Jump to content
theisland

Valgushokolaad

Recommended Posts

Pidin jälle uue teema tegema, ei leidnud mitte midagi sellise asja kohta. Otsisin mida süüa peale treeninguid kui ei tarvita pulbreid ja piinlik oleks riietusruumis mingit einet hakata karbist sööma.

Kui sul ei ole vadaku või kaseiini proteiini peale treeningut võtta, siis püüa leida lihtsalt mõni proteiini toode. See võib mitte seeduda nii effektiivselt, aga nagu meremees ütleb: "Igas sadamas on tormi."
Nii ma siis otsisingi mida süüa, kuni leidsin artikli Tervislikud shokolaadid. Seal oli juttu 3 liigist, üks neist oli valgushokolaad. Igatpidi ideaalne värk ühe miinusega.
Peale trenni pole selline shokolaad kõige effektiivsem, kuna süsivesikuid on seal vähe - seega ei taasta see piisavalt energiavarusid

Aga kuna ma söön peale trenni nagunii 1 õuna (parem kui mitte midagi ju?) siis sealt saaks süsivesikuid. Ja tunni aja pärast saan juba kodus süüa.

Siit tekkis küsimus - kust selliseid asju saab? Otsisin nii siit kui ka NETIst valgusokolaadide kohta aga sellise nime all ei olnud midagi. Äkki neid nim. kuidagi teistmoodi või teab keegi kindlat toote nime mida otsida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah ma leidsin juba vastuse.

Selline shokolaad 100g maksab 45.- :):o

Nii kallist asja küll kunagi ostma ei hakka, mul vaja midagi 3x nädalas süüa vahetult peale trenni. Kahjuks ei oska midagi võtta. Pähklid head väiksed nosida, aga need on liiga rasvased. Või tuleb nt 1 peotäis rohkem kasuks kui kahjuks? Pean vist ikka oma õuna edasi sööma, vähemalt natuke süsivesikuid annab ja saan tasuta seda. On kellelgi paremaid soovitusi? Mingid piim, banaan ei lähe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valgushokolaadi pole näinud, küll aga valgubatoonikesi, nagu müslibar näeb välja. Aga noh, seda osta küll ei jõua, tk. maksis mingi 40 eeku imo. Niipalju kui ma olen aru saanud, on kohe peale trenni kõige vajalikum lihaseid toita valguga, niiet osta valgupulbrit, sega liiter shaket ja võta hommikul kaasa, kui kohe peale tööd/kooli trenni kavatsed minna. 1/3 jood hommikusöögi ja lõuna vahel, 1/3 lõunasöögi ja trennimineku vahel ja viimase kolmandiku kohe peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah ma leidsin juba vastuse.

Selline shokolaad 100g maksab 45.- :):o

Nii kallist asja küll kunagi ostma ei hakka, mul vaja midagi 3x nädalas süüa vahetult peale trenni. Kahjuks ei oska midagi võtta. Pähklid head väiksed nosida, aga need on liiga rasvased. Või tuleb nt 1 peotäis rohkem kasuks kui kahjuks? Pean vist ikka oma õuna edasi sööma, vähemalt natuke süsivesikuid annab ja saan tasuta seda. On kellelgi paremaid soovitusi? Mingid piim, banaan ei lähe...

Kiire taastumine peale pingutavat trenni on võimalik tänu õigele toitumisele ja vedelikukaotuse likvideerimisele.

Glükogeenivarude kõige kiirem taastumine toimub kahe esimese koormusjärgse tunni jooksul. Siis tuleb sisse võtta 50 - 60 g süsivesikuid tunnis.Koormusjärgne toit peab olema kiiresti seeditav ja kõrge glükeemilise indeksiga.

Õunad on madala glükeemilise indeksiga, banaanid kõrge, 50 g süsivesikute saamiseks tuleb süüa 400 g õunu või 260 g banaane.

