Jump to content
Guest Mait Miiamägi

Areng

Recommended Posts

Guest Mait Miiamägi

Tere

On selline mure, et söön piisavalt valku, neli tavalist söögikorda(iga kord umbes 35-40g valku) ning kaks Protein No.1(umbes 40 g valku), ja teen trenni neli korda nädalas, kahele päevale jagatuna 1.Päev-Kõht, Rind, Selg ja Triiceps

2.Päev-Kõht, Trapets, Biitseps, Õlg ja Jalad, kuid areng toimub väga aeglaselt. Milles võib olla probleem? Proovisin ka kolme päeva peale jagatud programmi, kuid see ei kiirendanud ka arengut eriti!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähtis on, et areng üldse toimub.

Väga heaks saavutuseks peetakse kui suudame aastaga lisada lihasmassi 3-4kg, kui suudame lisada 1-3 kg on see ka juba hea tulemus. Peale toitumise ja treeningu on olulisteks arengut mõjutavateks faktoriteks veel vanus, kehatüüp ja elustill(uni,stressid jne.).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas oleks mõtekam teha biitsepsit, kas 3 harjutust(igale harjutusele 4 seeriat) või 2 harjutust(igale harjutusele rohkem kui 4 seeriat), soov oleks massi lisada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina teen tunde järgi. lisan paari kuu tagant oluliselt raskust. ntx. biitsepsit tegin u. paar kuud 50 kiloga. siis lisasin ylbe näoga 16 kilo. teen palju jõuan(hetkel u.2-4 kordust) ja jätkan 50 -ga. ja vajadusel viimased 35 -ga. siiamaani on vähemalt jõudu kyll juurde tulnud. mida aega edasi seda enam kipun arvama et mingit kindlat seeriate arvu pole mõtet ette võtta. teen tunde järgi, mõnikord rohkem-mõnikord vähem. kuda olemine lubab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tavaliselt teen ma kätt eraldi päeval, see tuleb sellest, et ma eelisarendan kätt. seega ma ei tee nt biitsepsit peale selga ja triitsepsit peale surumist. kätt eelisarendan ma kahel põhjusel: esiteks sellepärast, et mul oli küünarliigese vigastus ja seepärast on (oli) triits natsa maha jäänud, ja teiseks sellepärast, et mu biitsa kuju on selline, et ei taha õlast väga hästi välja tulla. sama mure oli ka ntx Otil, ta on sellest ka siinsamas foorumis kirjutanud.

ühel käepäeval teen ma alguses triitsa ja siis biitsa, järgmisel käepäeval vastupidi.

biitsa kava on tavaliselt näiteks järgmine. minu põhimõtte kohaselt, et soendusseeriad ei tohi väga kurnata, teen ma 20kg tühja kangiga 2-3 20rep seeriat. seejärel panen kangile 40kg ja teen _peaaegu_ "to failure". sõltuvalt, millises vormis ja kui kiiresti ma harjutust sooritan (seda ma kah varieerin) on see 15-25 kordust. siis lükkan kangile 50kg ja teen 10-15 kordust ja siis 55 või 60 kg ja 4-5 puhast kordust ja kui on abiline, siis mõned negatiivid.

seejärel lähen noodipuldile või kaldpingile või teen hammer curli. seal hoian ma kordused 8 ja 15 vahele. neid isoleeritud harjutusi teen ma kaks tükki, kumbagi 1-4 seeriat sõltuvalt kas ma kasutan mõnda weideri printsiipi.

lõpetan ma biitsa tavaliselt mingi finish-up harjutusega, mis on tavaliselt trenazhöör või plokk. seal hoian ma korduste arvu suht kõrgel, hoian väga puhast vormi ja kasutan sageli negatiive, forced reps või down-the-rack meetodeid.

seega teen ma baasharjutuse tavaliselt püramiidis ja suht suurte raskustega, kuigi hoides suht puhast vormi (kuigi mitte nii puhast kui järgmiste harjutuste puhul!), aga isoleeritud harjutuste seeriad lasen ma üsna pikaks. minu puhul see töötab, olen selle katseliselt kindlaks teinud. teiste puhul töötavad muud asjad.

nagu lugeda võib, kasutan ma treenides ajusid, mitte ei lenda lambist peale. see on lubanud mul paraneda peaaegu täielikult veebruaris aset leidnud autoavariist ning ennast uuesti vormi ajada. kui ma uuesti liigutama sain hakata, olin ma täpselt 80kg, praegu üle 90.

