Jump to content
martial

Lihaste mõõtmine

Recommended Posts

Tahaksin natuke nõu küsida lihaste mõõtmise kohta:

kuu aega tagasi mõõtsin ära käte-jalgade, õla, rinna vöö ümbermõõdud. Mõte tajuda järgmiste mõõtmistega lihaste võimalikku kasvu ja saada selle abil teada, kas trenn toimub õiges suunas.

Kas mõõdan aga õieti? Näited:

Biitseps: kõverdan küünarnukist käe, pingutan biitsepsit ning abiline mõõdab lindiga õlavarre kõige jämedamast kohast.

Tritseps: siutan käe, pingutan tritsepsit ja abilina mõõdab õlavarre kõige jämedamast kohast.

Miks kahtlen - trennis suurenenud kakspealihas annab veidi lisa ka kolmpealihase mõõtmisele ja vastupidi. Jah, ta pole pinguldunud olekus aga siiski... kas selline vastastikune mõju on oluline ja märkimisväärne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui see sulle nii oluline, siis lisaks mõõtmisele pildista ennast kohustuslikes poosides. samas kohas ja sama valgusega- niimoodi saad ka arengut hinnata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paar märkust: kaalu võiks ka siis peegli ees hinnata, mitte mõõta...

lisaks pildistamine ja peegli ees... see on ju arusaadavalt ebatäpne, kui just silm sirkel ja nina vinkel pole. Ma kirjutasin, et mõõdan selleks, hinnata treeningute õigsust. Kuu paariga ei toimu sellist muutust, mis peeglis või fotol väga näha oleks.

minu mõõtmisel arengu näiteks: biitseps +0,5 ja tritseps +2,8 cm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma vaatan pärast igat trenni korra peeglisse ja näen pidevalt arengut, sellest täitsa piisab (pildistamist pole vajalikuks pidanud)

mõõdulindiga võib siis mässata, kui rätsepa juurde lähed!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlavarre ümbermõõdu leidmiseks kõverdadakse küünarvars ja pingutatakse õlavarre lihaseid ning mõõdetaksegi kõige jämedama koha pealt. Biitsepsit ja tritsepsit eraldi ei mõõdeta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma vaatan pärast igat trenni korra peeglisse ja näen pidevalt arengut, sellest täitsa piisab (pildistamist pole vajalikuks pidanud)

mõõdulindiga võib siis mässata, kui rätsepa juurde lähed!

sul peab hea mälu ja silmamõõt olema kui iga kord peale trenni on arengut märgata ma enda puhul seda küll ei märka

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×