Jump to content
loooom

põlved

Recommended Posts

Põlvedele mõjuvad hästi head soojendus ja venitusharjutused enne raskeid kükke-presse (vm põlvi koormavaid harjutusi), see aitab põlvevalude tekkimise vastu või isegi tõsisemate vigastuste.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kükkis kõnd on jah su põlvede surm, hetkel ongi nii et koolide kehalisekasvatuse õpetajad teevad lastele selliseid harjutusi mis kahjustavad väga palju põlvi, selgroolülisid jms.(kükis kõnnid, "küünal", turiseisud jne."!! JUBE!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arstid soovitavad jalgrattasõitu.Harjutusi , mis mõjuvad halvasti tean küll , kükk , mida kõrgem konts või paksemad kettad kanna all , seda hullem.Tahad kükki teha , tee ketsides. Poolkükk on tihtipeale põlvele hullemgi , kui täiskükk.Hack on haigetele põlvedele tõsine overkill.Sirutused masinal isiklikult mulle soojenduseks ei sobi , ainus harjutus , mis põlved hellaks teeb.Jalapressil paned jalad võimalikult kõrgele ja on ka põlvedele kergem.Soojenduseks soovitaks jalgratast ja harjutused ainult need , mis ei tee haiget.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arstid soovitavad jalgrattasõitu.Harjutusi , mis mõjuvad halvasti tean küll , kükk , mida kõrgem konts või paksemad kettad kanna all , seda hullem.Tahad kükki teha , tee ketsides. Poolkükk on tihtipeale põlvele hullemgi , kui täiskükk.Hack on haigetele põlvedele tõsine overkill.Sirutused masinal isiklikult mulle soojenduseks ei sobi , ainus harjutus , mis põlved hellaks teeb.Jalapressil paned jalad võimalikult kõrgele ja on ka põlvedele kergem.Soojenduseks soovitaks jalgratast ja harjutused ainult need , mis ei tee haiget.

Tehniliselt õigel sooritusel on kükid kangiga üks efektiivsemaid harjutusi jõu arendamiseks. Ja probleem tulenebki sellest, et kõik tahavad näidata , kui "kõvad" mehed nad on ja kasutavad suuremaid raskusi, millega ei suudeta tehniliselt õigesti harjutust sooritada ja sellest ka selja- ja põlvevigastused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rattaga tõuse sõites peaksid ka reie pealsed lihased tublisti vatti saama ;) Aga mul on ntks just rattasõidust põlved suht läbi. Tunda annab just 200 km piirimail, seda siis mööda tasast maanteed. Ehk siis No sports! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To OldMan: Mida ütled sa kükkiskõnni kohta?Mu kehalise kasvatuse õpetaja on täiesti veendunud, et see on üks paremaid harjutusi põlvede tugevdamiseks.Ta laseb meil neid igatpidi teha.Külg ees ja tagurpidi.Ei tea enam keda uskuda.Põlvi tahaks tugevamaks saada küll, aga tuleb välja, et ei oska.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
To OldMan: Mida ütled sa kükkiskõnni kohta?Mu kehalise kasvatuse õpetaja on täiesti veendunud, et see on üks paremaid harjutusi põlvede tugevdamiseks.Ta laseb meil neid igatpidi teha.Külg ees ja tagurpidi.Ei tea enam keda uskuda.Põlvi tahaks tugevamaks saada küll, aga tuleb välja, et ei oska.

Harjutused sügavkükis kutsuvad esile ülemäärase pinge põlveliigestele, kahjustuda võivad meniskid ja sidemed. Põlvemeniskitele langeb 500 kg ülekoormus.

Neid harjutusi võib muidugi teha, aga enne peab korralikult põlveliigesed soojaks tegema ja tuleb vältida võistlusmomente.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kuidas teil on aga mina mängin aasta läbi kehalise tunnis jalgpalli(kui ilm ekstreemselt halb pole). Väga hea võistlusmomendiga tund. Kehalise õpetjate kohta veel niipalju, et pljudel pole erialast diplomitki. Minu õps oli küll kunagi mingi Eesti tasemel oda viskaja nii, et ta jagab ilmselt nooti. Hoolimata sellest laseb ta meil teha, mida tahame. Vahel näitab ainult mingeid jalgpallurite venitus harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arstid soovitavad jalgrattasõitu.Harjutusi , mis mõjuvad halvasti tean küll , kükk , mida kõrgem konts või paksemad kettad kanna all , seda hullem.Tahad kükki teha , tee ketsides. Poolkükk on tihtipeale põlvele hullemgi , kui täiskükk.Hack on haigetele põlvedele tõsine overkill.Sirutused masinal isiklikult mulle soojenduseks ei sobi , ainus harjutus , mis põlved hellaks teeb.Jalapressil paned jalad võimalikult kõrgele ja on ka põlvedele kergem.Soojenduseks soovitaks jalgratast ja harjutused ainult need , mis ei tee haiget.

Tehniliselt õigel sooritusel on kükid kangiga üks efektiivsemaid harjutusi jõu arendamiseks. Ja probleem tulenebki sellest, et kõik tahavad näidata , kui "kõvad" mehed nad on ja kasutavad suuremaid raskusi, millega ei suudeta tehniliselt õigesti harjutust sooritada ja sellest ka selja- ja põlvevigastused.

Mul ei ole midagi küki vastu , teen ise ja soovitan teistelegi , mida ei soovita on koletud klotsid kanna alla ja siis poolkükki tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nimelt asi selles, et olen käinud jõusaalis paar kuud. Kükke hakkasin tegema paar nädalat tagasi. Kuid kükkimisel on põlved natuke valusad. Ja järgnevatel päevadel peale trenni ka. Ise olen 15- aastane. Kas on üldse nii noorelt mõtet kükke teha? Ma mõtlen just põlvede seisukohalt. Ei tahaks eriti endal põlvi pe...e keerata. Kas oleks parem kasutada jalapressi ja muid selliseid aparaate, mis ei ole põlvedele nii kormavad. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soojendus ja venitusharjutused! Siis veel jalgratta sõit ning ujumine, viimane on eriti hea, ei koorma põlvi aga samas tagab hea verevarustuse põlvedesse!

Muudetud kasutaja crawe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kükki ei kannata teha proovige jalavahetus hüppeid käed selja taga või kerge kang turjal etteasted.

See ei tohiks põlvesid niipalju kurnata.

Peale suure raskusega kükki tegemist on hea kohe peale teha etteasteid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minuarust ka rattasõit on nedest kõige parem põlvedele ....ärge vaielge Oldmaniga (ma arvan et ta on meist kõikidest mitukorda targem :) )

Jaa eriti regulaarselt crashides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×