Jump to content
-noormees-

Kohuke

Recommended Posts

Probleem selline, et koolis olles on võimalus käia poes aga ega sealt juu korraliku kraami osta ei saa.Tegelikult põhimõtteliselt saab aga kus seda süüa?

Üks variant on kohuke.Valgu sisaldus jääb sinna 10gr kanti 100gr kohta ja rasv on 20ne kandis, äkki selline suur kogus rasva(ühes toidukorras, ca 60gr ?tõmbab ainevahetuse kiiruse nulli..)on halb

Teine variant oleks jogurt aga selline asi, et mulle tundub, et keha ei suuda liitrit jogurtit kolme tunniga ära seedida

aga midagi peab juu sõõma, et trenni tegemisest tolku oleks?

Niiet mida?Koolitoit ei tule kõne alla, kaloreid vähe ja valgu sisaldus väga väike

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorri, et teise teemasse trügin oma küsimusega, aga kui oletada, et koolis ei oleks mitte mingisugust võimalust midagi saada, siis mida soovitaksite poest osta söögivahetunnil tarbimiseks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vali ise peaasi et see sisaldab valku ja sysivesikuid.Ise soovitan sul kodust toidu kaasa v6tta kui pole v6imalust koolist osta.

Palun kas võiksid mõned näited ette anda? Öelda et noh mida võtta..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vali ise peaasi et see sisaldab valku ja sysivesikuid.Ise soovitan sul kodust toidu kaasa v6tta kui pole v6imalust koolist osta.

Palun kas võiksid mõned näited ette anda? Öelda et noh mida võtta..

-täisteraleib kohupiimaga

-sai juustuga

-pannkoogid piimaga

-kohupiim

-küpsised

-banaan

-jogurt

-tuunikalasalat kohupiimaga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes müüdavad juustusaiad (selverites) pole vist ju parim variant? või siis kui osta pannkooke, ei tea ju kui rasvased need on ja kuidas küpsetatud/tehtud. Küpsised ka sellised magusad asjad, 500kcal juba 100g.

Jogurt, kohupiim, banaanid, õunad neid olen söönud küll. Magusaid saiad ja rasvased pirukad/toidud annavad palju kaloreid, kõhtu ka eriti ei täida, ja siis päeva kaloraaz nii suur et ei jõua ära kulutada.

Ja et kas moos teeb ka paksuks? Mul kodu moosi täis, kodu-keedetud, mitte poe-omad, neid igasugused: maasika, vaarika, õuna, pirni, mustika, põldmarja jne. Kas neid võib tarbida või kuuluvad ka sinna magusa alla nagu kommid ja shokolaadid?

Muudetud kasutaja theisland poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
-küpsised

-jogurt

Miks sa siin saia ja küpsiseid propageerid?

Eks ole see niimoodi, kui koolis käid, siis on väga raske madalarasvasisaldusega dieeti pidada.Kui kooli ajal juua kaks liitrit jogurtit(2söögikorrana) siis saab juba oma 60 grammi rasva(ja ma eeldan, et jogurt on pungil "halba rasva" ja valgunormi saab sellest liitrist vaevu täis, mõnes jogurtis on 100gr kohta 3gr valku aga paljudel on vähem.

Raamat keha kogu eluks laitis maha külmutatud jogurteid(misasjad need veel on)?

Nb! Ise pidasin ka silmas päris poes käimist(sest ega tänapäeval kooli puffetist korralikku toitu ei osta)Ja keegi küssas, et millist toitu mul koolist pakutakse? ega täpselt ei teagi aga seal süsteem kehva ja selle 15 krooni eest ma saan juba liiter jogurtit naljalt kätte ja kalorite hulka ei anna võrreldagi ja valgu saan ka kätte

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui algteadmised toitumisest puuduvad,siis on tõesti väga raske kellegagi dialoogi pidada,aga ma püüan.

Sai sisaldab kaheksast asendamatust aminohappest seitset rohkem kui leib.Saias on valku ja liitsüsivesikuid rohkem kui leivas.Saias on E-vitamiini rohkem kui leivas.

Jogurtis olev piimavalk on täisväärtuslik toiduvalk.Jogurtis on kõik vajalikud asendamatud aminohapped vastavates hulkades ja sobivas vahekorras.Piimaga võrreldes seedub jogurt kolm korda kiiremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui algteadmised toitumisest puuduvad,siis on tõesti väga raske kellegagi dialoogi pidada,aga ma püüan.

