Jump to content
L2bumeez

jõusaal ja pikkamaa jooks

Recommended Posts

no suurte raskustega ei ole küll mõttet. kui siis kergemad raskused, suuremate korduste arvuga - toonuse arendamiseks... kergelt võib, kuid väga tõsiselt ei maksaks seda võtta, sest mida kergem sa oled, seda parem on pikka maad joosta. Kuna me teame, et lihas kaalub täitsa soliidselt siis need kaks asja ei lähe kokku eriti, suur lihasmass ja pikamaajooks - puht füüsiliselt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eee oleneb mis seisukohast v6tta. mida sa kahjustada kardad? suur lihas kahjustab pikamaajooksu, sest ei jaksa joosta ja pikamaajooks kahjustab suurt lihast, sest siis p6letatakse koos rasvaga ka lihast mingilm22ral.vot tak

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kui jutt käib 3-est kilomeetrist siis muidugi :) ma arvasin, et pikamaa jooks on ikka mingi poolmaraton!

Muudetud kasutaja Tsaar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikamaa jooks on 10 km-st kumi täispikka maratonini! Keskmaa jooks on 3km- 10 km mõnedes ring kondadeski isegi 5 km - 10 km. Kui sa ikka kindlasti tahad pikkamaa jooksu harrastada, siis ei soovita sul eriti palju jõusaalis käia st. siis ei ole mõttet lihast arendada massi pärast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kui jutt käib 3-est kilomeetrist siis muidugi :D  ma arvasin, et pikamaa jooks on ikka mingi poolmaraton!

minu jaoks on 3km ka pikamaajooks.

no mõnele võib olla juba 1 km ka pikamaajooks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule markus ,naljatilk,3 kilomeetrit 11 minutiga peab iga jõusaali vend ära jooksma ja 75 kilo on ju kergkaal nii et see ei ole mingi takistus.Isegi andrus murumets jookseb 3 kilomeetrit 11 minutiga ja ta kaalub kuskil 130 kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kysimus selline, kas jõusaal ja pikkamaa jooks sobivad kokku?

Et kas lihastele ei mõju kuidagi halvasti? <_<

Ja mida ise arvate sellest?

Ettetänades !!!

Tooks vana teema taas esile. Mõte tekkis sellest, et paljud on samasugused tervisesportlased kui mina ehk kõik spordialad on teretulnud. Erilist huvi pakkus mõnda aega jõusaal, kus tulemus olid märgatavad, kuid nüüd on sama suure huvi tekitanud pikamaajooks. Tean et jõusaalis tõstmisega tegeledes peab tugev süda olema. Seda on Kalmus suht tihti ja kõva häälega teada andnud, et enne treenige südant siis lihast. Aga nagu budybuildingus nii ka pikamaa jooksus on tulemused silmnähtavad ja mitte kehvad. Nii peab siis kusagile tõmbama piiri, kust maalt olen suuteline lihaseid kasvatama kui ka pikamaajooksul tulemusi parandama. Põhiliseks raskuseks ongi just liigne mass, mis mõjub kehvasti liigestele. Järelikult peab kusagilt hakkama alla andma. Panin jõusaali eesmärgiks hoida 90 kg ja pikamaajooksul pidevalt ja püsivalt aegasid paradada. Loodetavasti saan sellega hakkama, kuigi 90 kg pole teab mis mass, kujutaks tõesti ette mõnda 120 kg vägimeest poolmaratoni läbima. Aga tundub mulle et 90 kg on üle 190cm. juures piisav kogus lihasmassi et näha rannas hea välja ja samas lipata mööda kõikidest väikeinimsetest pikamaajooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sobivad kokku küll miks ei sobi...

ainult et sa pead valima kummas sa tahad edukas olla... mõlemas korraga sa väga hea ei saa olla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui te ei tea veel, siis jõusaal ei ole ainult loodud massi kasvatamiseks, vaid seda saab väga hästi ka kahandada. Milleks siis pikad kordused on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sobivad kokku küll miks ei sobi...

ainult et sa pead valima kummas sa tahad edukas olla... mõlemas korraga sa väga hea ei saa olla...

Vaevalt ma kunagi kulturismis lavalaudadele ronin või rinnalt võistlustelt suruma hakkan. Aga joosta saab võistlustel alati. Iga nädal on kusagil keskmaa jooks, kus saab osa võtta igaüks. Jõualad on ikkagi pikaajalise treeningu tulemus, pikamaajooksjaks võib end aasta-paariga treenida. Kuna ma medaleid ei korja kumbaltki aladelt siis peabki selliseks kesktasemeliseks jääma. Ei ole häbi jõusaalis raskusi kiskudes ja teed vähemalt pooltele jooksjatele ära. Selline oleks vast perfekte füüsiline vorm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaevalt ma kunagi kulturismis lavalaudadele ronin või rinnalt võistlustelt suruma hakkan. Aga joosta saab võistlustel alati. Iga nädal on kusagil keskmaa jooks, kus saab osa võtta igaüks. Jõualad on ikkagi pikaajalise treeningu tulemus, pikamaajooksjaks võib end aasta-paariga treenida. Kuna ma medaleid ei korja kumbaltki aladelt siis peabki selliseks kesktasemeliseks jääma. Ei ole häbi jõusaalis raskusi kiskudes ja teed vähemalt pooltele jooksjatele ära. Selline oleks vast perfekte füüsiline vorm.