Samuti tuleks tarbida valku sisaldavaid toiduaineid vahekorras 2 osa süsivesikuid , 1 osa valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soovitan ka kindlasti midagi valgupoolist. ükskõik millist, peaasi, et saad ka valku peale trenni... igaljuhul parem kui mitte midagi. ja arvan et ühest õunast võib väheks jääda, neid ikka rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sulata shokolaad üles, lisa sinna teatud kogus valku, vala vedel shokolaad mingisse vormi. Annab vist enamvähem sama efekti :D

See eeldab seda, et peab olemas olema valgu pulber?

Kui see juba olemas, siis ikka sheiki.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, teen jõusaalis ringtreeningut ( kordusi umbes 15, 2-3 ringi) maksimaalselt ei pinguta, pulssi üle 135e ei lase, ning alla 100 ka mitte. Seda 2 korda nädalas + 3 x nädalas 60 min 110-135 pulsiga velotrenazööril. Eesmärk KAALUkaotus, ei huvita kas väheneb ka lihasmass või mitte. Küsimus - mida pärast trenni süüa? Ma ei ole süsivesikuid ega valke võtnud peale trenni, sest trenni eesmärk ju energiat kulutada ja ma ei saa aru miks siis seda tagasi süüa kohe (ja veel just süsivesikuid), valkude söömisest saan aru. Osad treenerid ütlevad, et taastumiseks vaja, aga no millest ma taastun??? Trennid on ju aeroobsel foonil ja nö. kerged. Pigem söön 1-1,5 h pärast valke ja süsisid 1:1, ja nati rasva ja seda kõike täisväärtuslikust toidust, kana ja tatar nt. Kuidas kommenteeriksite.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, teen jõusaalis ringtreeningut ( kordusi umbes 15, 2-3 ringi) maksimaalselt ei pinguta, pulssi üle 135e ei lase, ning alla 100 ka mitte. Seda 2 korda nädalas + 3 x nädalas 60 min 110-135 pulsiga velotrenazööril. Eesmärk KAALUkaotus, ei huvita kas väheneb ka lihasmass või mitte. Küsimus - mida pärast trenni süüa? Ma ei ole süsivesikuid ega valke võtnud peale trenni, sest trenni eesmärk ju energiat kulutada ja ma ei saa aru miks siis seda tagasi süüa kohe (ja veel just süsivesikuid), valkude söömisest saan aru. Osad treenerid ütlevad, et taastumiseks vaja, aga no millest ma taastun??? Trennid on ju aeroobsel foonil ja nö. kerged. Pigem söön 1-1,5 h pärast valke ja süsisid 1:1, ja nati rasva ja seda kõike täisväärtuslikust toidust, kana ja tatar nt. Kuidas kommenteeriksite.

Inimese organism ei mõtle nii nagu sina mõtled. Temal on sisse kodeeritud teised põhimõtted.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaanus1, kui vana sa oled? Pakun et su treeninguviis ei ole eriti tõhus, sest noorele inimesele pole 110-135 pulss mingi koormus. Umbes sama ju kui tänaval kõndimine. Kuskil seal 135 pulsi kandis on suurim rasva tarbimise protsent, aga suurema koormusega põletad kokkuvõttes rohkem energiat ning treenid oma keha ka. Üleüldse, jõusaalis arenda ikka oma lihaseid ja tee asja täie jõuga, aeroobseks treeninguks vänta see-eest parem trenazööril või jookse, vähemalt 30 minutit korraga.

Peale trenni soovitatakse süüa sellepärast, et siis on lihaste energianälg ja katabolism kõige suurem. Kui seda nälga toiduga ei kustutata, rahuldatakse seda lihaskoe arvelt. Peale aeroobset (mitte jõu-) treeningut mitte süües võib see anda teatud rasvade järelpõlemisefekti, aga peab meeles pidama et see tuleb muskli arvelt. Soovitaksin siiski lihaste arengu ja säilimise pärast rohkem muretseda, sest mida enam lihast, seda suurem on aktiivsusest sõltumata sinu igapäevane energiatarbimine ja seda hõlpsam on rasva põletada, väljanägemisest ja lihtsalt tugev olemisest rääkimata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×