Jump to content
splint

Kreatiin

Recommended Posts

Hera80 nt. veega võttes imendub kiiremini, mis on peale treeningut oluline. Kohupiima võta nt. enne magamaminekut, kuna see on aeglasemini imenduv valk.

Edit: sõnakordused

Muudetud kasutaja gymer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 küsimust

1) kuidas ma need 4 x 5 ära jagan päevapeale? enne jap ärast trenni eks, aga teised 2 ?

2) kumba ma ennem võtan kas proteiini või kretiini?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne võta kindlasti proteiini ,kuna kreatiin on juba mingil määral edasijõudnutele. Kui aga otsustad kreatiini kasutada siis esimene 5gr hommikul ,siis teine enne trenni ,kolmas peale trenni ja viimane vist oli õhutse söögiga vms..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok aitäh. aga ma rohkem mõtlesin, et kui ma koos neid võtan (nt peale trenni) kas ennem kreatiini või proteiini? :D

Siiamaani olen proteiinimees olnud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaga ajaliselt enam-vähem võrdselt (kuigi minu arust see 4x5g pole hea variant). Proteiin, kreatiin ja süsikad võta peale trenni ikka kõik koos, mitte eraldi. Muul ajal kreatiin söögiajal.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini laadimise vajalikkusest, toon kaks erievat seisukohta, ise usun laadimise vajalikkusesse.

A. Ei ole vaja laadida.

Allikas:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=5282

...

Nüüd müütide juurde:

5. Kreatiini peab kasutama laadimisega. Paljud uurimused leiavad järjest rohkem, et kreatiiniga ei pea kuuri alustades laadima. Piisab, kui te manustate lihtsalt päevas 5 – 10 g kreatini ja see on piisav kogus. Loomulikult forsseeritud laadimine küllastab teie lihased kreatiiniga kiiremini, ent suuremas plaanis ei ole sellel tähtsust. Sellega ei võida midagi.

...

B. On vaja laadida:

Allikas: "Q_A_Charles_Poliquin.pdf"

Q: Once and for all, is a loading phase of creatine necessary, or is it just the

manufacturer's way of moving more product?

A: Personally, I think the loading phase is crucial. There is however, some evidence that

taking a small dosage for a longer time will be effective, but those studies were done on

subjects whose activity levels were equivalent to that of full-time stamp collectors. It's

my personal opinion, based on research studies and personal experience, that in hardtraining

athletes, the loading phase is of paramount importance. I recommend 0.45 g of

creatine per kg of bodyweight for a 5 day period. After that, a "maintenance phase" of

about 5 to 10 grams a day should suffice.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõistlik oleks kreatiini võtta hommikul, tühja kõhu peale- segatuna mingi mahlaga. isiklikult laadimist ei poolda:p

just hommikul tühja kõhupeale võttes, suurema tõenäosusega imendub kreatiinmonohüdraat paremini ja läheb lihastesse otsemini. põhimõtteliselt võib päevase doosi (~5g) kohe hommikul ära võtta, sest kreatiini varud vaevalt 24 tunniga organismist kaovad(kuuri ajal) .

või oleks targem 2 x 2,5 päevas võtta(hommikul / peale trenni) ?

Muudetud kasutaja Madis232 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, natuke uurisin nüüd kreatiini kohta.

Ostaks selle kreatiini : http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=306

Lisaks Dextro: http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=308

Ja lisaks tarbin veel siis valku.

Kreatiiniga siis alguses teeks laadimist 5 päeva. 4x5 gr (5g enne hommikusööki, enne trenni(vahetult enne või koos trennieelse söögiga?), pärast trenni ja koos päeva viimase toidukorraga.)

Kreatiinile lisan supilusika dextrot. Kui on trennipäev, siis peale trenni segan kõik ühte sheiki kokku? valk + kreatiin + dextro.

Kui laadimine on möödas, siis trennipäeval võtan 5gr(loomulikult dextroga) enne hommikusööki. ja peale trenni kõik pulbrid koos ühes sheigis. ehk 10gr kread päevas.

Trennivabadel päevadel ainult enne hommikusööki 5gr. kreatiini.

Kas nii tarbida on õige? Kui ei, siis parandage palun.

PALUN VASTATA AINULT NENDEL, KES TÕESTI TEAVAD, MIDA NAD RÄÄGIVAD JA ON TÕESTI KREATIINI TARBINUD!

