Jump to content
Metalman

Kui vanalt olex soovitav trenni teha?

Recommended Posts

Tere olen uus kasutaja siin foorumis ja tahax küsida ühe küsimuse!

Olen 15 aastane ja olen juba umebs kuu aega käinud jõusaalis ja rasket trenni teinud!

Küsimus on selles,et tahax teada kas see trennitegemine on hea mu tervisele=olen kuulnud,et raske trenni tegemine võib kasvu kinni panna või halvasti mõjuda luudele!

Teen jõutrenni mitte kulturismi trenni!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võib võib teha aga siiski kui nii vähe oled käinud siis vaata et üle ei treeni! kõige targem oleks konsulteerida mõne treeneriga kes teeks sulle kava! muidu pärast võib juhtuda et terve elu jama kaelas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mida sa raske trenni all mõtled.Soovitan siiski algul miski algajate kavaga teha mitte kohe võtta kätte ja hakata tegema edasijõudnutele mõeldud treeningkavadega.Algul tahavad su lihased harjumist trenniga(Koormustega)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei pane ta sul midagi kasvu kinni ja luudele ei mõju trenn ka halvasti..!! see naiste loba!! kui sa nii vähe oled alles trenni teinud, siis vaevalt sa suudad ka yle treenida.. võta mingi algajate kava ette ja hakka julgelt selle järgi tegema... mida kauem oled treeninud, seda targemax sa selles asjas saad!!! jõudu tööle :D

Muudetud kasutaja Tsaar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selles vanuses ongi norm trenniga pihta hakata :D aga algul ikka rahulikumalt jne, kasvule mõjub negatiivselt minuteada kangiga kükk, kuid selles vanuses pole enam palju kasvada ning sellepärast ongi 15-16 aastaselt ohutum jõusaalis hakata käima, kuna siis on selgroo jne juba enamvähem välja arenenud, mingit ime kasvu sul nii või naa eriti enam oodata pole, kui sa just mingi imemees pole :ph34r: niiet edu treeningutel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga vaata et sa liialt kurgule liiga ei tee, sest sellest võib tuleneda mandlipõletik ja see omakorda võib soodustada igasugu südame rikkeid ja südame rütmi ebastabiilsust :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

metalman..sa tegid endale ise kava..!:Pise ütleisd, et sa algaja ..

sulle ju soovitati mitu korda, et võta endale algajate kava algul..tee väike põhi alla..

ühe kuu kannatad ikka ara ju.. :D

"kala" siis tulebki, kui oma jada koguaeg ajad :ph34r: jaisegi kohe alguses..!

bb

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võta amazonis tööriistade alt endale üx sobiv algajate kava ja algul hakka selle järgi treenima, sest jõusaalis edasi tagasi hüplemisest kasu pole ja seejärel münda aega treenimist võta kasutusele edasijõudnute kava oma maitse järgi :D edu sis treeningutel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

näita oma kava ette. äkki on nitsevoo kava. ma kunagi jõutrenni tegema hakkasin, siis polnud mul kusagilt mingit kava võtta. alustasin ikka oma tarkusest (lollusest) ja ei ytlex kyll, et midagi olex ###### keeranud endal.. põhiline asi kava koostamisel on see, et kõik lihasgrupid saaxid ikka hõivatud. nii et vaata oma kava yle, on seal ikka harjutused õlgadele, rinnale, kätele (biic, triic), seljale, jalgadele ja kõhule...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sa r22gid et teed j6utrenni ja ise oled alles kuuaega j6usaalis k2inud siis oled veic udupea. millele saq sedaq j6utrenni teed? lihast ple raudselt veel olemaski luude kyljes ja tema teeb j6utrenni. tee ennem ikka lihast ja siis hakka j6utrenni tegema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok minu trennikava on siis järgmine:

Kang rinnalt surumine 42kg 5*4

Kang rinnalt surumine 25 kg (käed koos) 10*4

Kõhulihased 30*4

Biitsep kangiga 18kg 10*2

Käteköverdused 15*4

Lõuad 10*2

TEgin trenni 5 korda nädalas aga nüüd hakkan mötlema juba et hakkan parem 3 korda nädalas trenni tegema!

NB:vahepeal murdsin jalaluu ja ma ei saaa seljalihast veel teha.....

Suvel tegin terve 2 kuud lõuga ja tegin päevas 15*4!

Enam ei jõua üldse lõuga eriti teha :D

Muudetud kasutaja Metalman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no vanuspole kyll vara,kuid kui kardad et kasvu kinni paneb siis jalgi ikke reegleid ,puhka ja toitu korralikult. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on siiski tõsi, et raske trenn võib kasvu pidurdada. Tean, et päris paljud siin foorumis on vastupidist väitnud, ent arstidega konsulteerides on mulle päris mitmel korral selgeks tehtud, kuidas jõu- ning ka lihasmassitreening luustikule tegelikult mõjub - nimelt koormavad nad kõhred liigselt üle, mis takistab luude arenemist pikemaks (võib-olla ka laiemaks).

Loomulikult on olemas ka inimesi, kelle kasv jätkub ka jõusaalitreeningu ajal. Siiski oleksid nad ilma noores eas kangi tõstmata praegu palju pikemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok minu trennikava on siis järgmine:

Kang rinnalt surumine 42kg 5*4

Kang rinnalt surumine 25 kg (käed koos) 10*4

Kõhulihased 30*4

Biitsep kangiga 18kg 10*2

Käteköverdused 15*4

Lõuad 10*2

TEgin trenni 5 korda nädalas aga nüüd hakkan mötlema juba et hakkan parem 3 korda nädalas trenni tegema!

NB:vahepeal murdsin jalaluu ja ma ei saaa seljalihast veel teha.....

Suvel tegin terve 2 kuud lõuga ja tegin päevas 15*4!

Enam ei jõua üldse lõuga eriti teha :D

Kas sa teed neid samu harjutusi 5 korda nädalas???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga miks teha ühte ja sama kava 3l trennipäeval? parem võta tööriistade alt endale algajate kava jagatud kolmeks :P edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida see aitab kui teeen erinevaid kavasid?

Muudab treeningprotsessi mitmekülgsemaks ja ei tekita tulevikus rutiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×