Jump to content
snufkin

valutavad lihased

Recommended Posts

hommikust

okab keegi anda head nõu mida teha, et kiirendada lihaste valu möödumist! so käisin PB ja tegin treeningu kaasa ilmselt liiga suurte raskustega :( Treener hindas mind üle :o

Trenni jõuan alles järgmine nädal :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minumeelest on see normaalne kui lihased valutavad järgmine või ülejärgmine päev, kui ei ole tükk aega trenni teinud vms. Aga kindlasti aitab trennijärgne lihasvenitus ära hoida suuremat valu. Ja muidugi võid venitada ka igal ajal. Venitusharjutusi leiad Tööriistade alt!

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellepärast ongi oluline BP viimase loo ajal võimalikult korralikult kaasa teha ja kõike venitada, mida aga saab. Ja loomulikult peale iga lugu samuti.

Mäletan ka ise esimese BP järgset olekut, kui 3 päeva vähemalt pildus iga liigutuse peale silmist ja igalt poolt mujalt valust sädemeid. Olid alles ajad :(

Kerge massaaz aitab ka lihaseid lõdvestada ja nii peaks valusast perioodist kiiremini üle saama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saun, massaazh, rahulik ujumine--kõik lõdvestavad pinges lihaseid. "Igal ajal" külma ja valutavat lihast venitada kindlasti ei tohi.

Mis BP-i puudutab, siis see venitamise osa on seal ju megalühike (lugude vahepeal jõuab lihase vaevalt korra sirgu tõmmata ja selle viimase loo ajaks on erinevatele lihasgruppidele samuti liiga vähe tähelepanu pööratud--ei jõua venima hakatagi, juba peab asendit vahetama)! Õlalihase jaoks mõned sekundid, siis vahepealse lihaste lõdvestamiseta kohe triitsa kallale! Seega peale trenni soovitan kindlasti iseseisvalt lisaks venitada.

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ehh...... igaljuhul tänud! Täna näiteks kaalusin tõsiselt ka valuvaigistavaid kreeme Lõdvestustest - ikka püüdsin anda endast parimat :( ex ma lihtsalt lähe siis õhtul veidi jooksma. ja püüan leida ndl vahetuseks aja, et ujuma minna

PB treeningust küsimusi veel.

eesmärk on tõsta aeroobset taset ja lihasvastupidavust ( so põhiline ala on jooks ja ratas) kas piisab PB 1 x nädalas ja 1 x nädalas jooks u 10 km järgmised 2-3 kuud

Pärast seda perioodi tõsta treeningute mahtu PB 2 x nädalas ja jooksul tõsta kilometraa?i

või jääb ka esimesl perioodil 1x BP selgelt väheks?

Muudetud kasutaja snufkin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1 x lihastreeningut nädalas on kindlasti vähe, paarist-kolmest korrast on aga juba kasu.Üle selle normi ka ei tasu minna, sest BP ju teatavasti treenib pea kõiki suuremaid lihasgruppe--aga ülekoormust sa ka vaevalt taotled.

Jooksutreeningu puhul ei ole mõtet kilometraazhi tõsta, kui just maratoonariks saada ei taha. Tõsta trennide arvu pigem, või siis treeningu intensiivsust (tee vahele kiiremaid lõike, jookse mäest üles-alla vms)

Harva ja korraga palju trenni kindlasti ei anna mingeid häid tulemusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui põhialadeks jooks ja ratas, siis mina pakun, et 1 BP on esialgu hea küll. Jooksu võiks olla 2-3 korda nädalas. Kehva suusailmaga vastik küll.

Võimaluse korral ikka 3 trenni 2 asemel nädalas. Kui ilm või miski muu parajasti totaalselt ei lase ühte neist teha, siis saad asendada millegi muuga (BP, spinning).

