Jump to content
mariliis_

valu seljas

Recommended Posts

Et siis kõhulihaseid tehes lööb vahest ristselga paremale poole valu?

Asi ei tohiks olla vales asendis vms, sest olen juba teind trenni aastaid - tean, mis moodi on õige ja mis moodi vale....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis kõhulihaseid tehes lööb vahest ristselga paremale poole valu?

Asi ei tohiks olla vales asendis vms, sest olen juba teind trenni aastaid - tean, mis moodi on õige ja mis moodi vale....

Nimelt milliseid harjutusi tehes?

Võib olla on tegu ka kõhu ja seljalihaste düsbalansiga?Kõhulihaseid harjutad,aga seljalihaseid mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei, mõlemaid teen.. balans peaks olema küll korras. selg on mul vist isegi natuke tugevam kui kõht.. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei käi küll otseselt sama teema pihta, aga probleem sarnane. nimelt siis alaselg juba 3-4 kuud probleeme valmistab. Lugesin siin ka sarnaseid teemasid, aga ei saanud nagu päris täpset vastust.

Käisin ka juba arsti juures ära ja kirjutas mulle mingi antipiootikumid, aga mainis ka et neid peaks ägedama valu puhul võtma. Kuna valu moment siis nii äge pole, ei tahaks neid niisama võta. Rohuks oli Diclomani 100 mg. Või peaks we?

Probleem võis ka saalist alguse saada, aga nagu ei mäletagi, kuna on nagu ennemgi olnud, siis lootsin et tõmbab tagasi, nagu alati. Aga....

Treenin siis nii nagu enamus, selg, jalg, jne jne.

Mida peaks siis tegema, üritan siin ettevaatlikult ka seljale teha, aga siiski..

Milliseid harjutusi peaks eriti alaseljale tegema, et mite liiga teha?

Vahest valu polegi, siis jällegi aga on. Eriti annab tunda autorioolis olles. Samuti kuna kontori töö, siis ka siin kui mingi asendis istuda.

Asi pole küll veel väga hull, aga kardan just et läheb ja ei saa enam trenni üldse teha.

Mis siis soovitate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris täpset vastust on interneti teel võimatu anda.

Seljavalu on tingitud enamasti pikaajalistest häiretest,milleks võib olla halb rüht, selja-ja kõhulihaste nõrkus,osteoporoos,neerupõletikud,reumatoidartriit.

Seljavalu esile kutsuvateks teguriteks on ebaõige raskuste tõstmine ja ülemäärane või harjumatu kehaline koormus.

Autos tuleb reguleerida istme ja seljatoe vaheline nurk võimalikult mugavaks,vajadusel kasutada spets. tuge või asetada nimmepiirkonda padjake.

Kontoris tuleks jälgida samuti isteasendit ja iga 30 min järel püsti tõusta ja veidi liikuda,et vähendada lihastes tekkinud pingeid.

Magada tuleks võimalikult kõval madratsil.Selili magades tuleb asetada põlvede ja nimmepiirkonna alla madal padi.Kõhuli magades tuleb asetada padi kõhu ja jalgade alla.

Trennis tuleb teha piisavalt soojendusharjutusi,kuna need parandavad lihaste,kõõluste ja ligamentide varustust vere ja hapnikuga,andes neile suurema elastsuse.Samuti tuleb teha painduvus- ja venitusharjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris täpset vastust on interneti teel võimatu anda.

Seljavalu on tingitud enamasti pikaajalistest häiretest,milleks võib olla halb rüht,  selja-ja kõhulihaste nõrkus,osteoporoos,neerupõletikud,reumatoidartriit.

Seljavalu esile kutsuvateks teguriteks on ebaõige raskuste tõstmine ja ülemäärane või harjumatu kehaline koormus.

Autos tuleb reguleerida istme ja seljatoe vaheline nurk võimalikult mugavaks,vajadusel kasutada spets. tuge või asetada nimmepiirkonda padjake.

