina tahan 48,5 kg-lt 47kl-le saada, aga peab tõdema, et kuradi raskelt tuleb see pealtnäha tühine 1,5 kg vähendamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägiks enda kogemusest ka. Olen saalis käinud ca 4 aastat ja esimese kolme aastaga ei juhtnud midagi peale väikese kaalu suurenemise. Põhjused: toitumist ei jälginud ja trennis olin 2 korda nädalas. Vähem kui kaks aastat tagasi jätsin suitsetamise maha ja kaal hakkas suurenema. Alustasin treenimist 3 x nädalas (jõusaal + a 40 min aeroobset madala pulsiga (60-70%)). Toitumise jälgimise jätsin jälle kõrvale. Selle tulemusena kaal suurenes veel 5 kilo. Täpselt aasta tagasi sain aru, et ilma toitmumise jälgimiseta ma tulemust ei saavuta ja korraldasin oma treenigkava ja toitumise järgmiselt, mille tulemusena kaal vähenes 0.5 kg nädalas:

Treening:

* 3 x nädalas jõusaal + 40 min aeroobset madala pulsiga

* 1 x nädalas 1,5 tundi võrkpalli

Toitumine:

* 5 korda päevas

* hommik puder või helbed jogurtiga + teraleib veiselihasingiga

* kell 10:00 banaan

* 12:00 suurem värske salat kanaliha või tuunikalaga, teraleib ja klaas mahla

* 15:00 ca 250 g porgandeid

* kell 19:00 / 21:00 sõltuvalt päevast siis õhtuks midagi kerget (supp või suurem värske salat rasvata lihaga)

* vett tuleb juua kõvasti. Päevas ca 2 liitrit kindlasti.

Kuue kuuga sain maha 15 kilo. Hetkel maadlen järgi jäänud ülearuse 5 kiloga. :D Siia 6 kuu sisse jäi ilus suvi õllega aga alla andnud veel ei ole.

Jõudu püsivust igal juhul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×