Jump to content
pele

Söömise kiirus!

Recommended Posts

Tere!

Tekkis selline huvitav küsimus, et kuna söömiskiirus on kõigil suht erinev...siis huvitav kuidas meie keha/ainevahetust mõjutab...ise olen suht aeglane sööja..meeldib niiöelda rahulikult nautides süüa...mõni sööb aga selle sama koguse 3x kiiremini ära... :lol: ...niisiis...kas toidu sisselaadimis kiirusest oleneb ka midagi...? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söögi mälumisel on suur tähendus just selle imendumise ja seedimise kohapealt. Süljega saab toit vajaliku tõuke!

Seega: oluline pole kas aeglaselt või kiirelt, oluline on et mälutakse toit läbi ja et toit saaks suus korralikult süljega "töödeldud". (võib süüa aeglaselt, aga ikka kugistada söök kurgust alla - ka see on võimalik)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nagu eelmine vastaja ütles on oluline just et toit nö. mälutakse parajalt peenes, et pikendada nn. toitu liikumist, seega eelista püreedele just selliseid toite,mida pead ise nö. peenestama! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma lahmin küll tohutu kiirusega endale lobi sisse. teinekord on koosolemistel lausa häbi, tüübid sätivad alles nuga õigesti kätte ja mul taldrek tühi. üldiselt soovitavad pool aeglaselt ja lõpp kiirelt sisse ajada, siis pidavat täiskõhutunne kõige kauem säilima. kuda sealt toitaineid saab jätan asjatundjate kommenteerida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süüa tuleb ikka aeglasti ja kõik korralikult läbi mäluda, endal on nii et kui koolis söön siis tulen sööklasse ikka esimeste hulgas, lahkun aga tavaliselt viimaste seas.Samal ajal kui teised juba söömist lõpetavad, järan ma alles esimesi kartuleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üldiselt soovitavad pool aeglaselt ja lõpp kiirelt sisse ajada, siis pidavat täiskõhutunne kõige kauem säilima.

Sellist soovitust kuulen küll esimest korda.Selle paikapidavust ei usu.Oluline on see,mida sööd,et varsti peale sööki ei tekiks nälg.Aeglased süsivesikud annavad hea tunde pikaks ajaks.

Toidu mälumine on oluline,kuna seedimine algab suust.Sülje fermendid alustavad juba seda protsessi.Ja eespool oli ära toodud ka see,et aeglaselt süües läheb vaja vähem toitu,et kõht täis saaks.See tuleb sellest,et täiskõhu tunne tekib poole tunni jooksul söömise alustamisest.Mida kiiremini sööd,seda rohkem läheb sisse kuni tekib täiskõhu tunne ja vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda nahal tunnen küll, et kui aeglaselt süüa, saab kõht täis palju vähema kogusega. Ja kui on probleeme tunnetamisega, kas kõht täis, siis minuarust võib korraks püsti tõusta ja kohe tunned, et jah kõht on täis. v ei ole. :D või no, minu puhul on nii :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×