Jump to content
cosmical

Jooksmine

Recommended Posts

Jooksen päevas umbes 5km aeglast sörki (aega kulub kuskil 40min). Üritan iga päev. Kaalun umbes 67kg ja pikkust 169cm. Kui efektiivselt aitab jooksmine kaalu langetada ja mis lihastele see mõjub? (Kõhu vms.). (Üritan söögiga enam mitte liialdada)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige kasulikum kaalu langetamis eesmärgil joosta on hommikul, enne hommikusööki, jooksmine arendab enamus lihaseid, kuni kopsude ja südamelihasteni välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan soetada pulsimöötja,et jooksmise ajal südamelöögisagedust jälgida saaks. Nimelt põletab keha rasva kõige efektiivsemalt just mingi pulsisageduse vahemikus. Piinlikkusega pean tunnistama, et ei tea seda arvu ütelda,aga ehk on sellest varem foorumis või artiklites räägitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käin samuti peaaegu igal hommikul enne sööki jooksmas (sörkimas), kilomeetreid täpselt ei tea, aga aega kulub samuti umbes 40 minutit. Mingit kaalulangust ei ole kahjuks toimunud, aga võhma on küll juurde tulnud. Ei aita vist ikka muud, kui tuleb õhtune söömine päris ära jätta (ja edasi joosta).

Pulss on ka muidugi rasvapõletuse jaoks vist liiga kõrge, sörkides on ta 155-165, madalamat ei õnnestu hoida. Kõndimist ei taha teha, igav on.

Keegi võiks siia kirjutada, kuidas jooksmisest kilod kolinal kukkuma hakkasid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal inimesel oma puls, mida jälgida. Pea meeles, et kaalu alandab aeroobne jooksmine. Sul oleks vaja teha koormustesti, et teada saada sinu aeroobset pulssi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:) Maitse asi, isiklikult eelistan kiirkõndi ca 8-10km, olen täheldanud, et toimub suurem rasvapõletus...võib-olla vale mulje, kuid minu püksirihm kinnitab seda

Peale sellist kõndi järgmine päev, tuharad ja säärelihased suht valulikud.

Seetõttu ehk see oleks sobivam naisterahvale

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka arvestama oma energiakulu.Selleks on siin Tööriistad--->Kaloriarvuti.Naised kulutavad keskmiselt 1800- 2100 kcal päevas.Kui sa saad söögiga vähem energiat kui kulutad,siis hakkabki kehakaal langema ,kuna puuduv energia saadakse ladestunud rasvade põletamisel.Ideaalne toitainete suhe on:

valke 10-15 %

rasvu 25-30 %

süsivesikuid 60 %.

Söö 4-6 korda päevas,hommikupoole rohkem süsivesikute rikast toitu.Enamikule sobiv kõhnumistempo on 250-500 g nädalas ja see eeldab energia puudujääki 250-500 kcal päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täna plaanis osta seda uut Fat Burner 300 spordijooki. Ei tea kas sellest ka palju kasu? (Või vähemalt mingitki kasu, et mingid tulemused [kaalulangus jne.] lõpuks ka välja paistma hakkaksid? Lugesin foorumist, et seda tuleb juua umbes pool tundi enne füüsilist. Või kui aind 5km päevas jooksed kas siis ikka aitab see jook (mõtlen, et vb vähe kasu kui rohkem füüsilist ei tee?) Palun andke nõu ... tahaks suveks saledaks saada :):D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis vahe on rasval ja rasval ?

Toidulipiidid on lihtlipiidid ehk rasvad.Rasvad (searasv,taimsed õlid) on vaid osa lipiide.Seega lipiidid on laiem mõiste kui rasvad.On olemas loomsed rasvad ja taimsed rasvad.Rasvad jagunevad veel küllastunud ja küllastamata rasvadeks.Küllastamata rasvad omakorda monoküllastamata ja polüküllastamata rasvadeks.Taimsetes rasvades on ülekaalus küllastamata rasvad ja nad on seetõttu vedelad.Loomsetes rasvades on ülekaalus küllastatud rasvad ja need on tahked.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oldman vist pidas nende suhetega silmas toitainetest saadavat energiat. Nimelt saab ühest grammist rasvast 2x rohkem energiat kui ühest grammist valkudest või ühest grammist süsivesikutest.