Kontoris tuleks jälgida samuti isteasendit ja iga 30 min järel püsti tõusta ja veidi liikuda,et vähendada lihastes tekkinud pingeid.

Magada tuleks võimalikult kõval madratsil.Selili magades tuleb asetada põlvede ja nimmepiirkonna alla madal padi.Kõhuli magades tuleb asetada padi kõhu ja jalgade alla.

Trennis tuleb teha piisavalt soojendusharjutusi,kuna need parandavad lihaste,kõõluste ja ligamentide varustust vere ja hapnikuga,andes neile suurema elastsuse.Samuti tuleb teha painduvus- ja venitusharjutusi.

Tänan väga, eks katsun nendele nüanssidele rohkem tähelepanu pöörata.

kuigi jah, pole mingi kodus istuja tüüp kunagi olnud, miks just nüüd see ülepinge niimoodi välja lõi. Aga jah eks kindalsti võib olla ületreening.

Trennis olen alati korrlikult sooja teinud, aga näe siiski....

Nüüd viimasle ajal katsun jah väiksemate raskustega selga teha, et mitte hullemaks ei läheks, samas kui trenni teen, siis pole valust lõhnagi.

Aga igas tahes tänan õpetuste eest ja katsun neid ka järgida B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valu seljas kõhulihaste sooritamise ajal võib olla tingitud ka keha valest hoiakust harjutuse sooritamise vältel. Tihti üritatakse keha keretõstete ajal liiga püsti hoida ja pea ka, sealt tekib ebamugav pinge alaselga, nii et tihti ei tuntagi niivõrd kõhulihaseid kui alaselga. Idee poolest peaks sooritama nii et rullid ennast kokku ja lahti tagasi, seega alumisest asendist kõigepealt kõverdub lõub ja siis alles tõuseb pea lahti. Proovige

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

point ongi selles, et mu personal trainer on ise mulle näppupidi näidand, kuidas ma peaks oma trenni tegema - ja olengi juba aastaid teind kõhulihaseid "õiges" asendis. ei tea.... peaks vist igaks juhuks käima spordiarsti juures B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljavaevuste vähendamiseks soovitan teha järgmist harjutust,mille positiivset mõju olen ka ise korduvalt kasutanud.

Lähteasend:võtta seliliasend tasasel kõval voodil või põrandal;käed viia üle pea,sirutada kogu pikkuses välja nii käed kui jalad;kannad kokku,pöiad üles täisnurkselt kehaga,varbad suunatud näo poole.

Nüüd tuleb paremat kanda libistada põrandal pikisuunas endast eemale,samal ajal mõlemat kätt vastassuunas välja sirutades.Teha sama vasaku kannaga.Seda harjutust võib sooritada mõned minutid.

See harjutus kõrvaldab selgroonärvide ülepinge,normaliseerib vereringe,korrigeerib nihestunud selgroolülisid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm endal on sama mure täpselt.Paremasse nurka alaselga lõõb valu treenides ja üldse kui selg on soe.

Täna käisin mazööri juures.Tegu on üpris spets vennaga.

Minule rääkis ta,et minu mure on selles,et mul on ülaseljalihased suhteliselt head,aga alaseljalihaseid pole praktiliselt ollagi.Et,siis jõutõmmet ja selliseid asju tehes pidi alaseljale tohutu pinge olema.

Mulle soovitatas ta teha umbes 3-4 korda nädalas jooksu.Et siis nii kui kuskilt valutama hakkab või pistma või miski muu häda kohe ära lõpetada.Distants pidi suhteliselt lühike olema.1-3 km.

Ja peale seda kohe soojasse ruumi ja venitama.Ka soovitas ta mul hommikul seljale staatilisi harjutusi teha,seni kuni selg soojaks läheb,see pidi andma lihasele doonuse kogu päevaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

khm?! naissoost? ei kannata trenni? ahsoo. nohjah. ma olen teind trenni juba AASTAID - asi pole üldse kannatamises. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×