Jump to content
Guest kõrvits

Kõrvetised aka reflukshaigus

Recommended Posts

Lugesin just googlist "kodutoher" ajakirjast, et soodat selle puhul ei soovitata. Seda pole varem juhtunud, selleks ei näe põhjust pereasrti juurde ka minna. Kuid kas teab keegi millised söögiained neutraliseeriksid seda happelisust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Idioodi kari :)

Kui sul on kõrvetised happelisest maomahlast, siis soovitad teisel juua õunaäädikat, ja äädikas on teadupoolest happeline. :)

Kust tulevad sellised ideed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, peale õhtust trenni sõin kõhu korralikult täis, pärast tegin paar krooksu, mille käigus tõusis maomahl kurku, nüüd tänaseni on kurgust vastik tunne-maomahl ju happeline ja kõrvetas arvatavasti kurku korralikult. Kuidas oleks võimalik leevendada antud vastikut tunnet?

Ette tänades! :)

Kas oksendades peaks siis üldse kurgust ilma jääma?? Siis tuleb ju suures koguses hapet välja :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas oksendades peaks siis üldse kurgust ilma jääma?? Siis tuleb ju suures koguses hapet välja :)

Ei ei, okse jäi nagu sinna pidama mõneks hetkeks just selle krooksu-kõõksu pärast, ja nüüd kraabib kurku :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on periooditi, et vahel nädalate viisi on kõrvetised ja siis jälle kaob ära. aga mul aind öösiti magades kui pikali olen. aitab piim ja jäätis mõneks ajaks, kuni järgmise kõrvetuseni.

mul on see tekkind arvatavasti mega suurtest õhtustest kõikvõimaliku erineva toidu õgimisest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

unustage need rennied ja muu jama... kuna tegu on happega siis tuleb see nautraliseerida - selleks on parimateks vahenditeks piimjad tooted. Eriti hästi ja kiirelt aitab keefir, tuleks pool liitrit ära juua ja mõne aja jooksul veel pool liitrit. Magu rahuneb vägagi kenasti maha. Kõrvetised tekivad "keemia" söömisest/joomisest või mõnel on lihtsalt mao liighappelisus. Aga jah, selle asemel, et minna Renniet apteegist ostma (mis teeb sama asja) joo keefirit. Ma olen katsetanud ka piima ja kodujuustu ja kohupiimaga aga kõige kiiremini ja paremini aitab keefir.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on periooditi, et vahel nädalate viisi on kõrvetised ja siis jälle kaob ära. aga mul aind öösiti magades kui pikali olen. aitab piim ja jäätis mõneks ajaks, kuni järgmise kõrvetuseni.

mul on see tekkind arvatavasti mega suurtest õhtustest kõikvõimaliku erineva toidu õgimisest...

võib tegu olla ka refluksiga

http://www.korvetised.ee/516114/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Idioodi kari :)

Kui sul on kõrvetised happelisest maomahlast, siis soovitad teisel juua õunaäädikat, ja äädikas on teadupoolest happeline. ;)

Kust tulevad sellised ideed?

Kle debiilik :P , mulle on arst ka soovitanud kõrvetiste puhul seda juua(veega lahjendatult, arvatavasti polegi sa seda proovinudki, krdi spetsialist tuli välja) ja aitas ja kunas pole kindlalt teada , mis teema algatajal viga on, siis soovitasin omalt poolt midagi, mis mind aitas, nii et ära tule sõimama teisi, kui sa pole asjasse isegi süvenenud :) :

http://www.terviseleht.ee/200213/13_22dikas.php

mao- ja kaksteistsõrmiksoole (haavandid) ja kõrvetise ravim

Võtke vesilahust enne sööki (2 tl/1 kl veele), aitab stimuleerida seedeprotsessi ja hävitab haigust tekitavad mikroorganismid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle debiilik :) , mulle on arst ka soovitanud kõrvetiste puhul seda juua(veega lahjendatult, arvatavasti polegi sa seda proovinudki, krdi spetsialist tuli välja) ja aitas ja kunas pole kindlalt teada , mis teema algatajal viga on, siis soovitasin omalt poolt midagi, mis mind aitas, nii et ära tule sõimama teisi, kui sa pole asjasse isegi süvenenud :) :

http://www.terviseleht.ee/200213/13_22dikas.php

mao- ja kaksteistsõrmiksoole (haavandid) ja kõrvetise ravim

Võtke vesilahust enne sööki (2 tl/1 kl veele), aitab stimuleerida seedeprotsessi ja hävitab haigust tekitavad mikroorganismid.

Igasugused "hellitusnimed" võiks siiski omateada jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõrvetised pole maos, vaid söögitorus. Tegu pole reflukshaigusega, kuna olen seda kogenud varem. Täna hommikul ärgates oli kurk veel valulikumaks läinud ja enesetunne pole kiita. Eks ma siis söö rohkem alulisemat toitu! Aitäh kõigile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on tegemist püsiva probleemiga siis tuleks gastroenteroloogi juures ära käia. Üksikuid seedetrakti katarre esineb ka tervetel inimestel. Põhjuseks tavaliselt toiduga liialdamine või siis liigset maohappe produkstsiooni nõudvate toitude söömine. Samuti mitmed neurofüsiloogilised häired.

