Jump to content
V.K

magneesium ja tsink

Recommended Posts

Oskab keegi nõu anda milleks on magneesium ja tsink kasulik ning kus kohast saaks neid osta. :blink:

sry kui teema on siin varem läbi käind...

Muudetud kasutaja V.K poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Magneesium on koos kaltsiumi ja fosforiga vajalik selleks, et luud oleksid tugevad ning lihased ja närvid toimiks normaalselt. Ta avaldab mõju D-vitamiini ja paljude hormoonide toimele ning kaltsiumi omastamisele.

Mg vaegusele organismis viitavad lihaskrambid, värisemine, vererõhu ja südamerütmi muutused.

Mg liigsus kuigi kergesti ei teki, sest annuste suurenedes imendumine väheneb ja neerud eritavad Mg liia organismist kergesti.

Mg soovituslik päevane kogus 300 mg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsink kuulub enam kui saja ensüümi koostisse, mis reguleerivad organismis toimuvaid reaktsioone. Tsink mõjutab inimese söögiisu, lõhna- ja maitsetaju. Tsink suurendab immuunsust, mõjutab küünte, naha ja juuste seisundit ning kudede kasvamist ja taastumist, on vajalik seksuaalarengu ja sigimise seisukohast.

Zn vaegusele viitavad maitse- ja lõhnataju ning söögiisu kadumine, kasvupeetus ja haavade paranemise aeglustumine, kuiv põletikuline nahk, kõõm.

Zn preparaatide ületarbimine põhjustab mao- ja sooleärritusi, vähendab immuunsust ja vase omandamist.

Zn päevane soovituslik kogus on 15 mg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust osta?!?!!!

Soovitaks süüa võimalikult mitmekesiselt, et vajalikke toitaineid kätte saada

Näiteks:

Magneesiumi esineb rohkesti värskete taimede rohelistes osades, näiteks spinatis, õlirikastes seemnetes (päevalilli, seesam), mitmesugustes kaunviljades, kapsas, peedis, kartulis, sibulas tillis, peterselli- ja sibulalehtes, samuti idandites, pähklites, ning kõikides tugevakestalistest teristest valmistatud teraviljasaadustes. Loomsetest toiduainetest sisaldavad rohkem magneesiumi piim, linnuliha, kalaliha, austrid. Märkimisväärselt on magneesiumi ka pärmides ning seentes.

Peamised Zn sisaldavad toiduained on molluskid, krabid, loomaliha ja -maks, kala, muna, piim ja piimatooted (juust, jogurt), kaunviljad (erinevad hernesordid), idandid, täisteraviljatooted, (rukis, tatar, kaer), tomat, sibul, salat, vetikad, kõrvitsaseemned, puuviljad (pirn, õun, ploom) ning pärm.

:blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vananedes (üle 35) muutub Zn ja Mg tarbimine (lisaks toiduga saadavale) järjest olulisemaks. Neil on ka seos unega. Kui ma jätan Zn ja Mg õhtul ära, siis öösel ei maga korralikult, uni jääb lühikeseks.

Uni ja haavade paranematus olidki peamised põhjused, miks mina need ained olen lisanud pidevasse tarbimisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vananedes (üle 35) muutub Zn ja Mg tarbimine (lisaks toiduga saadavale) järjest olulisemaks. Neil on ka seos unega. Kui ma jätan Zn ja Mg õhtul ära, siis öösel ei maga korralikult, uni jääb lühikeseks.

Uni ja haavade paranematus olidki peamised põhjused, miks mina need ained olen lisanud pidevasse tarbimisse.

Mg on soovitav võtta just õhtul eelpool nimetatud põhjustel. Ja hommikul võta Ca.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mg võtangi õhtul, aga Ca-d ei ole leidnud vajadust lisada, sest söön (omast arust) piisavalt kohupiima ja kefiiri.

