Jump to content
erxs11

Surumissärk

Recommended Posts

Pole ise kunagi surumisvõistlusi vaatamas käinud ja sooviks teada palju selle surumissärgi kasutamine siis juurde ka annab?

Muudetud kasutaja erxs11 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis reeglid selle surumissärgiga seoses võistlustel on? Kas ma võin sinna särgi sisse mingisuguse lehtvedru aretada, sellise, mis 500 kg rinnani paindub ja siis 10 kg surumisega üles läheb?

Milleks piirduda selle kangaga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Surumissärk peab olema ikka jõutõsteliidu poolt lubatud. Kõik särgid ei vasta nõuetele ning nendega võistelda keelatud. No surumissärk annab selle puhtalt kätte, mis muidu sillaga surud, kuid see on absoluutselt individuaalne ning sõltub surumissärgi firmast ning kogemusest samuti ka särgi tugevusest.

Muudetud kasutaja scorpion666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seelline vahe tuleb sellest, et ta teeb trenni ka ainult selle jaoks, et särgiga suruda.. Näiteks pakudega surumist ja nii..treenitakse palju Triitsepsit..ja seega alumine rinna osa jääb pisut nõtgemaks..kuna särk aitab alt..ja muidugi mainin seda ka, et see pole nii lihtne, et panen särgi ja kohe tuleb seda peab päris palju õppima..alguses koguni võib olla nii, et sul pole üldse sellest kasu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

särgist tuleb jah kasu ainult siis kui oled teinud selle kasutamiseks ka öiget trenni ning surumismeetodid on ka teistsugused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minumeelest on särgiga surumine ebaaus.olen kuulnud et kõvematel tegijatel annab se juba mingi 70 kg juurde

olen sinuga täiesti nõus.

räägitakse et särk hoiab vigastustest,aga kui särk järgi annab,siis on ju vigastus samahäti kui kindel

Muudetud kasutaja Gunnar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minumeelest on särgiga surumine ebaaus.olen kuulnud et kõvematel tegijatel annab se juba mingi 70 kg juurde

Mis mõttes ebaaus, särgiga mehed võistlevad ju omavahel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minumeelest on särgiga surumine ebaaus.olen kuulnud et kõvematel tegijatel annab se juba mingi 70 kg juurde

:P Ebaaus kelle suhtes? Kas labidaga maa kaevamine on ka ebaaus? Aga kulbiga supi tõstmine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:P Ebaaus kelle suhtes? Kas labidaga maa kaevamine on ka ebaaus? Aga kulbiga supi tõstmine?

Minu arust on ka kuidagi ebaaus. Surumine pole enam sama. Nagu teist sorti steroid kui saate aru mida ma mõtlen.

Kuid samas kui kõik võistlejad kasutavad, siis ei ole ju sellest lugu kah. Dilemma....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole mingit motet vaielda arvamuste ule... Selline on reegel ja selle jargi ka mehed voistlevad.

Reeglid kehtestab rahvusvaheline alaliit. See ei ole nii, et grupp mehi otsustas kasutusele votta sargi.

Kui kehtestatakse teistsugused reeglid, siis hakkame nende jargi voistlema.

Koik, kes voistlevad sargiga, teevad ka vastavat trenni, et viia ulesse oma sargiga surumist.

Motetu on arutada, palju see juurde annab....

Soltub sellest, palju sa oled sargiga treeninud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keegi saaks ka mingit linki anda kus on surumissärkide pildid ja hinnad või lihtsalt siia kirjutada palju nad maksavad ma kuulsin , et päris normaalselt :rolleyes: ja kust saab neid üldse osta sest olen huvitatud !

Muudetud kasutaja Artur088 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See särk on justkui enese petmine, aga teglikult selle funktsioon(vähemalt algselt), siiski vikastuste vältimine, vb nüüd jah need särgid kah kosmosetehnikaga samale tasemele arenenud ja neist võib võitja sõltuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjah........ Kui on reeglid siis tuleb ka nende järgi talitada. Mõistmatuks jääb ainult see, et miks need kangi kaalunumbrid peavad nii suured olema. Võiks ju natuke vähem suruda ja ilma särkideta. Ma ei usu hästi, et end vastavalt treeninud mees, et tema risk vigastust saada suurem oleks kui seda särgiga tehes. Surud ju ikka niipalju kui sidemed ja lihased kannatavad. Vigastada võib ennast ka särgiga kui teatud piir ületada, või üritada seda ületada ilma vastavat treenitust omamata.

Ausalt ma ei mõsta seda särkide kasutusele võtu põhjust. Või on tõesti siis särgiga surumine niipalju turvalisem? Mina isiklikult seda ei usu, aga ma ei ole ka spets sellel alal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole kah mingi spetsialist, aga nagu ma aru olen saanud, siis põhilised vigastused on tulnud just siis, kui särk on rebenenud või on õmblustega mingi jama olnud. Ehk siis surutakse raskust, mis pole organismile vastuvõetav ilma särgita. Hea näide siin vähk, kes üritas suruda ilma särgita 200 ja jäi terveks :P Ehk siis surus seda, milleks ta organism oli võimeline ilma, et koost laguneks. Jääb, siis ikkagi mulje, et särk rohkem selleks, et rohkem surada. Noh, et aitab vigastustest hoiduda :rolleyes: Neid tuleb nii või naa, kas särgiga või särgita. Ei aita siin ei siili ega porgandi söömine :)

Muudetud kasutaja mullaonu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõstmine on mingil kummalisel põhjusel ainuke spordiala, mille varustust sedasi kritiseeritakse. Aga ainest leiduks ka mujal. Ma ei ole kuskil kuulnud, et keegi laidaks fiiberteibaid ning räägiks, et õiged mehed teevad teivashüpet ikkagi bambusteivastega nagu vanasti. Muuseas lugesin kunagi mingist maakonnalehest artiklit Teise maailmasõja järgsest Eesti teivashüppajast, kes kasutas kuusekaigast. Ja ma ei usu, et fiiberteibad oleks vähem vigastusohtlikud(pigem vastupidi - kui midagi valesti läheb, siis kukud kõrgemalt), kasutusele võeti nad ikka ainult kõrguse suurendamiseks.

Või siis nt sprinterid, kasutavad abivahenditena naelikuid, stardipakke ja spetsiaalset rajakatet - jooksku paljajalu mööda pokumaastikku, siis saame õige tulemuse.

Mis rahvas arvab, millest selline vahetegemine - miks jõusaalis treenijad kritiseerivad surumissärke, aga harrastajad kergejõustiklased ei ütle paha sõna fiiberteivaste kohta? Või äkki mõni vanem mees mäletab fiiberteivaste tulekut, äkki oli mahalaitjaid küll ja küll?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×