Seega kui see grammidesse ümber arvestada peaks umbes poole väiksem arv tulema. Kes viitsib - arvutab täpselt välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma käisin terve eelmise suve 5 korda nädalas jooksmas, et siis nagu 3 kuud jutti. mingi 30 minti jooksin siis iga kord, a kaal ei kukkund kuskilt kandistki :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma käisin terve eelmise suve 5 korda nädalas jooksmas, et siis nagu 3 kuud jutti. mingi 30 minti jooksin siis iga kord, a kaal ei kukkund kuskilt kandistki :D

Kui sa peale kalorite kulutamist sööd sama palju tagasi,siis kehakaal tõesti ei vähene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga päev jooksmas käimine on minu arvates liiast. Kui muud ei tee siis max 3x nädalas tasub käia. Kui liiga tihti käid, siis tekib organismil selline 'pidev' väsimus, millest tingituna hakkad rohkem sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5km 40 minutiga... kas tempo veidi aelglane pole?

proovi nati tempot tõsta... aga oleneb pulsist muidugi.. sihi 140 kanti.

hommikul võid enne jooksu vast veidi süsivesikuid tarbida... sest koos süsivesikutega peaks toimime ka rasvapõletus paremini ja ei kurna organismi niivõrd.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina kuulsin hoopis, et kepikõnd põletab rohkem kaloreid kui jooksmine!

See on ohutum ka, sest ei koorma nii väga põlvi:D

Kuulsid õigesti.Lisaraskused kätes + käte aktiivsem liigutamine nõuab tõesti rohkem energiat.Ja kõndimine ei ole põlveliigestele tõesti nii koormav kui sörkjooks + liigne kehakaal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldjuhul tehakse kaalulangetamise eesmärgil 2 suurt viga ning see on tingitud sellest, et tahetakse kiiresti ja ruttu tulemust näha. Esimene viga on see, et treeningkoormus tõstetakse kohe lakke ja teiseks kärbitakse päevane kaloraaz meeletult väikseks. Tänu sellele on organism viidud shoki seisundisse mis omakorda lülitab ennast ümber säästureziimile ja kehakaal ei hakkagi langema, kuna organism ei suuda kohaneda nii kiirete muutustega. Mõistlik on vaikselt iga nädal oma treeningkoormust suurendada nt. aeroobse treeningu puhul 5 minuti kaupa nädalas ning seni tarbitud päevast toidukaloraazi ehk polegi vaja kärpida. Tervislik ja lihasesõbralik kaalukaotus ei tohiks olla üle 2 max 3 kilo kuus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minge jooksma kell 21. 00, jookske sellises tempos nagu jaksate, aga lõpus tehke paariminutiline spurt. Siis venitus ja du?? ja magama. Efekt seisneb selles, et teil kaob söögiisu ära ja magama minnes ei õgi ennast täis.

Kui te hommikul jooksete, siis on terve päev aega teha ettevalmistusi õhtuseks ülesöömiseks (ärajäetud hommikusöök, puuviljad ja vesi lõunaks).

Kaalulangetamiseks ongi lihtne viis: Mõelge välja, mis hetkel teil põhiline õgimine toimub ja tehke sellel ajal midagi muud. Minge jooksma või magama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen 6x nädalas kepikõndi(10-12km),aega kulub selleks 1.35-1.45.

Oma arust lasen küll täie auruga,kuid pulssi pole õnnestunud isegi mitte 100 saada!Kusagil 80-90 l/min.

Rahulolekus on see mul 65-70l/min.

Täna üritasin ilget tempot teha,kuid väsitas väga ära ja enesetunne "tapetud".

Tegelikult ei soovi kaalust alla saada(168/60),vaid väheke kehale vormi anda,kuid ei tea kas "kepikõnd"sobib selleks?Vaja oleks käsivarsi,peput,reisi "kohendada.

Jõusaal eriti ei tõmba ning joosta ei meeldi.

Tegijad andke nõu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen 6x nädalas kepikõndi(10-12km),aega kulub selleks 1.35-1.45.

Oma arust lasen küll täie auruga,kuid pulssi pole õnnestunud isegi mitte 100 saada!Kusagil 80-90 l/min.

Rahulolekus on see mul 65-70l/min.

Täna üritasin ilget tempot teha,kuid väsitas väga ära ja enesetunne "tapetud".

Tegelikult ei soovi kaalust alla saada(168/60),vaid väheke kehale vormi anda,kuid ei tea kas "kepikõnd"sobib selleks?Vaja oleks käsivarsi,peput,reisi "kohendada.

Jõusaal eriti ei tõmba ning joosta ei meeldi.

Tegijad andke nõu!

Tuhara ja reie jaoks sobiks ehk ratta sõit - ise olen ligi 2a pikamaa sõiduga tegelenud (asjaarmasta tasemel muidugi) ning jalad on päris tublisti selle ajaga arenenud. Käsivart saab treenida ehk suusatamisega?! Pole ausaltöeldes suur suusataja, kuid loogiliselt võetuna peaks seal käed päris kõvasti tööt tegema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×