Jump to content
imresoil

Valgu tarbimine

Recommended Posts

Sooviks nõu kuidas on võimalik kõige efetiivsemalt valku tarbida?Varjante on mitmeid, kuid sooviks ikkagi teada häid nõuandeid.Kas enne trenni ja peale trenni või söögikordade ajal?Ise tegelene kergejõustikuga täpsemalt heidetega.Sooviks spetsialisti nõu kuulda!

Muudetud kasutaja imresoil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku pead tarbima kogu päeva jooksul. Küsimus vaid selles, et mida konkreetselt mõtled valgu tabimise all - kas pulbreid, valke toidust saadavana, üleüldiselt valgu omastamise seisukohalt...???

Kui jutt on valgu pulbrist, siis näiteks soovitan Evolutioni Whey2-e kasutada vahetult peale trenni, segatuna maltoga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegu ikka pulbriga.

Palju seda Evolutioni Whey2 kahte korraga peaks siis võtma(mitu g kehakaalu kohta).Kas korraga kõik peale trenni peaks ära võtma või pool enne ja pool pärast.

Muudetud kasutaja imresoil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui pulbriga, siis mina kasutan korra koheselt peale trenni (nagu eelpool kirjeldasin - oluline, et kasutatav pulber oleks kiirelt omastatav versioon, nö. kiire valk) ja enne magama minekut aeglasemalt omastatavat valku (näiteks sojapulbrit).

Aga eks see kõik sõltu ka Su treenimise eesmärkidest (et mis tasemel teed). Kui püüad Eesti rekordeid lüüa, siis soovitan küll põhjalikumalt kogu ainevahetusega tutvuda - netis on palju infi. USA-st olen leidnud palju huvitavat (kuigi ma ei uuri küll selleks, et mingeid rekordeid lüüa B) ), millegipärast just sealt (nende saitidel) saab palju infi. On veel ka selline kirjanik nagu Rob Faigin (kui ma nüüd selle nime õieti kirjutasin). Olen reisil, ei saa hetkel kontrollida raamatu pealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tegu ikka pulbriga.

Palju seda Evolutioni Whey2 kahte korraga peaks siis võtma(mitu g kehakaalu kohta).Kas korraga kõik peale trenni peaks ära võtma või pool enne ja pool pärast.

On üks selline seaduspärasus, et üle 35 grammi inimene ei omasta korraga tarbitud valgust. Võid üritada süüa selle päeva normi (2g kg kohta) jagada kaheks, et sööd korraga 100+100, aga tulemuseks saad pisut ehk rohkem kui 35+35... seepärast tulekski süüa rohkem kui 2 korda päevas. Kui tahad lihast kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et lihasmass kasvaks, soovitatakse tarbida 2-2,5g valku keha ühe kg kohta.

Kui ma kaalun ~80 kg siis peaksin sööma ~160g valku päevas.

Kui ma kaaluksin 90 kg (kusjuures see 10kg oleks rasv), mis ma peaksin siis sööma 180g valku päevas või siin loeb ikkagi ka rasva% ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei, ikka 160, sest rasva sa ju ei toida, neil pole vaja valku. väga tüsedad inimesed võiksid teada oma rasvaprotsenti ja see enamvähem oma kaalust maha arvutada ja siis antud kaalu korrutada 2,5-ga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei, ikka 160, sest rasva sa ju ei toida, neil pole vaja valku. väga tüsedad inimesed võiksid teada oma rasvaprotsenti ja see enamvähem oma kaalust maha arvutada ja siis antud kaalu korrutada 2,5-ga

Nojah, aga keha koosneb veel 75% veest, kas veel on valku vaja? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

igalühel ma vaatan oma toitumiskava.mina tavaliselt nii,pärast trenni kohe vöimalikult köva süsivesinikurikas toit,koos väikse valgu protsendiga. isegi kui järgmist söögikorda ei tule sel püeval(magama minnes) aga muidu mina ikka löpetaks öhtusöögi suure valgukogusega. ööseks pole mötet süsivesikuid ju järada. need sis minu osalised pöhitöed

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×