Muudetud kasutaja jaagok poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, natuke uurisin nüüd kreatiini kohta.

Ostaks selle kreatiini : http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=306

Lisaks Dextro: http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=308

Ja lisaks tarbin veel siis valku.

Kreatiiniga siis alguses teeks laadimist 5 päeva. 4x5 gr (5g enne hommikusööki, enne trenni(vahetult enne või koos trennieelse söögiga?), pärast trenni ja koos päeva viimase toidukorraga.)

Kreatiinile lisan supilusika dextrot. Kui on trennipäev, siis peale trenni segan kõik ühte sheiki kokku? valk + kreatiin + dextro.

Kui laadimine on möödas, siis trennipäeval võtan 5gr(loomulikult dextroga) enne hommikusööki. ja peale trenni kõik pulbrid koos ühes sheigis. ehk 10gr kread päevas.

Trennivabadel päevadel ainult enne hommikusööki 5gr. kreatiini.

PALUN VASTATA AINULT NENDEL, KES TÕESTI TEAVAD, MIDA NAD RÄÄGIVAD JA ON TÕESTI KREATIINI TARBINUD!

Ja mis on sinu küsimus ? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuhu küll kõik targad jäid, mis neist on saanud?

Kas tõesti on sellest kasutamisõpetusest raske aru saada ? :

Kasutamisõpetus:

Kreatiini võtmist alustatakse tavaliselt 5 päevase laadimisperioodiga, mille ajal kreatiini võetakse 20g päevas.

Võtta 5g enne hommikusööki, enne trenni, pärast trenni ja koos päeva viimase toidukorraga.

Laadimidperioodi järel võetakse 5-6 nädalat 5-10g päevas.

Pärast seda järgneb 2-4 nädalane paus kreatiini kasutamises.

Kui sa tahad, et spetsiaalselt vastataks siis enne trenni koguse (laadimise ajal) võid võtta toidukorraga koos, see ei mõjuta eriti midagi.

Peale trenni võid loomulikult kõik ained kokku segada. Aga ära lase kreatiinil valmiskujul kaua seista(mitu tundi), pidi mõju vähenema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No laadimisperoodil seega kui võtan 4 korda päevas, siis ainult ühele lisan dextroosi, et vältida liigtarbimist.

Prussak ütles, et võtaks ainult trennijärgselt kreatiini, seega 1 kord päevas - 5 gr?. trennivabadel päevadel ei võta`?

Ja kohvi ma ei tarbi eriti. vahest harva hommikul, aga enamus aeg ikka kakao hommikuti. Päeva jooksul tavaliselt ei tarbi üldse soojasid jooke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini võtmisel on olulised siiski süsivesikud, imendub paremini. Supilusikas ~15g pole mitte midagi hullu, mis liigtarbimisest käbi jutt ? Lisa 60grammi süsikaid ei tapa kedagi ära viie päeva jooksul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikuteta kreatiini võtta tõesti ei soovita, kuna seob vett ja kui ei "aidata" sellel imenduda, mõjub laksatiivselt.

Laadimisperiood teab mis kurja tõepoolest ei tee, kuid eelistatumaks võiks siiski pidada selleta läbiajamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kre-Alkyn või monohüdroot?

Hetkel olen tarvitanud vaid monohüdraati, kuid mõtlesin vahelduseks proovida kre-alkyni.

Kas on mõtet? Kummaga rohkem rahule olete jäänud?

Muudetud kasutaja ants16 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kre-Alkyn või monohüdroot?

Hetkel olen tarvitanud vaid monohüdraati, kuid mõtlesin vahelduseks proovida kre-alkyni.

Kas on mõtet? Kummaga rohkem rahule olete jäänud?

Oleneb, mida sul vaja on. Kui tegeled mõne alaga, kus kaalutõus, mida tavaline monohüdraat põhjustada võib, ei ole soovitatav, siis vali Kre-Alkalyn. Viimane ei tohiks siduda üleliigset vett, imendub paremini ja seega tuleb teda vähem võtta jne.

Ise veel Kre-Alkalyni proovinud pole. See tavaliselt kapslites ja maksab märgatavalt rohkem, kui monohüdraat. Mõnelt kasutajalt olen samas positiivset tagasisidet kuulnud.

Kreatiin etüül-estrit olen proovinud küll, erilist vahet ei osanud märgata.

Ega enne teada ei saa, kui ei proovi, mis sulle kõige paremini sobib. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×