Jump to content
-Jaanus-

Hommikune valgusheik

Recommended Posts

Olen lugend et neid valgusheike võetakse vaata et igal võimalikul ajal. Enne ja pärast trenni, toidukordade vahel, enne magama minekut ja vahetult pärast ärkamist. Mind hetkel huvitab aga just hommikune variant. Ja küsimus oleks järgmine: Kas hommikusele sheigile peaks peale valgu ka süsivesikuid (mõtlen just lihtsüsivesikuid nagu näiteks viinamarjasuhkur) lisama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui võtta, siis võtta vahetult peale tõusmist...ehk siis kohe. Seda siis, kui mingite muude toimetuste tõttu (voodist tõusmine - raske, raske B), hügieen jnejne) söök veel niipea tulemas ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui ma jõuan hommikul korralikult süüa (kuigi valku võiks vist veidi rohkem olla selles), kas siis on mõtet võtta veel enne hommikusööki üks valgusheik sisse?

Kui valku võiks veel rohkem hommikusöögis olla, siis lisa valgurikkaid toiduaineid, miks peab sheiki tegema kui mingit konkreetset põhjust ei ole????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgu?eik hommikul, enne trenni ja peale trenni ja õhtul... Palju küll seejuures trenni peaks tegema, et seda kogust valku (tavalist sööki sööd ju ka ikka!) ja kaloreid ära kulutada??? Inimene ei ela ju ainuüksi valgust...

Muudetud kasutaja Aksel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen lugend et neid valgusheike võetakse vaata et igal võimalikul ajal. Enne ja pärast trenni, toidukordade vahel, enne magama minekut ja vahetult pärast ärkamist. Mind hetkel huvitab aga just hommikune variant. Ja küsimus oleks järgmine: Kas hommikusele sheigile peaks peale valgu ka süsivesikuid (mõtlen just lihtsüsivesikuid nagu näiteks viinamarjasuhkur) lisama?

mis põhjustel tahad sa hommikul sheiki võtta? kui sa pole just tõsine jõusaalikaru, kes tahab lihast igal võimalusel kasvatada, siis ei ole sellel hommikusel sheigil erilist mõtet ma arvan. keskmised jõusaali kasutajad kasvatavad ka ilma selleta ilusti lihast. kui aga sa lihtsalt hommikuti süüa ei jõua/jaksa/viitsi, siis on kindlasti sheik õigustatud, kuid arvestama pead sellega, et see sheik on reeglina kiiresti imenduv, siis oleks soovitatav süüa uuesti 1-1,5h pärast. kui seda ka ei jõua, siis pole midagi teha..igaljuhul parem kui mitte midagi süüa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kasutan ka hommikuti kiiresti imenduvat proteiinishaket (nt. whey2). Seda selleks , et vähendada võimalikult kiiresti kataboolseid protsesse, mis pika öö jooksul varmad tekkima. Ega shake ei tähenda, et panen sinna 40g proteiini. Mingi 10-15g ja aitab. Edasi pesen, panen riidesse, otsin sokke taga ja hakkan hommikusööki vaaritama. Nii 30-45 min. pärast tuleb juba hommikusöök.

Valku tuleb süüa aga mitte liialdada. Jätke kõhule ruumi ka süsikatele ja rasvadele. Ka vitamiinidele. Kalkuleerige ja vaadake palju tavatoidust saate. Vastavalt sellel tehke omad järeldused.

Krt päike paistab - no ei ole võimalik B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi oligi pigem selles, et tahtsin teada, kas on mõtet võtta seda hommikust valgusheiki.

To Joker: Ega ma ei võtagi kõikidel nendel kordadel, mis ma üles loetlesin, läheks veidi kalliks, lihtsalt kui kehakaalu järgi arvestada, siis peaksin ma päevas oma 170-180 gr valku saama, paraku aga ei tule niipalju kokku, kuigi mul kulub neid piima- ja lihatooteid ka omajagu. Võib-olla olen kuskil mingi valearvestuse teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib-olla olen kuskil mingi valearvestuse teinud.

Lao välja - chekime üle.

Olen kindel et tavadoiduga on võimalik lõdvalt vajalik kogus kätte saada... nii valk süsikad kui ka rasvad... igapäev

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näiteks

Hommikul: Kaerahelbepuder (ma ei kujuta ette palju mul kaera helbeid läheb ühe korra jaoks, oletan, et mingi 50-80 g (100g kohta 14gvalku, 56g süsivesikuid, 6,7 g rasva) + u 150 ml piima) + 250 ml piima (2,5%)

Vahepalaks 125 g rasvatut kohupiima (100g kohta valke 18 g, süsivesikuid 1,5g ja rasvu 0,5g)

Lõunaks: Servekesed u 100g (valku 13,1 g, süsivesikuid 76,8 g, rasvu 1,8g) + lisan veel ühe supilusika täie toiduõli ja u 50g seakarbonaati (koostise andmed puuduvad) + 250 ml piima

U 45 min enne trenni: 10-15g valgupulbrit (80%) + 30g glükoosi

Pärast trenni: 60g glükoosi ja 30g valgupulbrit.

