Jump to content
Arabesque

Mida ette võtta piinava unetusega?

Recommended Posts

Mis võiks aidata unetuse korral? Magan vaid 3-4 tundi ja sellegi aja jooksul ärkan mitu korda üles. Uni tuleb alles hommikul aga siis pean kahjuks juba tööle tõttama. Tahaks trenni teha nii, et mingi areng ka toimuks aga ebapiisava unega suurt arengut vist oodata ei ole saa :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selleks tuleb unetuse põhjus eelnevalt välja selgitada, et abi selle vastu leida, tavaliselt psüholoogiline põhjus, või kui ka trenni palju teed võib asi ületreeningus olla. Konsuldeeri perearstiga !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Apteegis saadaval palderjani tilgad, mis aitavad unetuse vastu. Endal oli ka sama probleem sügisel ja siis võtsin kuu aega neid tilkasi ja uni tuli küll.

Kui tegemist suurema mehega, siis võta natuke rohkem kui pakendil kirjas. Ise võtsin ca 1,5-2x koguse 1-1,5h enne magama minekut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heida magama igal õhtul samal kellaajal,ära söö vahetult enne magama minekut,ära tarbi õhtul kohvi,teed,alkohoolseid jooke;ära tee õhtul hilja trenni,jaluta enne magama minekut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu kaks suurimat unetekitajat on kohv ja täis kõht - nii mõjub ka alkohol! :rolleyes:

see ei ole mitte eeskujuks üeldud vaid et inimesed erinevad väga - tühja kõhuga ma und ei saa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu kaks suurimat unetekitajat on kohv ja täis kõht - nii mõjub ka alkohol! :rolleyes:

see ei ole mitte eeskujuks üeldud vaid et inimesed erinevad väga - tühja kõhuga ma und ei saa!

Endal mõjub kõik samuti peale kohvi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned kõige levinumad ja paremad meetodid:

Loe lambaid. Kui ikka ei aita siis loe 10000ni. Kui see ka ei aita, siis mõni lollakas raamat mida sa üle kõige vihkad. Näiteks mõni teadusraamat tigudest.

Kui ei viitsi lugeda, peksa raamatuga endale vastu pead kuni pea uimaseks muutub.

Kui need ka ei aita, siis tee 50 plaksuga kätekõverdust.

Siis võid veel proovida 10 korda haigutada ja öelda endale, et olen unine.

Veel võid korrutada endale, et sina pole väsinud, aga lihas on. :rolleyes:

Ma ise ükskord jooksin 20 tiiru ümber maja ja aitas.

Anyway endal on sama jama ja pidevalt ja ükski meetod neist ei aita eriti :P

Kuulan öösel playerit kuni magama jään.

Räägitakse, et muusika pigem ärritab jne, närv läheb pingule, what ever :D

anyway mina alati jään magama, kahju ainult, et keegi kõrvaklappe peast ära ei võta ja kui nad kõrva jäävad siis on sitasti, sest hommikul on päris pes, võid kurt olla :D Ei kuule äratuskella kah ;)

Aa ma tean mis aitaks ideaalselt :P

Mul õde rääkis, et pea peal seis on ülikõva, et mingi periood pea peal seisu= terve ööpäeva ülevalolekuga või midagi sellist oli. Ma ei tea kui kaua.

Igatahes proovi :D

Veri läheb pähe ja kolksti magadki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud kõigile vastajatele. Mul on õhtuti söömisega nii, et unetus on seda hullem, mida vähem söön. Kui enne magaminekut midagi suhu pistan on veidigi lootust magada. Kui söömisega tagasi hoian, siis olen hommikuni üleval ja uni tuleb alles peale hommikusööki, kui pean tööle minema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nisuvalgu ja piimavalgu kasutamisel samal toidukorral tekib seedimise käigus morfiinisarnase toimega aine - eksorfiin.See aine moodustub umbes 1-2 tundi pärast sööki.Seega on sai ja piim koos meega hea õhtune toit ja uni peaks olema kindlustatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

bodybuilding.com-is see big cat kirjutas ka et piim on parim unerohi, rahustab ja vabastab pingeist. endal piim peamine valguallikas päeval ja õhtul enne magamaminekut joon ka seda, põiekat pole vaja karta (mul vähemalt probl pole). unemati tuleb mul ilusti õigel ajal ja toob rõõmsa une kohale ja kõik on rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arvan ka, et peaksid vist arstiga konsulteerima. Kui sa oled viimastel kuudel väga intensiivsest treeninud ja vähe puhkepäevi teinud trennis siis

võibolla on sul ületreening. Samuti võib olla unetus pidevast raskest füüsilisest tööst, või õppimisest. Juhul kui on ületreening, siis puhka 7...14 päeva jõusaalist ja tee kergelt midagi aeroobset nt. jooks, ujumine, pallimängud jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leia mingi tegevus, mis sunniks sind värskes õhus olema iga päev 1h vähemalt. See peaks garanteerima hea une. Proovi ka nii, et päeval eriti ei lebota ega lõõgastu ntx jätad teleka vaatamise ära jne. Kui liigud autoga, proovi ühistransporti selle asemel. Trikk selles, et leia mingeid kergelt koormavaid, ent tervislikke vahendeid kerge väsimuse tekitamiseks õhtuks. Stressi vastu aitab suvepäike. Mine põhimõtteliselt randa ja otsusta, et et enne tagasi ei tule kui oled seal vähemalt 1h olnud. Lisaks kurnab päike piisavalt ära, et kergelt magama jääda õhtul. Kui päikest ei ole mine ujuma ja uju pikki rannajoont edasi tagasi 500-800m.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tglt seks on hea - ausalt!

On, eriti hommikune... aga mitte sellest ei tulnud ma siia rääkima. See pidi ju asjalik foorum olema.

jah see on asjalik foorum aga ma pidasin silmas et paljudele inimestele on seks ka üks suuri une tekitajaid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×