Vaevus on tingitud sellest, et maohape tungib söögitorru (mille limaskesta reaktsioon on leeliseline)kus me kõrvetist ka tunneme. Maos tunneme kõrvetistest tingitud püsivaid alaägedaot valu alles siis kui on tegemist gastriidiga.

Seni kuni pole happe tasakaalu mehhanism täpselt selge, tuleb toiduvalikuga käituda katseliselt. Soovitatud õunaäädikaga peab ümber käima väga ettevaatlikult, sest siis kui on tegemist mao limaskesta ülihappseusest tingitud alaägeda põletikuga, ärritab see seedetrakti veelgi. Õunaaadikas aitab happelisust ikkagi reguleerida ja seda juhul kui ärritusseisundit ei ole. Mõistagi tuleb ka siis seda tarvitada ettevaatlikult, oma organismi tunnetades. Väga paljudele ta ei sobi, vaatamata põhjustest.

Katseliselt soovitan ülalmainitud juhtudel proovida retseptivabalt saadavaid H2 retseptorite blokaatoreid (ranitidiin). Tavaliselt kõrvaldab see vaevuse kiiresti. Kui see aitab (ja on tegemis püsiva probleemiga) siis on kasulik ette võtta ravikuur ravimitega, millel on sama toimestruktuur, efektiivsus aga suurem (omeprazol jt).

Tavalisi antatsiide ei soovita (Rennie) jms. Nende toime on lühiaaline. Kindlasti ei tohi kasutada soodat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle debiilik :) , mulle on arst ka soovitanud kõrvetiste puhul seda juua(veega lahjendatult, arvatavasti polegi sa seda proovinudki, krdi spetsialist tuli välja) ja aitas ja kunas pole kindlalt teada , mis teema algatajal viga on, siis soovitasin omalt poolt midagi, mis mind aitas, nii et ära tule sõimama teisi, kui sa pole asjasse isegi süvenenud :) :

http://www.terviseleht.ee/200213/13_22dikas.php

mao- ja kaksteistsõrmiksoole (haavandid) ja kõrvetise ravim

Võtke vesilahust enne sööki (2 tl/1 kl veele), aitab stimuleerida seedeprotsessi ja hävitab haigust tekitavad mikroorganismid.

Kui tarbida, siis tuleb tarbida hetkel millal sul pole kõrvetisi, kui see on püsiv probleem, aga kui sul on see ühe kordne probleem, tuleb happelist maomahla neutraliseerida mingi aluselise asjaga, mitte happelisega. Ja kui keegi ennem mainis, et tuleb juua piima, siis see pidi petlik efekt olema, NT suitsetamine rahustab jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma nagu ropsi olen pannud ja kurk pärast kipitab , siis joon petti (Farmi oma, tere oma on hapu) ja siiani on aidanud :) Ma usun , et keefir sobib ka ja nagu ma eelnevalt lugesin siis jäätis on hea teeb kurgu tuimaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kindel, et söögitorus mitte maos??

teine küsimus oleks veel selline, kas sul on harjumus pärast söömist pikali visata??

kui jah, siis seda ei soovitata, kuna toit valgub söögitorusse ja hakkab seal kõrvetama.

üldiselt on sulle natuke raske nõu anda, kuna ma ei tea su toitumis sedelit.. kui palju sööd... mida sööd... kuna sööd...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin selle läbi just enne ,aga ei leidnud piisavalt informatsiooni. :ph34r:

Liinule ütleks niipalju et peale söömist pikali ei viska.Söön iga kolme tunni tagant :

Hommikuti:

Kauss putru ja piim ,või siis täisteraleib+juust,vorst,liha

Hommikuti joon vahest kohvi või jogurtit.

Lõuna:

Koolisööklas

Peale trenni (16.00-18.00)

Puuvilju,juurvilju,kala,liha

Peale joon mahla,keefiri või piima.

Õhtul (20.00-21-00)

Roheline tee +mesi,kõrvale näksin veel pähkleid ,rosinaid ja kuivatatud banaanilõike

Põhilised toidud said kirja ,aga tavaliselt ma muudan oma söögikava ,sellepärast ei saanudki kõik täpselt kirja :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

huvitav probleem sel juhul...

söögisedeliga on nii palju korras, et õhtul midagi raskesti seeditavat ei ole. ma ei taha ka hästi uskuda, et see fat burnerist on..

igatahes see olukord sul just väga normaalne ei ole...

äkki proovid mõnda aega, kui sa ei sööks happelisi toiduaineid... näiteks õunad, tsitsusviljad, tsitrusviljadest mahlad, keefiir... ja muidugi kohvi ka ära jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
huvitav probleem sel juhul...

söögisedeliga on nii palju korras, et õhtul midagi raskesti seeditavat ei ole. ma ei taha ka hästi uskuda, et see fat burnerist on..

igatahes see olukord sul just väga normaalne ei ole...

äkki proovid mõnda aega, kui sa ei sööks happelisi toiduaineid... näiteks õunad, tsitsusviljad, tsitrusviljadest mahlad, keefiir... ja muidugi kohvi ka ära jätta.

selge ,tänud vastuste eest !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×