Jump to content
killu88

Hommikune toit

Recommended Posts

Tere!

Söön hommikuti neljateravilja putru aga kas need süsivesikud mis ma sealt saan ega nood liiast pole,sest ma saan sealt umbes ühe toidukorra kohta 200g süsivesikuid.Või soovitate neljateravilja pudru asemel midagi muud??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raske uskuda et 200g süsivesikuid. Kas sa mõtlesid äkki 20g süsivesikuid, või pidasid silmas 200 kalorit? Aga kas sul ära ei tüüta kui sa sööd 7x nädalas, 30x kuus ainult neljaviljaputru? Ma arvan et kasulikum oleks ikka teisi putrusid ka süüa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Issand kui suur hommikusöök. Selle jaoks peab küll hundiisu olema.

Ma ise keedan putru 1/5 vahekorras. Ehk 50g helbeid ja 250g vett saan 300g putru.

200g helveste jaoks läheks 1l vett ja ma saaks 1,2kg neljaviljaputru.

Kontrollsin sellist asja:

Sisestasin helveste koguseks 320g ja sain 201,6g süsivesikuid.

Arvatavasti on see sinu söödud pudru mass. Tegelikult on seal u 50-60g helbeid, ja ülejäänud vesi, oleneb su ema retseptist B) Ma teen oma pudrud ise ja kaalun alati 50g helbeid, lisan vee ja keedan valmis.

Nii et tegelik kogus on sul ligikaudu:

Neljaviljahelbed (Nordic) (60 g):

- 192 Kcal, 6.6 g valku, 37.8 g süsivesikuid, 1.2 g rasva

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui juba selline teema on siis kysiksin et kui putru sööte hommikul siis vaatan et see ei anna piisavalt valku kas siis s66te sinna k6rvale veel midagi ?

Jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Issand kui suur hommikusöök. Selle jaoks peab küll hundiisu olema.

Ma ise keedan putru 1/5 vahekorras. Ehk 50g helbeid ja 250g vett saan 300g putru.

200g helveste jaoks läheks 1l vett ja ma saaks 1,2kg neljaviljaputru.

Kontrollsin sellist asja:

Sisestasin helveste koguseks 320g ja sain 201,6g süsivesikuid.

Arvatavasti on see sinu söödud pudru mass. Tegelikult on seal u 50-60g helbeid, ja ülejäänud vesi, oleneb su ema retseptist B) Ma teen oma pudrud ise ja kaalun alati 50g helbeid, lisan vee ja keedan valmis.

Nii et tegelik kogus on sul ligikaudu:

Neljaviljahelbed (Nordic) (60 g):

- 192 Kcal, 6.6 g valku, 37.8 g süsivesikuid, 1.2 g rasva

Ega ma 200g helbeid ei pane siis jah peaks hundi isu olema.Söön hommikuti umbes 300g -350g putru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära vee massi arvuta,nii ei arvutata,arvuta ainult helveste massist valgud,süsivesikud ja rasvad B)

Sest vesi ei anna sulle ju süsivesikuid ega muud.

Muudetud kasutaja pacman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vee massi polegi ju mõtet arvutada... panen 200g vett saan 0g valku 0g süsivesikuid ja 0g rasva, panen 400g vett on lugu ju ikka sama B)

Teine lugu on kui teed mannaputru, sede tehakse ju piimaga. Oletame et panen 50g mannat, 125 g vett ja 125g piima. Aga putru saan 270g. Kas seda on võimalik arvutada et palju selle aurustunud 30g sees oli piima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vee massi polegi ju mõtet arvutada... panen 200g vett saan 0g valku 0g süsivesikuid ja 0g rasva, panen 400g vett on lugu ju ikka sama B)

Teine lugu on kui teed mannaputru, sede tehakse ju piimaga. Oletame et panen 50g mannat, 125 g vett ja 125g piima. Aga putru saan 270g. Kas seda on võimalik arvutada et palju selle aurustunud 30g sees oli piima?

Aurustub vesi ikkagi, mitte piim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100 grammist kuivainest saab suure supitaldriku täie pudru, arvestada tuleb ikka kuivkaalu. Kui keedate seda piimaga siis arvutate sisse ka piima. Veega keedetuna on maitse enamvähem 5 viljahelvestel ja kaerahelvestel nisukliidega. Lisaks pudrule peaks hommikusöök sisaldama ka muidugi loomset valku näiteks keedumune, kohupiima, kodujuustu või midagi sellist. Köögikaalu müüakse igas elektroonika poes. Odavamad digikaalud maksavad alates 300 eek (täpsus 1 gramm) Muidugi saab ka ilma kaaluta, kui nt. kallata 500 grammine pakk viieks osaks laiali, siis saaks teada palju 100 grammi on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×