jätkuvalt ei näe ma võimalust, kuidas saab kangi peale panna 66 kilo. 65kg, aga palun! või 67.5? jah, saab. aga 66...? noh, võibolla sa teed 28kg hantlitega, aga siis nii ütlegi. ma tahaks muidugi näha seda puhast vormi, millega sa neid 28kg hantleid lennutad ;) kalmus kasutas viimati vist 32kg, kui ma nägema juhtusin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ahjaa. mitte 28kg hantlid, vaid 33, IRV. 33kg hantlit ma ei ole elus sees mitte ühtegi korda näinud. tavaliselt on kas 32 (revalls) või siis 31 ja 33,5 (need mustad kummist, mida viimasel ajal mõnes kohas on, näiteks elpatres ja pro fitis). nii et see 66 kg on sul padja all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mart. kuigi su huvi selle 66 kg vastu on minu arust tibake haiglane, ma siiski vastan. Kui sa veidi ka muul ajal peale treeningut ajusid kasutaks tuleks sa ehk selle peale et igayks ehk ei käigi jõusaalis vaid teeb trenni kodus. Mina teen. Kõik raskused ja kangid olen ise teinud or lasknud teha. Ja täpne kaal selgub alles pärast valmimist. Ja yldse - mul on jumala savi palju see kang kaalub. Paeasi et ta eesmärgile lähemale aitab jõuda. Lihtsalt päeviku pärast ma neid kaalun mõnikord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soovitaks ikka saalis käia. saab kasutada suuremat valikut harjutusi ja ei teki kohandumisest tulenevat seisakut (millest oli kah siin foorumis hiljuti juttu).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kohe kui saal avatakse ma sinna ka lähen. aga trenni on vaja teha ja kui muud ei ole siis saab ka edukalt kodus teha. Kulturistiks saada ka ei taha. tahan lihtsalt trenni teha ja vormis olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

biitsa õlast välja toomine on teemaks siis, kui biitseps on sellise ehitusega, et massi põhiosa on biitsepsi ülemises osas. nii jääb biitseps kohe keskmiste ja esimeste õlalihaste alla ja ei eristu väga hästi. selline õlavarre ehitus on päris sagedane, kui klubides ringi vaadata. fred antson arvas näiteks, et sel juhul ei ole mõtet proovida biitsa alaosa eraldi treenida, vaid tuleb lihtsalt hagu anda, et biitsepsi kogu mass suurem oleks. eka ma üritan siis ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Telver

Aga millised harjutused oleks siiski teie arust kõige paremad biitsepsi välja toomiseks ja siis tahtsin küsida et mis harjutusi teevad siin foorumis inimesed õlalihastele ja kui palju(mitu seeriat, harjutus, kordust)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nats selgitust. Tegelt ega ma seda 66 kilo nii väga puhtalt ei teegi. s.t ei jõua. aga proovin selle raskusega lihasele selgeks teha et ta " peab seda jõudama tõsta" ja ehk ta siis võtab midagi ette ;) Kui alustasin u. 4 kuud tagasi oli mul yks 24 kg sang. Jõudsin teha max 2-3 hädist kordust(yhe käega) ja aint paar seeriat. paari kuu pärast tegin juba 5 seeriat ja 10 - 6 kordust. Ehk töötab asi suuremate raskustega samamoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest R.M.

Ma kujutan ette, et Kalmus teeb 32 kg hantlitega puhtaid seeriaid, pöörates harjutuse kvaliteedile suurt tähelepanu. Mustalt tehes pole 32 kg hantel üldse midagi erilist. Ma mäletan, et ammu-ammu, kui veel noor ja roheline ja üldse väga kõva mees sai oldud (megaIRW takkajärgi ;)), siis sai 32 hantlitega biitsa küll tehtud (kaldpingil). Iseasi kui puhtalt, aga 3 x 5...6 seeriaid kannatas teha küll. Praegu kaalun ca 15 kg rohkem ja nii suurte raskustega enam ei tee :))))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorry, 32 kg.-ste hantlitega ei mängi ma enam ammu. Istudes hantlitega, vaheldumisi, puhtalt väljapööratud randmega-42,5kg 3x12-v?iksid ka vähe raskemad olla. ?he käega, ette kallutatult, teine käsi toetub p?lvele, 50kg 3x8-10 ?mberm??t 52cm kehakaal hetkel 113-114kg. VOT NII.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mnjah. selliste raskusteni tahaks isegi jõuda. aga... kyll jõuan ka ;) Mr. Kalmus. Kui mahti saad ehk kirjutad kas on mõtekas teha suure raskusega kasvõi paar kordust ja väiksemaga edasi või ei ole mõtet ? Ja veel. Mul kodus yks pilt millel Kalmus peal. iga kord kui tunnen et ennam kyll ei jõua yhtegi kordust teha vaatan seda pilti ja kohe jõuan paar kordust veel :) Edu sulle Marek.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meeldiv kuulda, minulgi oli kunagi samalaadne innustaja, kuigi sinul soovitan valida kellegi hoopis vingema mehe.J?uad kaugemale. Mis puutub aga sinu k?simusse, siis loomulikult peab suurt raskust proovima, sellega just sunnidki oma lihased arenema. Treeni p?him?ttel- täna tegin 2x. homme v?i ?lehomme j?uan juba 4x. j.n.e. Mina olen alati seda järginud. Loomulikult ei tohi soorituse puhtus väga kannatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sellist põhimõtet ma olengi proovinud järgida. hea kuulda et see on õigeks osutunud. tulemused ka paranevad. Ja siis see kaugemale jõudmise lugu. asi selles et ma ei tahagi kulturistiks saada. Piisab täiesti et olex sama palju jõudu kui ntx. sul ;) nii et pilti ma siiski välja ei vaheta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×