Jump to content
plastik

higistamine ja treenitus

Recommended Posts

Miks on nii, et treenitud inimesed higistavad rohkem trenni ajal? St koormus on enam-vähem sama, kuid mõnel pole veel higigi väljas kui mina pean juba käterätiga pühkima?

Kas see tähendab ka seda, et mida rohkem treenitud oled, seda rohkem kulutad ühe trenni jooksul energiat? Ma ei oska eriti seost leida, aga tundub lihtsalt naljakas. Ise ei hingeldagi, aga higi kohe väljas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaadake Jay Cutlerit ja kuidas tema higistab , mul on eriti kull teema siis , kui väljas on 30 kraadi ja oli jalapäev , pärast oli särk nii märg , et võis visata vastu seina ja särk oleks ilmselt sinna kinni jäänud :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks on nii, et treenitud inimesed higistavad rohkem trenni ajal? St koormus on enam-vähem sama, kuid mõnel pole veel higigi väljas kui mina pean juba käterätiga pühkima?

Kas see tähendab ka seda, et mida rohkem treenitud oled, seda rohkem kulutad ühe trenni jooksul energiat? Ma ei oska eriti seost leida, aga tundub lihtsalt naljakas. Ise ei hingeldagi, aga higi kohe väljas

Kas ei või loogika peituda selles, et kui sinu lihased on treenitumad ning suuremad, siis treenida Sa suuremate raskustega - seega ma julgeks oletada, et suuremast pingutusest ja suuremate lihaste tõttu vajab su keha treenimisel rohkem energiat ... See muidugi minu arvamus - teadjamad mehed, correct me if I'm mistaken ... :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile mängisin korvpalli ja higistasin meeletult.

Ei tea, kui lähtuda faktidest, siis higistamise eesmärk on keha ju jahutada..

Seda sellegipoolest ei oska seletada miks osade organism rohkem jahutust vajab :blink:

Antiperspirandid vähendavad higistamist vähemalt 20%

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm, mind ka vahel pannud see mõtlema, et miks nii on, noo ja ma ühest artiklist leidsin sellised seisukohad!?

Toodetava higi hulk sõltub meie vormist, kehaehitusest ja hingelisest seisundist. Eriti tähtis on higistamine füüsilise tegevuse ajal, sest selle käigus keha kuumeneb. Kehatemperatuur võib siis kõigest tunni ajaga tõusta saatusliku 41 kraadini. Higistamise kaudu eraldunud vedeliku aurustumine aga jahutab nahka ja võimaldab meil kuumust vähendada.

Sõltuvalt sellest, kas me parajasti puhkame või näiteks jookseme maratoni, eritab meie keha tunnis pool kuni neli liitrit higi. Samuti mängib rolli füüsiline vorm. Kehvas vormis inimene näeb sportides rohkem vaeva kui treenitu ja seega toodab rohkem kuumust ning ka higistab enam. Vormis inimene on aga vähem stressis ja eraldab nii vähem kuumust.

Kas me siis peaksime trennis deodoranti või antiperspiranti kasutama? Vastupidi levinud arvamusele higi ei haise. Suurem osa kehalõhnast pärineb kaenlaalustest ja kubemepiirkonnast, kus higi on piimjas ja valgurikas. Bakteritele see meeldib ja sellest kombinatsioonist tekibki kirbe kehalõhn. Kõige paremini aitab selle vastu sage pesemine.

Füüsilise koormuse ajal tekkiva kehalõhnaga võitlemiseks on parim strateegia kas bakterite hävitamine või lõhna varjamine, mitte higinäärmete blokeerimine. Kui lõhn teile muret teeb, on parim lahendus arvatavasti deodorandid, mitte antiperspirandid. Keha peab saama kuumust eraldada ja seega higistab arvatavasti mujalt.

Vaatamata higistamise ebapopulaarsusele on sel ka omad eelised, eriti kui on soov puhastuda. Kõik, mis läheb sisse, tuleb higiga koos välja, sealhulgas ka mitmed mürkained, millel ebameeldivat lõhna ei ole. Korralik higistamine puhastab keha tõeliselt hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
terve inimene higistab rohkem ja kauem treeninud inimene oskab paremini oma keha kasutada ära maksimaalselt - lihtne seletus! ;)

ee, et kas mitte optimaalselt? Ah käige saunas ja siis teate kui hää tunne on peale sauna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jou kurupt on nyyd v6ibolla j2lle aktiivne kaasar22kika siin foorumis. selle higistamisega on nii et parema treenitavusega inimene hakkab t6esti kergemini higistama, kuid inimene kes ei ole yldse trenni teinud ja pidevalt m6nusalt igasugu s88gikraami endale sisse ajanud ning sellega kah koheva rasvkatte endale tekitanud higistab kah v2ga v2ga kergelt. tegelikult seisneb asi ainevahetuses. osadel spordikaugetel inimestel on ainevahetus palju parem kui m6nel sportlasel. trenn parandab ainevahetust, seega treenitud inimene omab paremat ainevahetust ja higistab rohkem. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore, tore. Tegelt mõni inimene ei higista peaaegu üldse ja teine nii kui liigutab ja nii lapsest saati, treenitud või mitte. Rohkem geenides see asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imelik on mul just see et kui ma jooksen, siis ma higistan küll, aga mitte nii palju kui ma higistan peale trenni, peale trenni lausa higi voolab... täitsa imelik.

(pole mingi aeg trenni teinud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned inimesed hakkavad kiiremini higistama kui teised.

Endal suht sama värk,et kui kõnnin jala linnas ja sooja on mingi 25c siis juba tunnen kuidas vaikselt selg higistama hakkab :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks inimene värisema hakkab kui tal külm on?

Sest lihased hakkavad kokku tõmbuma, et keha soojendada. Nimelt lihaste töö tulemusel eraldub soojus.

Nagu eelpool juba mainitud siis me higistame, et keha jahutada.

Mida suuremad on lihased, seda rohkem soojust trenni tehes neist eraldub ja seda rohkem on vaja keha jahutada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimati kui ma trennis higiseks ennast sain oli siis kui 10kg'se raskuse varbapeale kukutasin, muidu võin vist lolliks ennast väntsutada aga no higi ma lahti ei saa :)

(kehatüübilt ektomorf ja üsnagi kiire ainevahetusega)

Muudetud kasutaja Goleteral poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma higistan juba soojenduse ajal. Enam-vähem selle järgi vaatangi kui kaua sooja vaja teha, et kui esimesed higitilgad juba kukkuma hakkavad, siis peaks soe olema. Peale seda läheb saunaks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale seda, kui hakkasin rohkem treenima, õigemini toituma, rohkem vett tarbima, hakkasin ka rohkem higistama.

Ühesõnaga, mida parem vorm, seda rohkem higi.

Lugedes kommentaare, tundub et kõigil individuaalne!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×