Jump to content
R.Tamm

Kulturismi maine

Recommended Posts

Kuna analoogseid teemasid kohtab foorumis harva, otsustasin seda ise alustada.

Asja tegelik põhjus on, et kuigi info liikumine on üha intensiivsem, ei teata ega peeta kulturismi ja ka teisi jõusaalialasid kuigi olulisteks spordimaastikul; veel enam: kulturism on paljude arvates lausa taunitav nähtus (autori arvamus ei põhine uurimusel vaid muljel).

Miks see foorumlaste arvates nii on ja kuidas seda muuta?

Võiksite kirjutada ka sellest, kuidas suhtuvad teie lähedased ja tuttavad sellesse, et kulturismi või nt. jõutõstmisega tegelete.

Muudetud kasutaja prussak poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nu mulle öeldakse alati et nii noor ja parajalt suur juba:D:D

aga noh öeldakse et noor joodik jne, aga noh vähemalt kõik räägivad et need suuremad mehed juba, näiteks ott ja sellised, need kehad ei pidanud ilusad olema paljude arust, ega jah ise ka sellist tahaks, aga no minu arust mina näen lihases ilu B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina nõustuksin prussakuga. Olen täheldanud, et kulturistide peale vaadatakse tõesti pisut imelikult nagu poleks neil kõik korras ning küsitakse miks nad seda teevad. Sageli ollakse aga kadedad, kuna endal igasugune lihas puudub ning selepärast halvustataksegi. Enda sõpradele aga jõusaali värk meeldib, üks klassivend on naljatlevalt kulturistide kohta "beefcake" öelnud muidu on ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kohtan ka üsna tihti halvustavat suhtumist. Kuna tegemist on sellise alaga mis kohe välimuse järgi inimestele silma paistab siis tekitab see paljudes meestes komplekse, mille suhtes nad püüavad ennast kuidagi õigustada. Pole hullu, enamustele ikkagi meeldib sportlik välimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, olgem ausad, egas minagi muutun vahest kadedaks, kui näen mõnda tipp-kulturisti keha, aga ma tean siinkohal, et kellegi halvustamine ei tee mind selliseks. Ainust võimalus hea vorm saavutada on ise jõusaali minna. Imho on halvustajad mingid ülilaisad sellid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal selline kogemus et kunagi ostsin siis yhe paki proteiin NO1 ja sõbranna imestas silmad pungil peas et sa oled kyll peast lolliks läinud oma lihaste kasvatamisega et nyyd hakkad juba täielikku keemiat sellepärat sööma B)

Yhe teise sõbraga oli aga selline lugu et ta tahtis et mina talle proteiini ostaks ja kui kysisin et miks mina siis ostma pean kas ta ise ei saa, siis too jälle imestas et kas ta saaks kah poest sellist asja kätte siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on tõesti väga huvitav, milliseid väärarusaamu rahva seas liigub. Valku, mis on tähtsaim organismi ehitusvahend, peetakse mingiks steroidiks. Ühe sõbra ema näiteks ei luba tal valku süüa. Vanemad tahavad võsukestele ju head, kuid väärarusaama tõttu teeb see ju tegelikult kahju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegelikult on ju kulturism ja üldse jõusaalisport väga raske ala.sellejaoks peab olema tahtejõud ja järjekindlus.

paljud arvavad, et kui jumal mõistust jagas, olid kulturistid jõusaalis.üritan alati sellise arvamusega inimestele selgeks teha, et kulturism pole lollidele.

veel imestavad nad, et miks raiskame toidulisadele kallist raha.see on paratamatus.mitte midagi ei saa tänapäeval ilma rahata.

ja kindlasti on kadedus üks põhjus, miks selle ala tegijaid halvustatakse.

oi, kui tigedaks ajab mitteteadjate meeste jutt B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii, et keskmine jõusaalimees on suhteliselt nüri kuju, madala intelligentsiga ja pooleldi kirjaoskamatu. Enamus jõusaalis käijatest ei tee seda keha ilu ja harmoonia ega tervise pärast, vaid selle mõttega, et "mul on suurem kui sul". Olen aastaid vahelduva eduga jõusaalides käinud ja seal meeste jutte kuulanud. No lase kuul pähe, nagu neandertaallaste hulka oleks sattunud. Ju sellest ka siis halb maine.

Tasakaalustuseks pean ütlema, et vanemad mehed (30+) on üldjuhul teistsugused ja loomulikult treenerid, kes on oma olekult ja käitumiselt nagu ükskõik mis teise ala sportlased, avameelsed ja sõbralikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tohoh... kas tõesti on selline maine???

