Jump to content
karla

valk

Recommended Posts

küsin nõu. ott, ütlesid ühe teema all, et jõualadega tegelejad peaksid tarbima 3g valku keha kilogrammi kohta. oletan, et kaalud u 100 kg. kuidas oma valgu koguse täis tarbid, kui organism suudab omistada iga 3 tunni tagant u 30g valku ja ööpäevas saad sel juhul süüa max 8 korda. kas mõni valk imendub kiiremini ja selle võrra võib tihedamalt süüa või on see kolme tunni reegel vale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastus oleks selline: 300 gr. valgu söömine ööpäevas ei ole mingi kunst, on olnud ka perioode kus olen söönud ligi 500 gr. päevas. See kui palju kellegi organism seda valku omastab jääb tõenäoliselt saladuseks, sest organismid on erinevate toiduainete suhtes väga erinevad. Olen ka viimastel aastatel valgukogust vähendanud ja ei ole märganud seda, et tulemus halvem oleks pigem vastupidi, ülesöömist esineb vähem. Arvestan endal keskeltläbi 40 - 50 gr. valku ühe toidukorra kohta (toidukordi on stabiilselt 6 ööpäevas), selge on see et 70 kg. mehel ei ole vaja nii palju, kuid kui kaal on suurem ja koormus suurem siis on ka kogus teistsugune, nii et mul tuleb 250 - 300gr. ööpäevas. Võib - olla piisaks ka väiksemast kogusest lihaste kasvuks, kuid mu toitumisharjumus on selline et selline kogus tuleb märkamatult kokku, ilma et eriti lugema peaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×