Jump to content
paulocoelho

Kas kohupiim asendab valgujooki?

Recommended Posts

Küsimus selline, kas näiteks 1 kg rasvavaba kohupiima (ca. 8gr valku / 100 gr kohta) söömine asendaks enne ja peale trenni valgujoogi?

Kas 1 kg kohupiima annab lõunase trenni järel piisava valgukoguse (käin jõusaalis lõuna ajal, peale trenni väike supp+kohupiim lõunasöögiks)? Hommikul ja õhtul tarbiks kah kohupiima/jogurteid.

Pelgan kogu seda keemiavärki natuke. Trenni tahaks aga teha.

------

Viimased 2 aastat olen järjekindlalt jõusaalis käinud. Nüüd jõuluajal olen vastikult rasva läinud, enne jõulu olin paar nädalalt haige kah veel... tahaks taas startida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandid valguna, pole mingi keemia minuarvates, see on TOIDULISAND!

Sama kui sa jätaxid söömise järgi. Peale trenni olex tore küll kui su lihased saaxid kiiresti taastuda ja seda toidulisandid annavadki :)

Mina isiklikult söön 1 tund enne trenni ära 250g kohupiima ( valku 18g/100g kohupiimas) ja peale trenni panen ühe valgusheigi sisse ja veel peale seda 60-90 söön ;)

Aga seda ma ütlen et kui sa sööd enne trenni või pärast trenni, kas see palju ei ole? Kui su kohupiim sisaldab 8g valku /100g kohuka kohta siis peax aitama ka 300 g kohupiimast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see enne ja peale treeningut söömine sõltub sellest mida tahad saavutada kas tahad massi, tahad figuuri hoida või midagi muud, sellest oleneb mida süü ja kui palju(süsivesikute ja valkude vahekord ja osakaal) :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) Valgupulber pole üldjuhul keemia.

2) Kohupiim ei ole täiuslik valk. Kuigi seal on kõik vajalik olemas, pead siiski sööma ka muid valku sisaldavaid tooteid (muna, liha, kala). Aminohapetel on ka oma suhtarvud palju neid peab olema ja millises vahekorras, et mooduśtuks täiuslik valguahel. Üks asi on grammides valgu arvutamine, teine asi on see, et palju organism neist grammidest terviklikke valguahelaid saab moodustada.

3) Sööma peab mitmekülgselt. Küsimus pole ainult valgus, vaid ka kõiksugu ensüümides, mineraalides, vitamiinides jne., mida kõike peab toidust saama, et toimuks areng.

4) Kui tahad oma lihtsustada, siis kasuta valgupulbreid. Millist neist kasutada, see sõltub rahakotist, eesmärkidest ja paljust muust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralik valk pole mingil juhul keemia, see on kindlasti naturaalne ja kasulik... sellest ei tule mingit kahju!!! selline jutt on lihtsalt imelik... ja kindlasti pole mõtet süüa enne ja trenni 1kg kohupiima... seeo n ju põhimõtteliselt 80 g valku... organism ei seedi seda nii kiirelt ära... ku tõesti oled aint kohupiima peale väljas.... siis söö enne trenni 300-500 g kohupiima ja peale trenni kah... aga samas arvesta sead et kohupiimas ei ole kiirelt imenduv valk ja see peax sisaldama ka rasva, mis omakorda aglusab imendumist... peale ja enne trenni on ikka hea vadakuvalk, mis ei ole mingi keemia.... edu sulle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi keegi ühes teemas arvutas, et tegelikult tuleb kohupiim odavam ikka natuke.

Vahe selles ka, et ostad paki kohupiima, mis maksab 10 krooni aga kott wheyd maksab 200-400 krooni. See summa on korraga suur võrreldes kohupiima hinnaga, kuigi kui kokku liita palju seda 1-2 kuu peale kulub tuleb hind sama mis kott wheyd. Aga korraga välja käia 200-400.- siis võibki algul tunduda et whey on kallis lõbu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus selline, kas näiteks 1 kg rasvavaba kohupiima (ca. 8gr valku / 100 gr kohta) söömine asendaks enne ja peale trenni valgujoogi?

Kas 1 kg kohupiima annab lõunase trenni järel piisava valgukoguse (käin jõusaalis lõuna ajal, peale trenni väike supp+kohupiim lõunasöögiks)? Hommikul ja õhtul tarbiks kah kohupiima/jogurteid.

Pelgan kogu seda keemiavärki natuke. Trenni tahaks aga teha.

------

Viimased 2 aastat olen järjekindlalt jõusaalis käinud. Nüüd jõuluajal olen vastikult rasva läinud, enne jõulu olin paar nädalalt haige kah veel... tahaks taas startida!

Loomulikult võid sheigi asemel kohupiima süüa. Aga ma arvan, et seda ei pea nüüd 1kg korraga sööma. Võid selle kohupiima veega ja banaaniga segamini lasta mikseri või blenderiga ja ongi sheik valmis.

Eks pulbriga ole see asi mugavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kohupiima suht räme panna igapäev, väga vastu hakkab, valgukokteil ei hakka eriti vastu, ja kui hakkab siis annab vee asemel panna mingit head mahla! Piimaga on kah väga hea

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohupiim on maitsev toit! Ma söön seda pea iga päev, trennipäevadeö enne trenni ja enne magaminekut peaaegu iga päev :D

Ennem magama minekut võib süüa küll seda naturaalset kohupiima, kus süsivesikuid ei ole, kuid need vanilje ja rosina omad sisaldavad liialt süsivesikuid.

Muudetud kasutaja kaiv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma söön tund enne trenni kohupiima, kui hiljaks asjaga jään või kiire siis joon enne trenni keefiri,kuna see kiire valk ja keefir sobib ka kohe peale trenni. minu teada kohupiimas on täiuslik valk...indrek otsus kord rääkis,et noorena ülikooliajal trennides oli see tema põhiline valguallikas :D no ja siis oli ta ikka suur küll :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×