Jump to content
markoki

Klassikaline tõstmine, mis harjutustega treenida

Recommended Posts

Olen raskejõustikuga tegelenud juba 14 aastasest peale. Vahepeal tegelesin 4 aastat jõutõstmisega ja õnnestus Eesti tasemel hästi esineda (kükk 230, surumine 125 ja jõutõmme 225 , vanus oli siis 20 ja kaal kuni 82,5 aasta 2000)

Siis jätsin pooleli, kuna oli põlvevigastus ja ei kannatanud enam kükki korralikult teha.

Nüüd otsustasin oma lõbuks tegeleda klassikalise tõstmisega. Jõud õnneks enam vähem säilinud. Rebimise maksimum hetkel 85kg ja tõukamisel umbes 105. Plaan vähemalt kogusummas umbes 270.

Mis harjutustega peaks treenima? Kükid, selg, rebimine ja tõukamine ise? Kui tihti mida ja mitu seeriat? Täpse kava mõtlen ise välja kuid vajan väikest suunamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole sul hea mõte.Klassikaline rebimine ja tõukamine on seotud täiskükist üles tõusmisega.Kuna sul oli põlvevigastus,siis põlveliiges ei ole enam endine ja suurte raskuste puhul on traumaoht väga suur.Selleks,et kl. tõstmises tulemusi saada,tuleb teha palju harjutusi,mis on seotud kükkide või poolkükkidega.Samuti peab olema treener,kes jälgib õiget harjutuste sooritustehnikat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks tuleb vist suurematest tulemustest loobuda :) ja ikka vaid oma lõbuks vahel rebida. Peamine töö tehakse ära ikka jalgadega, mida oli ka arvata ja selg on peamiselt toeks ja kangi kiirenduse jätkamiseks.

Vähemalt sain mõned harjutused selja ja jala treenimiseks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule treener kunagi ütles: käed on selleks, et kui rinna pealt kangi üles tõukad, siis kang ära ei lendaks B) . Käed peavad ju kohe sirgeks minema ja surumine on keelatud. Tegu siiski rohkem jalgade ja seljaga.

Aga natuke ikka aitab, kui ka püsti surumist teed. Tritseps läheb tugevamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei hakka uut teemat tegema ning küsin siin, et kui palju aitab rind kaasa klass. tõstmisele?

Kõige tähtsamat rolli mängib õla-ja küünarliigeste ehitus ja liikuvus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.exrx.net/Lists/PowerExercises.html Kas siin lehel toodud harjutustest piisab või on vaja mingeid harjutusi veel teha? Ja mis lihaseid klassikaline tõstmine enim arendab? Kui ma ei eksi, siis klassikalise tõstmisega suureneb enamjaolt lihasmass ja jõud??? Ja kui palju on umbes selles klassis eesti rekord: 17a, 73 kg, 172 cm.?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanast,kui kl.tõstmise kavas oli kl.surumine,olid tõstjad proportsionaalselt arenenud.Tänapäeval torkab silma tõstjate ülakeha mahajäämus võrreldes alakehaga.Mina soovitaksin sul tegeleda jõutõstmisega,kui tahad tugevaks saada või kulturismiga,et arendada kõiki lihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See jäi veidi segaseks.

Sooviksin isegi täiendavat seletust. Miks klassikaline tõstmine ei kõlba ? :ph34r: Kas seepärast ,et tõstjatel on alakeha tihti arenenum ülekehast ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sooviksin isegi täiendavat seletust. Miks klassikaline tõstmine ei kõlba ? :ph34r: Kas seepärast ,et tõstjatel on alakeha tihti arenenum ülekehast ?

ta ju ütles, et:

Tänapäeval torkab silma tõstjate ülakeha mahajäämus võrreldes alakehaga

nii et jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmised postitused on täheldanud õigesti, kui väidavad, et klassikaline tõstmine on põhiliselt jalgade töö.

Omalt poolt teeks paar ääremärkust, mis toetavad eelmisi postitusi.

Kui klassikaline tõstmine on tehniliselt selge, siis on võib kerge matemaatikaga leida oma tulemuse:

Kükk turjal x 0,8 = kükk rinnal = tõukamine.

