Jump to content
Jussike

süsivesikuid enne ja peale trenni

Recommended Posts

Nagu ma peale paaripäevast foorumites kaevamist olen aru saanud siis enne jõusaali või mistahes trenni on soovitav süsivesikuid tarbida aga mis koguses?

Tund sörkjooku (pulss 60-70% maksimaalsest) kulutab ca' 500-600 kalorit aga kui tahta, et see kulu oleks just rasvkoe arvelt siis kas üldse peaks enne sellist kerget jooksu süsivesikuid tarbima ja palju? Käin jooksmas reeglina õhtuti nii 7-8-9 paiku ja kolm korda nädalas. Ja kas peale sellist trenni peaks üldse midagi sööma?

On selle arvestamiskes äkki mingeid valemeid suisa? Et mida enne ja mida pärast.

Sõidan ka ratast ja vahel juhtub, et suisa 3 tundi jutti pulss 70-80% vahepeal maksimaalsest. ja kaas ei võtnud ei juua ega süüa....a'la ma korra lähen teen ühe väikse tiiru.

Sama huvitaks ka jõusaali kohta seal pulssi väga vaadata ei saa aga eks ta koos puhkustega ka kusagile sinna aeroobse kanti peaks jääma.

Ise alles algaja ja seega ei jõua väga suuri rauahunnikuid veel tõsta aga tunnis on kalorikulu on ikka 500-600 kandis.

Jõusaal rasva nagunii eriti ei põleta aga natuke peaks ikkagi ennem sööma süsivesikuid, et olemasolev lihas ei väheneks? Valgurikkamaid asju söön küll ennem jõusaali aga süsivesikuid eriti mitte. Jõusaali eesmärk oleks ka eelkõige rasva põletada kuid ka samaaegselt vastupidavust treenida (laon alles põhja alla) Ja palju peaks sööma peale sellist trenni?

Jõusaalis (3x nädalas) käin õhtupoolikutel ca 4-5-6 paiku ja veedan seal tunnike-poolteist.

Parimatega,

Juss @ tänulik juba ette :-)

.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei suutnud küll nüüd täpselt välja lugeda, mis sinu eesmärk on. Kas põletada rasva või kasvatada lihast? Kahte korraga teha on keeruline.

Niipalju võin abiks olla: 3h rattasõitu on lihaskasvu silmaspidades halb. Selle aja jooksul hakkab keha kindlasti energiat ammutama lihaste arvelt.

Käin ka ise õhtuti jooksmas (seda küll kevad-suvi-sügis) ja tuleb ka umbes tunnike (10km) ja söön tavaliselt 45min-1h enne 2 banaani või muud kerget. Muidu kaob joostes jaks lihastest ära ja tekib väsimus. Peale jooksmist teen endale mõne salati, mis baseerub valkudel (tavaliselt, kas tuunikala või kodujuustu salati).

Jõusaali toitumise kohta leiad üllatavalt palju infot Toitumise/Dieedi foorumist või kasutad otsingut.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei suutnud küll nüüd täpselt välja lugeda, mis sinu eesmärk on. Kas põletada rasva või kasvatada lihast? Kahte korraga teha on keeruline.

Niipalju võin abiks olla: 3h rattasõitu on lihaskasvu silmaspidades halb. Selle aja jooksul hakkab keha kindlasti energiat ammutama lihaste arvelt.

Esialgu tahan peamiselt rasva põletada ja keha ettevalmistada lihase kasvatamiseks ehk üleüldise toonuse tõstmine.

Tean tean:-) lihtsalt oli paar nädalata tagasi selline mõnus kevadehõnguga ilma ja asfalt jube kenasti puhas ning mõtlesin et lähen sõidan tunnikese. Panin Tartust Tallinna poole ajama, et sõidan korra Kärevere sillani ja tagasi, Käreveres vaatasin, et kell veel vähe ja ilma kena, panen Laeva söögikohani, seal mõtlesin et käiks korra Puurmanis ära...käisingi :-)

...no oli selleine Forrest Campi tüübi tunne...et muudkui sõidaks ja sõidaks :-) Minne hoidsin pulsi kenasti 60-70%¤ vahel aga tagasitulles sain aru: kui ma ei kiirenda oma liikumist jään vägagi pimeda peale. Paningi täisjõuga tagasipoole ajama....pulss kenasti 150-160 löögi kandis....poolel teel enne tartut oli toss nii väljas et peast käis kõikvõimalikke mõtteid läbi (jalapuhkamine, sõbra järgikutsumine jne) aga panin hambad ristis edasi... viimased 10km sõitsin juba pimedas....koju jõudes oli pool tundi jalalihased veel megavalusad.... Vot nii juhtub kui ei võtanud ei juua ega süüa kaasa :-) Reeglina ma selliseid sõite ei tee :-)

Parimatega,

Jussike

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan täiesti aru jussike ;)

On endalgi tulnud ette juhtumeid, kus unustan end jooksma või rattaga sõitma ja on päris mõnusad 2-3 tunnised trennid.

Tegelt on need lood sellised, et eks me siin räägime enamus ajast sellest kuidas peaksid toituma/treenima kulturistid.

Mina kulturismiga ei tegele otseselt, käin jõukas/mängin jalkat/sõidan ratast jne. Treening ja toitumine olenebki eelkõige EESMÄRGIST.

Toonuse tõstmiseks tee aeroobset ja jõusaali mõlemat. Jõusaalis võiksid siis olla kordused 8-12 kanti. Kui rasvast lahti saad, siis võib hakata lihast kasvatama edasi ja selleks on juba hea alus loodud.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Segadust tekitab see: Aeroobse trenniga kulutab organism rasvavarusid ainult teatud pulsisageduse juures, see on 50-60% maksimumpulsist (maksimaalne pulss on 220 miinus inimese vanus). Kui pulsisagedus on suturem, hakkab organism energia saamiseks kulutama juba süsivesikuid. Kui aga tempo jääb aeroobseks siis miks üldse enne trenni peaks süsivesikuid tarbima?

Sama ka peale trenni,ehk kui aeroobses süsivesikuid ei kulutata siis milleks parandada auku mida pole?

Või kehib see soovitus(enne trenni süsivesikuid) ainult jõusaalis käijatele kuna seal on aeroobset suht võimatu hoida ehk pulss kõigub ühest äärmusest teise?

Parimatega,

Jussike

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvapõletus pulss peaks olema 60-70% , mitte 50-60%, see selleks aga endal dieedi ajal enne trenni söögikord (neljas) koosneb peamiselt ikkagi valgust, pärast trenni peaks juba olema toitainete suhe: valku 1 osa, süsivesikut 2 osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jajaah, rasvapõletus ikka 60-70% mitte 50-60& :-) ...mul siis 112-130.

Ma sain mitmetest-mitmetest siinsamas foorumis olevatest postitustest just nii aru et enne trenni süsivesikuid + valku ja ka peale trenni süsivesikuid ja valku aga palju just enne tunnikest rasvapõletusjooksu (pulss 60-70) süsivesikuid/valku süüa, et energianäljas organism ei hakkaks energiat lihasest ammutama vaid rasvast?

Parimatega,

Jussike

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×