Jump to content
erxs11

Surumissärk

Recommended Posts

Ma arvan et k6ik on veel huvitavam kui te arvate.Suurumissark v6imaldab sul rohkem kg t6sta.Mida rohkem kg sa t6stad seda huvitavam pealtvaatajale.See on ju show kah,ja kui sa s6stad palju kg siis sinu trauma saamine kull pealtvaatajaid ei huvita...Sark on ja hea asi ja mitte ainult atleedi jaoks vaid kah selle jaoks kes neid valmistab.See on ju business. On ipf ja wpc. Iga uhel oma sargid,t6stev88d,jne...V6ib olla<<< ipf federatsioonis on puhtsamad atleetid ku wpc,aga nad jalgivad sama sihtmarki nagu wpc.Nad tahavad et rohkem atleete tulex just nende federatsiooni v6istlema,et osteakse rohkem tsarke,varustust.See on elu.Iga uks tahab suua.Minu arust olid kah sellised federatsiionid kus atleetid suuruvad sargita.See on minu arvamus selle teema kohta.Kui palju inimesi.nii palju ka arvamusi. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstmine on mingil kummalisel põhjusel ainuke spordiala, mille varustust sedasi kritiseeritakse. Aga ainest leiduks ka mujal. Ma ei ole kuskil kuulnud, et keegi laidaks fiiberteibaid ning räägiks, et õiged mehed teevad teivashüpet ikkagi bambusteivastega nagu vanasti. Muuseas lugesin kunagi mingist maakonnalehest artiklit Teise maailmasõja järgsest Eesti teivashüppajast, kes kasutas kuusekaigast. Ja ma ei usu, et fiiberteibad oleks vähem vigastusohtlikud(pigem vastupidi - kui midagi valesti läheb, siis kukud kõrgemalt), kasutusele võeti nad ikka ainult kõrguse suurendamiseks.

Või siis nt sprinterid, kasutavad abivahenditena naelikuid, stardipakke ja spetsiaalset rajakatet - jooksku paljajalu mööda pokumaastikku, siis saame õige tulemuse.

Mis rahvas arvab, millest selline vahetegemine - miks jõusaalis treenijad kritiseerivad surumissärke, aga harrastajad kergejõustiklased ei ütle paha sõna fiiberteivaste kohta? Või äkki mõni vanem mees mäletab fiiberteivaste tulekut, äkki oli mahalaitjaid küll ja küll?

Ei loomulikult, mida suurem raskus seda parem vaadata, mida suurem kulturist,seda parem vaadata. Meeldib endalegi. Selge see, et keegi taha vanaga hüpata, kuna uuega saab rohkem hüpata. Aga siin ka küsimus, et nagu ma olen aru saanud, siis olenevalt inimesest, annab särk erinavlt juurde raskusele :rolleyes: Võimalik siis, et kui surutaks särgiga, siis isik kes kaotab, oleks võimeline ilma särgita suruma sama või isegi võitma. Või ma eksin, siis parandage :)

Muudetud kasutaja mullaonu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See sõltub pigem sellest, kui palju konkreetne inimene särgiga surumist harjutanud on võrreldes tavalise surumisega. Kui ta enam-vähem ainult särgiga surubki, siis on loomulik see, et see vahe on suurem. Kui aga mõni mees särgiga eriti surunud ei ole, siis ei anna ta ka väga palju juurde, kui särgiga proovib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas mina jõudsin surumissärgini?

Keegi meist ei ole hakanud suruma särgis, kui me tulime jõusaali. Tegime trenni, kasvatasime tulemust. Ja tulemus kasvas...

Üks hetk tekkis tahtmine proovida jõudu teiste omasugustega. Nägin, et tulemused lubavad seda. Võistlusi vaatama minnes ja teisi vaadates tundusid jõutõstjad kuidagi imelikud - selgus et neid on "mingid särgid " seljas...

Hakates võistlema sain ma ruttu aru, et kui tahta püsida nendega konkuretsis, siis tuleb endale ka selline särk muretseda...

Hiljem muutsin juba enda treeningkava vastavaks, et saavutada võimalikult suurem tulemus särgiga surudes.