Saan aru, et on eelarvamusi, aga selliseid (siin eelpool kirjeldatud) probleeme. Ma ei suuda seda veidi nagu uskuda. Mina pole küll kohanud taolist halvustamist. see on ju loomulik, et saalis mittekäijad ei mõista ja ei oska kõike hinnata samamoodi, aga halvustamist... ei seda küll mitte!

Pigem olen kohanud probleemi, et pole saale. Usun, et selles ka see peamine põhjus, miks taolisi arvamusi esineb. Kuid see kõik on ajaküsimus! Kui tekib saale, kus saavad treenida kõige-ealised ja erinevate võimetega mehed/naised, küll siis tekib ka harjumus ja muutub suhtumine.

Elan hetkel Soomes. Saalis, kus käin, on ka üks üle 60-ste punt. Tavalised vanakesed. Tulevad saali, ajavad juttu. Aga teevad oma trenni ka ära. Vahvad ja terved mehed - teevad informaatori tüdrutega kõik naljadki ära!

Või siis vaata USA tänavapilti. Me naerame tihti, et küll on ikka paksusid seal palju. Aga samas - mitte kusagil maailmas (ilmselt) ei ole niipalju atleete nö. tavaliste inimeste seas. Ja ega paar- kolmkümmend aastat tagasi sealgi jõusaal nii tavaline nähtus ei olnud. Inimesed on muutlikud ja ka nende arusaamised!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen kuulnud ütlust, et kulturistid on kõik ühed suured eneseimetlejad, vahivad ennast peeglist ja imetlevad kui suured ja ilusad nad on.

võibolla ka sellepärast on kulturistidel halb maine. kuigi ise usun, et asi nii hull ka pole. enda puhul on kogenud pigem respekti ja austust, kui midagi taunivat ja halba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See eneseimetlemine on küll üks kõige loomulikumaid asju kulurismi maailmas, minujaoks on see suur motivatsiooniallikas.

Näiteks: kui sa ostad endali kalli sportauto siis sa ei jäta seda garaazi seisma ikka sõidad ja näitad või siis oled väga hea matemaatik siis sa meelega ei hakka arvutiga arvutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleme nii, et keskmine jõusaalimees on suhteliselt nüri kuju, madala intelligentsiga ja pooleldi kirjaoskamatu. Enamus jõusaalis käijatest ei tee seda keha ilu ja harmoonia ega tervise pärast, vaid selle mõttega, et "mul on suurem kui sul". Olen aastaid vahelduva eduga jõusaalides käinud ja seal meeste jutte kuulanud. No lase kuul pähe, nagu neandertaallaste hulka oleks sattunud. Ju sellest ka siis halb maine.

Tasakaalustuseks pean ütlema, et vanemad mehed (30+) on üldjuhul teistsugused ja loomulikult treenerid, kes on oma olekult ja käitumiselt nagu ükskõik mis teise ala sportlased, avameelsed ja sõbralikud.

Kahte asja on tõesti väga raske samaaegselt treenida - mälu mahtu ja lihaseid,lihtsalt tuleb leida mingi kompromiss.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi tark mees kunagi ütles:

''SPORT EI KASVATA ISELOOMU, VAID PALJASTAB SEDA''

Väga õgesti ju öeldud!!!

Olen küll ise naisterahvas, aga kuna trenniga ja jõusaaliga juba pikemat aega seotud ja väga huvitatud sellest, siis olen kõrvalt jälginud inimeste kommentaare ja arvamusi tõsiste jõusaali-meeste kohta.

Toon välja siinkohal mõned ütlused, mida oma tutvusringkonnas olen kuulnud:

*Vaata kui rõvedad lihased!

*Kole!

*Mida ta nende suurte lihastega endale saavutanud on!

jne....

Aga need KÕIK ütlejad on sellised, kes spordist väga kaugel viibivad. Nad ei tea mitte midagi sellest, kuidas üks või teine sportlane oma eesmärgini on jõudnud!

Ise naisterahvana oln kuulnud ütlusi just enda kohta, et miks sul seda jõusaali vaja on- varsti oled nagu mees!!! See on nii loll jutt, et mul läheb see ühest kõrvast sisse ja teisest välja :D

Autor küsis, et kuidas seda halvustavat arvamust muuta inimeste seas. Tavainimeste seas see arvamus ilmselt ei muutugi ja pole ka mõtet hakata neile mingit selgitustööd tegema, sest nad nagunii EI MÕISTA asja tegelikku olemust!!! Õige kulturismi hingega ja sportlase hingega inimene ikkagi vaatab austusega teise treenitud lihaseid B)

. Kindlasti on ka mingit kadedust nende halvustajate hinges :D .

