Jump to content
pound 4 pound

Oatmeal

Recommended Posts

Kas kaerahelbed on teistest helvestest kõige parema toiteväärtusega? Ma küsisin maainimese käest ja ta ütles et kaer on viljadest (nisu, oder jne.) kõige odavam ja seda söödetakse hobustele.

Kas inglisekeeles oatmeal, on sama mis eesti keeles kaerapuder?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erinevalt paljudest teistest teraviljasaadustest on kaerahelveste põhitoitainete sisaldus päris mitmekülgne. Sajagrammises helbekuhilas on 13-14 g valke, ligikaudu 6,5 g rasvu ning 60-70 g süsivesikuid. Et kaerahelbeid süüakse tavaliselt koos teiste toiduainetega, milleks sageli on piim ja või, siis kombineeruvad sellistes toitudes edukalt nii taimse kui ka loomse päritoluga toitained. Ja sellest tõuseb sööjale vaid kasu. Kaerahelveste süsivesikuterohkust ei maksa peljata. Et kaera põhiliseks süsivesikuks on tärklis, mis seedumisel lõhustub aeglaselt glükoosiks, siis tagab helbetoitude söömine veresuhkru piisava taseme pikema aja vältel. Just veresuhkru ehk glükoosiga kaetaksegi suur osa meie keha energiavajadusest nii vaimse kui ka kehalise töö tegemisel. Järelikult on kaerahelvestest hommikupuder keha energiavarude täiendajana igati omal kohal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei tähenda, et kaeratoite peaks tarbima nõrkemiseni. Seda pole vaja teha. Näiteks sisaldavad kaeraterised fütaanhapet, mis ülirohkel pruukimisel mõnevõrra takistab kaltsiumi, raua ja tsingi imendumist seedekulglast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kaerajahu on sama toiteainete rikas ja "toorelt" söödav nagu kaerahelbed? Nimelt mõtlesin, et peaks valgusheikides aeg ajalt kasutama hakkama kaerajahu(kui see varjant on ikka normaalne, idee poolest oleks ju hea toidukorra asendaja või toidukordade vahele?)...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on ka üks küsimus :lol:

Kui maiustada küpsiseid, kas siis parim valik oleks kaerahelbeküpsised?

Mina olen küll just selle sordi poolt. Parimad on minu meelest Saare Leib ''Kaerapätsid''. Aga hind on ka nö hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on ka üks küsimus :lol:

Kui maiustada küpsiseid, kas siis parim valik oleks kaerahelbeküpsised?

Kui maiustada, siis minupoolest juba täiega :lol: Isetehtud kaeraküpsiseid tasuks sel juhul teha :lol:

50 g kaerahelbeid

120 g jahu

2 tl küpsetuspulbrit

1 tl vaniljesuhkrut

100 g suhkrut

50 g rosinaid

50 g piimašokolaadi

1 sl linaseemneid

1 muna

3 sl õli

Sega omavahel jahu, kaerahelbed, küpsetuspulber, suhkur, vaniljesuhkur, seemned, rosinad ja hakitud šokolaad. Muna klopi õliga lahti ja lisa kuivainesegule. Sega kokku tainas. Vormi 26 pallikest ja suru küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadil lapikuks. Jäta sisse ka vahed kerkimiseks. Küpseta 200 kraadi juures 10-12 min.

Mina kasutaks suhkru asemel näiteks mett, rosinate asemel või lisaks neile võiks jõulude tulekul lisada ka veidike omatehtud sukaadi :D

post-1184-1260002831_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui maiustada, siis minupoolest juba täiega :lol: Isetehtud kaeraküpsiseid tasuks sel juhul teha :lol:

50 g kaerahelbeid

120 g jahu

2 tl küpsetuspulbrit

1 tl vaniljesuhkrut

100 g suhkrut

50 g rosinaid

50 g piimašokolaadi

1 sl linaseemneid

1 muna

3 sl õli

Sega omavahel jahu, kaerahelbed, küpsetuspulber, suhkur, vaniljesuhkur, seemned, rosinad ja hakitud šokolaad. Muna klopi õliga lahti ja lisa kuivainesegule. Sega kokku tainas. Vormi 26 pallikest ja suru küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadil lapikuks. Jäta sisse ka vahed kerkimiseks. Küpseta 200 kraadi juures 10-12 min.

Mina kasutaks suhkru asemel näiteks mett, rosinate asemel või lisaks neile võiks jõulude tulekul lisada ka veidike omatehtud sukaadi :lol:

post-1184-1260002831_thumb.jpg

50 g kaerahelbeid vs 100 g suhkrut. Asja point?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui maiustada, siis minupoolest juba täiega :lol: Isetehtud kaeraküpsiseid tasuks sel juhul teha :lol:

50 g kaerahelbeid

120 g jahu

2 tl küpsetuspulbrit

1 tl vaniljesuhkrut

100 g suhkrut

50 g rosinaid

50 g piimašokolaadi

1 sl linaseemneid

1 muna

3 sl õli

Sega omavahel jahu, kaerahelbed, küpsetuspulber, suhkur, vaniljesuhkur, seemned, rosinad ja hakitud šokolaad. Muna klopi õliga lahti ja lisa kuivainesegule. Sega kokku tainas. Vormi 26 pallikest ja suru küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadil lapikuks. Jäta sisse ka vahed kerkimiseks. Küpseta 200 kraadi juures 10-12 min.

Mina kasutaks suhkru asemel näiteks mett, rosinate asemel või lisaks neile võiks jõulude tulekul lisada ka veidike omatehtud sukaadi :lol:

post-1184-1260002831_thumb.jpg

Kas jahul on valida, millist tüüpi jahu (nisu,-kaera,-rukkijahu jne) ja kas on võimalik teha neid ka tavalises praeahjus? Mul nimelt pole elektrilist ahju, vaid on ahjuküttega pliit+sellega kaasnev praeahi. Seal ei saa kahjuks kuidagi 200 C panna. Kui kaua sellises ahjus huvitav küpsetama peaks või ei saagi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on ka üks küsimus :lol:

Kui maiustada küpsiseid, kas siis parim valik oleks kaerahelbeküpsised?

Ma arvan, et kui kord nädalas teha nö "laadimispäev", olgu see siis enne raskemat trenni, et laetud süsivesikud tõesti ka kasulikku efekti annaks või siis lihtsalt nädalavahetusel vaimu rahuldamiseks, siis söö mida tahad. Ega see tarbitu kohe rasvaks lähe ja nagu öeldakse et parim viis kiusatusest vabanemiseks on sellele järele anda. :lol:

Kui just mingit võistlust kohe-kohe tulemas ole vms, siis võid ikka aeg-ajalt endale midagi lubada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jahul on valida, millist tüüpi jahu (nisu,-kaera,-rukkijahu jne) ja kas on võimalik teha neid ka tavalises praeahjus? Mul nimelt pole elektrilist ahju, vaid on ahjuküttega pliit+sellega kaasnev praeahi. Seal ei saa kahjuks kuidagi 200 C panna. Kui kaua sellises ahjus huvitav küpsetama peaks või ei saagi teha.

Vat ei tea, ju katsetamise küsimus :lol: Ise pole seda retsepti katsetanud veel, idee on pärit siit, seal on vel terve kuhi mõnusaid retsepte- head maiustamist! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×