Tõukamine x 0,8 = rebimine.

Jõutõmme = 1,5 x tõukamine.

Nagu näha, valemitest ei leia eriti surumisi, mis näitab, et ülakeha treenimine on pigem propotsiooni ja vigastuste vältimise kui tulemuse tõstmise eesmärgil.

Seega, kui minu turjal küki maksimum on 200 kg, siis rinnal võiks klassikamees kükkida 160 kg, tõugata 160 kg, rebida 130 kg ning maast tõmmata 240 kg.

Muudetud kasutaja RihoK2go poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paistab et klassikaline tõstmine polegi päris surnud ala. Vahest on jõusaalis natuke veider tunne kui ma seal kangi lennutan klassikaliste harjutustega ning kogu saal vahib mind pilguga "mida see veidrik teeb".

Tõukamise ning rinnalevõtu olen enam vähem selgeks saanud, rebimine vajab veel harjutamist. Tihti teen ma hoopis "split snatch"e, mitte tavalist rebimist sest niimodi on minul lihtsalt kangi pea kohal stabiliseerida.

Eelmised postitused on täheldanud õigesti, kui väidavad, et klassikaline tõstmine on põhiliselt jalgade töö.

Omalt poolt teeks paar ääremärkust, mis toetavad eelmisi postitusi.

Kui klassikaline tõstmine on tehniliselt selge, siis on võib kerge matemaatikaga leida oma tulemuse:

Kükk turjal x 0,8 = kükk rinnal = tõukamine.

Tõukamine x 0,8 = rebimine.

Jõutõmme = 1,5 x tõukamine.

Nagu näha, valemitest ei leia eriti surumisi, mis näitab, et ülakeha treenimine on pigem propotsiooni ja vigastuste vältimise kui tulemuse tõstmise eesmärgil.

Seega, kui minu turjal küki maksimum on 200 kg, siis rinnal võiks klassikamees kükkida 160 kg, tõugata 160 kg, rebida 130 kg ning maast tõmmata 240 kg.

Kus kohast täpsemalt need numbrid võetud on?

Huvi pärast tahaksin näha kas on mingeid numbreid rinnalevõtu kohta, kuidas see on võrreldes teiste harjutustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke loll tundud hoopis sina mullle.

Alakeha on rohkem arenenud kui ülakeha, pole tasakaalus.

kas sa arvad ,et ma ei saanud sellest aru?

ma lihtsalt arvan ,et see ei vasta tõele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvamisest on vähe kasu, lükka ümber väide, et see pole nii.

kas sa arvad ,et kui mehed tõukavad 200kg siis see on ainult jalgadega ,et käed ei pea tugevad olema ,et kangi hoida?

Muudetud kasutaja animal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa vist siiski ei saanud aru. Jutt on selles, et tõstjatel on jalad proportsiooniga võrreldes tükk maad suuremad kui ülakeha.

kas siin olevatel inimestel on ainult suurus tähtis? sisu ei huvita kedagi nagu aru saan...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need numbrid on võetud elust enesest.

Tegelen klassikalise tõstmisega järjepidevalt ja olen nn. klassikamehi siin ja sealpool piiri näinud. Usalda neid numbreid.

Rinnale võtmine on sisuliselt sama tulemus, mis tõukamine. Oleneb, kui tugevad on su jalad - ideaalse rinnale võtu tehnika korral on tulemus sama, mis kükk rinnal või veidi üle selle.

Näide 1. Peeter Tammoja võtab rinnale 150 kg, kuid mina ei ole veel näinud, et ta seda raskust suudaks ka rinnal kükkida.

Muidugi, Pets on erandlik näide.

Näide 2. Minu rinnale võtu rekord on 163 kg. Rinnal küki rekord on 167 kg. http://www.joud.pri.ee/videod/2009_12_Kago_t_163_1.htm

Nii et, jõudu tööle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas siin olevatel inimestel on ainult suurus tähtis? sisu ei huvita kedagi nagu aru saan...

Ta ju rääkiski oma postituses,et proportsionaalselt on ülakeha väiksem kui jalad,keegi ei ütlend,et jõud pole oluline väljaarvatud sina ise :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×