Jump to content
PulseR

Treeningkava

Recommended Posts

Tervist!

Üritan endale koostada uut treeningkava, ning netis ringi vaadates, on silma jäänud et paljudel saitidel soovitatakse kavasi, mis on jagatud KAHEKS ning nädalas sisi tehakse üht lihasgruppi KAKS korda (nädalas kokku neli trenni)

Oskab keegi rääkida, kui tulemuslikud need on? ET kas see ei ole mitte lihastele liiga kurnav?

Eesmärk lihasmass.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need ongi nii koostatud et liiga kurnav pole.

Vaata nt. Treeningkavade alt Kaheks jaotatud kava, O.Kiivika koostatud.

Selle alusel võid ka endale kava teha - muudad harjutusi kuid lihasgrupile kokku seeriate arv sama, siis ei teki ületreeningu ohtu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need ongi nii koostatud et liiga kurnav pole.

Vaata nt. Treeningkavade alt Kaheks jaotatud kava, O.Kiivika koostatud.

Selle alusel võid ka endale kava teha - muudad harjutusi kuid lihasgrupile kokku seeriate arv sama, siis ei teki ületreeningu ohtu.

Kuidas ta ei ole kurnav , kui ma teen nädalas kaks korda ühte lihasgruppi sama kava järgi (nii nagu osad saidid soovitavad)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind kurnas küll väga ära selline kava kui aus olla.

Ületreening tekkis :).

Samas asi suht individuaalne.

Muudetud kasutaja sft poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaliselt on iga treeningu vahel samale lihasgrupile 3 päeva puhkust. Nt E ja N ülakeha, T ja R alakeha. 72h on piisav küll, et võib jälle uuesti lihast koormata. Treeningumaht pole ka nii suur kui 3ks või 4ks jaotatud kavade puhul.

Näiteks Ott Kiivika kaheks jaotatud kava puhul ülakehale: suurtele lihasgruppidele (rind, selg, õlg) on ühes trennis 2 harjutust (6 seeriat), biitsepsile ja triitsepsile 1 harjutus (3 seeriat). Sellise mahuga on 2 trenni nädalas normaalne.

Edit: Ma ei tea, äkki ütleksid mis kavasid või saite täpsemalt silmas pead?

Muudetud kasutaja y134 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üht lihasgruppi teha nädalas kaks korda on suht mõttetu. Ise tegin ka kaks kuud niimoodi aga areng oli kehv. Isegi siis kui tarvitasin valku u. 150 g päevas(tulenevalt kehamassist)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin ise ka teha mingi aeg 2xnädalas igat lihast, aga minu jaoks oli see koormav, ei taastunud ära. Nüüd pikalt kasutanud kava, mis jaotatud 4-ks, ning täpselt jaotatud 7 päeva peale. Ning üritan ka 1-2 korda nädalas teha ka aeroobset juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega mul on endal ka olnud kava, et kõik lihasgrupid on 4x peale ära jaotatud ja täitsa nomraalne areng on.

Aga nüüd on vist 3 kuud juba ühe kavaga tehtud ja tahaks vaheldust.

Otsisin netis variante ja vaatsin et väga paljud olid soovitanud split 2ks ja igat gruppi 2 korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×