Jump to content
TsF

täiesti vormist väljas - kuidas peaks alustama

Recommended Posts

Tervist , probleem on järgmine - 1,5 aastat tagasi olin täiesti normaalses vormis , Kaalusin 67kg ja pikkust 178. Nimelt jätsin just siis suitsetamise maha ning piisavalt trenni ei teinud. Tulemuseks võtsin juurde aastaga 20 kg. Sai muidugi rohkem sööma ka hakatud.

Hetkel on aga probleem selles et enam ei söö palju üldse , kuid kaal ei muutu kuskile suunas. Hea meelega võtaks kuskil 10-12 kilo uuesti alla tagasi. Kuid trenni tehes - näiteks jooksma minnes- jooksen ennast esimese km peal nii kinni et trenni tegemine on täielik piin.

Söögikava on üldiselt selline et kui ärkan siis vahest söön midagi, kuid mitte alati. Õhtusööki söön mingi 17-18 ajal ning peale seda veel mõned võileivad enne magamaminekut.

Kuidas soovitaksite alustada sellisest olukorrast välja tulemisega. Millest alustama peaks et saaks kaalus uuesti alla võtta ning enda fyysilist vormi hakata järkjärgult parandama.

Ette tänades,

Tsf

Muudetud kasutaja TsF poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Proovi korrigeerida oma toitumiskava

2. Tee kindlasti aeroobset trenni (ntx stepper, jooksurada ja isegi ujumine)

3. Käi saalis (treeni esialgu O. Kiivika algajate kava järgi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Proovi korrigeerida oma toitumiskava

2. Tee kindlasti aeroobset trenni (ntx stepper, jooksurada ja isegi ujumine)

3. Käi saalis (treeni esialgu O. Kiivika algajate kava järgi)

kuna ma olen nagu täielik võhik kahjuks sellel alal , siis kysiksin otse , et kas alati vähem söömine ei olegi kasulik kilode alla võtmisel ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna ma olen nagu täielik võhik kahjuks sellel alal , siis kysiksin otse , et kas alati vähem söömine ei olegi kasulik kilode alla võtmisel ?

Et alla võtta peab ikkagi sööma.

Lihtsalt sa pead sööma vähem kaloreid kui kulutad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist , probleem on järgmine - 1,5 aastat tagasi olin täiesti normaalses vormis , Kaalusin 67kg ja pikkust 78. Nimelt jätsin just siis suitsetamise maha ning piisavalt trenni ei teinud. Tulemuseks võtsin juurde aastaga 20 kg. Sai muidugi rohkem sööma ka hakatud.

Hetkel on aga probleem selles et enam ei söö palju üldse , kuid kaal ei muutu kuskile suunas. Hea meelega võtaks kuskil 10-12 kilo uuesti alla tagasi. Kuid trenni tehes - näiteks jooksma minnes- jooksen ennast esimese km peal nii kinni et trenni tegemine on täielik piin.

Söögikava on üldiselt selline et kui ärkan siis vahest söön midagi, kuid mitte alati. Õhtusööki söön mingi 17-18 ajal ning peale seda veel mõned võileivad enne magamaminekut.

Kuidas soovitaksite alustada sellisest olukorrast välja tulemisega. Millest alustama peaks et saaks kaalus uuesti alla võtta ning enda fyysilist vormi hakata järkjärgult parandama.

Ette tänades,

Tsf

Selle jooksmie kohe pealt, et kui sa pole trenni teinud, siis ega seda võhma olegi kohe palju. Ajapikku pead distantsi suurendama.

Alguses on 1km, hiljem vaikselt suurendad teepikkust. Ja kinni jooksmise põhjus võib peituda ka soojenduse mitte tegemises. Kindlasti tuleb sooja teha.

Ja kui jooksed siiis tuleb meeles pidada, et rasvapõletuseks on just parim sörk..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist , probleem on järgmine - 1,5 aastat tagasi olin täiesti normaalses vormis , Kaalusin 67kg ja pikkust 78. Nimelt jätsin just siis suitsetamise maha ning piisavalt trenni ei teinud. Tulemuseks võtsin juurde aastaga 20 kg. Sai muidugi rohkem sööma ka hakatud.

    Hetkel on aga probleem selles et enam ei söö palju üldse , kuid kaal ei muutu kuskile suunas. Hea meelega võtaks kuskil 10-12 kilo uuesti alla tagasi. Kuid trenni tehes - näiteks jooksma minnes- jooksen ennast esimese km peal nii kinni et trenni tegemine on täielik piin.

Söögikava on üldiselt selline et kui ärkan siis vahest söön midagi, kuid mitte alati. Õhtusööki söön mingi 17-18 ajal ning peale seda veel mõned võileivad enne magamaminekut.

Kuidas soovitaksite alustada sellisest olukorrast välja tulemisega. Millest alustama peaks et saaks kaalus uuesti alla võtta ning enda fyysilist vormi hakata järkjärgult parandama.

Ette tänades,

Tsf

Selle jooksmie kohe pealt, et kui sa pole trenni teinud, siis ega seda võhma olegi kohe palju. Ajapikku pead distantsi suurendama.

Alguses on 1km, hiljem vaikselt suurendad teepikkust. Ja kinni jooksmise põhjus võib peituda ka soojenduse mitte tegemises. Kindlasti tuleb sooja teha.

Ja kui jooksed siiis tuleb meeles pidada, et rasvapõletuseks on just parim sörk..

kuidas enne jooksu soojendust teha ?- mul on jäänud koguaeg mulje et jooks ongi soojendus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõnd sobib ka, järjest iga korra kiiremini, kuni sörgini välja jne.

Minu arust pole alla 45min mõtet. Niisiis jaluta 45 min, järgmine kord proovi veidi intensiivsemalt jne. Kõndida võid kasvõi iga päev, kuid alla kolme korra nädalas nagu pole treenivat mõju eriti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningut tuleb alustada kerge mõneminutilise kiirema rütmiga käimisega. Seejärel tuleb teha kümme minutit venitushatjutusi sääre-, reie-, tuhara-,

ja seljalihastele ning seejärel võib alustada põhitreeningut - jooksmist, mis vaheldub kõnniga. Treeningu lõpus tuleb teha lõdvestusharjutusi. Korraga võiks joosta-kõndida 30-45 minutit. Koormust võib tõsta 2-3 nädala pärast 10 %. Seejärel treenitakse üks nädal kergema koormusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui ma õieti aru saan, siis varem kui vorm oli hea suutsid 1 km joosta vabalt, ja nüüd 1 km juba tõmbab lihased kinni. Soovitaks hakata kiiresti jooksma tasapisi. Alguses tasub võibolla isegi kõndida või sörkida nii 2..3 km. Ja nii paar esimest korda. Kusjuures ära tee seda iga päev vaid 3..4 korda nädalas maksimaalselt. Ja kui tunned et oled valmis kiiremini jooksma, nii umbes paar nädala või kuu pärast , siis alles jookse kiiremini. Mitte nii et kohe alguses 1 km kiires tempos. Samuti lõdvestused ja venitused on ka väga olulised peale jooksu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×