Kui varem pole spinningut proovinud ja nüüd käid klubis, kus BP, siis seal peaks spin ka olema. Proovi kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuste eest....... segadust veidi nyyd ju on so kaks veidi erinevat arvamust

Kuid lisan kiiresti veel ühe ilmselt elementaarse küsimuse: Treeningut tegin 10 (+kang) Kg mis tähendas seda, et trenni lõpus ei suutnud enam kangiga mitte miskit teha Ütlen enamgi veel ka käsi niisama oli raske ülestõsta :(

Sellest ka küsimus, jätkata selle raskusega ja igakord teen niikaugele kui jõuan või vähendada raskusi ?

Muudetud kasutaja snufkin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No jõusaalis tuleb kindlasti teha sellise raskusega, millega jaksad teha nii, et viimaseid kordusi teed juba nö hambad ristis.

BP-s aga ei saa sa valida treeningu intensiivsust--see on sulle ette antud. Seega mina ise ei ole kunagi seal max raskusi peale pannud-see kiire muusika ei lase max raskusega õigesti harjutusi sooritada ja välja tuleb mõttetu vehkimine.

Muidugi võib ka nii, et alustad raskema raskusega ja kui tunned, et juba väga raske, sisi võtad veidi raskust maha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui su korduste arv jääb vahemiku nt.8-12, siis on nö. hea reegel selline, et kui suudad teha kahel järjestikusel nädalal teatud harjutust kõikides seeriates 12 kordust, siis võid suurendada raskust! Õige korduste arv oleks ikkagi see kui seeria lõpus tunned, et sul jääb veel nö. nibin nabin jõudu vähemalt kahe korduse tegemiseks. Need nõuanded on ikkagi antud, kui on soov saada lihasmassi ja lihasjõud! Kuid erinevaid variante on veelgi, tuleb leida lihtsalt endale sobiv ning katsetada erinevate meetoditega . Inimesed on erinevad ja erinevad harjutused ja variandid mõjuvad ka inimestele erinevalt!

Parimat! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BP-s on võimalik ja vajalik erinevaid lihasgruppe treenida erinevate raskustega. Kunagi leidsin võrgust isegi algajatele soovitatavad raskused igale harjutusele. Kuna aga iga 3 kuu tagant muudetakse ka veidi harjutusi lisaks muusikale, siis ei pruugi tollal soovitatud asjad eriti kehtida.

Isiklikult on mul ainsateks harjutusteks BP-s biitseps ja sellele järgnev jalg, mille vahel ma raskusi ei vaheta. Tean küll, et peaksin selles osas jalad järgi aitama eraldi jõusaalis. Ehk kunagi teengi seda.

Absoluutset raskust on võimatu teisele inimesele soovitada. Selle asemel panen siia kirja enda harjutustel kasutatavad raskused soojenduse raskuse suhtes. Ehk on abiks. Samas oleks teiste huviliste harjutustel kasutatavate raskuste omavahelisi proportsioone ka huvitav vaadata.

Soojendus - 100%

Kükk - 250-350%

Selg - 250-300%

Rind - 150-200%

Triitseps - 100-125%

Biitseps - 125-150%

Jalg - 125-150% (ai-ai-ai)

Õlg - 100% (kangiga osas)

Kõht - 5kg (mõtetu)

Oluline on kõik harjutused ikka korralikult lõpuni teha.

Muudetud kasutaja pumper poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võrdluseks siis toon välja omad raskused (olen naisterahvas ja bp käinud 5 kuud)

kirjutan palju kokku raskus on kangil:

soojendus 7.5 kg

kükk 20 kg

selg 15 kg

rind 10 kg

triitseps 5-7.5 kg

biitseps 10 kg

jalg viimasel ajal viilima hakanud :(, kuid kui kangiga teen siis 10 kg

õlg 2.5 + 2.5

kõht 5 kg on tõesti mõtetu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise käinud BP-s pea poolteist aastat. Raskused siis sellised (lisaks veel kangi enda raskus):

Soojendus - 7 kg

Kükk - 25 kg

Rind - 10 kg

Selg - 12 kg

Triitseps - 7 kg

Biitseps - 7 kg

Väljaaste kükid - 12-15 kg

Õlg - 2,5 kg hantlid ja kangiga osas 5 kg (arenguruumi on)