Sai sisaldab kaheksast asendamatust aminohappest seitset rohkem kui leib.Saias on valku ja liitsüsivesikuid rohkem kui leivas.Saias on E-vitamiini rohkem kui leivas.

Jogurtis olev piimavalk on täisväärtuslik toiduvalk.Jogurtis on kõik vajalikud asendamatud aminohapped vastavates hulkades ja sobivas vahekorras.Piimaga võrreldes seedub jogurt kolm korda kiiremini.

Samas saab leivast glükoosi mis on koolis soodustavaks teguriks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumist tuleb vaadelda ühtse tervikuna,arvestades,mis omavahel soodustavad või takistavad toitainete imendumist.Samuti tuleb arvestada,kui palju annab mingi toiduaine kaloreid ja kuidas ta mahuliselt täidab kõhtu (minu küpsiste näide).Keegi ei taha ju punnis kõhuga trenni teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai on minu meelest küll viimane asi, kust asendamatuid aminohappeid otsida. Neid aminohapped hangib inimene ju (loomsest) valgust. Süsivesikuid on jah rohkem, aga süsivesikupuudust tänapäeva inimesel nii või naa ei ole, aga saial on veel (sõltuvalt saiast) kõrge glükeemiline indeks, s.t. need süsivesikud imenduvad väga kiiresti, vallandades insuliini, mis juhul kui keha glükogeenivarud pole kehalise koormusega ammendatud, need rasvana salvestab.

Küpsised veel eriti.. pakiküpsistes on säilivustähtaja pikendamiseks peale suhkru veel muundatud taimeõli (trans-rasvad), mis on veresoonkonna haiguste põhjustaja number üks.

Muudetud kasutaja hawker poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Margariinis on samuti trans-rasvad.

Saial ja leival on võrdne glükeemiline indeks.

Sai seedib maos 1-2 tundi,leib 3-4 tundi.

Leib sisaldab rohkem soola kui sai.

Küpsistel on arvestatud väikese toidumahuga ja suure kalorite hulgaga.

Ma rõhutan veel kord,et toitumist tuleb vaadelda tervikuna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojaa, aga ega siin keegi ei soovitagi margariini süüa. Peenleival on tõesti saiaga sarnane GI, aga teraleivale vastavat saia pole küll kohanud. Ei oska kinnitada ega vastu vaielda, et leib kauem seedib, aga kui eesmärgiks on kaalu (rasva) vähendada, siis on see ju hea omadus. Et leib rohkem soola sisaldab, on hea point :P Aga tõesti, seda tuleb vaadata tervikuna, kuna soolade puudus tekitab veel otsesemaid tervisehädasid kui ülemäärane naatrium.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodust väljaspool söön kodus plastikkarpi(desse) pandud toitu: muna, liha (kana/kalkun), tatar (keedetud ja rapsiõliga), kurk, hiinakapsas, suts ketsupit.

Hr. OldMan, kui hästi sellised toiduained omavahel kokku sobivad (igaks juhuks mainin ka, et massikogumine pooleli hetkel)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kodust väljaspool söön kodus plastikkarpi(desse) pandud toitu: muna, liha (kana/kalkun), tatar (keedetud ja rapsiõliga), kurk, hiinakapsas, suts ketsupit.

Hr. OldMan, kui hästi sellised toiduained omavahel kokku sobivad (igaks juhuks mainin ka, et massikogumine pooleli hetkel)?

Kui sa tahad kehakaalu suurendada,siis pead rohkem süsivesikuid tarbima.

Need toiduained on muidu hea valik, aga süsivesikuid on vähe (ma muidugi ei tea koguseid, mis see karp sisaldab).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni teen hommikuti, seega on söödavad kogused seda väiksemad, mida õhtupoole.

Eine, mis tuleb pärast treeningjärgset shake-i ja einet kodus, on 1L karbis. Enamus selles on keedetud tatar. Siis viis munavalget ja pool -kollast. Pisut miskit rohelist ning karp ongi pea ääreni täis.

Söön 7 korda ööpäevas + trennieelne shake, trenniaegne jook (glükoos+u.10gr. vadakupulbrit) ja trennijärgne shake.

Ootan huviga OldMan-i ja ka teiste kommentaare ja soovitusi.

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×