Särk ei ole sportlase poolt sisse toodud vaid rahvusvahelise alaliidu (võib-olla on tootja seda sponsorluse korras omal ajal peale surunud) poolt sisse toodud.

Kas see on õige või vale - ei oska öelda, niikaua kuni ma aktiivselt võistlen olen kohustatud sellele alluma!!

Kindlasti oleks ka kergejõustik teine, kui kõiki alasid tehtaks paljajalu. Naturaalselt, nii nagu ta algselt oli...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see särk toimibki mingis mõtte tõstukina ja kõigil on see võrdse. Lihtinimene ei tule võibolla selle pealegi, et särk võiks aidata kuidagi palju rohkem suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärge minge hoogu kui te tahate oma jõunäitajaid filmida, nagu see härra tegi :)

Mnjaa, selle pärast ma kunagi lukke ei kasutagi kui pean saalis üksinda olles maksimumilähedast raskust suruma ;) Ei jää alla :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Triitsepi lõppu treenides suurte raskustega ja särgiga surumist mõnda aega arvestades olen kindel, et kes lükkab 160 puhtalt, sellel tuleb 200 nagu naksti ära.

Samas kui lampi särk selga tõmmata ja suruma hakata, siis ma ei usu et üle 20 kilogrammi rohkem suruks.

Kalmus proovis ju ka särgiga. 210 surus puhtalt ja särgiga tuli 280 ilusasti ära..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Triitsepi lõppu treenides suurte raskustega ja särgiga surumist mõnda aega arvestades olen kindel, et kes lükkab 160 puhtalt, sellel tuleb 200 nagu naksti ära.

Samas kui lampi särk selga tõmmata ja suruma hakata, siis ma ei usu et üle 20 kilogrammi rohkem suruks.

Kalmus proovis ju ka särgiga. 210 surus puhtalt ja särgiga tuli 280 ilusasti ära..

Siin on ka särgil ja surumistehnikal vahet. Kalmus proovis WPC liiga särki, kus võistleb Traks. Selle liiga särk võib tõesti oma 70 juurde anda. IPF oma ei anna kindlasti nii palju juurde ja ongi ka reeglid karmimad surumistehnikale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaga mitte tegijad võiks oma "suured teadmised" endale jätta ja asi ära proovida. Ennem ei ole mõttet kobiseda. Ega tegelt nii lihtne olegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõstmine on mingil kummalisel põhjusel ainuke spordiala, mille varustust sedasi kritiseeritakse. Aga ainest leiduks ka mujal. Ma ei ole kuskil kuulnud, et keegi laidaks fiiberteibaid ning räägiks, et õiged mehed teevad teivashüpet ikkagi bambusteivastega nagu vanasti. Muuseas lugesin kunagi mingist maakonnalehest artiklit Teise maailmasõja järgsest Eesti teivashüppajast, kes kasutas kuusekaigast. Ja ma ei usu, et fiiberteibad oleks vähem vigastusohtlikud(pigem vastupidi - kui midagi valesti läheb, siis kukud kõrgemalt), kasutusele võeti nad ikka ainult kõrguse suurendamiseks.

Või siis nt sprinterid, kasutavad abivahenditena naelikuid, stardipakke ja spetsiaalset rajakatet - jooksku paljajalu mööda pokumaastikku, siis saame õige tulemuse.

Mis rahvas arvab, millest selline vahetegemine - miks jõusaalis treenijad kritiseerivad surumissärke, aga harrastajad kergejõustiklased ei ütle paha sõna fiiberteivaste kohta? Või äkki mõni vanem mees mäletab fiiberteivaste tulekut, äkki oli mahalaitjaid küll ja küll?

Õige jutt!! :) Ainult spinterite kohta nii palju, et naelikud võimaldavad kogu jõudu jooksu suunata ning pakud abistavad edasi tõukeks. Naelikuid surumissärgiga ei saa võrrelda, sest vaevalt viimane annab võimaluse rohkem "jõudu" kasutada. Pigem tõesti toimib tõstuki efektina..

Muudetud kasutaja bugati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×