Kõht - 5kg (tõesti mõttetu)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm...vaatan siin enda raskusi 5 kuu tulemusega (eesmärk ei ole mitte kedagi maha teha vms) aga mis siis saab kui olen käinud poolteist aasta... :o imelik hakkab...kas siis teen meestega juba yhte moodi... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmm...vaatan siin enda raskusi 5 kuu tulemusega (eesmärk ei ole mitte kedagi maha teha vms) aga mis siis saab kui olen käinud poolteist aasta... :o imelik hakkab...kas siis teen meestega juba yhte moodi... :o

Siis teedki meestega samade raskustega. Ega praegugi palju puudu ei ole. :(

Anna aga tuld :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega need BP raskused ka enamikel meestel väga suureks ei saa minna. näiteks minul on abs. jõud kindlasti tunduvalt suurem, kui keskmisel naisel seal trennisaalis, aga sellega kaasneb ka suurem kere mida tuleb liigutada ja pikki seeriaid eriti suure raskusega ikka teha eii suuda. samuti on liigutuste amplituud pikem, mis tähendab ka suuremat energiakulu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ehheee smiler mida siis mina peaksin tundma oma tibatillukeste raskustega ning valutavate lihastega :( aga see selleks....... Võtan endale kokku, et ilmselt on raskuste leidmine nö testimise ja proovimise koht. Lihtsalt algraskuse määramine peab olema enamvähem paigas so minul pole see 5 kg ......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

uh mina täna esimest korda tegelesin BodyPumpiga ..... ohh see on nii raske

eriti käed natukene valutavad=)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

heh...ma rõhutasin, et eesmärk ei ole midagi kellegi raskuste kohta öelda..aga kui kui ise esimest korda käisin ja kõik käed haiged olid, sain natuke leevendust selliselt asjalt nagu voltaren...iga max 2 tunni tagant määrisin biici... :o siis oli isegi talutav natuke.. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

panen enda raskused ka kirja:

soojendus 5

kükid 20

rind 10

selg 15

triits 9

biits 9

väljaasted 15

õlg 3+3

praegu olen haige, :( trenni pole teinud 2 nädalat, tunnen kuidas jõud kaob päevadega, no kohe hirm

on, et mis must nii järgi jääb!?

Ilmselt pean alustama jälle nullist esimestel trennidel - ja ei tea

kui ruttu saab endise jõu tagasi :o!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jasmiini: sma mure siin... :S praelt just mõtlesingi,et homme trenni, et tuleb vist panna jälle min raskus...no kohe üldse jõudu pole...viiase trenni aeg oli veel pulss 178

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oi ma siin loen neid naiste raskusi ja käisin ise ka täna esimest kord BP tegemas ning u samade raskustega ning pidin ikka triitsepsi ja õla ning väljaastetega ära koolema.nii raske oli ma täitsa imestasin kuidas naised jõuavad.ok et pooled olid megafit ja treenitud kehadega aga oli ju ka tavalise välimusega neid seal

ja selle venitamise koha pealt tõesti et see on täiesti mõtetult lühike ning tark oleks ise enne nati sooja vist teha ja pärast ka koralikult end venitada/sirutada

vähemalt mulle nii tundus

muidu päris enamvähem imelik oli nats ainukese mehena küll:D:D korra või 2 nädalas täitsa võib teha pluss veel paar korda jõusaali ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
muidu päris enamvähem imelik oli nats ainukese mehena küll:D:D korra või 2 nädalas täitsa võib teha pluss veel paar korda jõusaali ka.

Welcome to klaab. :blink:

Mul kuuendat nädalat iga päev trenn.

E spinning

T jõusaal (rind,käsi)

K combat

N jõusaal (selg,õlg)

R BP

L jõusaal (jalg)

P jooga

Minule sobib igatahes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks ta tõesti ole veidi hääs mõttes imelik........ vaadata enda ümber painutamas ja rassimas sedavõrd palju meeletult kenasi naisi ja siis vaikselt surra valitud raskuste käes :blink:

pumper kuidas sa jõuad? so sul tundub et elu väljaspool spordisaali eriti eip ole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×