Jump to content
Don Diablo

Kommenteerige söömist

Recommended Posts

Trenni päev

Hommik 7:00 kohupiim baanani vms maitsega 350g

Lõuna 12:00 Kolmekäiguline lõuna, supp, praad magustoit.(iga päev erinev)

Enne trenni 16:00 valgushake veega

Peale trenni 19:30 valgushake süsivesikutega

20:30....21:00 õhtusöök Pajaroog..... vahest kanakoib kartuli ja kapsaga vms

22:00...23 enne und taas kohupiim mingi 200g

Trennivabal päeval sama kuid ära jääb see 19:30 valgusake koos süsikatega.

Ega see eriline kava siin pole aga.... paremini nagu ei saa

Kommenteerige:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lisaksin hommikusööki juurde süsivesikuid mõne pudru näol (kaerahelbe, neljavilja vms)

Lõunasöögist jätaksin välja magustoidu. Samas ma pole ka suur magusa sõber. Kui magusast loobuda ei taha, siis söö seda ikka parem lõunaks mitte õhtul enam.

Õhtusöögi kohapealt niipalju, et ise enam suurt einet sööma ei hakkaks nagu pajaroog. Selle asemel võiksid teha mõne kergema salati, mis põhineb valkudel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui hommikul kohupiimale moosi peale panen siis peaks vist süsivesikuid kah saama?

Lõunast ei saa ühtegi komponenti ära jätta.... mul kiire ainevahetus ja ei peaks õhtuni vastu nii.

Salateid võiks õhtuks proovida küll kuigi pole eriline salatisõber. Aga kui mõne hea retsepti soovitad siis tasub proovida:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähe , vähe ja veelkord vähe . Valgushake , mis jääb enne trenni peaks võtma selle asemel mingit liha ja 8 ning 12 vahel on ka minuarust liiga suur paus jne. Mõistlik oleks tellida Otilt mingi korralik kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liiga vähe sööd mnu arust. hommikul peaksid mingit putru sööma ja salatit ka ja toidukordasid võiks ka rohkem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ennem vabandan, et see teema ei lähe väga kokku Don Diablo küsimusega.

Ju ma siis olen valesti aru saanud, kuid valku ju inimese organism esmajärjekorras energeetiliseks otstarbeks ei kasuta. Eelisjärjekorras kasutab ta rasvu ja süsivesikuid. Veidi uurisin netist ja inf selline:

TOIDU SÜSIVESIKUD

Süsivesikutel on organismis täita mitmeid olulisi rolle: nad on organismi peamiseks energiaallikaks, nende lõhustumisel tekkiva energiaga kaetakse pool kogu organismi energiavajadusest; nad on ehituskomponendid molekulidele – glükoosi ja galaktoosi kasutab organism polüsahhariidide, glükolipiidide ja asendatavate aminohapete sünteesiks; glükogeenina maksa ja lihastesse talletuv glükoos on organismi varuaineks

Valgud on rakkude oluline ehitusmaterjal luudele, juustele ja küüntele; kiirendavad organismis toimuvaid reaktsioone; valgulise päritoluga hormoonid reguleerivad ainevahetust; retseptorite koostises vahendavad infot, katavad u 12% päevasest energiavajadusest; verevalgud seovad ja transpordivad mitmesuguseid ühendeid; valgulised antikehad teostavad kaitseülesannet. Valkude lõhustumisel tekkivaid aminohappeid kasutab organism koevalkude, ensüümide ja bioloogiliselt aktiivsete ainete sünteesil. Kahekümnekahest erinevast aminohappest neljateist toodetakse organismis, kuid ülejäänuid on võimalik saada ainult toidust või toidulisanditest.

http://web.starman.ee/vitavitalis/toitained.htm

Võibolla ei ole sellel kõigel pistmist kulturismiga. Kui ma väga mööda lasin siis palun parandage mind. ;)

Muudetud kasutaja netz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Netz'ile: kõigepealt süsikud, siis valgud ja siis alles rasvad , ehk rasvad põlevad raskemini/aeglasemalt.

Parandage kui nüüd mina omakorda valesti aru saanud. ;)

Gümnaasiumi biloogiaõpik:

Et valkudel on väga palju erinevaid ülesandeid, siis algab organismile vajalike valkude lagundamine energeetilistel eesmärkidel alles pärast pikemaajalist nälgimist, kui sahhariidide ja lipiidide tagavarad on peaaegu ammendatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×