Palju treenivate inimeste puhul on Ca vaeguse kujunemise risk suurem, mistõttu neil tuleb olla eriti hoolikas saadava piisava kaltsiumikoguse tagamisel toiduga või toidulisandina. Ei maksa unustada ka, et tarbitav suur valgukogus viib organismist Ca välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui OldMan siia teemasse kiikaks veel, siis küsiks, et kas need kihisevad magneesiumitabletid (Sana+ vist) on kuidagi kehvemad, kui kallid apteegi omad? Või vahet pole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis oleks kummagi aine soovitatav kogus regulaarselt treenivale isendile? :D

Mul tsingi tabletid kodus, üks sisaldab 15mg ja kaltsiumi tabletid ka, üks sisaldab 310mg. Ma ei tea kas on neid hea võtta juurde lisaks tavatoidule. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui OldMan siia teemasse kiikaks veel, siis küsiks, et kas need kihisevad magneesiumitabletid (Sana+ vist) on kuidagi kehvemad, kui kallid apteegi omad? Või vahet pole?

Suur osa magneesiumitablette sisaldab magneesiumoksiidi, mis pole eriti hea variant. Vahet pole, kas ostad apteegist ja mis hinna eest. Apteegis müüakse nt Kaltsimag tablette, mis pole just eriti mõistlik leiutis. Magneesiumlaktaat, -tsitraat ja -kloriid peaks kõiks suht head olema. Muude kohta ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis oleks kummagi aine soovitatav kogus regulaarselt treenivale isendile? :D

Mul tsingi tabletid kodus, üks sisaldab 15mg ja kaltsiumi tabletid ka, üks sisaldab 310mg. Ma ei tea kas on neid hea võtta juurde lisaks tavatoidule. <_<

Magneesium: "The current Recommended Daily Allowance (RDA) for the US is 6 mg/Kg/day, which translates to 420 mg for a 70 Kg man. The estimated intake in the US is 300 mg/day. Studies show that as much as 3 times this amount may be needed by the general population and especially by those predisposed to cardiac disease states."

Magneesiumi ja kaltsiumi tuleks eri aegadel võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Magneesium: "The current Recommended Daily Allowance (RDA) for the US is 6 mg/Kg/day, which translates to 420 mg for a 70 Kg man. The estimated intake in the US is 300 mg/day. Studies show that as much as 3 times this amount may be needed by the general population and especially by those predisposed to cardiac disease states."

Magneesiumi ja kaltsiumi tuleks eri aegadel võtta.

tänud <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Magneesiumi ja kaltsiumi tuleks eri aegadel võtta.

Yhes teises samateemalises subfoorumis te OldMan-iga r22kisite ka sellest. Proovisin j2rgi ja toimib - v6tan nyyd Ca+D hommikupoole ja Mg (magneesiumlaktaatdihydraat)+B6 (gsk toode)6htul ja uni on palju parem. Varem v6tsin Cal-Mag nimelist asja 6htuti ja mingi imelik kihelus hakkas jalgades pihta ja ei saanud eriti h2sti magada. Nyyd magan oma kassist ka paremini. <_< Et siis, ait2h tagant j2rgi ka minu poolt!

P.S. Ykskord l2ks meelest 2ra see asi ja j6in piima enne magamaminekut, et kaseiini saada ja sain j2lle voodis mitu tundi niheleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mg on soovitav võtta just õhtul eelpool nimetatud põhjustel. Ja hommikul võta Ca.

Mu tuttavad kaebavad jälle, et ei saa öösel korralikult magada, sest peavad WC-s käima, kui ZMA'd enne magama minekut tarbivad. Kas ta siis on ikka nii hea une parandamiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan et vana teema üles kaevan kuid on endalgi üks küsimus tsingi kohta.

Kui mul on plaanis võtta 30mg tsinki päevas, siis kas ma peaks seda võtma nii, et hommikul 15mg ja õhtul enne magamaminekut 15mg. Või hommikul/õhtul korraga 30mg.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan et vana teema üles kaevan kuid on endalgi üks küsimus tsingi kohta.

Kui mul on plaanis võtta 30mg tsinki päevas, siis kas ma peaks seda võtma nii, et hommikul 15mg ja õhtul enne magamaminekut 15mg. Või hommikul/õhtul korraga 30mg.

Tänud.

Võta hommikul 15 mg ja õhtul 15 mg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×