Su jutt on puhas kuld.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui te ei tea veel, siis jõusaal ei ole ainult loodud massi kasvatamiseks, vaid seda saab väga hästi ka kahandada. Milleks siis pikad kordused on.

Tekkis huvi pikkade korduste suhtes ehk 12 ja rohkem. Kas see on niisama vehkimine või arendab see just vastupidavuslihast, mis hiljem jooksmisel kasuks tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kysimus selline, kas jõusaal ja pikkamaa jooks sobivad kokku?

Et kas lihastele ei mõju kuidagi halvasti? :(

Ja mida ise arvate sellest?

Ettetänades !!!

Sobivad nad kokku kui eesmärgiks ei ole kulturismis olla võistlussportlne, vaid teha trenni lihtsalt enesetunde parandamiseks. Kestev aeroobne tegevus eriti kõrgel pulsisagedusel langetab testosteroonitaset ja mõjub lihasmassi pärssivalt. Mäletan ühte klienti kes kurtis, et ei kasva, et lihaseid ei tule juurde, ta jooksis 3x nädalas 10 km, ütlesin, et lõpeta see jooksmine ära kui tahad kasvada, peale seda võttis mees 10 kg juurde ja mitte ainult rasva arvelt. Aeroobset peab ka tegema, kuid mõistlikuse piires. Samas tean fitnessi Rootsi naiterahvast, kes samas on ülipikamaa jooksja distantsid sinna 70 - 80km tuuri ja võistleb Euroopa tasemel ka fitnessis (seal ei ole ka vaja sellist lihasmassi nagu kulturismis).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sprint - 30-400m

keskmaa - 400-3000m

pikkmaa - 3000 - ....

poolmaraton - 20 km ringis

maraton - 42,125 km

Ise olin ka käpp kergejõustikus jooksu aladel, tegin kõvasti jooksutreeninguid ja jõusaalitreeninguid otsa. Senikaua kui ühel heal päeval 60 m lõike joostes vasaku reie kakspealihase ära tõmbasin. Peale seda olen ainult "kergelt" jõusaali teinud.

Tahan väita, et kindlasti on pikamaa jooks tervisele ja eriti südame treenimise mõttes kasulik, isegi kõige parem variant. Kuid siin on palju agasi. Nagu TANK eelpool mainis, mis proportsioonis neid teha. Ma olen näinud maratoonareid jõusaalis ja ega nemad küll seal "rassimist" ei tee. Kergelt kõhukest, hüppekesi, kergelt selga ja võibolla teinekord kerge kangiga isegi biitsa või triitsa ja kogu lugu. Seevastu näen sprintereid kükkimias 200 kg-ga, biitsa 60-70 kg jne.

Seega võib järeldada, et mida lühema distantsi mees oled, seda rohkem omab jõusaal suuremat osakaalu. Kuid miks see nii on? see on juba pikem teema :(

edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen poolmaratoni joostes näinud tihti üsna arvestatava lihasmassiga tegelasi. Mitte küll tipus, aga siiski hea tempoga jooksevad.

Siin tekib küsimus milline on arvestatav lihasmass....

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sobivad nad kokku kui eesmärgiks ei ole kulturismis olla võistlussportlne, vaid teha trenni lihtsalt enesetunde parandamiseks. Kestev aeroobne tegevus eriti kõrgel pulsisagedusel langetab testosteroonitaset ja mõjub lihasmassi pärssivalt. Mäletan ühte klienti kes kurtis, et ei kasva, et lihaseid ei tule juurde, ta jooksis 3x nädalas 10 km, ütlesin, et lõpeta see jooksmine ära kui tahad kasvada, peale seda võttis mees 10 kg juurde ja mitte ainult rasva arvelt.

Annab tunda jah. Selle suvel olen eriti tõsiselt jooksmisega tegelema hakkanud, mistõttu on ligi 5 kg lihast kadunud. Talvel tuleb see siis kõik tagasi treenida ja samas ka aeroobset vormi hoida, et kevadel jälle jooksurajal võistlusvõimeline oleks. Tegelikult peaks 100% pühenduma jooksu (vastupidavus) treeningule aga jõusaal on nii veres, et ei tahaks nagu loobuda. Seega üritan jätkuvalt olla nii uriversaalne kui võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×