Jump to content
p6pa

kõht

Recommended Posts

Tere!

Sellest kõhulihaste treeningust olen siin juba päris palju kirjutanud, aga kuna asja vastu suur huvi, siis võtame teema uuesti üles!

Niisiis, kõhulihaseid treenin ma iga päev ning selle lihasgrupi treenin alati trenni lõpus. Alustuseks teen matil põrandal selili kiiruse peale 1 minuti jooksul varbad redeli kõige alumise pulga all tavalist kõhulihase baasharjutust. Sellist kiirendust on mul vaja oma regulaarsete sõjaväe üldfüüsiliste testide jaoks. Siiani on rekord 67 istesse tõusu 1 minuti jooksul. Peale seda paus umbes 1 minut ja selle järel redelil rippes jalgade tõstmine(15-20 kordust), peale seda paus 1 min, siis harjutus kõhulihaste masinal( u 50 kordust), 1 min paus ja peale seda veel mõned erinevad harjutused erinevatel masinatel loomulikult 1 minutiliste vahedega ja lõpetuseks maraton. See tähendab istudes pingil ülakeha ja jalgade tõus.

Maraton: 1 seeria ilma lisaraskuseta(20 korda)

Paus 30 sekundit

2 seeria 4 kg lisaraskusega jalgadel(30 korda)

Paus 30-40 sekundit

3 seeria 6 kg lisaraskusega jalgadel(30 korda)

Paus 30 sekundit

4 seeria ilma lisaraskuseta(max)

Noorena tegin kõhtu 2-3 korda nädalas ja mingeid kindlaid seeriaid kindlate masinatega, aga erilist efekti ei olnud.

Loomulikult saab parima reljeefi ikkagi spetsiaalse dieediga, millest siin amazones on ka päris palju juttu olnud.

Kui on veel küsimusi, siis tuld!

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere starter!

Jah, mulle ikka vahel heidetakse kohalike tegijate poolt ette, et miks on vaja nii palju ja nii suure intensiivsusega kõhulihast treenida? Samas võin tuua näiteid, kuidas viimase aasta jooksul on erinevatel rahvusvahelistel suurvõistlustel minu juurde tulnud konkurendid ja ajakirjanikud ning uurinud minu kõhu treeningu saladust. Kuna fitnessis ja body-fitnessis ei ole tähtis mitte suur lihasmass, vaid proportsioonid ja reljeef, siis pean kõhulihase sellist treenimist väga oluliseks, sest võistluslaval moodustab see ju eestvaates võistlejal vähemalt kolmandiku ja kui see kolmandik on supervormis, siis paratamatult jääb see ka kohtunikele silma. Ütlen ausalt, et kui Gert Koovit TÜ spordiklubis 1996-dal aastal mul just iga treeningu lõpus kõhulihast soovitas treenida, siis suhtusin tema õpetustesse suure umbusuga, aga siiski proovisin sellist programmi ja meeldima hakkas! Kõhulihased töötavad ju ka vähesel määral kõikide teiste lihasgruppide treeningu ajal ja viimasena kõhtu treenides annan sellele ainult parema koormuse. Eks minagi olen lugenud, et iga päev ei ole hea kõhtu treenida jne, aga praktikas näevad asjad teinekord välja hoopis teisiti. Minuga on ühendust võtnud paljud noored ja soovinud, et ma neile mingi treeningkava koostaksin ja ütleksin, mis toidulisandeid nad peavad võtma. No kuulge, ega ma jumal ei ole! Muidugi on kõige lihtsam, kui keegi sulle ütleb, et tee kindlasti nii ja söö kindlasti just neid toidulisandeid ning ise ei pea üldse mõtlema, aga oma kogemustest(juba 14-es aasta läheb) võin öelda, et absoluutselt igale inimesele mõjuvad erinevad toidulisandid ja treeningprogrammid erinevalt. Nii kulturismis kui bodyfitnessis on üldistusi väga raske teha. Kokkuvõtteks: Minu kehatüübile on igapäevane kõhulihaste treening vastuvõetav ning ületreeningu tunnuseid ei ole täheldanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere vend vähk

Kui mina treeningutega kunagi alustasin, siis olid järelmõjud ka järgmine päev tunda. Trepil liikumine oli paras jõupingutus ja hea näo tegemine veel raskem. Ma teen trenni iga päev. Kaasaarvatud kõhule. Too saabki kõige rohkem vatti.

Muudetud kasutaja agent poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to agent: Kaua sa juba kõhulihast iga päev oled treeninud ja kas selle lihasgruppi kuju on alaliselt nähtav?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks selline küsimus, et olen siiamaani teinud kõhulihaseid selili matil jalad nurga all põlvest kõverdatult üleval, labajalad õhus. Selline meetod annab lihaseid juba peale 15 kordust tunda. Aga kui olen proovinud erinevaid masinaid(keretõstepink,rippudes keha tõstmine) tunnen ma alati survet jalgades mitte kõhulihastes, nii et lõpetan selle alati mõttetuks pidades ära..Kas masinatega siis ei olegi survet tunda aga treening ikka mõjub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küllap pole sul tehnika paigas!

Kuidas saab tavalise keretõste pingi peal tehnika paigast ära olla? Proovisin seal treenida ka kangi hoides, aga ikkagi tundsin tugevat jalgade väsimust enne seda, kui kõhule midagi tunda sain. Ka ei ole jalad nii nõrgad, et see põhjuseks olla saaks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saab tavalise keretõste pingi peal tehnika paigast ära olla? Proovisin seal treenida ka kangi hoides, aga ikkagi tundsin tugevat jalgade väsimust enne seda, kui kõhule midagi tunda sain. Ka ei ole jalad nii nõrgad, et see põhjuseks olla saaks..

Pole hullu!

Sul ei ole jalad sellise harjutusega ilmselt harjunud ja pead alguses väiksemaid korduste arvusid tegema, et lihased harjuksid uute harjutustega. Mina soovitan sul alguses masinatega kõhulihased ära treenida ja siis lõpetuseks seda harjutust proovida ning koormust tõstad igal nädalal natuke.

EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×