Jump to content
zikk

päevane kalorihulk

Recommended Posts

Esiteks, mitu kilokalorit ma pean kindlasti minimaalselt päeva jooksul saama(Mu kaal on u 67kg, pikkus 165.5 kg ja naissoost olen,vanus 18 ning tahan kaalust alla võtta...), et kehal ei tekiks "säästure?iimi" ja ta ei hakkaks energia saamiseks lihaseid kulutama?Kuskilt lugesin, et 1200, aga teises kohas oli et 1000..kumb siis õige on?

Teiseks see, et kui on öeldud , et inimene vajab päevas nt 1800 kalorit (ilma trennita)..ja tahab kaalust alla võtta süües selleks igapäev 500 kalorit vähem..siis seega peaks ta saama 1300 kalorit..aga kui ta teeb trenni ka ja kaotab sellega nt u 300 kalorit..siis jääb järgi ju ainult 1000 kcal...ja see on ju liiga vähe vist..mu küsimus ongi, et kui ta trenni teeb ja kaotab need 300 kcal, kas ta siis peab saama 1600 kalorit päevas?või on nii, et teeb trenni ja sööb ikka ainult 1300 kcal?

Kui keegi sellest aru siin sai, siis palun vastake!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeglane kõhnumine on püsivam kui kiire kaalu alanemine.Enamikule sobiv kõhnumistempo on 250 -500 g nädalas,mis eeldab energia puudujääki 250 - 500 kcal päevas.

Naised kulutavad keskmiselt päevas 1800 - 2100 kcal energiat.Füüsilise töö energikulu on 200 (rahulik kõnd) - 650 (jalgrattasõit) kcal tunnis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hm.. mina nt arvutasin oma päevse kalorihulga niimoodi välja.

Keha mass x 2,5g valku (84 x 2.5 = 210g valku päevas).

Teada on et valgud peaksid moodustama 30% päevasest energiahulgast, süsivesikud 60% rasvad 10% (ei ole alati nii loomulikult).

Meil on nüüd teada 30% 100'st, nüüd arvutame grammid ümber kaloriteks

210 x 4 = 840 kcal = 30%. Siit saame

840 - 30%

x - 100% X = 100x840/30=2800 kcal

Ristkorrutis ja voilaa 2800 kcal. See on jällegi kõik minu enda teooria aga keegi võiks pulli pärast järgi proovida ja tulemused siia postitada.

Edu.

Edit: Ahjaa.. kuna teema autori eesmäk on alla võtta, siis vähenda oma kalorite hulka umbes 20% võrra, minul teeks see siis pävaseks ~2400 kcal.

Muudetud kasutaja Clarkie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×