Minupoolt igatahes RESPECT kõikidele tublidele sportlastele ja palju edu teile oma eesmärkide saavutamiseks!!! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa salata fakti, et spordialadest on kulturism ehk kõige nartsissistlikum. Olen tähele pannud, et mitmed kulturistid "teavad" seda ja viskavad ka selle üle eneseiroonalikku nalja. See tasakaalustab pisut (paratamatult) välisele suunatud ala

Tasakaal on elus üldse harvaesinev nähtus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägitakse, et see on kole kui lihased sedasi punnitavad... vastu küsin tavaliselt siis, et kas õllekõht on siis äge?

Samas on jällegi neid, kes heaks kiidavad ja ennast ei huvita teiste arvamus, tahan ja teen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle värgi peale ,et kulturismi ja ajumahu treenimisega ei saa üheaegselt tegeleda ma ei nõustuks B) käin edukalt ülikoolis ja minu jaoks on "puhkus" just pärast loenguid kodust trenni minemine . Ja ma ei õpi kehakultuuri .

Minu sõbrad näiteks ei tea ,et ma proteiini tarbin , sest peale seda kui ma kord ühele mainisin , tuli igavene banaalne iba selle kohta , kuidas igasugune selline keemia jälk on ning tema tahaks küll kõike pigem "naturaalselt" saavutada .

Üldjuhul ei poolda ka mina väga esile toodud lihaseid ,aga see , mida meie randades üsna tihti näha võib , seda veel vähem :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle värgi peale ,et kulturismi ja ajumahu treenimisega ei saa üheaegselt tegeleda ma ei nõustuks :D käin edukalt ülikoolis ja minu jaoks on "puhkus" just pärast loenguid kodust trenni minemine . Ja ma ei õpi kehakultuuri .

Minu sõbrad näiteks ei tea ,et ma proteiini tarbin , sest peale seda kui ma kord ühele mainisin , tuli igavene banaalne iba selle kohta , kuidas igasugune selline keemia jälk on ning tema tahaks küll kõike pigem "naturaalselt" saavutada .

Üldjuhul ei poolda ka mina väga esile toodud lihaseid ,aga see , mida meie randades üsna tihti näha võib , seda veel vähem :D

Räägime ikka tipp-tasemest,mitte tervisesportlastest. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no idee poolest ei pea nemadki 24/7 ju saalis passima B) Ma arvan ,et heaks näiteks saaks tuua vend vähja . Parandage mind muidugi , kui eksin .

Muudetud kasutaja Goth_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägime ikka tipp-tasemest,mitte tervisesportlastest. B)

See on nüüd teema, milles ma ei suuda mingeid üldistusi teha, sest ma pole kursis tipp kulturistide ajumahuga.

Mida aga võin väita on see, et mulle tundub, et kui just tipp kulturisti eest ei ole mõtlema palgatud vastavat treenerit, siis on paratamatu, et ka kulturist peab endale selgeks tegema inimese organismi ja selle treenimise saladused tipp tasemel. Ja see tase, millel ta peab olema tasemel, on täiesti võrreldav kõrgema arsti teaduse tasemega.

Heaks näiteks antud vallas on Dave Draper (teistest kahjuks ei tea miskit väita). Mul tuleb postkasti igal nädalal üks tema "nädala postitus". Neid lugedes (ja ka tema raamatuid lugedes) olen veendunud, et tegemist on tipp tasemel spetsialistiga ja pealegi veel ka väga sügava mõtlemisega inimesega. Tema arusaamist inimese organismist võib vabalt võrrelda mõne keskmisest kõrgemal tasemel oleva (õppinud) spordiarstiga.

Rääkimata nö. tervisesportlase tasemel jõusaalis käivatest meestest (kelleks ka ennast pean), kellega olen saanud küll rääkida/mõtiskleda ükskõik, millisel teemal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga muidugi, näiteid võib tuua igasuguseid. Kõikidel aladel võib leida primitiimsema mõtlemisega inimesi - olgu siis riigi juhtimise, firma juhtimise, aga ka teaduses (!), hariduse vallas. No mis ime see siis on, kui leiame ka jõusaalides neid. Pealegi iga uus asi muudab inimese (ka haritud inimese) lapseks, kui see uus köidab inimese kogu tähelepanu mingil konkreetsel hetkel.

Saan aru, et rambo vend viitas ka taolisele võimalusele (kui need nüridana tunduvad noored kasvavad/arenevad, muutuvad ka nemad 30+ aastates "normaalseteks"). B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×