Õhtul: Kolm keskmise suurusega kartulit (ma jällegi ei oska pakkuda kui palju need kaaluvad, umbes 200-300g vast) + 2 muna + 250 ml piima (Kartulid ja munad on praetud ehk sinna lisandub toiduõli kogus ka mõned kümned milliliitrid vist)

Lisaks peaks mul päeva peale u 70-80 g leiba ka minema (100g kohta 7,7g valku, 51,2g süsivesikuid ja rasvu 1,6g)

Õhtul joon veel ühe tassi (250 ml) keefirit kaerakliidega + 125g kohupiima.

Ise kaalun u 82-83 kg

Arvutused on väga ligikaudsed kuna ma ei ole kogustes kindel.

Aga umbes tuleks nii: valke u 165g

Süsivesikuid u 370g

Rasvu u 100g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no nii no nii...mida me näeme... esimene asi mis jääb silma on see, et arvestad taimseid valke... Taimne valk pole kaugeltk nii väärtuslik kui loomnevalk(liha/piimavalk/muna), kuna taimsesvalgus mõnda asendamatut amiinohapet leidub väga väikeses koguses, või puudub sootuks... ühesõnaga valgud mis saad pudrust, riisist, makaronist etc pole väärt arvestamist(muidugi arvamusi on mitmeid, mõned ei arva nii et kalkureervad ka taimsevalguga)

Soovitan oma menüüd tiba korrigeerida... nt sealiha võid vabalt ära kaotada - valguallikana pole ta suurem asi... no kui tõesti ei suuda sis pigem söö seda hommikul, pudrukõrvale.

Püüa võimalikult vähe praadida.

Menüüse too sisse sellised toidud nagu kana(tnx igapäev ports kanafileed), kodujuust, kala... muna jätta kindlalt sisse(hea oleks tervisemuna)... süsvesikute kohapealt soovitaksin menüüsse lisada veel riisi(hea oleks kui pruun riis/makaroni/tatra.

Ja kui leiba pistad - sis cheki et oleks täistera, sama ka saiapuhul.

Tõsta ka toidukoguseid tiba... 82kg kaaluv tyyp peaks ikka tiba rohkem sööma

+ iga söögikord võtta juurde kindlasti ports käägivilju - need aitavad kaasa seedimisele ja sisaldavad vitamiine, mineraale, kiudaineid... mis omakorda on heatervise aluseks.

Muudetud kasutaja Kzma poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no nii no nii...mida me näeme... esimene asi mis jääb silma on see, et arvestad taimseid valke... Taimne valk pole kaugeltk nii väärtuslik kui loomnevalk(liha/piimavalk/muna), kuna taimsesvalgus mõnda asendamatut amiinohapet leidub väga väises koguses, või puudub sootuks... ühesõnaga valgud mis saad pudrust, riisist, makaronist etc pole väärt arvestamist(muidugi arvamusi on mitmeid, mõned ei arva nii et kalkureervad ka taimsevalguga)...

Mida Sa sellega tahad ütelda? Taimseid valke pole mõtet arvestada??? Mida siis küll taimetoitlastest kulturistid peaksid sööma? Ja ometi nad söövad ja tead, kasvavad ka!!! (mina pole taimetoitlane)

Taimset päritolu valkudega peab ainult arvestama, et asendamatud aminohapped terviklikult olemas oleks. St. on oluline ka mida millegagi koos sööd. Muidu aga on valk nagu valk ikka! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no nii no nii...mida me näeme...  esimene asi mis jääb silma on see, et arvestad taimseid valke... Taimne valk pole kaugeltk nii väärtuslik kui loomnevalk(liha/piimavalk/muna), kuna taimsesvalgus mõnda asendamatut amiinohapet leidub väga väises koguses, või puudub sootuks... ühesõnaga valgud mis saad pudrust, riisist, makaronist etc pole väärt arvestamist(muidugi arvamusi on mitmeid, mõned ei arva nii et kalkureervad ka taimsevalguga)...

Mida Sa sellega tahad ütelda? Taimseid valke pole mõtet arvestada??? Mida siis küll taimetoitlastest kulturistid peaksid sööma? Ja ometi nad söövad ja tead, kasvavad ka!!! (mina pole taimetoitlane)

Taimset päritolu valkudega peab ainult arvestama, et asendamatud aminohapped terviklikult olemas oleks. St. on oluline ka mida millegagi koos sööd. Muidu aga on valk nagu valk ikka! B)

Nii palju kui mina kulturiste tean, nad taimseid valke ei arvesta. Ja valke on väga erinevaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×